Що таке абстиненція при алкоголізмі | Alkostop.info

Головна » Абстинентний синдром

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Що таке абстиненція при алкоголізмі

Синдром алкогольної абстиненції

Що це таке: синдром абстиненції?

Абстинентний синдром - це група симптомів різного характеру і ступеня тяжкості, які проявляються при повному припиненні прийому спиртного або зниженні його дози після тривалого вживання.

Які симптоми характеризують алкогольну абстиненцію? Слово «абстиненція» на латині означає «утримання». Однак, до стану абстиненції приводить, навпаки, тривале зловживання спиртним. Найбільш важкі прояви бувають у пацієнтів з таким синдромом, який почався після періоду тривалого алкогольного запою.

Ознаки синдрому абстиненції

Коли у людини з'являються ознаки похмілля (отруєння алкоголем), то з ранку у нього виникають головні болі, його нудить, тремтять руки. Такі прояви не треба плутати з абстинентного синдрому, який триває набагато довше, іноді кілька днів.

Симптоми в обох випадках досить схожі. Вони знаходять своє вираження в появі алкогольних токсинів в крові людини. Однак між ними існують значні відмінності.

У алкоголіка абстинентний синдром виникає внаслідок порушення функцій серцево-судинної системи, центральної нервової системи, печінки.

При похмілля, яке може спостерігатися і у здорової людини, симптоми є захисною реакцією організму від високих доз алкоголю.

При абстинентному синдромі у пацієнта частішає дихання і пульс, іноді збільшується температура, виникає лихоманка, озноб.

З'являється нудота або блювота. Змінюється колір обличчя, людина блідне. Може збільшитися артеріальний тиск або, навпаки, різко знизитися. З'являється слабкість, анемія, погіршення загального стану. У людини знижується тонус м'язів, іноді відбувається порушення рухової координації.

Важкий стан при абстинентному синдромі буває у пацієнтів в тому випадку, коли синдром розвинувся після тривалого запою. У перші 3 доби після відміни спиртного в алкоголіка можуть з'явитися судоми, при яких може відбутися прікусиваніе мови. При алкогольної зламу з'являється тремтіння у всьому тілі.

Через кілька днів ці симптоми зазвичай проходять. Але алкоголіки зазвичай не можуть втриматися і знову випивають, так як алкоголь, на їхню думку, полегшує прояви абстиненції і покращує стан. Алкоголік продовжує пити спиртне. В результаті починається психоз або біла гарячка.

Як проявляється синдром абстиненції?

При алкогольної абстиненції можуть з'явитися такі симптоми:

 • Блювота;
 • Головний біль;
 • Безсоння;
 • Погіршення хронічних захворювань;
 • Алкогольний психоз;
 • Кишкові кровотечі;
 • Набряк мозку.

У перші дні у хворого з'являється блювота. При цьому з організму виходять не тільки залишки алкоголю, рідини і їжі, але і може виходити жовч з дванадцятипалої кишки. При блювоті може з'явитися кров. Це небезпечний симптом абстиненції, який свідчить про внутрішній шлунковому кровотечі або кровотечі із стравоходу.

При цьому кров витікає з розширених вен стравоходу або шлунка. Таке розширення вен є наслідком розпочатого цирозу печінки. При такій кровотечі людині необхідна екстрена медична допомога. Зазвичай для того, щоб зупинити кров і врятувати життя хворому потрібна термінова операція.

Часто при абстинентному синдромі ломка загострює гастрит і виразку шлунка, хронічні захворювання печінки та інші хвороби.

При абстинентному синдромі може з'явитися внутрикишечное кровотеча. Це дуже небезпечний симптом. Ознакою кровотечі з кишечника є кал чорного кольору. Якщо калові маси придбали чорний колір, то при таких симптомах абстиненції потрібно терміново викликати швидку допомогу, так як життя людини знаходиться під загрозою.

У пацієнтів при ламанні іноді з'являються головні болі, які є наслідком гіпертонії або внутрішньочерепного тиску.

При абстинентному синдромі людину мучить регулярна безсоння і нічні кошмари. Якщо такий стан триває більше 5 діб, можуть з'явитися зорові або слухові галюцинації. В результаті у хворого розвивається алкогольний психоз. При цьому галюцинації опановують свідомістю алкоголіка, витісняючи з нього реальну слухову і зорову інформацію.

У пацієнта при абстинентному синдромі загострюються і починають швидко прогресувати хронічні захворювання. Часто загострюється хронічний панкреатит, при якому з'являються болі в попереку і лівому підребер'ї. Загострюється гепатит і алкогольний цироз. При цьому з'являються болі в області печінки. При таких симптомах необхідно звернутися до лікаря.

Синдром алкогольної абстиненції може викликати небезпечне для життя людини стан - набряк мозку. При цьому уражаються серцево-судинна і дихальна системи. Часто набряк мозку призводить до смерті.

Зловживання спиртним вражає весь організм і відбивається практично на всіх системах і органах людини.

У алкоголіка при абстинентному синдромі знижується увага, пам'ять, йому важко сконцентруватися. Страждає емоційна сфера. Людина стає дратівливою, запальною, агресивною.

Психічні порушення

При яскраво вираженому абстинентному синдромі порушується розумовий процес. Мислення не продуктивно, порушується творче і логічне мислення. Збіднюється соціальні та духовні цінності. Людина стає соціопатом.

У хворих при абстинентному синдромі часто буває стан депресії, туги або тривоги. Алкоголіки часто відчувають стан провини за вчинки, скоєні в нетверезому вигляді. Часто у алкоголіків знижується самооцінка через постійні докорів оточуючих і презирства з їх боку. Іноді почуття відчаю та безвиході штовхає хворих до суїциду. Часто такі дії носять показний демонстративний характер. Суїцидальний шантаж вони намагаються застосувати для того, щоб отримати у рідних гроші на спиртне.

Іноді при абстинентному синдромі хворі відчувають панічні атаки. Їм здається, що вони можуть померти через зупинку серця. Їх охоплює почуття тривоги і страху за своє життя. У такому стані вони часто викликають лікаря і просять про призначення серцевих засобів. Часто при алкоголізмі тривога і панічний стан психіки призводить до почуття нестачі кисню, хворим здається, що вони задихаються. У цих випадках пацієнтам потрібна допомога нарколога.

У хворих при абстинентному синдромі з'являється сильна тяга до спиртного. У такому стані вони здатні продати за безцінь дороге майно, вчинити злочин або інші протиправні дії.

У деяких випадках при абстинентному синдромі пропадає потяг до спиртного. З'являється відразу до спиртного. Таким чином, відбувається зворотний розвиток синдрому. Поліпшується сон, знижуються психічні порушення. Зазвичай в цьому випадку найдовше зберігаються неврологічні прояви: судоми, зниження м'язового тонусу, тремор.

Лікування абстинентного синдрому

Як лікувати цю недугу? Лікування хворих може призначити тільки лікар-нарколог. Такий стан краще лікувати в наркологічній клініці, де хворий постійно знаходиться під наглядом медиків.

Лікування вдома менш ефективно. Близьким пацієнта важко проконтролювати, щоб хворий не вживав спиртне. В умовах стаціонару лікарі зазвичай призначають хворим з абстинентного синдрому лікування полііонні сольовим розчином, який відновлює в організмі баланс електролітів. Розчин вводять внутрішньовенно. До нього додають седативні, серцеві, снодійні та інші лікарські засоби.

Лікування абстинентного синдрому відновлює психічне здоров'я пацієнта. Терміни його нормалізації залежать від тяжкості та давності захворювання. У хворих поліпшується розумова і фізична працездатність, пам'ять, концентрація уваги, слабшає потяг до алкоголю. Найголовніше, щоб після закінчення лікування пацієнт знову не почала пити. Позбутися від алкоголізму можна тільки повною відмовою від спиртного.

УВАГА! Інформація, опублікована в статті, носить виключно ознайомчий характер і не є інструкцією до застосування. Обов'язково проконсультуйтеся з Вашим лікуючим лікарем!

Alko03.ru

Абстинентний синдром при алкоголізмі

Багато з нас знають не з чуток, як важко прокидатися вранці після бурхливого вечора. Кілька чарок випитого алкоголю дають про себе знати моторошної головним болем, нудотою, набагато рідше, блювотою і тремтінням рук. Але людині, п'є від випадку до випадку, достатньо кількох годин, щоб організм прийшов у норму, і він почав відчувати себе як і зазвичай. Зовсім інакше йде справа у того, хто п'є алкоголь постійно, незалежно від дня і ночі. І як тільки він намагається вийти із запою, починає розвиватися абстинентний синдром при алкоголізмі. Цей стан багато в чому схоже з звичайним похміллям, ось тільки протягом його набагато більш серйозне і тривале.

Абстинентний синдром при алкоголізмі: характерні ознаки

Як правило, такий синдром розвивається приблизно через сім-десять годин після останнього прийому алкоголю. Тривалість його - не менше двох днів, в деяких випадках він розтягується і на пару тижнів. Абстинентний синдром розвивається через скупчення в організмі великої кількості токсинів, яких набагато більше, ніж у людини, який пив один день. Далі, якщо людина не прийме чергову порцію алкоголю, дадуть про себе знати як легкі, так і дуже серйозні симптоми.

Абстинентний синдром при алкоголізмі у всіх проявляється по-різному. Багато що залежить від того, як довго пив людина і в якій кількості встиг прийняти алкоголь. Типовими симптомами синдрому є:

 • Почастішання пульсу;
 • Часте дихання;
 • Підвищення температури;
 • Озноб;
 • Втрата апетиту;
 • Блідий відтінок обличчя;
 • Підвищення артеріального тиску;
 • Порушення координації рухів;
 • Зниження м'язового тонусу.

Важким симптомом абстинентного синдрому є судомні напади з прикушення мови. Не дивно здогадатися, що це наслідок збою в роботі головного мозку. Судомні напади можуть бути як разові, так і серійні. Також у алкоголіка під час абстинентного синдрому може початися часте випускання сечі.

Абстинентний синдром при алкоголізмі: лікування

Найпростіший спосіб для алкоголіка позбутися описаних вище симптомів - це почати знову пити. Як правило, багато хто з них так і не витримують, йдуть в черговий запій через день-два після тимчасової перерви. Для них це є цілком нормальним, але не є для тих, хто живе поруч з алкоголіком і постійно бачить все, що з ним відбувається. Правда, чимало і тих, хто твердо тримається, намагається якось боротися зі своєю слабкістю, сподіваючись, що зараз все пройде. Як би там не було, але близькі алкоголіка повинні допомогти йому вийти з тривалої похмілля. Зняття абстинентного синдрому в домашніх умовах має проходити приблизно за такою схемою:

 • Насамперед хворому потрібно випити кілька таблеток активованого вугілля, який допоможе виведенню з організму токсичних і шкідливих речовин. Активоване вугілля приймається з розрахунку одна таблетка на 10 кг маси тіла людини (прийом - два рази на день). Пити вугілля слід кілька днів.
 • Під час прийому активованого вугілля слід вживати лише легку їжу, а також пити не менш двох літрів води в день. Пити потрібно якомога більше, особливо в тому випадку, якщо синдром супроводжується частою блювотою. Зневоднення обов'язково трапляється при такому стані, при цьому вкрай важливо відновити водний баланс.
 • Хворому можна дати діуретики, які допоможуть вивести ті токсини, які збираються в сечі. Замість таблеток можна пити нирковий чай, сечогінний збір, заварені березові бруньки і брусничний лист.
 • Вкрай важливим є і психологічний настрой. Підтримка рідних і близьких - важливий крок не тільки для виходу з абстинентного синдрому, але і для лікування алкоголізму в цілому. Не варто звинувачувати людину в безвідповідальності, краще подумайте над тим, чим ви зможете йому допомогти.

  Fb. ru

  Що таке синдром абстиненції при хронічному алкоголізмі?

  Алкоголізм - це захворювання, яке має не тільки психологічні аспекти, а й фізичні прояви. Серйозність алкоголізму полягає в супутніх серйозних недугах, які здатні переростати в хронічний стан. Але клінічні прояви залежності лише частина всіх негативних наслідків. Чимало важливого значення мають девіації в поведінці людини і гостро виражена залежність. Причина необхідності похмілля криється не тільки в головного болю і небажанні алкоголіка перетерпіти. Основним показником залежності є синдром гострої абстиненції. Самостійно впоратися з подібним станом при алкогольної залежності неможливо. Потрібне медикаментозне і психологічне лікування.

  Абстинентний синдром проявляється на другій стадії алкоголізму і посилюється з плином захворювання. Спроби позбутися залежності самостійно можуть викликати ряд негативних наслідків.

  Що таке алкоголізм?

  Про алкоголізм говорять дуже багато. Існує чимало методик позбавлення від залежності і фахівців надають свої лікарські послуги. Але дана проблема є захворюванням, а не псуванням, яку необхідно знімати у шаманів. Лікування алкогольної залежності вимагає медичної допомоги. Складність і термін лікування залежить від стадії алкоголізму. Як і будь-яка інша залежність, алкоголізм характеризується яскраво вираженим абстинентного синдрому. Тому пацієнти не можуть самостійно позбавитися від недуги. Бажання випити обумовлено фізичною потребою в спиртних напоях. Психологічна сторона захворювання є наслідком задоволення фізичної потреби.

  Основним, діючою речовиною алкоголю є етиловий спирт (етанол). Дана речовина отруйна для нашого організму. Його дія поширюється на всі внутрішні органи і є збудником багатьох захворювань. Особливо страждає печінка і центральна нервова система. В результаті постійного вживання алкоголю печінку уповільнює свою роботу і алкоголь виводитися повільніше. При регулярному зловживанні алкоголем і алкоглізме, етанол не виводиться з крові повністю. Речовина накопичується в організмі і несе руйнують наслідки. Організм адаптується під вплив токсину. Відбуваються незворотні зміни в структурі і функції внутрішніх органів. В першу чергу розвивається:

  • Захворювання печінки, цироз на пізніх стадіях алкоголізму;
  • Алкогольний гастрит з ризиком переростання в виразку;
  • Запалення нирок і сечовивідних шляхів: сечокам'яна хвороба, хронічний піелоніфріт;
  • Запалення дванадцятипалої кишки;
  • Серцево-судинні захворювання;
  • Атрофування нейронних потоків зв'язку в головному мозку.

  Якщо алкоголік старше 60 років, має хронічні захворювання і останній запій тривав більше трьох місяців - домашні самолікування категорично протипоказано.

  Стадії алкоголізму

 • Перша стадія захворювання не має яскраво виражених симптомів, які можна характеризувати як результат алкогольної залежності. Відбувається почастішання вживання спиртних напоїв. Перевага віддається все міцніших напоїв в більшій кількості. З'являється загальна втома, зниження імунітету, загальмована реакція, сухість у роті, нервозність. На даному етапі людина ще не є алкоголіком, але стоїть на шляху до незворотних змін в організмі.
 • При алкоголізмі другій стадії виникає важкий похмільний синдром. У людини без залежності похмілля протікає в легкій формі і проходить протягом 3-4 годин після протверезіння. При алкоголізмі похмільний синдром може розтягуватися на добу. Виявляється блювота, головний біль, ломота в суглобах, біль у шлунку. Аритмія і тахікардія супроводжуються надмірною пітливістю. Порушується режим сну. Як правило, алкоголіки другої стадії не можуть заснути, стан підвищеної збудливості різко змінюється загальним занепадом сил. Болі в м'язах викликані інтоксикацією організму. Виявляються перші симптоми захворювань внутрішніх органів.
 • При алкоголізмі третьої стадії відбуваються незворотні зміни у функціонуванні організму. Для роботи внутрішніх органів необхідна регулярна доза алкоголю. При алкоголізмі на даній стадії пропадає нудота і блювота, сп'яніння практично не настає. При відсутності алкоголю розвивається абстинентний синдром. Самостійне лікування на третій стадії може привести людини в кому і летального результату.
 • Лікування алкоголізму і абстинентний синдром

  Відмова від спиртного для хронічних алкоголіків болісний і важкий процес. Але варто розуміти, що алкоголізм проявляється не тільки у вигляді запою. Основна ознака - це регулярне вживання алкоголю. Якщо людина не похмелятись вранці, але ввечері випиває звичну кількість алкоголю, то він є алкоголіком. Організм не може без чергової порції етилового спирту. Якщо він його не отримує, починає проявлятися абстинентний синдром. Даний стан мало чим відрізняється від ломки у наркоманів. Спираючись на такий стан, існує думка, що не можна різко кидати пити і порцію алкоголю необхідно знижувати поступово. Це є помилкою. При регулярному вживанні алкоголю, навіть малими порціями, вилікується від залежності неможливо.

  Симптоми абстинентного синдрому:

  • Болі в суглобах і м'язах;
  • Тахікардія;
  • Блювота;
  • Діарея;
  • Судоми;
  • Набряк дихальних шляхів;
  • Ризик внутрішньочеревної кровотечі;
  • Загострення всіх хронічних захворювань;
  • Втрата свідомості;
  • Агресія і неврози на фоні гострого больового синдрому;
  • Дезорієнтація в просторі.

  Полегшити стан пацієнта можна за допомогою дізінтоксікаціі крові і знеболення. Призначається ряд препаратів внутрішньовенно і підтримує комплекс вітамінів. Особлива увага приділяється загострення хронічних хвороб. Спостереження лікаря на даному етапі обов'язково. Наслідки ігнорування лікарської допомоги можуть бути аж до летального результату.

  Opohmele. ru

  Як зняти абстинентний синдром: методи лікування і терапія

  Алкогольна інтоксикація організму, неминуча при алкоголізмі, забезпечує абстинентний синдром або, як його ще називають, алкогольну ломку або похмілля. Цей стан можна ідентифікувати за такими ознаками як нудота, головний біль, блювота, озноб, слабкість. Тяжкість похмілля напряму залежить від того, як швидко організм може нейтралізувати і вивести спиртне, яке для нього є отрутою. Також важливу роль в тяжкості симптомів абстинентного синдрому є наявність і ступінь залежності від етилового спирту - від стадії алкоголізму залежать симптоми ломки. Також важливе значення мають кількість випитого алкоголю і інші чинники, від яких залежить терапія. Оскільки пити в Росії прийнято з приводу будь-якого свята або значущої події, то як зняти абстинентний синдром - актуальне питання для багатьох.

  У будь-якому випадку, стан абстиненції на увазі необхідність в лікуванні, яке в залежності від його тяжкості може проводитися як медикаментозними препаратами, так і за допомогою рецептів народної медицини для лікування абстинентного синдрому.

  Абстинентний синдром при алкоголізмі: стаціонарне лікування

  Як грамотно надати невідкладну допомогу при важкому абстинентному синдромі? Які використовувати препарати? Лікування абстинентного синдрому можна розбити на кілька етапів.

  Етап 1: фізикальне обстеження хворого

  Цей етап необхідний для тих залежних від алкоголю людей, які мають намір позбавити від тяги до спиртного. Оцінка стану органів і систем, які найбільш схильні до руйнування при систематичному споживанні алкоголю, дозволяє внести необхідні корективи в лікування. Серед найбільш часто зустрічаються у алкоголіків проблем зі здоров'ям можна відзначити наступні ознаки і симптоми:

 • Печінкова недостатність,
 • Аритмія,
 • Порушення обміну глюкози, електролітів,
 • Шлунково-кишкові кровотечі та ін.
 • Етап 2: забезпечення достатнього харчування і спокою

  Що стосується харчування, то пацієнта необхідно забезпечити вітамінами групи В, призначається тіамін. При виборі препаратів необхідно враховувати наявність гіпотензії, блювоти, профузний кровотеч, проносу - у всіх інших випадках лікарські засоби призначають всередину.

  Етап 3: усунення симптомів гіперактивності ЦНС

  Гіперактивність ЦНС обумовлюється швидкої скасуванням етанолу, гнітюче діє на нервову систему. Така симптоматика може протягом 3-5 днів купироваться засобами з гнітючою дією на ЦНС - терапія полягає в тому, що доза цього препарату поступово знижується. У більшості випадків призначаються такі препарати як бензодіазепіни короткої дії, але у хворих з вираженою з патологією ЦНС, печінковою недостатністю, енцефалопатією це може стати причиною епілептичних припадків, які потребують невідкладної допомоги. Що стосується лікування алкогольного делірію, то можуть призначатися такі препарати як бензодіазепіни, нейролептики - терапія залежить від форми алкогольного абстинентного синдрому.

  Важкі форми абстинентного синдрому при серйозному стажі алкоголізму в більшості випадків лікують в стаціонарі, тоді як при легких формах ломки допускається лікування амбулаторно - це можливо в тому випадку, якщо у хворого в анамнезі немає абстинентів припадків і алкогольного делірію.

  Медикаменти видаються родичам в кількості, необхідній на 1-2 дня, також хворий піддається щоденним оглядам медиків. Якщо стан хворого погіршується і потрібна невідкладна допомога фахівців, то алкоголіка переводять в стаціонар.

  Лікування легких форм абстинентного синдрому

  Позбутися від легкого похмільного синдрому можна в домашніх умовах - лікування допомогою рецептів народної медицини також актуально.

  • Нудоту і слабкість можна зменшити, якщо розтерти вуха долонями до почервоніння.
  • Головний біль можна лікувати за допомогою холодного мокрого компресу на лоб. Щоб компрес довго не нагрівався, можна загорнути в полотно кубики льоду.
  • В якості допомоги травній системі і для позбавлення від неприємного запаху з рота варто використовувати свіжу зелень петрушки, м'яти, коріандру або кардамону - листя потрібно просто повільно розжувати і проковтнути.
  • Полегшити стану похмілля може трохи теплий душ, якщо похмілля практично не відчувається, то можна прийняти і контрастний душ - це підбадьорить. Виключається гаряча ванна, відвідування лазні, басейну.
  • Відновлення водного балансу організму. Для цього потрібно пити мінеральну воду, кисломолочні продукти, квас, воду з соком лимона або інших цитрусових. Воду рекомендується пити також під час п'янки і після неї перед сном - алкоголь викликає сильне зневоднення тканин, що і є причиною сухості в роті.
  • Відновлення вітамінів, які вимиваються з організму разом з водою і токсинами. Добре б прийняти вітамінний комплекс до і під час п'янки, під час похмілля баланс вітамінів можна поповнити за рахунок цитрусових.
  • Вживання розсолу з-під квашених овочів. Така терапія полегшує самопочуття, забезпечує підбадьорливий ефект, позбавляє від апатії, слабкості.
  • Щільний сніданок з продуктами, що відрізняються багатим вмістом вуглеводів. Потрапляючи в шлунок, макарони, рис діють як адсорбенти, допомагаючи виводити токсини з організму. Що стосується продуктів з білком (яйця, м'ясо, риба), то вони уповільнюють всмоктування етанолу в кров і при цьому прискорює метаболізм. Всі страви повинні бути приготовані на пару, запечені або відварені - це зменшить навантаження на печінку.
  • Свіже повітря - кисневе голодування мозку, обумовлене вживанням алкоголю, прекрасно компенсується сном на відкритому повітрі або в добре провітрюваному кімнаті, а також прогулянкою на вулиці. Сон є відмінним ліками від похмілля і повинен становити не менше 8 годин.
  • Фізична активність в помірних дозах. Якщо стан дозволяє, то добре зробити зарядку, дихальну гімнастику або здійснити пішу прогулянку.
  • Як напоїв, які допомагають позбутися від похмілля, народна медицина пропонує кілька рецептів:
 •  Відвар вівса - він вариться протягом години зі склянки крупи, половини чайної ложки солі і літра води. Одержаний відвар випивається протягом години. Відвар можна замінити водою з медом.
 • Коктейль з томатного соку з яйцем - цю суміш рекомендується посолити і поперчити.
 • Чай з кульбаби і перцевої м'яти. Чай заварюється з розрахунку столова ложка сухої трави на літр гарячої води - настоюється суміш протягом 40 хвилин і випивається порціями протягом 2 годин. Така терапія допомагає навіть при важких формах абстиненції.
 • Корисні поради: як уникнути похмілля

 • Вибирайте безбарвні напої. У більшості сортів пофарбованого алкоголю присутні різні барвники, що збільшує тяжкість інтоксикації організму, можлива індивідуальна непереносимість.
 • Проміжок між порціями спиртного повинен бути близько години. Щоб повністю уникнути похмілля вранці, сумарна доза спиртного повинна складати близько 50 мл горілки. Градус напоїв рекомендується не змінювати або підвищувати, починаючи з вина або легких коктейлів.
 • В якості закуски пропонуються легкі і швидкозасвоюваних страви, наприклад, холодець. Перед п'янкою за кілька годин до вечірки потрібно поїсти, вибравши ситну їжу (кашу, суп і ін.). Шлунковий сік і вміст шлунка сповільнять швидкість розпаду алкоголю, а значить, сп'яніння буде наступати поступово.
 • Запивати спиртне коштує водою або мінералкою з лимоном, уникаючи забарвлених, солодких, газованих напоїв. Споживаючи рідина хоча б в такому ж обсязі, що і спиртне, можна уникнути зневоднення організму.
 • Opohmele. ru

  Алкогольна абстиненція на різних стадіях алкоголізму

  Абстиненція - це стояння людини, який відмовився від споживання алкоголю, нікотину або наркотиків. Оскільки наркотичні речовини при тривалому вживанні стають складовою частиною метаболізму людини, то відмова для них проходить для людини дуже болісно. Тяжкість цього стану обумовлюється тривалістю, видом і дозами прийнятого наркотику, так що для алкоголіка зі стажем абстинентний синдром може закінчитися білою гарячкою і смертю.

  Абстинентний синдром: симптоми

  Алкогольна абстиненція починає проявлятися вже на другій стадії алкоголізму. Але навіть незалежний від алкоголю людина після кількох днів зловживання алкоголем випробує всі «принади» ломки. Якщо споживання етилового спирту стає регулярним, абстинентний синдром поступово розвивається, а його тяжкість з кожним разом збільшується. Симптоми ломки на кожній стадії алкоголізму мають свої відмінності. У будь-якому випадку, якщо пияцтво переходить в тривалий запій, наслідки абстинентного синдрому можуть бути дуже важкими.

  I стадія алкоголізму

  На I стадії алкоголізму при відмові від спиртного можна очікувати появу абстинентного синдрому з наступною симптоматикою:

  • Зниження працездатності;
  • Нервозність;
  • Пітливість;
  • Занепад сил;
  • Відчуття розбитості і сухості в роті;
  • Прояв перебоїв в роботі серцево-судинної системи і шлунково-кишкового тракту;
  • Поганий апетит;
  • Астенія.

  На початковій стадії алкоголізму людина ще може свідомо протистояти бажанням похмелитися - стримуючими факторами можуть бути явища соціально або етичного характеру. Період розлади, викликаного тягою до алкоголю, закінчується протягом доби.

  II стадія алкоголізму

  На II стадії алкоголізму алкогольна абстиненція проявляється більш яскраво:

  • Почервоніння шкірних покривів;
  • Розширені зіниці;
  • Серйозні порушення в роботі серцево-судинної системи, наприклад, перепади артеріального тиску;
  • Головний біль і запаморочення;
  • Стан розбитості;
  • Порушення апетиту;
  • Порушення сну;
  • Пітливість;
  • Нудота блювота;
  • Сіро-коричневий наліт на мові;
  • Порушення в роботі травної системи, наприклад, пронос, запори;
  • Затримка сечі, проблеми з сечовипусканням;
  • Неприємні відчуття в надчеревній ділянці і області печінки;
  • Тремор рук, століття, мови;
  • Порушення координації.

  Тяга до алкоголю на цій стадії алкоголізму вже нездоланний, так що людина прагне похмелитися зранку або навіть вночі - це є ознакою початку запійний періоду. Залежного від спиртних напоїв людини вже не стримують морально-етичні норми, тому що у нього «горять труби». На цій стадії алкоголізму абстинентний синдром триває від 2 до 5 днів.

  III стадія алкоголізму

  Третя стадія алкоголізму характеризується алкогольної ламкою з тяжкими наслідками:

  • Порушення координації аж до нападів і неможливості самостійно пересуватися;
  • Блідий до синюшности шкірний покрив;
  • Холодний піт;
  • Худне особа, очі западають;
  • Загострення захворювань серцево-судинною системою;
  • Ціаноз;
  • Неспокійний сон;
  • Кошмари.

  На цій стадії хворий на алкоголізм похмеляється кожні 5-10 годин, а алкогольна абстиненція супроводжується алкогольними психозами - тривалість абстинентний синдрому сягає 5 діб і більше.

  Абстиненція: як її лікувати

  Якщо звичайне алкогольне отруєння можна вилікувати без особливих проблем, то залежний від алкоголю людина в більшості випадків не усвідомлює необхідність допомоги, яку йому можуть надати тільки медики. При алкогольної абстиненції організм потребує дезінтоксикації, в доповненні до якої в наркологічній клініці проводиться підтримуюча медикаментозна терапія. Як варіант, допомога може бути надана в домашніх умовах, але лікування все одно повинен призначити лікар. У важких випадках лікування в умовах стаціонару обов'язково.

  Тільки в клініці лікування абстинентного синдрому може бути повноцінним, постійне спостереження лікарів дозволяє впоратися з симптоматикою будь-якого варіанту клінічної алкогольної абстиненції. Щоб оцінити необхідність госпіталізації, варто звернути увагу на наявність таких ознак:

  •  Тривалий період запою перед відмовою від алкоголю (від тижня і більше);
  • Вік старше 55 років;
  • Наявність ЧМТ;
  • Вроджені патології дихальної, серцево-судинної систем, психічні розлади тощо.
  • Гострі і хронічні захворювання;
  • Алкогольний психоз.

  Якщо можна відстежити навіть один з перерахованих симптомів, то лікувати абстинентний синдром потрібно тільки в стаціонарі. При наявності 2 і більше симптомів домашнє лікування становить пряму загрозу для пацієнта.

  Є думка, що блокування болючих відчуттів під час лікування абстинентного синдрому негативно позначається на процесі одужання від алкогольної ломки. Це проблема, скоріше, психологічного характеру, оскільки свідомість не асоціює наслідки ломки з чимось неприємним, а тому не сприймає як небезпечну ситуацію. В результаті в лікуванні назрівають проблеми, які провокують часті виклики медиків додому. Це погано впливає на подальше одужання алкоголіка.

  Профілактика абстиненції

  Народна медицина пропонує цілий ряд засобів, які дозволяють попередити або полегшити абстинентний синдром.

  Найпоширенішим способом профілактики абстиненції є активоване вугілля. Його необхідно випити до застілля за кілька годин. На кожні 10-15 кілограм ваги людини приймається 1 таблетка вугілля. Така передбачливість дозволяє адсорбувати частина надходить в шлунок етанолу і полегшити наслідки п'янки. Як варіант, приймати активоване вугілля можна і після вживання спиртних напоїв - це також дасть можливість позбавити організм від частини продуктів розпаду алкоголю.

  Як варіант, можна впливати на поглинаючу здатність стінок шлунка: для цього необхідно перед вживанням спиртного з'їсти невеликий шматочок вершкового масла, аналогічного ефекту дозволяють досягти кілька ложок рослинного масла. Масляна оболонка в шлунку ускладнює всмоктування етилового спирту, що дозволяє алкоголю повільніше проникати в кров.

  Що стосується закусок, то краще віддавати перевагу стравам з вмістом олії або жиру - така їжа також сприяє уповільненню всмоктування алкоголю. Так що фортеця спиртного і жирність закуски прямопропорційна. Що стосується рідини, яку варто вживати під час застілля, то вона повинна бути в достатку. Виведення токсинів з організму обумовлює зневоднення тканин, в тому числі і внутрішніх органів, що впливає на тяжкість симптомів похмілля. Як запивки краще вибрати мінералку без газу, можна з лимоном - соки і газовані напої для цього не підходять. Бульбашки газу забезпечують пряму поставку алкоголю в кров. Аналогічною дією володіє цукор, який прискорять всмоктування спирту в кров.

  Opohmele. ru

  Алкогольна абстиненція | Що таке абстиненція

  Тривалість дії введеного в організм наркотичної речовини буває різною. Вона залежить від величини дози і ступеня звикання організму до наркотичної отрути.

  Після припинення дії наркотика у наркомана наступають типові для наркоманії явища, що носять назву Абстиненції .

  Стан абстиненції викликається потребою організму в наркотичному речовині і розвивається при відсутності його в організмі. У цей період з'являється загальна слабкість, пригніченість настрою.

  Budizdorov. com

  Деякі із симптомів схожі з проявами алкогольного отруєння (спрага, пригнічений настрій).

  Головні ознаки справжньої абстиненції - непереборна тяга до випивки (так зване «вторинне потяг») і полегшення стану після прийому дози алкоголю.

  Важкі прояви хвороби

  У стані вторинного потягу психіка людини дуже нестабільна: хворий стає запальним, агресивним і непередбачуваним у своїх діях.

  Поступово вегетативно-соматичні порушення доходять до такого ступеня, що людина в стані абстиненції не може зробити найпростіших дій - одягнутися, вийти з квартири, поки не прийме дозу спиртного і не «видужає». Тяга до алкоголю стає чисто фізичної, не приймає до уваги доводи розуму.

  Важкі прояви абстинентного синдрому можуть виникнути як безпосередньо на ранок після прийому надмірних алкогольних доз, так і через 48-96 годин. Важкі симптоми можуть проявлятися у вигляді алкогольних психозів, таких, як:

  • Алкогольний делірій;
  • Алкогольні галюцинози (слухові і зорові галюцинації);
  • Маячні психози (манії переслідування і шкоди, алкогольне марення ревнощів і т. Д.);
  • Алкогольні енцефалопатії (порушення мовних і рухових функцій);
  • Алкогольна деменція (недоумство);
  • Епілептичні припадки;
  • Амнезія;

  Крім психічних порушень, тривале вживання спиртних напоїв в стані запою і супроводжує його абстиненції може привести до загострення вже наявних захворювань - виразкової хвороби, діабету, ниркової недостатності.

  Також можуть розвиватися на тлі регулярного вживання етанолу алкогольні гепатити, цирози, хвороби серця і судин, інсульти та інфаркти.

  Діагностика

  Діагноз ставиться за сукупністю симптомів, які вже дали про себе знати на момент звернення за допомогою.

  Важливим пунктом при діагностиці є виявлення тяги до спиртного під час абстиненції.

  Не варто забувати, що чим раніше хворому буде надана кваліфікована медична допомога, тим швидше настане повне вилікування.

  Для точного визначення стадії і тяжкості захворювання лікар-нарколог повинен з'ясувати в процесі опитування пацієнта наступні обставини:

  • Тривалість і кількість вживання спиртних напоїв;
  • Наявність тяги до спиртного на наступний день після їх вживання - як скоро виникає бажання знову випити алкоголь і наскільки це бажання інтенсивно;
  • Чи приносить полегшення прийом спиртного після його надмірного вживання напередодні;
  • Наявність почуття провини від зловживання алкоголем;

  Також здійснюється обстеження фізичного стану хворого з метою виявлення клінічних ознак абстиненції - тахікардії, тремору, уповільнених реакцій.

  Надмірне вживання спиртних напоїв може привести до розвитку такого захворювання, як алкогольна полінейропатія, яка теж не менш небезпечна.

  Чому людей, що мають тягу до спиртного мучать нейропатичні болю можна прочитати тут.

  Порушення мислення у алкоголіків при абстинентному синдромі

  Солідний стаж алкоголізму характеризується:

  • Легко виникають асоціаціями маревного характеру;
  • Непродуктивністю мислення (нездатність приймати важливі рішення, розлогі міркування з відсутністю логіки);
  • Похмурістю, наявністю постійної апатії і депресії, відсутністю гумору;
  • Деформацією соціальних і духовних цінностей;
  • Сприйняттям алкоголю і сп'яніння як головних стрижнів існування, центру, навколо якого обертається вся інша реальність;
  • Зниженням самооцінки;
  • Виникненням суїцидальних настроїв;
  Чим довше триває захворювання на алкоголізм, тим важче симптоматика абстиненції і тим більш явними стають патологічні порушення розумових процесів.

  Лікування алкогольної абстиненції

  Купірування алкогольної абстиненції або синдрому відміни проводитися кваліфікованим лікарем-наркологом після встановлення точного діагнозу і виявлення протипоказань.

  Можлива госпіталізація хворого (з його згоди), або надання допомоги на дому. Для усунення абстиненції застосовують процедуру детоксикації організму - приміщення хворого під крапельницю з інфузійних розчином.

  Паралельно здійснюється вітамінотерапія та введення в організм інших допоміжних речовин - ноотропних препаратів для захисту мозку, гепатопротекторів для захисту печінки і препаратів для регуляції серцевої діяльності.

  Також при купировании абстиненції застосовуються такі лікарські речовини, як:

  • Глюкоза;

  Gidmed. com

  Абстинентний синдром при алкоголізмі

  Абстинентний синдром - що це таке?

  Абстинентний синдром при алкоголізмі - це комплекс розладів, які виникають у людей з алкогольною залежністю при припиненні надходження спиртного в організм, або зниженні дози. Алкоголіки знімають це розлад за допомогою повторного прийому алкоголю.

  Абстинентний синдром при алкоголізмі в народі називають похміллям, він є одним з основних показників наявності залежності, і сигналізує про необхідність лікування алкоголізму. Від звичайного похмілля абстинентний синдром відрізняється своєю тривалістю - може тривати 3-4 доби.

  Симптоми абстинентного синдрому при алкоголізмі

  Розвиток абстинентного синдрому при алкоголізмі відбувається поступово, і з часом стає все важче, що призводить до запоїв та інших наслідків. Кожна стадія алкоголізму має свої особливості абстинентного синдрому:

  • На першій стадії абстиненція проявляється в зниженні працездатності, нервозності, слабкості, збої в роботі серця і судин, поганому апетиті;
  • На другій стадії абстинентний синдром при алкоголізмі проявляється сильніше - набряклість і почервоніння шкіри обличчя і тіла, розширення зіниць, збої в роботі серця, запаморочення, тяжкість і біль в голові, різка пітливість, блювота і нудота, болі в печінці, порушення травлення, проблеми з координацією, тремтіння в руках. Людині вже важко дочекатися вечора, щоб похмелитися, тому починає випивати і вранці, і навіть вночі;
  • На третій стадії абстиненція різко стає важким, потяг до алкоголю перемагає все інше в житті людини, проявляється через судомні напади, блідість, холодний піт, неспокійний і короткочасний сон, серйозні проблеми з серцем. Випиває людина вже в будь-який час доби і в будь-яких ситуаціях.

  Лікування абстинентного синдрому при алкоголізмі

  Якщо у людини виникає абстинентний синдром, то його терміново потрібно почати лікувати, перша допомога може бути надана на дому, але подальша терапія повинна проводитися в умовах стаціонару і під наглядом лікарів.

  Перший етап лікування абстиненції включає в себе зняття стану запою і висновок алкоголю з організму, щоб не допустити подальшого запою. Людині призначають препарати, що підтримують роботу серця і заспокійливі. Проводять боротьбу з порушеннями сну і знервований. Коли знімаються основні симптоми абстиненції, у залежного спостерігається серйозне поліпшення стану, але не варто сприймати це як повне одужання.

  Лікування абстинентного синдрому при алкоголізмі допомагає зняти фізичну сторону залежності, але не впливає на свідомість людини. Алкоголізм - захворювання, що зачіпає і організм людини і його психологію, тому грамотне лікування залежності та реабілітація - єдиний вихід з цієї проблеми.

  Список наших анонімних послуг тут.

  Narkologiya-volgograd. ru

  Алкогольна абстиненція (синдром відміни алкоголю): симптоми і лікування, наслідки та профілактика

  Алкогольна абстиненція при II стадії алкоголізму зазвичай протікає в одній з форм:

 • Нейровегетативная. В даному випадку головними симптомами будуть поганий сон, пітливість, млявість, набряклість, зміна артеріального тиску, тремор, почастішанням пульсу.
 • Вісцелярна. Ведучими будуть болі в животі, здуття живота, нудота, пронос, аритмія, задишка, пожовтіння білків очей.
 • Мозгова форма. Переважає головний біль з нудотою, підвищеною чутливістю до навіть неголосним звуків, непритомністю, судомами, вздрагиванием, запамороченням.
 • Психопатологічний варіант. Тут на перший план виходять тривожність, страх, галюцинації, яскраві кошмарні сновидіння, тимчасова дезорієнтація після сну, пригніченість, перепади настрою.
 • При III стадії спостерігаються і психічні симптоми, і порушення роботи внутрішніх органів. Найбільш виражений прояв алкогольної абстиненції - алкогольний делірій, який називають «білою гарячкою».

  Лікування

  Хворий повинен бути оглянутий наркологічної бригадою «швидкої допомоги», і тільки в разі легкого перебігу він може бути залишений удома, під наглядом нарколога за місцем проживання.

  Середньотяжкий і тяжкий перебіг абстиненції лікується в наркологічному стаціонарі, в якому є відділення реанімації. Першу допомогу надає «Швидка».

  Терапія абстинентного синдрому полягає в призначенні:

 • Вітамінів групи B - B1, B6 і фолієвої кислоти. Першим, ще до введення будь-яких інших препаратів, вводиться тіамін в дозі 100-200 мг. Потім можна переходити на прийом комплексних препаратів - «Мильгамма», «Нейрорубіні» - у вигляді ін'єкцій або таблеток.
 • Великих доз вітаміну C.
 • Транквілізаторів: «Сибазон», «Мідазолам». Ці препарати купируют судоми, знімають тривогу, дають можливість хворому поспати. Дана група медикаментів вводиться тільки при наявності реанімаційного обладнання та навченого персоналу.
 • Хороший протисудомний ефект досягається введенням препарату гамма-оксимасляної кислоти - аналога природного гальмівного медіатора - гамма-аміномасляної кислоти.
 • У деяких випадках призначаються антидепресанти.
 • Для детоксикації застосовують ентеросорбенти: «Активоване вугілля», «Полісорб».
 • Внутрішньовенно крапельно вводяться глюкоза, а також полііонні розчини під контролем водного балансу.
 • При необхідності застосовуються сечогінні засоби.
 • Якщо спостерігаються почастішання пульсу, аритмія, призначаються серцеві препарати.
 • Якщо немає судом або ознак підвищеного внутрішньочерепного тиску, застосовують засоби-ноотропи: «Пірацетам», «Луцетам».
 • При тяжкому перебігу абстиненції в стаціонарі може проводитися інструментальна очищення крові - плазмаферез із заміщенням плазми крові пацієнта розчинами і препаратами плазми.
 • Дізнайтеся найповнішу інформацію про методи лікування алкоголізму. Всі кошти в одній статті.

  Як лікувати похмілля в домашніх умовах читайте тут.

  Наслідки

  Алкогольна абстиненція може мати такі наслідки:

  • Шлунково-кишкова кровотеча;
  • Синдром Меллорі-Вейса;
  • Геморой;
  • Судоми призводять до порушення дихання і чи смерті, або в результаті ішемії мозку у хворого може розвинутися неврологічний дефіцит, в результаті якого він залишається інвалідом;
  • Галюцинації можуть призводити скоєння суїцидальних спроб - так з'являються різні травми;
  • В результаті підвищеного тиску може розвиватися інсульт;
  • Порушення серцевого ритму може придбати небезпечну для життя форму - фібриляцію передсердь, яка небезпечна для життя.

  Профілактика

  Єдиною ефективною профілактикою абстиненції є відмова від етанолу в будь-яких дозах. Уникнути розвитку синдрому можна, якщо приймати алкоголь не систематично, не входячи в стан запою.

  Нижче слід фрагмент ток-шоу про проблему абстиненції:

  Як ми економимо на добавках і вітамінах : пробіотики, вітаміни, призначені при неврологічних хворобах тощо. І ми замовляємо на iHerb (за посиланням знижка 5 $). Доставка в Москву всього 1-2 тижні. Багато що дешевше в кілька разів, ніж брати в російському магазині, а деякі товари в принципі не знайти в Росії.

  Коментарі

  Коментар * CAPTCHAЕтот питання задається для того, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот.

  Neuroplus. ru

  Абстинентний синдром (абстиненція) - причини, лікування, симптоми

  Що таке абстинентний синдром?

  Абстинентний синдром - це комплекс різноманітних соматоневрологических, а нерідко і психічних розладів, що виникають на тлі більш-менш тривалого вживання алкоголю після припинення прийому спиртного.

  Причини

  Глибинна причина абстинентного синдрому - спроба організму відновити той стан, який існував в період активного вживання спиртного або іншого наркотичної речовини.

  Для звиклого до існування в стані хронічного сп'яніння (або надходження дози наркотику, нікотину) організму, відсутність наркотичної речовини - стан ненормальне, він не може привести фізіологію в наркотичну «норму». І якраз спроби компенсувати відсутність речовини, що викликала звичку, і є прояви абстинентного синдрому.

  Симптоми абстинентного синдрому

  Симптоми абстиненції розрізняються залежно від використовуваного речовини - найважчі проявляються після наркотиків, легше - після алкоголю, найменш виражені симптоми абстиненції при палінні. Але незалежно від об'єктивної оцінки, суб'єктивні відчуття переносяться важко, викликають болісну симптоматику (ломку, похмілля, ознаки браку нікотину).

  Всі симптоми поділяються на легкі і важкі, а також на неврологічні, соматичні, психіатричні. Поява тих чи інших симптомів залежить від того, якими речовинами викликано абстинентному стан.

  Лікування

  В цілому тактика лікування абстинентного синдрому схожа при різних етіологічних причинах, і полягає в наступних етапах:

  1. Лікування фізичних проявів (болю, нудоти, блювоти).

  Лікування повинно проводитися під контролем лікаря. Пов'язано це багато в чому з тим, що дія багатьох лікарських препаратів при абстиненції перекручується, а то і зовсім може виявитися зворотнім очікуваного ефекту. Якщо синдром обмежується тільки цими проявами, то обмежуються амбулаторним лікуванням.

  2. Купірування психоневрологічних розладів (галюцинації, марення, судомні напади та інші).

  Проводиться в стаціонарі, під наглядом лікарів-токсикологів і психіатрів.

  3. Лікування залежності.

  А ось вже конкретний набір препаратів вибирається від типу залежності: при наркотичної «ломки» використовуються сильнодіючі препарати (нейролептики, нейролептики, антидепресанти, бензодіазепіни, блокатори опіоїдних рецепторів, бета-адреноблокатори, транквілізатори та інші) при відмові від куріння - з менш активною дією.

  Абстинентний синдром при палінні

  Незважаючи на те, що термінологія «абстинентний синдром» не прижилася щодо тютюнопаління (пов'язано це з тим, що нікотин не рахується офіційно наркотичним препаратом), все ті прояви, що мучать людей на першому етапі відмови від куріння - не що інше, як абстиненція, нестача звичної речовини, і спроби організму відновити рівновагу.

  Особливості

  Абстинентний синдром при палінні з'являється протягом короткого часу - як правило, протягом години після останньої викуреної сигарети. Його загальна тривалість від декількох діб до двох місяців з поступовим зменшенням симптоматики.

  Типова для синдрому абстиненції при палінні легкість симптоматики. Це, як правило:

  • Симптоми з боку дихальної системи: задишка, утруднення дихання, посилення кашлю;
  • Симптоми з боку шлунково-кишкового тракту: розлади стільця, неприємні відчуття в роті, неприємний смак їжі, порушення апетиту, нудота;
  • З боку ЦНС і вегетативної нервової системи: тремтіння рук, пітливість, порушення сну, неспокій, дратівливість, порушення уваги і пам'яті.

  Тривалість абстинентного синдрому при відмові від куріння

  Важко виділити якийсь загальний період, типовий для всіх: багато в чому тривалість абстинентного синдрому при відмові від куріння залежать від того, як довго людина курив, яка кількість сигарет на добу викурював.

  Не можна виключити також психологічний фактор: якщо людина налаштована кинути курити рішуче, робить це власним вольовим рішенням, то вираженість і тривалість абстиненції невелика. Ті ж, хто прийшов до цього не з власної волі, а через поступки близьким, вмовляння, а в душі не вірить в успіх або не хоче кидати, то симптоматика буде важче і триваліше.

  Лікування

  Легкість симптоматики передбачає лікування в домашніх умовах, і головне питання тут - як зняти прояви нікотинової «ломки». Передбачається два напрямки:

 • Перетерпіти, проявивши силу волі і витримку;
 • Використовувати кошти від куріння, більшість яких якраз і призначений для зняття симптомів абстиненції.
 • До таких засобів відносяться таблетки «Табекс», «Чампікс», «Лобелін», «Цитизин», «Корида плюс», «Зибан», «Брізантін». Примітно, що в цій групі і препарати, що надає нікотінзаместітельной дію, і антидепресанти, і кошти, що викликають неприємні відчуття від куріння (так звана аверсивная терапія).

  Сутність застосування всіх цих препаратів в тому, що вони, за рахунок власних механізмів дії, знижують симптоми нікотинової абстиненції, полегшуючи процес відмови від куріння.

  Слід пам'ятати, що нікотинова «ломка» - не найлегше для організму стан, і легковажно ставитися до ознак нездоров'я при ній не варто.

  Якщо симптоми, в тому числі кашель і неврологічні прояви, посилюються, з'являються нові хворобливі відчуття, загальне самопочуття виходить за рамки легкого нездужання - потрібно негайно звернутися до лікаря, оскільки можливо, що на тлі абстиненції приєдналися або активувалися приховані патології, як інфекційні, так і соматичні і неврологічні.

  Абстинентний синдром при алкоголізмі

  Алкогольний абстинентний синдром - МКБ-10: F10.23, F10.23 (0-9) - типовий для хронічного алкоголізму. Похмілля, незважаючи на вкорінене в народі думка, абстиненцією в строгому розумінні цього слова не є.

  Симптоматика при алкогольному абстинентом синдромі може відрізнятися за ступенем вираженості - від легкої до вкрай важкою.

  Ознаки легкої абстиненції зустрічаються частіше у хронічно питущих, на 2 стадії алкоголізму, а також після нетривалого періоду вживання алкоголю. Іноді з легких ознак починається важка форма абстиненції.

  До легких ознаками традиційно відносяться: відсутність апетиту, нудота і блювота, болі в животі, розлади стільця, біль у м'язах (м'язові болі), різноманітні порушення сну - від сонливості до безсоння, кошмарні сновидіння. Часто зустрічаються прояви з боку серцево-судинної системи - тахікардія, підвищення або падіння артеріального тиску, нерітмічний пульс.

  Типові дратівливість, агресивна і неспокійна поведінка, лабільність настрою, порушення вищої нервової діяльності, в тому числі розлади пам'яті, різні види амнезій.

  У більшості випадків легка абстиненція лікується амбулаторно, але звернення до лікаря буде не зайвим, так як в цьому стан під алкогольний абстинентний синдром часто маскуються багато патологій, які може розпізнати тільки лікар, а ненадання медичної допомоги при цих патологіях загрожує важкими ускладненнями аж до летального результату.

  Важка абстиненція характерна для тривалого запою, на 3 стадії алкоголізму, при глибоко зайшли патологічних змінах. Вона характеризується посиленням вираженості ознак попередньої стадії протягом короткого часу - за 1-3 години, а також приєднанням наступних: затьмарення свідомості, дезорієнтація у часі і просторі, різноманітні галюцинації, марення, судоми, підвищення температури.

  Поява хоча б одного з перерахованих ознак вимагає госпіталізації у відділення токсикології або профільне відділення при наркологічному стаціонарі. Наростання ознак важкого абстинентного синдрому і їх результат в катастрофу може статися дуже швидко, тому відмовлятися від госпіталізації не можна.

  Особливості

  З особливостей алкогольного абстинентного синдрому слід зазначити такі:

  • Легкі симптоми розвиваються протягом від 6 до 48 годин, і можуть тривати (без лікування) до 10-15 діб;
  • Важка симптоматика може розвинутися протягом 2-5 діб після останнього прийому спиртного; - Не завжди симптоми розвиваються поетапно, можливе формування відразу важкого стану без продромального періоду у вигляді легкої симптоматики;
  • Симптоми часто з'являються або наростають до вечора.

  Скільки триває алкогольна абстиненція

  У середньому тривалість при легкій формі - до 10 діб без лікування або до 5 діб з амбулаторним лікуванням. Прогноз при важкій формі повністю залежить від типу і обсягу розвилася патології - важче і довше протікає абстинентний синдром з результатом в алкогольні психози, легше і менш тривало - з соматовегетативних розладами.

  Лікування

  Лікування при алкогольному абстинентному синдромі направлено насамперед на стабілізацію стану, зниження інтоксикаційної навантаження, відновлення функцій органів і систем. Тактика вибирається залежно від тієї симптоматики, яка є на поточний момент.

  Якщо виражені соматичні розлади - використовують препарати, які нормалізують роботу внутрішніх органів, при домінуванні неврологічних розладів - відповідні седативні.

  Використовуються різноманітні препарати, але серед них обов'язково введення вітамінів групи В, зокрема тіаміну. Дефіцит вітамінів цієї групи грає одну з провідних ролей у формуванні алкогольної абстиненції.

  Крім того, у хронічно питущих людей виражені ознаки полигиповитаминоза, що також є одним з компонентів патогенезу алкогольної абстиненції, і вимагає призначення комплексу вітамінів у вигляді полівітамінних драже або (при неможливості перорального прийому) препаратів для парентерального введення

  Зняття синдрому в клініці

  В умовах стаціонару на етапі діагностики визначають основні показники біохімії крові і ОАК, ОАМ, виявляють ознаки дегідратації, визначають тяжкість симптомів. Препарати призначають виходячи не тільки їх поточного стану, а й з анамнезу пацієнта (так, при алкогольних патологіях печінки не показані бензодіазепіни).

  Основний напрямок терапії: стабілізація неврологічного стану, відновлення кислотно-лужної рівноваги. Дози підбираються таким чином, щоб пацієнт був в змозі заснути, але при цьому не втрачав контакту при пробудженні. Використовують бензодіазепіни, барбітурати, нейролептики.

  З препаратів інших груп можливе введення сечогінних (при гіпергідратації), препаратів магнію і калію, серцево-судинних засобів, зокрема бета 1 адреноблокаторів.

  Середня тривалість госпіталізації (за умови, що немає алкогольних психозів) - від трьох до семи діб. При приєднанні алкогольних психозів, ускладнень з боку інших органів (зокрема, нерідкі важкі патології з боку шлунково-кишкового тракту) лікування триває в умовах спеціалізованого стаціонару з відповідним підбором лікарської терапії з подальшим переведенням на амбулаторне лікування.

  Зняття синдрому в домашніх умовах

  Багато доморощені "специ", наслухавшись порад, починають лікування абстиненції в домашніх умовах з постановки крапельниці - внутрішньовенного введення сольових або дезінтоксикаційних розчинів. Це помилкова тактика, оскільки в багатьох випадках в / в введення додаткових об'ємів рідини на тлі наявної гипергидратации призводить до швидкого розвитку несумісних з життям ускладнень.

  Рішення про введення додаткових об'ємів рідини пероральним або парентеральним шляхом вирішує лікар на підставі сукупності даних огляду і стану хворого.

  При легкої симптоматиці в умовах амбулаторного ведення досить спостереження за станом, прийому вітамінів та інших препаратів за призначенням лікаря.

  Хочете кинути курити, але не знаєте з чого почати? Введіть свій емайл, і ми надішлемо вам все необхідне для цього. Посилання на скачування прийде на ваш е-майл. Ніякого спаму. Знайшли опІчатку? Виділіть фрагмент і відправте натисканням Ctrl + Enter. останні коментарі

  Ne-kurim. ru

  Найбільш важкий абстинентний синдром розвивається після тривалого періоду запою. Протягом перших трьох днів можливе виникнення поодиноких або серійних судомних нападів, що супроводжуються прикушення мови і мимовільним сечовипусканням. Стан проходить через пару днів, але саме цей період алкоголіку найважче витримати і не зірватися. Прийнята доза полегшує симптоматику абстиненції і покращує стан людини, однак вона може спровокувати повернення до пияцтва.

  В середньому абстиненція триває до 5 днів. Це той проміжок часу, який необхідний організму для відновлення і очищення від алкогольних отрут.

  Ускладнення абстиненції

  Class = "western»> В ряді випадків абстинентний синдром при алкоголізмі може привести до розвитку більш важкої клінічної картини. При цьому можливі:

 • Сильна блювота, іноді з домішками крові і жовчі. Це вкрай тривожний сигнал, оскільки за блювотою може послідувати що загрожує життю хворого шлункову кровотечу.
 • Загострення геморою - виникає в результаті переповнення кров'ю судин прямої кишки.
 • Внутрішньокишкове кровотеча. Якщо кал забарвлений в чорний колір, слід негайно викликати швидку допомогу.
 • Інтенсивні головні болі - є наслідком підвищення тиску.
 • Нічні кошмари, безсоння, галюцинації.
 • Загострення хронічних захворювань.
 • Набряк мозку - є смертельно небезпечним ускладненням абстиненції, що призводить до ураження дихального і серцевого центрів. Часто закінчується летальним результатом.
 • Способи лікування

  При виникненні абстинентного синдрому лікування повинно проводитися в стаціонарних умовах. У разі тяжкої форми алкоголізму хворому вводять полііонні сольовий розчин, що приводить електролітичний баланс в стан норми.

  Застосовують також кілька груп лікарських препаратів:

 • Транквілізатори (тазепам, Діазепам, Феназепам) - всередину або у вигляді внутрішньом'язових ін'єкцій.
 • Адреноблокатори (Пропранолол і ін.) - Допомагають нормалізувати температуру тіла, артеріальний тиск, частоту серцевих скорочень, знижують рівень тривоги, ажитацію, пригнічують тягу до випивки.
 • Антагоністи кальцію (амлодипін, Нифедипин).
 • Препарати магнію (внутрішньом'язово) - заповнюють виникає при алкоголізмі дефіцит іонів магнію.
 • Антиконвульсанти (Карбамазепін, Вальпроат) - призначають при загрозі виникнення судомних нападів (наприклад, якщо вони мали місце при колишніх абстинентів станах). Призначають з вітамінами групи В.
 • Чи можна її уникнути? Єдиним способом попередження абстиненції є відмова від вживання алкоголю.

  Ще цікаві статті:

  Netalco. ru

  Що таке алкогольна абстиненція

  Алкогольна абстиненція - це симптомокомплекс соматичних, неврологічних та психічних розладів у хворого на хронічний алкоголізм, що виникають в результаті припинення запою або зниження доз алкоголю; прийом спиртного (опохмеление) тимчасово усуває або пом'якшує тяжкість стану. Ознаки абстиненції залежать від індивідуальних соматичних і психічних особливостей хворого. До обов'язкових ознак абстиненції відносяться тремор, почуття розбитості і слабкість, пітливість, спрага, відсутність апетиту, тахікардія або гіпертонія, тривога, розлади сну, нестримний потяг до алкоголю. Сьогодні ми розповімо, що таке алкогольна абстиненція, і як її лікувати.

  Що таке алкогольна абстиненція: симптоми і клініка

  У структурі абстинентного синдрому при алкоголізмі можна зустріти найрізноманітніші психопатологічні порушення: астенічні (дратівлива слабкість, виснаженість, нездатність концентрувати увагу, зниження працездатності, рясні вегетативні симптоми), афективні (тривожність, невизначені страхи, нестійкі ідеї відносини і звинувачення, погіршення настрою; в інших випадках - спалахи роздратування, настрій з відтінком злості і невдоволення; можливі істеричні форми поведінки). У важких випадках при алкогольної абстиненції спостерігаються рудиментарні слухові і зорові галюцинації, які представлені зазвичай гіпнагогіческіх галюцинаціями, що виникають при засипанні або пробудженні (очі при цьому закриті!); слухові обмани сприйняття проявляються у вигляді окликів на ім'я в шумі голосів. При важкій формі алкогольної абстиненції іноді виникають великі судомні напади (по типу епілептичних).

  На відміну від наркоманической алкогольна абстиненція частіше купірується в амбулаторних умовах. При лікуванні важкої алкогольної абстиненції завжди слід пам'ятати про можливість розвитку алкогольного психозу, особливо якщо мова йде про соматично ослабленому хворому або стало відомо, що напередодні він переніс судомний припадок.

  Лікування алкогольної абстиненції

  З метою дезінтоксикації (ці хворі зазвичай шукають допомоги і проводити їх медикаментозне лікування в цьому відношенні легше) в будь-якому стаціонарі хворому ставлять очисну клізму, дають випити якийсь адсорбент (активоване вугілля, поліфепан) і встановлюють крапельницю з наступним розчином:

  Алкогольна абстиненція: варіант лікування з підвищеним артеріальним тиском

  - Ізотонічний розчин натрію хлориду, 500 мл (або гемодеза 400 мл);

  - Глюкоза, 5% розчин - 500 мл;

  - Вітамін В6, 5% розчин - 2 мл;

  - Вітамін С, 5% розчин - 2 мл;

  - Реланіум, 0,5% розчин - 2-4 мл (в залежності від ступеня занепокоєння);

  - Натрію тіосульфат, 20% розчин - 15 мл;

  - Панангин, 5 г;

  - Спазмолітики (по 2 мл 2% розчину но-шпи і 2% розчину папаверину гідрохлориду).

  Алкогольна абстиненція: варіант лікування зі зниженим АТ

  - Ізотонічний розчин натрію хлориду, 500 мл (або гемодеза 400 мл);

  - Глюкоза, 5% розчин - 500 мл;

  - Вітамін Вь 6% розчин - 2 мл;

  - Панангин, 5 г;

  - Вітамін С, 5% розчин - 2 мл;

  - Реланіум, 0,5% розчин - 2 - 4 мл (в залежності від ступеня занепокоєння);

  - Натрію тіосульфат, 20% розчин - 15 мл;

  - Кордіамін, 2 м

  Алкогольна абстиненція: лікування в стаціонарі

  При алкогольної абстиненції водять крапельно в підігрітому (до 37 ° С) вигляді до 1 - 2 разів на добу. При наявності серцево-судинної недостатності (набряки, задишка), гіпертензії внутрішньом'язово вводять від 40 до 80 мг лазиксу (фуросемід), корглікон (0,06% розчин 1 мл).

  Для нормалізації сну При алкогольної абстиненції всередину застосовують феназепам до 2 мг (або нитразепам, радедорм, реладорм - до 15 - 20 мг), до якого в разі стійкої безсоння додають 12,5 мг тизерцина. При необхідності посилити дію снодійних препаратів і для профілактики розвитку можливого судомного синдрому також всередину призначають клоназепам (антелепсин) до 2 мг або фенобарбітал - до 0,05 - 0,1 г (замість останнього можна дати 1 - 2 таблетки глюферал). При попередньої тривалої безсонні вводять тизерцин (1 - 2 мл 2,5% розчину) внутрішньом'язово. При вираженій супутньої депресії - амітриптилін (триптизол) внутрішньом'язово до 40 мг (2 - 4 мл).

  Ефективно паралельне застосування препаратів ноотропного ряду: пірацетам (ноотропіл), пикамилон, аминалон. Важка абстиненція, як і важке сп'яніння або симптоматичні психози, - це перш за все форми соматичного неблагополуччя і вже потім, на цій основі, які розвинулися психопатологічних розладів.

  © Автор: терапевт Олена Дмитренко

  AstroMeridian. ru

  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

  Вернуться назад

  Powered by: Kandidat CMS

  -->