Профілактика наркоманії алкоголізму тютюнопаління | Alkostop.info

Головна » Абстинентний синдром

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Профілактика наркоманії алкоголізму тютюнопаління

Презентація на тему: "Позакласний захід з профілактики алкоголізму, тютюнопаління, наркоманії« Тверезо жити - вік не тужити »". Завантажити безкоштовно і без реєстрації.

Схожі презентації

показати ще

Презентація на тему: "Позакласний захід з профілактики алкоголізму, тютюнопаління, наркоманії« Тверезо жити - вік не тужити »" - Транскрипт:

1 Позакласний захід з профілактики алкоголізму, тютюнопаління, наркоманії «Тверезо жити - вік не тужити»

2 Про алкоголь «Ще попей - побачиш чортів»

3 «Не пийте вина, що не засмучуйте серце тутюнищем і проживете стільки, скільки жив Тиціан.» / І. Павлов /

4 «Вино звірів і скотина людини...» / Ф. Достоєвський /

5 «Горілка біла, але красить ніс та чорнить репутацію.» / А. Чехов /

6 Тютюнопаління «У здоровому тілі - здоровий дух.»

7 «Не кури, мама!»

8 «Яд, яка не діє відразу, не стає менш небезпечним.» / Г. Лессінг /

9 Наркоманія «Ми хочемо жити!»

10 «Наркоманія - це страшне пристрасть»

11 Умій сказати НІ!

12 Після зустрічі я: - задуматися над своїми шкідливими звичками; - Подумаю як допомогти другу; - Постараюся ще більше дізнатися про проблему куріння, алкоголю, наркоманії; - Постараюся кинути шкідливі звички; - Звернуся за допомогою; - Нічого не буду робити; - Я не маю шкідливих звичок.

13 Дякую за увагу

Myshared. ru

Губить душу людей і їх потомство.

Лев Миколайович Толстой

 У Росії «північний» стиль вживання алкоголю - споживання алкоголю переважно у вигляді міцних напоїв (горілка, самогон) одноразовими великими

Дозами ( «залпом», «єдиним духом»). Для країн з північним стилем споживання алкоголю (Росія, Ірландія, Норвегія, Данія, в недавньому минулому - Швеція) властива важка алкогольна ситуація, що характеризується поширеністю алкоголізму серед населення, високою захворюваністю і смертністю, обумовленою алкоголем. Для країн, в яких алкоголізм не є гострою медичною або соціальною проблемою (Італія, Франція, Іспанія та ін.), Характерний «південний» стиль споживання алкоголю, головним чином, у вигляді вина і пива.

 Історія зародження пияцтва в Росії як масового соціального явища - суть історії формування північного стилю споживання алкоголю.

 Особливості та тенденції алкоголізації підлітків в Росії:

- Високий темп підліткової алкоголізації;

- Тенденція до зниження віку осіб. Вживають алкогольні напої;

- Фемінізація (усе більша кількість дівчаток-підлітків починає вживати алкогольні напої);

- Зростаюче прагнення дорослих дистанціюватися від проблем підліткової алкоголізації, перекласти їх рішення на правоохоронні органи.

 Причини першої проби алкоголю:

- Бажання не відставати від компанії, бути «як усі»;

- Цікавість, інтерес;

- Прагнення відключитися від неприємностей; «Від нічого робити» і ін.

 Це найчастіше зовнішня мотивація, а справжні причини (мотиви) набагато глибше:

- Неможливість задовольнити свої важливі потреби, бажання;

- Психотравмуючі ситуації;

- Нездатність вирішувати життєві труднощі, звільнятися від негативних емоцій в конструктивній формі;

- Невміння самостійно приймати відповідальні рішення, протистояти негативному впливу однолітків;

- Прояв опозиції і емансипації.

 Неповнолітній, початківець вживати алкоголь, знаходиться у своєрідній соціальної ситуації: з одного боку, потужний пресинг рекламних пропозицій нового стилю життя, пов'язаного з вживанням пива, пошук нових відчуттів в поєднанні з домінуючими у підлітка мотивами цікавості і під - ражанія кумирам; з іншого боку - байдужість і некомпетентність однолітків, значущих дорослих, в тому числі батьків.

 Дітям складно боротися з вживанням алкоголю самостійно, так як вони повторюють модель життя своїх батьків (сімейні цінності, правила, установки, переконання, ролі, зразки поведінки, взаємин).

 Знайомство з алкоголем в сім'ї починається з сімейних застіль, які практично немислимі без великої кількості спиртних напоїв. Рано чи пізно дитину пригощають будь-яким спиртним. І дуже багато залежить навіть від того, як розуміють в сім'ї саме це слово - «спиртне». Величезна кількість людей, наприклад, не вважає пиво алкогольним напоєм. Хоча існує пивний алкоголізм, і на пиві цілком можна заробити «білу гарячку».

 У деяких сім'ях дітям безтурботно дають пиво або вино, починаючи з плодово - ягідних, домашніх, солодких, начебто «нешкідливих». І поступово привчають дитину до думки, що алкоголь - це смачно. Зазвичай же дитину поступово привчають до алкогольного ритуалу - спочатку він цокається склянкою з водою, потім з'являється вино і більш міцні напої. Дорослішаючи, дитина вже не сприймає застілля інакше, як у супроводі алкоголю. Просто не розуміє, як це можна пити чай і спілкуватися один з одним.

 Дитячий алкоголізм

 Алкоголізм, що формується в підлітковому і юнацькому віці (від 13 до 18 років), зазвичай називають раннім алкоголізмом. Вважається, що в цьому віці клінічні прояви алкоголізму розвиваються швидше, ніж у дорослих, а хвороба протікає більш злоякісно.

 Анатомо-фізіологічні особливості організму в період вікових кризів, пубертатний період є своєрідною сприятливим грунтом, на якій алкоголь може зумовити швидкий розвиток хвороби. Велике значення має ступінь алкоголізації і форми вживання спиртних напоїв, зокрема, частота, дози, концентрація алкоголю, реакція організму на його прийом.

 В організмі дитини чи підлітка алкоголь перш за все проникає в кров, печінку, мозок. У зв'язку з незрілістю центральної нервової системи, вона найбільш вразлива для дії етанолу. Результатом такої дії є зміна особистості під - паростка, порушується:

- Логічне абстрактне мислення;

- Пам'ять;

- Емоційне реагування.

 При впливі алкоголю уражаються практично всі системи організму підлітка. Згідно зі статистикою, 5-7% отруєнь у дітей припадає на частку алкогольних інтоксикацій. Явища сп'яніння у дітей і підлітків розвиваються швидко і можуть завершитися комою. Артеріальний тиск і температура тіла підвищуються, рівень глюкози в крові, кількість лейкоцитів падає. Короткочасне збудження, викликане прийомом алкоголю, швидко переходить в глибокий інтоксикаційний сон, нерідкі судоми, навіть летальний результат. Іноді реєструють психічні порушення з маренням і галюцинаціями.

 Виділяють кілька етапів у розвитку алкоголізму в цих вікових групах.

 На першому, початковому, етапі відбувається своєрідна адаптація (звикання) до алкоголю. Велике значення при цьому має мікросоціальне середовище, особливо сім'я, школа, однолітки. Тривалість цього періоду становить до 3-6 міс.

 Другий етап характеризується відносно регулярним прийомом спиртних напоїв. Ростуть доза, кратність прийому алкоголю. Змінюється поведінка підлітка. Даний період триває до 1 року. Вважається, що припинення вживання алкоголю в цей період може дати хороший терапевтичний результат.

 На третьому етапі розвивається психічна залежність, яка може тривати протягом декількох місяців або років. Підліток сам є активним пропагандистом прийому алкогольних напоїв в будь-який час, в будь-яких кількостях і будь-якої якості. Втрачається кількісний і ситуаційний контроль. З'являються багатоденні, тижневі, іноді постійні вживання спиртних напоїв. Це початкова стадія хронічного алкоголізму.

 Четвертий етап визначається як хронічна стадія хвороби. Сформовано абстинентний синдром, переважно з переважанням психічного компонента. Іноді абстинентний синдром виражений слабо в формі вегетативно-соматичних порушень (головний біль, запаморочення, стомлюваність, болі в серці).

 Далі, на п'ятому етапі, настає швидке формування недоумства (деменції). Діти, які страждають на алкоголізм, швидко опускаються, стають асоціальними, грубими, з частою зміною настрою, сексуально розгальмованими, інтелектуально деградованими, з грубими порушеннями пам'яті та емоцій.

 Важливе завдання педагогів і батьків - вчасно помітити симптоми хвороби і звернутися за допомогою до лікарів-наркологів. Існує медична допомога анонімного обслуговування.

 Наркоманія

 Сьогодні, в Вживання алкоголю епоху гласності, коли не залишилося жодної проблеми, жодного питання, які не піддалися б ретельному препарування в засобах масової інформації, далеко не всі мають чітке уявлення про проблему наркоманії. А вона майже всюди в світі перетворилася на грізну небезпеку для громадян і державних інститутів. Інформація з більшості країн світу свідчить, що зловживання наркотиками поширилося у всіх соціальних шарах і вікових групах і особливо серед молоді. Діти і підлітки в даний час долучаються до наркотиків в більш ранньому віці, ніж у недалекому минулому.

 Останнім часом кожна дитина може отримати пропозицію їх спробувати, як раніше тютюн або алкоголь. Залежність від наркотиків формується дуже швидко, іноді після декількох вживань. Наркоманія - це хвороба, яка поширюється зі швидкістю епідемії і забирає життя дітей з невідворотністю, властивою СНІДу.

 Педагогам і батькам необхідно сьогодні володіти основами інформації але цю проблему, щоб при першому зіткненні з нею не запанікувати і не зробити неправомірних дій, не заподіяти моральну шкоду всьому дитячому колективу.

 Причини і умови, які сприяють залученню підлітків до наркотиків:

 1. Глобальні причини:

- Загальне падіння моралі, низька духовність і культура у значної частини населення.

- Сформована наркотична субкультура і «мода» на наркотики серед молоді.

- Складна соціально-економічна ситуація в країні: економічна нестабільність, зубожіння населення, безробіття та ін.).

- Відносна доступність наркотиків «па чорному ринку» (порівняно невисока ціна, велика кількість наркоторговців).

- Активна діяльність наркоторговців і їх спільнот, спрямована па стимулювання попиту па наркотики.

- Ліберальний прикордонний режим або його відсутність (відкритість кордонів).

- Недосконалість антинаркотичного законодавства.

 2. Приватні причини:

- Недостатня виховна робота серед дітей та молоді, обмежені можливості у молоді для культурного дозвілля.

- Агресивна пропаганда наркотиків в деяких ЗМІ і виступах музичних колективів (наприклад, рок-груп) і слабка, безсистемна антинаркотична контрпропаганда.

- Скасування кримінальної та адміністративної відповідальності за немедичне вживання наркотиків.

- Діяльність різних сект, громадських організацій (типу «Радикальної партії»), які виступають за легалізацію наркотиків і декриміналізацію відповідальності за незаконні дії з ними.

- Перешкоджання з боку певних сил прийняттю нового, більш досконалого антинаркотичного законодавства.

- Недостатнє фінансування програм, спрямованих на протидію незаконному обігу наркотиків і зловживання ними.

- Недостатній контроль за переміщенням і знаходженням на території Російської Федерації іноземних громадян, багато з яких займаються торгівлею наркотиками.

- Звикання до наркотиків людей, які брали участь в різних збройних конфліктах в останні роки.

- Невдала спроба введення в 1985 році подібності «сухого закону», внаслідок чого певна кількість людей переключилася на вживання наркотиків.

 Поради педагогам і батькам:

 Що робити, якщо ви підозрюєте, що дитина вживає наркотики:

- Не впадайте в паніку;

- Поспостерігайте за ним уважно, не демонструючи надмірного хвилювання і підозри;

- Ні в чому не звинувачуйте дитину, не читайте йому мораль, чи в якому разі не погрожуйте і не карайте;

- Підтримайте дитину, проявивши увагу і турботу;

- Зверніться за консультацією до лікаря-нарколога, складіть спільний план дій;

- Не привертати увагу інших хлопців до цієї ситуації;

- Майте на увазі, що всі медичні дослідження можливі тільки при дотриманні особистих прав дитини;

- Пам'ятайте, що ваші підозри можуть так ними і залишитися і нанести моральну травму дитині;

- Спільно з адміністрацією школи необхідно вжити всіх можливих заходів до недопущення впливу цієї дитини на інших дітей;

- Педагогам необхідно довести до відома батьків;

- Не вірте запевненням дитини, що він зможе впоратися з цим без спеціальної допомоги;

- Спробуйте умовити його звернутися до фахівця (Б будь-якому випадку, вага лікувальні дії можуть здійснюватися тільки вдома і за згодою батьків).

 Ознаки та симптоми можливого вживання дитиною наркотиків:

Фізіологічні:

Nsportal. ru

Губить душу людей і їх потомство.

Лев Миколайович Толстой

 У Росії «північний» стиль вживання алкоголю - споживання алкоголю переважно у вигляді міцних напоїв (горілка, самогон) одноразовими великими

Дозами ( «залпом», «єдиним духом»). Для країн з північним стилем споживання алкоголю (Росія, Ірландія, Норвегія, Данія, в недавньому минулому - Швеція) властива важка алкогольна ситуація, що характеризується поширеністю алкоголізму серед населення, високою захворюваністю і смертністю, обумовленою алкоголем. Для країн, в яких алкоголізм не є гострою медичною або соціальною проблемою (Італія, Франція, Іспанія та ін.), Характерний «південний» стиль споживання алкоголю, головним чином, у вигляді вина і пива.

 Історія зародження пияцтва в Росії як масового соціального явища - суть історії формування північного стилю споживання алкоголю.

 Особливості та тенденції алкоголізації підлітків в Росії:

- Високий темп підліткової алкоголізації;

- Тенденція до зниження віку осіб. Вживають алкогольні напої;

- Фемінізація (усе більша кількість дівчаток-підлітків починає вживати алкогольні напої);

- Зростаюче прагнення дорослих дистанціюватися від проблем підліткової алкоголізації, перекласти їх рішення на правоохоронні органи.

 Причини першої проби алкоголю:

- Бажання не відставати від компанії, бути «як усі»;

- Цікавість, інтерес;

- Прагнення відключитися від неприємностей; «Від нічого робити» і ін.

 Це найчастіше зовнішня мотивація, а справжні причини (мотиви) набагато глибше:

- Неможливість задовольнити свої важливі потреби, бажання;

- Психотравмуючі ситуації;

- Нездатність вирішувати життєві труднощі, звільнятися від негативних емоцій в конструктивній формі;

- Невміння самостійно приймати відповідальні рішення, протистояти негативному впливу однолітків;

- Прояв опозиції і емансипації.

 Неповнолітній, початківець вживати алкоголь, знаходиться у своєрідній соціальної ситуації: з одного боку, потужний пресинг рекламних пропозицій нового стилю життя, пов'язаного з вживанням пива, пошук нових відчуттів в поєднанні з домінуючими у підлітка мотивами цікавості і під - ражанія кумирам; з іншого боку - байдужість і некомпетентність однолітків, значущих дорослих, в тому числі батьків.

 Дітям складно боротися з вживанням алкоголю самостійно, так як вони повторюють модель життя своїх батьків (сімейні цінності, правила, установки, переконання, ролі, зразки поведінки, взаємин).

 Знайомство з алкоголем в сім'ї починається з сімейних застіль, які практично немислимі без великої кількості спиртних напоїв. Рано чи пізно дитину пригощають будь-яким спиртним. І дуже багато залежить навіть від того, як розуміють в сім'ї саме це слово - «спиртне». Величезна кількість людей, наприклад, не вважає пиво алкогольним напоєм. Хоча існує пивний алкоголізм, і на пиві цілком можна заробити «білу гарячку».

 У деяких сім'ях дітям безтурботно дають пиво або вино, починаючи з плодово - ягідних, домашніх, солодких, начебто «нешкідливих». І поступово привчають дитину до думки, що алкоголь - це смачно. Зазвичай же дитину поступово привчають до алкогольного ритуалу - спочатку він цокається склянкою з водою, потім з'являється вино і більш міцні напої. Дорослішаючи, дитина вже не сприймає застілля інакше, як у супроводі алкоголю. Просто не розуміє, як це можна пити чай і спілкуватися один з одним.

 Дитячий алкоголізм

 Алкоголізм, що формується в підлітковому і юнацькому віці (від 13 до 18 років), зазвичай називають раннім алкоголізмом. Вважається, що в цьому віці клінічні прояви алкоголізму розвиваються швидше, ніж у дорослих, а хвороба протікає більш злоякісно.

 Анатомо-фізіологічні особливості організму в період вікових кризів, пубертатний період є своєрідною сприятливим грунтом, на якій алкоголь може зумовити швидкий розвиток хвороби. Велике значення має ступінь алкоголізації і форми вживання спиртних напоїв, зокрема, частота, дози, концентрація алкоголю, реакція організму на його прийом.

 В організмі дитини чи підлітка алкоголь перш за все проникає в кров, печінку, мозок. У зв'язку з незрілістю центральної нервової системи, вона найбільш вразлива для дії етанолу. Результатом такої дії є зміна особистості під - паростка, порушується:

- Логічне абстрактне мислення;

- Пам'ять;

- Емоційне реагування.

 При впливі алкоголю уражаються практично всі системи організму підлітка. Згідно зі статистикою, 5-7% отруєнь у дітей припадає на частку алкогольних інтоксикацій. Явища сп'яніння у дітей і підлітків розвиваються швидко і можуть завершитися комою. Артеріальний тиск і температура тіла підвищуються, рівень глюкози в крові, кількість лейкоцитів падає. Короткочасне збудження, викликане прийомом алкоголю, швидко переходить в глибокий інтоксикаційний сон, нерідкі судоми, навіть летальний результат. Іноді реєструють психічні порушення з маренням і галюцинаціями.

 Виділяють кілька етапів у розвитку алкоголізму в цих вікових групах.

 На першому, початковому, етапі відбувається своєрідна адаптація (звикання) до алкоголю. Велике значення при цьому має мікросоціальне середовище, особливо сім'я, школа, однолітки. Тривалість цього періоду становить до 3-6 міс.

 Другий етап характеризується відносно регулярним прийомом спиртних напоїв. Ростуть доза, кратність прийому алкоголю. Змінюється поведінка підлітка. Даний період триває до 1 року. Вважається, що припинення вживання алкоголю в цей період може дати хороший терапевтичний результат.

 На третьому етапі розвивається психічна залежність, яка може тривати протягом декількох місяців або років. Підліток сам є активним пропагандистом прийому алкогольних напоїв в будь-який час, в будь-яких кількостях і будь-якої якості. Втрачається кількісний і ситуаційний контроль. З'являються багатоденні, тижневі, іноді постійні вживання спиртних напоїв. Це початкова стадія хронічного алкоголізму.

 Четвертий етап визначається як хронічна стадія хвороби. Сформовано абстинентний синдром, переважно з переважанням психічного компонента. Іноді абстинентний синдром виражений слабо в формі вегетативно-соматичних порушень (головний біль, запаморочення, стомлюваність, болі в серці).

 Далі, на п'ятому етапі, настає швидке формування недоумства (деменції). Діти, які страждають на алкоголізм, швидко опускаються, стають асоціальними, грубими, з частою зміною настрою, сексуально розгальмованими, інтелектуально деградованими, з грубими порушеннями пам'яті та емоцій.

 Важливе завдання педагогів і батьків - вчасно помітити симптоми хвороби і звернутися за допомогою до лікарів-наркологів. Існує медична допомога анонімного обслуговування.

 Наркоманія

 Сьогодні, в Вживання алкоголю епоху гласності, коли не залишилося жодної проблеми, жодного питання, які не піддалися б ретельному препарування в засобах масової інформації, далеко не всі мають чітке уявлення про проблему наркоманії. А вона майже всюди в світі перетворилася на грізну небезпеку для громадян і державних інститутів. Інформація з більшості країн світу свідчить, що зловживання наркотиками поширилося у всіх соціальних шарах і вікових групах і особливо серед молоді. Діти і підлітки в даний час долучаються до наркотиків в більш ранньому віці, ніж у недалекому минулому.

 Останнім часом кожна дитина може отримати пропозицію їх спробувати, як раніше тютюн або алкоголь. Залежність від наркотиків формується дуже швидко, іноді після декількох вживань. Наркоманія - це хвороба, яка поширюється зі швидкістю епідемії і забирає життя дітей з невідворотністю, властивою СНІДу.

 Педагогам і батькам необхідно сьогодні володіти основами інформації але цю проблему, щоб при першому зіткненні з нею не запанікувати і не зробити неправомірних дій, не заподіяти моральну шкоду всьому дитячому колективу.

 Причини і умови, які сприяють залученню підлітків до наркотиків:

 1. Глобальні причини:

- Загальне падіння моралі, низька духовність і культура у значної частини населення.

- Сформована наркотична субкультура і «мода» на наркотики серед молоді.

- Складна соціально-економічна ситуація в країні: економічна нестабільність, зубожіння населення, безробіття та ін.).

- Відносна доступність наркотиків «па чорному ринку» (порівняно невисока ціна, велика кількість наркоторговців).

- Активна діяльність наркоторговців і їх спільнот, спрямована па стимулювання попиту па наркотики.

- Ліберальний прикордонний режим або його відсутність (відкритість кордонів).

- Недосконалість антинаркотичного законодавства.

 2. Приватні причини:

- Недостатня виховна робота серед дітей та молоді, обмежені можливості у молоді для культурного дозвілля.

- Агресивна пропаганда наркотиків в деяких ЗМІ і виступах музичних колективів (наприклад, рок-груп) і слабка, безсистемна антинаркотична контрпропаганда.

- Скасування кримінальної та адміністративної відповідальності за немедичне вживання наркотиків.

- Діяльність різних сект, громадських організацій (типу «Радикальної партії»), які виступають за легалізацію наркотиків і декриміналізацію відповідальності за незаконні дії з ними.

- Перешкоджання з боку певних сил прийняттю нового, більш досконалого антинаркотичного законодавства.

- Недостатнє фінансування програм, спрямованих на протидію незаконному обігу наркотиків і зловживання ними.

- Недостатній контроль за переміщенням і знаходженням на території Російської Федерації іноземних громадян, багато з яких займаються торгівлею наркотиками.

- Звикання до наркотиків людей, які брали участь в різних збройних конфліктах в останні роки.

- Невдала спроба введення в 1985 році подібності «сухого закону», внаслідок чого певна кількість людей переключилася на вживання наркотиків.

 Поради педагогам і батькам:

 Що робити, якщо ви підозрюєте, що дитина вживає наркотики:

- Не впадайте в паніку;

- Поспостерігайте за ним уважно, не демонструючи надмірного хвилювання і підозри;

- Ні в чому не звинувачуйте дитину, не читайте йому мораль, чи в якому разі не погрожуйте і не карайте;

- Підтримайте дитину, проявивши увагу і турботу;

- Зверніться за консультацією до лікаря-нарколога, складіть спільний план дій;

- Не привертати увагу інших хлопців до цієї ситуації;

- Майте на увазі, що всі медичні дослідження можливі тільки при дотриманні особистих прав дитини;

- Пам'ятайте, що ваші підозри можуть так ними і залишитися і нанести моральну травму дитині;

- Спільно з адміністрацією школи необхідно вжити всіх можливих заходів до недопущення впливу цієї дитини на інших дітей;

- Педагогам необхідно довести до відома батьків;

- Не вірте запевненням дитини, що він зможе впоратися з цим без спеціальної допомоги;

- Спробуйте умовити його звернутися до фахівця (Б будь-якому випадку, вага лікувальні дії можуть здійснюватися тільки вдома і за згодою батьків).

 Ознаки та симптоми можливого вживання дитиною наркотиків:

Фізіологічні:

Nsportal. ru

Шкільна комплексна програма з профілактики наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління «Мій вибір» | Соціальна мережа Pandia. ru

Заступник директора з виховної роботи, класні керівники, Рада учнівського колективу школи, соціальний педагог

Очікувані кінцеві результати реалізації Програми

- Збільшення кількості дітей, що негативно ставляться до наркоманії, алкоголю, паління

- Зменшення кількості учнів, котрі пробували курити, вживати спиртне

Зміст проблеми та обґрунтування необхідності її розв'язання програмними методами.

Людина приходить в цей світ не тільки для свого комфортного існування і особистого щастя. Його розум, досвід, все його життя необхідні його дітям, суспільству, майбутнім поколінням.

Гідним існування людини на землі допомагає зробити здоров'я, духовний та фізичний, яке є головним надбанням людини. І справою не тільки особистим, а й суспільним.

Є така притча. «Мандрівник, що йде уздовж річки, почув відчайдушні дитячі крики. Підбігши до берега, він побачив в річці потопаючих дітей і кинувся їх рятувати. Помітивши проходить повз людини, він назвав ім'я йому на допомогу. Те став допомагати тим, хто ще утримувався на плаву. Побачивши третього подорожнього, вони покликали на допомогу. Але він, не звертаючи уваги на заклики, прискорив ходу...

«Хіба тобі байдужа доля дітей» - запитали рятувальники.

Третій подорожній їм відповів: «Я бачу, що ви вдвох поки справляєтеся. Я добіжу до повороту, дізнаюся, чому діти потрапляють в річку, і постараюся це Запобігти ».

Ця притча ілюструє можливі підходи до вирішення проблеми тютюнопаління, алкоголізму та наркоманії. Можна рятувати «потопаючих» дітей, будуючи лікарні та реабілітаційні центри. Займатися цим повинні і займаються професіонали.

Завдання педагогів і батьків - «добігти до повороту річки і не дати дітям впасти в воду», тобто займатися своєю справою - Профілактикою.

Здоровий спосіб життя молодого покоління є запорукою здоров'я нації в цілому. Ось чому необхідна і виховна і освітня діяльність родини, школи і всього суспільства з питань збереження і зміцнення здоров'я.

Завдяки спільним зусиллям школи, сім'ї, суспільства підростаючий громадянин повинен зміцнитися в думці про те, що саме він відповідальний за своє власне здоров'я і повинен розглядати його як найвищу цінність.

Інформаційно-просвітницькі та виховні заходи повинні здійснюватися в комплексі з профілактикою. Здійснення профілактичних та виховних заходів - завдання всього суспільства. Але в першу чергу - це турбота сім'ї і школи.

Тим більше що в Жовтневої школі стоїть гостра проблема «важких» дітей. Саме вони найбільше схильні до куріння, до вживання алкоголю, наркотиків. Дітей, які навчаються в Жовтневої школі можна називати «педагогічно запущені», діти «групи ризику», частіше ж ми називаємо їх «важкими». У психологічній літературі виділяють три суттєві ознаки поняття «важкі» діти.

В. Г. Степанов в книзі «Психологія важких школярів» характеризує наступним чином «важких» дітей:

По-перше, «важкі» діти - це діти з поведінкою, що відхиляється від загальноприйнятої норми, для їх характеристики можна використовувати терміни:

«Деликвентность» - ланцюг проступків, провин, дрібних правопорушень, що відрізняються від серйозних кримінальних злочинів,

«Девиантность» - відхилення від прийнятих в суспільстві норм. Прикладами девіантної поведінки служать порушення режиму і дисципліни в школі, створення конфліктів між учнями або педагогами, учинених бійок, прогули занять, відмова від навчання, непокору старшим, куріння, вживання наркотичних речовин, а також вживання алкоголю;

По-друге, «важкі» діти і підлітки, поведінка яких нелегко виправляється і коригується, хоча серед цієї групи дітей є і ті, які відносно легко піддаються перевихованню;

По-третє, «важкі» діти, які особливо потребують індивідуального підходу, уваги батьків, вихователів, педагогів, участі всіх оточуючих.

Складність контингенту учнів в школі дітей підтверджує «Соціальний паспорт школи»:

- Щороку змінюваність контингенту школярів становить від 30% до 50%. Більшість учнів переходять в Жовтневу школу через складнощі в спілкуванні з учителями або однокласниками. Кожні два роки контингент учнів оновлюється повністю. У школі навчаються від 3 до 15% школярів з багатодітних сімей, сироти, до 30% учнів з неповних сімей, до 14% учнів з неблагополучних сімей. На обліку в ИДН складаються від 7 до 15% учнів, на внутрішкільному обліку перебувають від 10 до 16,6% учнів. Кількість злочинів, скоєних навчаються, становить від 3 до 8 за календарний рік. Окремі навчаються, скоїли правопорушення і злочини, вступають до школи за рішенням КДН при адміністрації району.

В цілому ж дітей, що навчаються в Жовтневої школі можна характеризувати, як дітей, особливо потребують індивідуального підходу, уваги батьків, вихователів, педагогів, участі всіх оточуючих.

Для того щоб активізувати роботу школи в області профілактики, узагальнити наявний позитивний досвід роботи соціального педагога, класних керівників, школи в цілому було вирішено створити комплексну Програму з профілактики наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління.

Правова основа Програми

Pandia. ru

Офіційний сайт Гімназії №2 с. Бураево - Профілактика наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління

 • З організаціями, які здійснюють профілактичну антінарко-тичну роботу. 
 • Перший напрямок. Робота з учнями.

  Тільки в цьому навчальному році проведені наступні заходи:

  • Конкурс малюнків серед 1-4 класів «Життя - да, наркотикам - ні!» (Додаток 1);
  • Конкурс символіки серед 5,6 класів «Ні» - наркотикам! »(Додаток 1);
  • Конкурс плакатів серед 7,8 класів «Життя прекрасне без наркотиків» (додаток 1);
  • Конкурс буклетів серед 9-11 класів «Шлях в нікуди або щасливе життя. Вибір за тобою. »(Додаток 2);
  • У жовтні проведено класні години «Найбільший Урок в Світі», де були порушені проблеми людства глобального масштабу (додаток 1);
  • Проведено відкритий класна година в 5 класах «Твоє здоров'я і наркотики» (додаток 1);
  • Ведеться підготовка до участі на районному конкурсі шкільних агітаційних бригад «Ми - за здорове майбутнє!», Присвяченому пропаганді здорового способу життя, профілактики наркоманії, куріння, алкоголізму та правопорушень серед школярів (У 2016 році ми стали переможцями.);
  • Перегляд відеофільмів в 5-11 класах «Уроки тверезості", де в фільмі на п'яти уроках наочно представлені проблеми алкоголізму, тютюнопаління та наркоманії;
  •  проведені класи години, бесіди в 5-11 класах за темами «Про шкоду тютюну, алкоголю, наркотиків», «Я здоров'я бережу, сам собі я допоможу», «Ні - наркотикам!», "ЗСЖ. Я проти шкідливих звичок "," Здоров'я-привілей мудрих "," Умій сказати "ні", "СПАЙС. У чому його небезпека "," СПАЙС-епідемія. Шкода курильних сумішей "," Небезпеки підстерігають сьогоднішню молодь ";
  • 18.09 брали участь в акції «Приведи дитини в спорт» (додаток 3);
  • 26.09 проведено «День здоров'я» (додаток 3, 4);
  • 20 по 25 квітня 2016 року проведено «Тиждень здоров'я» (додаток 3,7);
  • У вересні проведено анкетування 7-х класів (додаток 3, 5);
  • Щорічно медичними працівниками ЦРЛ проводиться добровільне тестування на предмет немедичного вживання наркотичних засобів і психотропних речовин.

  Другий напрямок. Робота з батьками.

  •  Союз сім'ї та школи - це найважливіша умова виховання учнів в даний час, адже проблеми наркотиків не можуть бути в принципі вирішені без участі сім'ї. Тому чимале місце у виховній роботі займає профілактична робота з батьками. На батьківських зборах обговорюються питання, як розпізнати, чи вживають підлітки наркотики, проводяться анкетування, а також перегляд відеороликів на антинаркотичну тему. 06.10.2016 р в гімназії проведено батьківські збори на тему «Дитинство-територія вільна від залежностей». Після бесіди було організовано перегляд уривка з відеоролика «Уроки тверезості». Навчаються були підготовлені пам'ятки для батьків, які були роздані на батьківських зборах (додаток 8). Батьки стали учасниками акції «Приведи дитини в спорт». Організовано зустріч батьків з фахівцем органів опіки та піклування Муслімової А. Р. та відповідальним секретарем КДН і ЗП при МР Бураєвський район Раянова Е. Г.

  Третій напрям. Робота з класними керівниками.

  • Ведеться методична робота по веденню антинаркотичної діяльності в класах.
  • Дані питання розглядаються на засіданнях МО класних керівників.
  • Вчасно надаються класним керівникам положення, пропозиції, що надходять з вищестоящих інстанцій.

  Четвертий напрямок.

   Робота з установами додаткової освіти.

  Організовано співпрацю з ФОК, ДДТ і РДК с. Бураево по залученню учнів до гурткової діяльності. Наші навчаються є постійними учасниками культурно-масових і спортивних заходів, що проводяться в районі. 

  П'ятий напрям.

   Робота з організаціями, що здійснюють антинаркотичну профілактичну роботу (додаток 6).

  • 16 жовтня проведено загальношкільні учнівське збори з питань профілактики правопорушень неповнолітніх. На зустріч були прибула комісія на чолі начальником відділу освіти Ф. Р. Хузіним. У складі були: відповідальний секретар КДН і ЗП Раянова Е. Г., начальник ОГИБДД ОМВД по Бураевскому району Галимзянов Р. А., провідний спеціаліст органів опіки та піклування Бадртдінова А. Ф., райпедіатр ЦРЛ Муллаярова З. Х. Вони порушили питання профілактики правопорушень, ведення ЗСЖ і тд.
  •  20 жовтня організовано зустріч учнів з лікарем-наркологм ЦРЛ с. Бураево Шаймієва Гузель Назіфовной,
  • 28 жовтня проведено профілактичну бесіду з представниками кримінального розшуку з питань правопорушень серед неповнолітніх та наслідків вживання наркотиків.
  • 30 жовтня було запрошено на загальношкільну лінійку дільничний інспектор поліції Халитов Ільфат Наилевич.

  Робота з профілактики та попередження вживання учнями наркотичних засобів та інших негативних явищ, включає в себе наступні напрямки:

   - Позаурочна зайнятість учнів;

   - Організація і проведення «Днів здоров'я», «Тижнів здоров'я»;

   - Анкетування та тестування учнів;

   - Наочність - оформлення куточків, барвистих стендів;

   - Залучення фахівців;

  - Організація літнього відпочинку в ЦДП «Веселка» при гімназії;

  - Розробка і поширення серед учнів гімназії та батьків буклетів, пам'яток з профілактики наркоманії, алкоголю, тютюнопаління та токсикоманії;

   - Організація трудової зайнятості навчаються: робота на пришкільній ділянці, в парку Ст. Вострецова навчаються 9 класу;

  - Встановлення чергування вчителів в нічний час на суботу, неділю, в канікулярний час і в святкові дні.

  У гімназії створено Громадську наркологічний пост, виданий відповідний наказ, затверджений склад наркопоста, протоколи засідань є. На початку кожного навчального року складається план заходів щодо профілактики наркоманії, токсикоманії, алкоголізму та тютюнопаління серед учнів МОБУ Гімназія №2 с. Бураево. Громадський наркологічний пост працює спільно з Радою профілактики правопорушень і Центром сприяння зміцненню здоров'я.

  На початку навчального року проведена операція «Зайнятість» (залучення в гуртки, клуби, секції). Крім предметних в цьому навчальному році в гімназії працює 28 гуртків за п'ятьма напрямками:

  • Духовно-моральне;

  Burgim2.ucoz. ru

  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

  Вернуться назад

  Powered by: Kandidat CMS

  -->