Грати пияцтво | Alkostop.info

Головна » Абстинентний синдром

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Грати пияцтво

Афоризми про пияцтво

(Менандр) ***

Працюй і не приятелює з тими, Хто до пияцтва любить підбурювати. Лише переставши вино хлебтати, Ти уникнеш долі злого - Запам'ятай Ганса Сакса слово. (Сакс Ганс)

Ніяке тіло не може бути настільки міцним, щоб вино не могло пошкодити його. (Плутарх) ***

Постійне пияцтво шкідливо, воно псує натуру печінки і мозку, послаблює нерви, викликає захворювання нервів, раптову смерть. (Ібн Сіна) ***

Наллємо! Нехай нас валить хміль! Повірте, п'яним лягти в ліжко Вірніше, ніж тверезим лягти в могилу! (Ронсар П.) ***

Тверезість кладе дрова в піч, м'ясо - в каструлю, хліб - на стіл, кредит - державі, гроші - в голову, достаток - в сім'ю. (Франклін Б.)

П'яниця ніколи не йде вперед ні в розумовому, ні в моральному відношенні. (Толстой Л. Н.) ***

Початок шляху - чарка, середина - випиваюча компанія, легка випивка, пара чарок за обідом. Кінець - у в'язниці за вбивство у п'яному вигляді, за розтрату, в психіатричній лікарні, в могилі від випадкової легкої хвороби. Чимало перевтомлених людей розумової праці і чорноробів, піддавшись омані, стають на шлях, по якому алкоголь веде їх в смерті. (Лондон Д.)

Хто п'є, той став на шлях розпусти. (Чосер Дж.) ***

Пияцтво є мерзенним зло - воно шкодить розуму, викрадає здоров'я, послаблює дух, розкриває таємниці, спонукає до сварок, зухвалості і похоті. П'яний не походить на людину, але більш за все подібний худобі; тому що, коли людина п'яна, розуму у нього не більше, ніж у тварини. (Пенн Вільям)

Пияцтво батьків і матерів - причина слабкості і хворобливості дітей. (Гіппократ) ***

Алкоголізм - це породження варварства - мертвою хваткою тримає людство з часів сивої і дикої старовини і збирає з нього жахливу данину, пожираючи молодість, підриваючи сили, пригнічуючи енергію, гублячи кращий колір роду людського. (Лондон Д.)

Було вино поглинена п'яницею - і це вино помстилося пияка. (Леонардо Да Вінчі)

Багато що може трапитися між чашею вина і устами. (Аристотель)

Є й пити потрібно стільки, щоб наші сили цим відновлювалися, а не придушувалися. (Цицерон)

Aforizmu. com

Пияцтво: св Іоанн Кронштадтський про пияцтво

Алкоголізм і пияцтво душить країну страшніше, ніж 100 років тому. Св. Іоанн Кронштадтський завжди бичував пияцтво різкими словами. Його промови про пияцтво актуальні сьогодні.

«Браття, пияцтво, диявольські мережу, диявольські отрута, бо пияцтво губить душі людські, а разом з душами і тіла. Що таке питні будинки? Пастки диявола.

 У будинках ставлять якусь посуд з мухоморний водою для винищення мух; мухи нап'ються її, сп'яніють і потім вмирають. Подібні до цього і питні будинки.

 Вино, не в міру прийняте, человекоубійственная річ; а людина жадібний; це його природна неміч, успадковувати від перших людей. Вінопродавци, вибачте мені - не людиновбивці ви? Як так? Дуже просто. Людина, особливо простий, неосвічений, та й кожен, слабкий, грішний: його легко штовхнути у всякий порок. А власники питних будинків втравляют бідний народ в пияцтво.

 Горе будують і множить питні будинки. Люди гинуть і тілесно, і душевно, як мухи від мухоморний рідини, від множення питних будинків і винної продажу, а власники цих будинків винні в їх загибелі. А хто ці гинуть? - Діти Отця Небесного; діти Господа.

 Якщо власники питних будинків і ті, котрі попускають їм будувати в безлічі їх, хочуть заслужити помилування на Страшному Суді Господа, та очистять негайно питні будинки від вина, і нехай звернуть в житлові будинки або для інших справжніх потреб: час перестати грати вином і губити душі і тіла бідного народу.

 А ви, людие Господні, негайно перестаньте пиячити і розоряти себе і свої родини, щоб не погубити свої душі і тіла.

 Іменем Господнім благаю вас - киньте пияцтво, і особливо по недільних і святкових днях. Дні Господні треба святити стриманістю, молитвою і чеснотою, а не оскверняти пияцтвом, буйством, лихослів'ям і іншими непотрібними справами. Чи не розтліває ж себе пияцтвом: пам'ятайте, що ваші тіла - нерукотворний храми Святого Духа; але якщо хто зруйнує храм Божий, того покарає Бог, тобто і тут піддасть хвороб і при кінці самому смердючій тління, а в майбутньому столітті - вічного тління на вічному вогні. Чи не впивайтеся вином, в ньому ж є блуд: але паче виповнюється духом... ».

З книги: «Житіє і чудеса св. Іоанна Кронштадського ».

Alkn2009.narod. ru

Новини

У четвер, 18 лютого о 16 годині в "Клініці" Преображення "буде проходити психотерапевтична групова терапія. Провідна групи - лікар психотерапевт Зайцева Ірина Володимирівна. Записатися на групову терапію Ви можете за телефонами вказаними на сайті.

У п'ятницю, 19 лютого о 15 годині в "Клініці" Преображення "буде проходити групова поетична арт-терапія. Провідна групи - кандидат філологічних наук, поетеса Надя Делаланд. Записатися на групову терапію Ви можете за телефонами вказаними на сайті.

У суботу, 20 лютого о 15 годині в "Клініці" Преображення "буде проходити групова художня арт-терапія. Провідна групи - лікар Олена Петрунина. Записатися на групову терапію Ви можете за телефонами вказаними на сайті.

Пияцтво

Алкоголь - це страшний ворог, як окремої особистості, так і всього суспільства в цілому. Алкоголь згубно впливає як на здоров'я однієї людини, так і впливає на все суспільство через людину, яка має подібні проблеми. Проблему пияцтва неодноразово намагалися класифікувати. У класифікації виділялися соціальні проблеми, фінансові проблеми і проблеми зі здоров'ям, у тому числі і психічні захворювання. Крім такої класифікація існує та, в якій виділяють ті проблеми, які слід за зловживанням. Це проблеми в сім'ї, в суспільстві, злочини, вчинені в нетверезому стані, торгівля алкоголем, заборонена реклама алкоголю, контрабанда і так далі.

Проводячи аналізи статичних даних, а також медичні дослідження, щорічно робляться висновки про алкогольну залежність. Було відмічено, що проблеми пияцтва ростуть зі збільшенням значення середнього показника вживання алкоголю. Кількість залежних від алкоголю зростає прямо пропорційно квадрату показника середнього споживання алкогольних напоїв. Крім кількості випитого алкоголю на збільшення проблем у суспільстві впливає так само структура споживання і вид алкоголю.

Відхилень соматичного характеру, які пов'язані з проблемою пияцтва, величезна кількість. До найсерйознішим відхилень можна віднести: нерегулярне харчування, що веде за собою брак вітамінів і мінералів, необхідних для гарного самопочуття і здоров'я людини, а так само ті вітаміни, які все ж надходять, погано засвоюються; токсичну дію спирту на всі органи людини.

Деякі вчені стверджують, що неправильно харчування є більш важкою проблемою, ніж вплив етанолу. У людини, який зловживає алкоголем, частіше буває застуда, різні інфекційні захворювання. Серед зловживають людей частіше зустрічаються різні травми, нещасні випадки та суїциди. Всі перераховані вище проблеми дуже впливають на середню тривалість життя тих, хто страждає алкогольною залежністю. За даними, які були опубліковані в Америці, більше трьох відсотків усіх смертей пов'язані з алкоголем.

Найбільше етиловий спирт, який міститься в алкоголі, і продукти його метаболізму впливає на нервову систему людини. Нервова система найбільш чутливо реагує на токсичну дію спирту. У цієї системи можуть виникнути патологічні зміни, які пов'язані з впливом алкогольних напоїв, а саме нестачею вітамінів В, пантотенова кислота і біотин. На перший план виходить поліневрит. Він утворюється в зв'язку з тим, що нервова система На тлі пияцтва зазнає змін структури і функціонування периферичної складової. Ознаками може послужити м'язовий біль, невралгія, ослаблення рефлексів, погіршення чутливості кінцівок, печіння ступнів, біль і судоми м'язів ніг, парестезія. У найважчому і запущеному випадку людина може виявитися частково або повністю паралізований. Досить часто зустрічаються випадки паралічу малогомілкової нервів, тобто слабшає функціональність стоп, пальці ніг не згинаються, стопи опадають, тобто помітна стає клишоногість. Так само часто страждає променевий нерв, коли знижується рухливість руки, зап'ястя, пальців.

Такі зміни в периферичної нервової системи, як правило, супроводжуються зниженням м'язової маси і зниженням м'язової сили. Майже половина залежних від алкоголю людей страждає такими недугами, як набряклість, підшкірні набряки, енуріей, міоглобінурією, ослабленням скорочень гладких м'язів, матки, шлунка.

Перед тим як поставити діагноз, проводять електроміограму і аналізи нервової провідності. Також встановлюють той факт, як часто і в яких кількостях хворий вживає алкоголь.

Алкоголь токсично впливає також на зорові нерви, тобто у людини, який зловживає алкогольними напоями, часто значно погіршується зір. Чи не рідкісними бувають і випадки, коли людина, що страждає алкогольною залежністю, втрачає зір повністю.

Центральна нервова система складається з головного мозку, спинного мозку, і мозочка. У дорослої людини мозок має близько ста більйонів нейронів. Після 35 людина починає втрачати нейрони, близько ста тисяч щодня, проте це ніяк не впливає на загальний стан людини, мозок продовжує повноцінно функціонувати. Але в разі якщо сталася травма, порушився кровообіг або сталося отруєння, ситуація змінюється кардинально. У хворих, які страждають на алкогольну залежність, томографія в більшості випадках констатує факт розширення шлуночків мозку і атрофію головного кори в лобової і скроневої області.

Було проведено кількасот досліджень, в яких брали участь більше двох тисяч пацієнтів, майже у 70 відсотків була виявлена ​​атрофія коркових і підкіркових структур. Також було встановлено, що недуга слабшає, якщо хворим припиняється вживання алкоголю. Мозок через деякий час починає приходити в норму. Проведені дослідження підтвердили також, що не всі зміни головного мозку людини відбуваються саме від споживання алкоголю продуктів його метаболізму. Порушення роботи мозку відбуваються також від наслідків вживання алкоголю, це можуть бути травми, запалення, погане і нерегулярне харчування, скачки тиску, порушення кровообігу, які трапляються в стані алкогольного сп'яніння і так далі.

У зв'язку з порушеннями роботи центральної нервової системи на тлі пияцтва у людини часто проявляється алкогольна епілепсія, що виражається в судомних припадках. Епілепсія проявляється в п'ятнадцяти відсотках випадків. Найчастіше припадок трапляється від 6 до 48 годин після прийняття алкогольного напою. Однак трапляється, що припадок відбувається і протягом семи днів після закінчення запою. Відхилень електроенцефалограми не спостерігається в період від нападу до нападу. Як вважають лікарі, напади алкогольної епілепсії часто трапляються внаслідок порушення обміну речовин, тобто метаболічних розладів. Порушення обміну речовин тягне за собою порушення роботи печінки, і хронічне отруєння етиловим спиртом. Але більш за все небезпечний продукт розпаду етилового спирту - оцтовий альдегід, точніше його токсичність.

Також лікарі вважають, що наступ судомного абстинентного нападу пов'язано з різким скороченням алкоголю в крові, тобто якщо Тривале пияцтво було дуже різко припинено. Також причинами може стати зниження вмісту магнію, порушення метаболізму нейротрансмітерів, порушення роботи кальцієвих каналів, набряк мозку і хронічне недосипання. Крім усього вищесказаного, у людей, які страждають на алкоголізм, часто спостерігається органічне ураження мозку, яке відбувається у зв'язку з впливом алкоголю і продуктів його розпаду, також часто зустрічаються травми черепа.

Як правило, судомні напади або алкогольна епілепсія не зустрічається в разі тривалого утримання від вживання алкоголю або після повної відмови від алкоголю. Так само помічений той факт, що в осіб, які страждають органічним ураженням мозку, частіше спостерігається схильність до зловживання алкоголю. Таким чином, встановлено, що майже 25 відсотків хворих на епілепсію мають пристрасть до алкоголю.

Органічне ушкодження мозку, викликане пияцтвом, тягне за собою синдром Верніке-Корсакова або енцефалопатію Верніке. Синдром Верніке спостерігається при тривалому токсичному впливі етил-алкоголю і в той же час нестачі вітамінів групи В. Також наслідками органічного ушкодження мозку можуть стати розлади пізнавальної функції, розлади і провали пам'яті. Запалення служать грунтом для дегенерації кровоносних судин, паралічу зорових м'язів, астигматизму і короткочасних або тривалих провалів в пам'яті. Крім усього перерахованого вище, нерідко зустрічається поліневропатія, а також неповний параліч кінцівок або зниження їх функціонування. До десяти відсотків людей від усіх хворих на алкоголізм, страждають енцефалопатією Верніке. Симптомами цього синдрому, як правило, можуть служити частковий параліч, періодичні судомні напади, тремтіння, розлад м'язів очей, поліневропатія, астигматизм, ністагм, періодичні непритомність. Так само на тлі синдрому Верніке нерідко розвивається психоз при великому ураженні лімбічної системи.

Крім енцефалопатії Верніке буває ще й енцефалопатія Мореля. Цей її вид зустрічається значно рідше, вона являє собою пластинчатое відмирання кори головного мозку. Ще рідше зустрічаються сидром та синдром Джофілле. Синдром Адамса, Віктора і Манкалла - це центральний міелоноз моста головного мозку, синдром Джофілле, по-іншому називають алкогольної пелагрою.

В периферичної нервової системи внаслідок тривалого впливу алкогольних напоїв може статися невропатія блукаючого нерва. Травма блукаючого нерва може спричинити за собою такі наслідки, як параліч м'якого піднебіння, параліч гортані і горла.

Унаслідок пияцтва у безлічі людей починаються проблеми з органами травлення, і зі слизовою оболонкою. Найпоширеніші порушення в роботі органів травлення - це запалення слизової рота, слизової дванадцятипалої кишки, стравоходу і шлунка. Також нерідко зустрічаються, погане всмоктування їжі та розлад перистальтики кишечника і стравоходу. Дуже часто зустрічаються кровотечі, які викликані розривом слизової оболонки, а також ерозії і кровотечі при різних запальних процесах.

Етиловий спирт, який міститься в алкоголі, провокує ослаблення аддукторов стравоходу. Крім цього алкоголь викликає травматичні тріщини в стравоході, прояв шлункового рефлексу і синдром Меллорі-Вейсса.

Печінка людини бере участь в процесі метаболізму основної частини алкоголю, яка надходить в організм. Печінка людини при тривалому пияцтві в 90 відсотках випадках страждає ожирінням. У 40 відсотках випадків печінку залежного запалена. У 15 - 30 відсотках випадків спостерігається фіброз, який згодом веде за собою цироз печінки.

Відкладення жирів в великих кількостях, які значно перевищують норму, в клітинах печінки і є ожиріння печінки. Як правило, процес ожиріння звернемо, тобто якщо людина припиняє вживання алкоголю, то жири в клітинах печінки перестають відкладатися. Кольки в правому підребер'ї або збільшення печінки - це головні симптоми ожиріння органу. Другий етап ураження печінки - це алкогольне запалення. Тут симптоми більш різкі, ніж при просто ожирінні. Якщо ж людина не припиняє своє пияцтво і після запалення печінки, то в 80 відсотках випадків зі ста, всі зміни, які зазнає печінку, обертається на цироз.

Цироз печінки - це таке захворювання, при якому клітини печінки повністю руйнуються, замість них м'якоть печінки заповнюється сполучними тканинами. Волокна цієї тканини ніяк не можуть забезпечити повне функціонування органу, кров через печінку починає переставати ходити. Основні симптоми цирозу печінки - це схуднення, слабкість, набряклість, скупчення рідини в черевній частині, пожовтіння шкіри. Так само при цирозі розширюються вени стравоходу, а це в свою чергу викликає рясні кровотечі.

Як вважають деякі вчені, для чоловіка досить вживати 60-80 грам алкоголю, що б у нього почалися зміни печінки. Для жінок же цілком вистачить і 20 грам щодня. У 75 відсотках випадках первинний рак печінки з'являється саме за рахунок цирозу. Лікарі, які намагаються пояснити причини появи цирозу печінки, явно підкреслюють значний вплив етил-алкоголю на клітинну оболонку. Крім самого алкоголю на клітини печінки вкрай негативно позначаються високий рівень продуктів розпаду етилового спирту - це оцтового альдегіду, також погане нерегулярне харчування ще більше загострює ситуацію.

На думку багатьох вчених саме пияцтво служить Причиною виникнення цирозу . Етиловий спирт і оцтовий альдегід, який більш токсична самого алкоголю майже в 30 разів, визнані токсичними речовинами для печінки. Окрім наявності в крові таких токсичних речовин, велику роль відіграє неправильне харчування, бідне на вітаміни.

Цікавим є той факт, що пацієнти, які перенесли операцію з пересадки печінки, як правило, відмовляються від пияцтва назавжди.

Ішемічна хвороба серця.

Раніше існувала думка про те, що алкоголь добре діє на коронарну систему, покращуючи кровообіг і послаблюючи болю в серці. Сьогодні від цієї гіпотези відмовилися. Алкоголь зовсім не розширює судини. А ефект полегшення болю, досягається за рахунок знеболюючих і заспокійливих властивостей спиртного. Тим часом, серце так і залишається в стані кисневого голодування.

Деякі вчені вважають, що можна зменшити шанси придбати коронарну хворобу, вживаючи алкоголь в невеликих дозах. Однак, разом з цим, пияцтво підвищує ризик цирозу печінки, онкології і високого кров'яного тиску. Крім того, серед людей, що зловживають алкоголем, високий відсоток хворих коронарною хворобою, яка часто закінчується летальним результатом.

Розлади гематології.

Доведено, що у осіб, які зловживають спиртним, погіршується функціонування кровоносної системи, за рахунок серйозних змін морфології спинного мозку. Алкоголь впливає безпосередньо на кров, погіршуючи розвиток її елементів. Це відбувається в результаті збою синтезу DNA, а також зниження вмісту фолієвої кислоти в організмі. Крім того, спиртне сприяє знищенню тромбоцитів селезінки, і токсичній дії на мегакаріоцит.

Захворювання судин головного мозку.

Хвороби судин в головному мозку, можуть спричинити за собою крім усього іншого і інсульти. Трапляються вони при порушенні роботи судин, поганий кровообіг або крововиливах. Пияцтво знижує активність Тромбоцитів, збільшує ризик спазму судин і підвищує кров'яний тиск, тим самим збільшуючи ризик інсульту.

Дихальна система.

Алкоголь сприяє загибелі залоз слизових оболонок, і поразки так званих війок. На тлі цього можуть виникнути різні запалення слизових дихальних шляхів і бронхіти. В результаті, слизові оболонки втрачають здатність затримувати бактерії і пил. Підвищується ризик захворювань дихальної системи. Цей стан посилюється при впливі на організм тютюнового диму. За даними досліджень, близько 30% тих, хто п'є забули про ці явища після припинення вживання спиртного.

Зловживання алкоголем, в поєднанні з курінням, в 10 разів збільшує ризик отримати рак легенів, порожнини рота і гортані. Також, доведено тісний зв'язок між пияцтвом і розвитком туберкульозу легенів.

Залежність - це звикання до речовин, що змінює свідомість, як біологічне, так і соціальне і психологічне. Залежність настає, коли людина хоче швидко досягти стану задоволення, так званого кайфу. Тим часом, залежність від речовин, що змінюють свідомість, викликає тривалі болі, нав'язливі ідеї, втрату контролю над своїми діями, імпульсивні бажання і дискомфорт іншого роду. При втраті можливості в черговий раз прийняти алкоголь, людина будує плани і шукає будь-яку можливість знайти спосіб вжити знову. Це і називається нав'язливими ідеями. Зловживання алкоголем і наркотиками, заважає жити. Але людині складно зупиниться, в силу того, що ці речовини втамовують біль, яку самі ж і викликають. Тобто, зловживання призводить до подальшого зловживання. Це явище носить назву залежність.

Просте вживання відрізняється від залежності свободою вибору. Вживаючи речовини, що змінюють настрій, людина може зробити вибір: які, з якою частотою і в якій кількості. Залежність цей вибір виключає, змушуючи людини вживати безладно і не звертати уваги на якість і характер речовин. Хоч залежність не може початися сама, без вживання, саме по собі воно не завжди веде до залежності.

Пияцтво, як і будь-яка інша залежність, є фізичної хворобою. Вона, поряд з раком, діабетом, хворобами серця, і іншими захворюваннями, має класифікацію хронічної хвороби, що завдає фізіологічний, психічний і соціальний збиток. Як у випадку з іншими захворюваннями, людина може мати схильність до алкоголізму. Це фізичний стан, що робить людину сприйнятливою до розвитку хвороби. Природа цього захворювання біологічна, соціальна або психічна. Пияцтво впливає на процес хімічних взаємодій в головному мозку людини. Речовини, що відповідають за передачу сигналів між клітинами мозку, називаються нейро-медіаторами. Їх вивчення дозволило зробити висновок про відмінність біохімії мозку залежної людини, від біохімії мозку людини вживає.

Дослідження метаболізму в печінці, підтверджують біологічну природу алкоголізму. У людей, в родині яких зустрічалося пияцтво, алкоголь розкладається і виводиться з організму інакше, ніж у інших. Причому, зміни в засвоюваності алкоголю проявляються задовго до появи ознак залежності. Це пряме підтвердження гіпотези про генетичну природу залежності. Так як реакції організму цих людей змінені спадковістю, вони знаходяться в групі ризику розвитку алкоголізму. Однак, генетична схильність - ще не вирок.

Залежність з'являється в результаті регулярного вживання спиртного, наркотиків або ліків. А спадковість може впливати на кількість і час вживання, що приводить до залежності. Деяким людям достатньо невеликої кількості речовин і малого часу вживання, щоб розвинулася залежність. Тоді, як іншим - навпаки, потрібно більше часу і кількості алкоголю і наркотиків для переходу від вживання до хвороби.

Віктор вперше спробував алкоголь, коли йому було 19 років. Дебют виявився невдалим, і він вжив більше, ніж хотів. Молода людина відчув всі неприємності алкогольного сп'яніння і його наслідків. Потім, йому не вдавалося обмежувати себе в кількості спиртного і, до 26 років, він потрапив до лікарні. Потім, на зборах клубу анонімних алкоголіків, Віктор дав собі визначення « Миттєвого алкоголіка ».

Василь , також почав вживати алкоголь в 19 років. Однак він не часто напивався, і перші проблеми зі спиртним у нього почалися приблизно в 34 роки. Пияцтво не викликало серйозних наслідків, поки чоловікові не виповнилося 46. Мабуть, протягом 15 років він вживав в міру, поки таке вживання не перейшло в справжню залежність.

Доведено, що людина приходить до алкоголю не тільки з соціальних, а й з психологічних причин. Одні вживають для того, щоб краще себе почувати. Інші - щоб відповідати тій чи іншій соціальної групи, класу, або через соціального примусу до вживання спиртного.

Однак залежність має причини фізичного характеру. У залежних людей розвивається толерантність до рівня наркотичної речовини в організмі. Тобто, при кожному вживанні, потрібна все більша кількість наркотику, щоб досягти потрібного ефекту. Клітини, в організмі таких людей, які не можуть нормально функціонувати, поки рівень цієї речовини в організмі не підвищиться знову. Це і стає поштовхом до фізичної залежності. Організму стають просто необхідні алкоголь, наркотики і ліки, інакше розвивається абстиненція, яка викликає хворобливі відчуття і дискомфорт.

Чим більше алкоголю і інших речовин, що змінюють свідомість, приймає людина, тим нижче у нього потреба переживати реальні емоції і почуття, пов'язані з життєвими ситуаціями і людськими взаєминами. Залежний від пияцтва людина перестає цікавитися новим, відкривати для себе інші способи жити, вчитися чогось. Його залежність з фізичної переростає в соціальну і психологічну. І така залежність зачіпає вже всі сфери людського життя.

Абстинентний синдром.

Дискомфорт, викликаний припиненням вживання речовин залежним від них людиною, носить назву абстиненції. Це біо-психо-соціальне явище. Велика частина дискомфорту створюється за рахунок фізичної шкоди людському тілу. Збільшується потреба організму в наркотиках і алкоголі. Також, частина болю при абстиненції викликає реакція психіки людини на відсутність помічника, завдяки якому можна з легкістю справлятися з життєвими труднощами, і нав'язлива думка про нову дозі.

Існують дві стадії розвитку абстиненції. Перша, гостра, може тривати від 3 до 10 днів. Всупереч розхожій думці про те, що біль від абстиненції проходить через кілька днів, вчені довели, що абстиненція має довгостроковий характер, і може супроводжувати людині, протягом багатьох місяців, або навіть років тверезого життя. Такий стан називають пост абстинентного синдрому ПАС.

Розвиток залежності.

У людей, залежних від речовин, що змінюють свідомість, розвиваються певні ознаки, які неможливо передбачити заздалегідь. Прогресування таких ознак проходить в три стадії. Чим нижче стадія, тим важче прогнозувати факт переходу від простого вживання до залежності, тому що очевидних відмінностей між ними небагато. В цей час організм змінюється, пристосовуючись до регулярного надходження речовин, що змінюють свідомість, в кров. Одним з основних ознак ранній стадії пияцтва є підвищення толерантності до алкоголю. Тобто підвищення дози алкоголю або наркотиків без видимих ​​шкідливих наслідків.

Як розвивається залежність.

Рання стадія. Характеризується високою толерантністю і фізичною залежністю.

Середня стадія. Характеризується збільшується втратою контролю.

Хронічна стадія. Характеризується погіршенням здоров'я. Психічними і соціальними проблемами.

Людині складно самому визначити свою залежність, йому здається що він, навпаки, в прекрасних стосунках з алкоголем або наркотиками. Тим часом, проблеми можуть існувати, але ховатися, що може ускладнити діагностику залежності на ранніх стадіях. На відміну від інших хвороб, пияцтво і наркоманія не створюють миттєвих погіршень в організмі, а, навпаки, проявляють симптоми, як переваги, завдяки яким людина може без видимої шкоди насолоджуватися ейфорією від вживання речовин, що змінюють його свідомість. Існує певний порядок залежності:

 • Короткочасне задоволення

Narcologia. ru

Психологічні ігри при алкоголізмі і наркоманії

Що таке психологічні ігри. Алкоголізм і наркоманія як психологічна гра. Види психологічних ігор при алкоголізмі і наркоманії. Лікування алкоголізму і наркоманії як вихід з психологічних ігор.

Психологічна гра - це така взаємодія з людьми, в якому явною є одна мета взаємодії (так звана соціальна мета), однак головною є інша прихована від самої людини, несвідома мета (психологічна мета). Тобто в психологічній грі людина бачить одну причину своїх вчинків, в той час як насправді їм керували зовсім інші підсвідомі причини.

Психологічні ігри з'являються у взаємодії людей через те, що існують незадоволені потреби, пряме задоволення яких з яких-небудь причин неможливо. Найбільш частою причиною психологічних ігор є незадоволена потреба в близькості. Наприклад, подружня пара складається з людей, які не навчилися давати і приймати позитивне увагу. Однак потреба в близькості залишається, і тоді подружжя намагаються отримати увагу один від одного негативним способом - за допомогою скандалу. Скандал в даному випадку і є психологічною грою: декларована усвідомлена мета для скандалу одна (привід), справжня причина - незадоволена потреба подружжя в близькості. Психологічні цілі ігор можуть бути абсолютно різні: емоційна регуляція, зняття відповідальності, підняття самооцінки, структурування часу і т. Д.

Більш глибоко психологічну гру можна описати за допомогою схеми особистості людини Дорослий, Батько, Дитина (Д). У цій моделі передбачається, що особистість людини складається з трьох рівнів: Внутрішній Дорослий (виконує функції відповідальності, реалістичної оцінки проблем, прийняття рішень, побудови планів і т. Д.), Міністерство внутрішніх справ Батько (виконує соціальні функції регулювання соціально-моральних норм і цінностей, шаблонів соціальної поведінки і соціальних навичок і т. д.), Міністерство внутрішніх справ Дитина (функції спонтанності, близькості, емоційної енергії і т. д.). Основою для психологічної гри є конфлікт між Внутрішнім Батьком (Р) і Внутрішнім Дитиною (Д). Так деякі потреби Д можуть бути під «батьківським» забороною. Тоді Д створює ситуацію, в які ці потреби задовольняються в обхід заборон Р не прямим, а непрямим чином. Наприклад, в дитинстві людина отримала «батьківський заборона» на вираз прямої агресії і невдоволення ( «Потрібно бути ввічливим!»). Тоді у людини залишається незадоволеною потреба в захисті своїх кордонів і відстоювання своїх прав. В такому випадку в дорослому віці він може почати «грати» в психологічні ігри, в яких задовольняється його потреба в вираженні агресії непрямим способом. Наприклад, якщо він стане начальником, на роботі він може неусвідомлено давати підлеглим нездійсненні завдання, після провалу яких він отримує «психологічне право» висловлювати їм агресію. Подібним чином непряме вираження агресії за допомогою психологічних ігор буде відбуватися і в родині. У цій моделі також легко пояснюється головна шкода від психологічних ігор. Так як будь-яка психологічна гра перш за все має на обхід заборон Р, то в кінці гри завжди слід Розплата - покарання від Р до Д за порушення цих заборон (нехай і непряме). Зазвичай розплатою є негативні почуття, але можуть бути і матеріальні втрати, шкоди здоров'ю, психіці і т. Д.

Розпізнати психологічні ігри, в які ви граєте, можна задавши собі кілька питань:

1. Яке взаємодія повторюється у вас в схожих варіантах з різними людьми і в різних соціальних ситуаціях, залишаючи при цьому негативні почуття?

2. Яка звичайна послідовність ходів в цій взаємодії (я-он, я-он і т. Д.)?

3. З якою метою ви зазвичай декларуєте (явна соціальна мета) для своєї поведінки в цій взаємодії?

4. До яких негативних почуттів зазвичай призводить це взаємодія (це і є розплата за порушення Батьківських заборон)?

5. Як ви після цієї негативної ситуації взаємодії «дбаєте» про себе або робите щось для себе: даєте можливість себе пожаліти, підвищити свою самооцінку, робите для себе щось приємне і т. Д.? Це і є справжня неусвідомлена мета (психологічна мета) вашої гри.

Ось кілька прикладів психологічних ігор: 1.) «Все через тебе...» Людина робить помилку, а потім звинувачує іншого в невдачі (не помічаючи своєї відповідальності). Психологічна мета - піднесення над іншою людиною. 2.) «Пні мене...» Людина нападає на інших, щоб потім опинитися в ситуації відповідної агресії. Прихована мета - зрозуміти, що «світ не справедливий», підняття самооцінки. 3.) «Так... але...» Людина просить допомоги, щоб потім її знецінити. Прихована мета - піднесення над іншими, «я зроблю вас!»

У зрілої особистості немає потреби в психологічних іграх, так як така людина здатна досягати близькості і задовольняти свої психологічні потреби відкрито.

Послідовністю виходом з психологічної гри є:

1.) Усвідомлення психологічної гри, ходів в ній і ситуацій, в якій вона виникає.

2.) Усвідомлення прихованих психологічних цілей в грі, які незадоволені потреби в цій грі задовольняються непрямим, непрямим шляхом.

4.) Пошук інших способів задоволення психологічних потреб.

5.) Опрацювання «батьківських» заборон, які забороняли пряме задоволення психологічних потреб.

Часто усвідомлення психологічних ігор і вихід з них можливий тільки в процесі психотерапії.

Свого часу психологи напрямки транзактного аналізу (ТА) описали проблеми алкоголізму і наркоманії за допомогою психологічних ігор. Вірніше, вони визначили алкоголізм, наркоманію та інші залежності як один видів психологічної гри, де явно постулюється одна мета (наприклад, задоволення від вживання), а прихована мета зовсім інша (наприклад, отримання негативної близькості в сім'ї).

Так заснувати ТА Ерік Берн описав психологічну гру Алкоголік. У повному вигляді ця гра на п'ять гравців, але при цьому одна людина може виконувати кілька ролей, так що мінімальна кількість учасників зводиться до двох. Ролі в грі: Алкоголік, Переслідувач (найчастіше дружина або чоловік), Спаситель (наприклад, лікар-нарколог, який «лікує» пацієнта), Простак (зазвичай один, який може позичити гроші), Посередник (продає алкоголь, алкогольні корпорації). Гра починається з того, що Алкоголік погоджується на лікування і йде до Рятувальнику, який його «успішно» позбавляє від алкоголізму (наприклад, кодує). Після «успішної» кодування на рік Алкоголік не п'є, наприклад, близько двох п'яти місяців. А потім «несподівано» Алкоголік йде в запій. У будинку з'являються скандали, проводиться компанія з порятунку Алкоголіка, в результаті якої його відправляють на новий курс лікування (нову систему кодування, реабілітаційний центр і т. Д.). А потім все повторюється спочатку. Простак зазвичай в цій ситуації позичає Алкоголікові гроші, безкоштовно поїть його і не намагається ні переслідувати, ні рятувати його. Іноді Простак починає виконувати й іншу роль, не найсуттєвішу, але теж характерну для ситуації, - роль підбурювача, «хорошого хлопця», який забезпечує спиртним, навіть коли його не просять: «Підемо вип'ємо». У грі «Алкоголік» роль Посередника - це безпосередній постачальник спиртного, який розуміє мову алкоголіків і є найважливішим персонажем в житті п'яниці. У грі Алкоголік все три ролі, крім самого Алкоголіка, може виконувати дружина: в ролі Простака вона допомагає йому вирішити проблеми, викликані вживанням, відпрошуватися на роботі, роздає борги; в ролі Переслідувача сварить чоловіка за його поведінку; в ролі Спасителя вмовляє чоловіка відмовитися від спиртного вимолюючи у нього обіцянку не пити. Берн стверджує, що винагородою в «алкоголіків» сама випивка зовсім не є, вона лише засіб на шляху до справжньої мети - похмілля і інших негативних наслідки вживання. У цьому стані Алкоголік отримує негативну увагу і близькість (які він не отримував в тверезому стані), знімає з себе відповідальність (яку йому було складно нести в тверезості), висловлює непрямим чином агресію (карає інших своїм пияцтвом) і т. Д. У такому випадку, виходом з гри і, власне лікуванням алкоголізму з точки зору тА, буде усвідомлення психологічної гри всі її учасники та отримання задоволення психологічних потреб іншими, неруйнівними способами.

Клод Штайнер (учень і послідовник Еріка Берна) описав ще три гри, в яких бере участь алкоголь: «П'яний і гордий», «П'яниця», «Алкаш».

Гра «П'яний і гордий». У цій грі є три ролі: Алкоголік, Переслідувач, Простак, причому ролі Переслідувача і Простака поперемінно граються однією особою. Алкоголік в грі «П'яний і гордий» підсвідомо прагнути до того, щоб довести іншого гравця до стану крайнього гніву, щоб він відчули своє безсилля. У стані алкогольного сп'яніння Алкоголік може пропити всю зарплату, втратити цінні речі, зрадити дружину (причому так, щоб вона дізналася) і т. Д. Коли після протрезвенія дружина починає його лаяти, Алкоголік щиро вибачається, відчуваючи при цьому сильні почуття провини і сорому, і обіцяє, що такого більше не повториться. У дружини-Переслідувача є дві альтернативи: або вона прийме вибачення і переходить в роль Простака, або продовжує залишатися в ролі Переслідувача. А оскільки Алкоголік: 1.) щиро кається з повною пригніченістю, соромом і провиною; 2.) він дійсно робив всі ці речі в стані сильного алкогольного сп'яніння і себе не контролював, то довгий переслідування здається абсолютно неприйнятним, перетворюючи дружину в безжальну стерву. Алкоголік рано чи пізно отримує прощення, а через деякий час все повторюється спочатку. Справжня психологічна мета гри, це можливість висловлювати агресію. Слід нагадати, що тут, як і в грі Алкоголік всі ходи в грі робляться абсолютно несвідомо, Алкоголік починає пити, щиро вважаючи, що в цей раз він нічого не накоїть і все проконтролює, після п'янки він абсолютно щиро вибачається, відчуваючи провину і сором, дружина абсолютно щиро йому вірить (хоча подібне повторювалося неодноразово).

«П'яниця». Гра є реакцією на відсутність теплого уваги і сексуальну холодність партнера. У неї Алкоголік грає зазвичай з партнером, який не здатний виявляти тепло і спонтанну сексуальність. Тут пияцтво Алкоголіка вигідно партнеру тим, що поки пияцтво триває, його власна емоційна неповноцінність і асексуальність не приносять явних проблем. Ця гра зазвичай розігрується на три ролі: Алкоголік, Спаситель (чоловік або дружина) і майже завжди присутній фахівець, який грає або Спасителя, або Простака. Алкоголік в грі «П'яниця», по суті, випрошує увагу. Так як дружина (або чоловік) зазвичай не забезпечує його ними, він задовольняється тими, які дорого йому обходяться в процесі порятунку від пияцтва. У той час як Алкоголік в «П'яному і гордій» зазвичай п'є поза домом, Алкоголік в «П'яниці» зазвичай п'є в домашній обстановці.

«Алкаш». У грі «Алкаш» Алкоголік, заробляє увагу і участь шляхом доведення себе до стану фізичного виснаження. Його готовність пожертвувати собою призводить до загрози для життя, що практично змушує інших піклуватися про нього. За таких обставин ті, хто приходить до нього на допомогу, в основному грають роль Посередників. У подібну гру грають наркомани, доводячи себе до стану руйнації, щоб потрапити в реабілітаційний центр (ця мета, знову таки, підсвідома).

Можна, насправді, описати набагато більше психологічних ігор, де бере участь вживання психоактивних речовин. Вживання, коли воно досягло руйнують розмірів, завжди є психологічною грою, де явною метою є вживання, хоча насправді вживання є засобом досягнення інших, підсвідомих цілей.

Ось короткий опис різних психологічних ігор при алкоголізмі і наркоманії, які я зазначав у своїй психологічній практиці:

 • «Тусовка». Психологічна мета - приналежність до колективу. Алкоголік або наркоман починає вживати заради того, щоб відчути приналежність до колективу. Вихід з гри - приєднатися до колективу, для приналежності до якого немає необхідності у вживанні (багато в чому на такому принципі працює ефект груп взаємодопомоги на зразок Анонімних Алкоголіків або Анонімних Наркоманів). З психотерапевтичної точки зору тут необхідна робота з батьківським забороною «Не належ!».
 • «Ось він Я!» Психологічна мета - отримання уваги. Залежний вживає, щоб отримати негативну увагу. Вихід з гри - шукати тверезі способи отримання уваги. Психотерапія - робота з забороною «Не будь близьким!».
 • «Я зроблю вас!» Психологічна мета - вираз протесту, отримання свободи. Вживання є боротьбою за свою самостійність. Вихід з гри - вчитися захищати свої кордони і бути самостійним без психоактивних речовин. Психотерапія - робота з забороною «Не будь дорослим!» І з забороною на вираз агресії.
 • «Я покараю вас!» Психологічна мета - покарання значущих осіб. Вживання виступає способом покарання близьких за щось. Вихід з гри - вчитися висловлювати агресію і невдоволення прямим спосіб. У психотерапії необхідна робота з забороною на вираз агресії.
 • «З мене нічого не візьмеш!» Психологічна мета - зняття з себе відповідальності. Алкоголік або наркоман, коли в житті відбувається ситуація із завеликою відповідальність, починає вживати, щоб позбутися від неї, кажучи цим начебто «Що з мене взяти, алкоголіка-наркомана». Вихід з гри - вчитися нести відповідальність. Психотерапія - робота з заборонами «Не будь дорослим!», «Не достікай!».
 • «Я покараю себе!» Психологічна мета - виконання дитячого послання «Я повинен бути покараний!». Залежний вживає заради самопокарання за що або (за якусь провину або досягнення, яке суперечило Батьківським заборонам, або просто так). Вихід з гри - вчитися Самопрощення. Психотерапія - робота з аутоагрессией, заборонами «Не будь собою!», «Не будь!», «Не досягай!», «Не роби!».
 • «Я вб'ю себе!» Психологічна мета - виконання дитячого послання «Помри!». Залежний вживає, по суті, заради самогубства. Вихід з гри - отримати внутрішнє дозвіл для себе «Живи!». Психотерапія - робота з забороною «Не живи!».
 • Лікуванням алкоголізму і наркоманії з точки зору транзактного аналізу та теорії психологічних ігор є не просте припинення вживання, а відмова від психологічної гри в вживання: усвідомлення незадоволених потреб, батьківських заборон, їх психотерапевтична опрацювання та пошук нового «неігрового» взаємодії з іншими. Складністю в психотерапії залежностей є те, що до опрацювання батьківських заборон можна приступити не раніше року тверезості (а зазвичай тільки на 3-4 році тверезості), а до цього часу людині потрібно якось утримуватися від вживання. Тоді в практиці робота розбивається на два етапи: перший час йде консультаційна робота, головною метою якої є стабілізація тверезості (також для утримання тверезості можна користуватися допомогою груп взаємодопомоги або центрів реабілітації), а тільки вже потім переходять до більш глибокої психотерапевтичної роботі. На жаль, багато, досягнувши більш-менш тривалого терміну ремісії, забувають, що справжньою метою лікування алкоголізму і наркоманії є не утримання від алкоголю і наркотиків, а «окейно» життя без психологічних ігор і здатність нормально безпосередньо задовольняти свої потреби і реалізовувати свої цінності. А без цього будь-яка ремісія буде нестабільною і завжди буде присутній велика ймовірність рецидиву вживання.

  З повагою, практичний психолог Денис Старков http: // www. starkov. kiev. ua /

  Рекомендовані матеріали по темі:

  Sensecenter. com. ua

  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

  Вернуться назад

  Powered by: Kandidat CMS

  -->