Похмілля вікіпедія | Alkostop.info

Головна » Абстинентний синдром

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Похмілля вікіпедія

Чому виникає похмілля і що це таке?

Дуже часто, перебравши з алкоголем на вечірці або святі, на ранок ми відчуваємо себе абсолютно розбитими. Схоже, це і є похмілля. Ми розповімо вам, що таке похмілля і чому воно виникає.

Похмілля і його симптоми

Похмілля, або похмільний синдром - дуже неприємні відчуття, що настають через кілька годин після вживання алкогольних напоїв. Причиною похмілля є токсична дія алкоголю на організм людини.

Іноді можна зустріти згадки, що похмілля і абстинентний синдром - синоніми. Але це не так. Абстинентний синдром - болісний стан, що виникає при відсутності чергової дози наркотику, в тому числі і алкоголю, якщо у людини алкогольна залежність. Але до похмілля це не має ніякого відношення.

Зазвичай похмільний синдром виникає з ранку, якщо ввечері чоловік перебрав зі спиртним, і виражається наступними симптомами поганого самопочуття:

 • Сильний головний біль,
 • Блювота і нудота,
 • Слабкість, тремтіння в руках,
 • Розлад травлення.
 • Гіпертонія або гіпотонія,
 • Загальне нездужання,

Нерідко люди, перепили алкоголю, відчувають тяжке почуття провини, причому навіть якщо нічого особливого не зробили. Також у здорової людини надмірно випите спиртне через кілька годин викликає огиду сама думка про алкоголь. Кажуть, що у алкоголіків цього немає, так що це можна назвати своєрідною межею.

Біохімічні процеси, що протікають при похміллі, або чому деякі п'ють і не п'яніють

Алкоголь при попаданні в печінку окислюється і перетворюється в ацетальдегід за допомогою ферменту алкогольдегідрогенази. Так як ацетальдегід - речовина токсична, організм негайно приступає до його розкладанню. Цього разу бере участь інший фермент - альдегіддегідрогеназа. Результатом реакції стає безпечна оцтова кислота, яка потім розкладається на воду і вуглекислий газ.

Перші дві реакції відбуваються завдяки коферменту никотинамидадениндинуклеотида (NAD), який в процесі розщеплення відновлюється з іншої речовини, скорочено званого NADH. Зворотне «перетворення» NADH в NAD також відбувається в печінці.

А тепер найцікавіше. Саме в залежності від швидкості протікання цих реакцій визначають індивідуальну чутливість до алкоголю. Якщо реакції перетворення алкоголю в ацетальдегід, а потім розкладання ацетальдегіду відбуваються швидко, то відсоток в крові ацетальдегіду буде мінімальним, а ось стійкість таких людей до випивки - вельми і вельми високою. Якщо ж особливість організму така, що всі реакції (особливо розщеплення ацетальдегіду) протікають повільно, то людина буде страждати від похмілля навіть при вживанні невеликих доз алкоголю.

До речі, саме на володінні інформацією про протікання цих процесів побудований один із способів лікування від алкогольної залежності: хворим призначається препарат, що сповільнює розщеплення ацетальдегіду. В результаті це токсична речовина довго тримається в організмі, а пацієнту від кожної випитої чарки стає тільки гірше. Як наслідок, виробляється стійка відраза до алкоголю - джерела всіх бід і мук.

Цікавий момент. Швидкість протікання реакцій розщеплення алкоголю пояснює навіть відмінність традицій випивки у різних народів. Як виявилося, у європейців є особливі аллели генів, завдяки яким алкогольдегидрогеназа виробляється краще, чим і пояснюється їх стійкість до алкоголю в порівнянні з азіатами. У останніх вироблення цього ферменту відбувається набагато гірше. Саме тому азіати (особливо японці) традиційно п'ють спиртне з маленьких посуд, адже приймаючи малі дози алкоголю, організм встигне його переробити.

Також відмічено, що в цілому у жінок реакції розщеплення алкоголю відбуваються гірше, ніж у чоловіків.

Основні причини похмілля

Причинами, що викликають після випивки похмільний синдром, можна назвати наступні:

Отруєння

Алкоголь в організмі людини перетворюється на ацетальдегід - отруйна токсичну речовину, під впливом якого з'являються і інші токсини.

Також варто враховувати, що дуже часто спиртні напої не тільки очищений спирт (як якісна горілка), а й безліч інших речовин. Наприклад, непастеризоване пиво і червоне сухе вино багаті корисними речовинами. А ось самогон, низькоякісна (палена) горілка, віскі або ж текіла містять токсичні домішки (сивушні масла, ефірні масла і т. П.), Які шкідливі самі по собі, а також заважають роботі печінки. Ці напої належать токсикологами до суррогатам алкоголю.

Дисбаланс рідини

Причому мається на увазі не абсолютну зневоднення, при похміллі рідини в організмі достатньо, іноді навіть з надлишком, але при цьому відбувається неправильне її розподіл. В результаті виникає патологічне перерозподіл крові, і, як наслідок, брак об'єму циркулюючої крові.

До речі, саме через надлишок рідини часто випивають пристойно опухають з похмілля, т. Е. Виникають набряки.

Ацидоз

Ацидоз (порушення кислотно-лужного балансу) викликає такі симптоми похмілля як нудота і почастішання дихання. Причина в тому, що продукти розкладання алкоголю (ацетальдегід, молочна кислота, оцтова кислота) відносяться до кислот.

Порушення обміну речовин

Порушення обміну речовин: відбувається перевитрата макро - і мікроелементів, а також вітамінів в ході боротьби з алкоголем і токсичним отруєнням. В результаті в організмі виникає різка нестача корисних речовин, помітна вже на другий-третій день після пиятики.

Токсична дія на клітини мозку

Хімічний вплив ацетальдегіду і самого алкоголю призводить до підвищеної чутливості нервової системи на наступний день після п'янки. Саме тому з похмілля так часто звуки здаються дратівливо гучними, навіть приглушене світло - надто яскравим, а запахи - занадто різкими.

Порушення сну

Алкоголь перешкоджає нормальному перебігу сну, не даючи формуватися фаз «швидкого сну». А адже саме в ці короткі періоди людина і відновлює сили і набирається енергії, хоча в фазу «короткого сну» мозок активно працює і обробляє інформацію, а ми - бачимо сни. Т. е. З похмілля, навіть якщо випив проспав 9-10 годин, він не виспиться і буде почувати себе втомленим і розбитим, адже без чергування фаз «швидкого» і «повільного» сну виспатися і відпочити просто неможливо.

Відео на тему що таке похмілля

Отже, маючи інформацію про вплив алкоголю, можна зрозуміти, як скоротити або хоча б полегшити ранкові страждання. При цьому можливе не тільки послабити симптоми похмілля, але і зменшити шкоду, завдану зловживанням спиртних напоїв.

Opohmele. ru

Питання: Чому буває похмілля і скільки воно може тривати?

KurgAnovA

Похмілля - стан, що випробовується на наступний день після надмірного вживання алкоголю. Страждаючого похміллям турбують сильні головні болі, нудота, сухість і поганий смак у роті і сильна спрага, озноб змінюється відчуттям жару. Часто виникає серцебиття і «перебої» (порушення ритму) в роботі серця. Характерна слабкість, пригнічений настрій, почуття провини. Стан похмілля триває зазвичай не більше доби, але може тривати і довше. Слід розділяти похмілля - неприємні відчуття, що виникають на наступний день після алкогольного ексцесу, що супроводжується огидою до спиртного, - і похмільного абстинентний синдром - стан, навпаки, вимагає прийому чергової дози алкоголю для нормалізації самопочуття. Поява синдрому похмільного абстинентного синдрому - тривожний знак, що говорить про можливий розвиток хронічного алкоголізму.
Існує кілька причин похмільного синдрому. Вживання етилового спирту призводить до дісгідріям. Найбільш часто це проявляється сухістю в роті, головним болем і млявістю. Стан можна полегшити прийомом великої кількості води під час і після вживання алкоголю. Спирт є також метаболічним отрутою, і його вплив на вміст шлунково-кишкового тракту, ймовірно, пояснює нудоту. Іншим фактором, що сприяє похмілля, є проміжне перетворення етилового спирту печінкою в ацетальдегід за допомогою ферменту алкогольдегідрогенази. При надлишку алкоголю в крові ферментні системи не справляються з повним перетворенням, в результаті накопичується проміжний продукт ацетальдегід - більш токсичний, ніж алкоголь. Нарешті, алкоголь робить дуже різноманітне вплив на нервову систему. Усунення депресивного впливу алкоголю на мозок, ймовірно, пояснює чутливість до світла і звуку. Також вважається, що присутність інших спиртів, що з'являються разом з етиловим спиртом в процесі ферментації, значно підсилює багато симптомів, чим пояснюється відносна м'якість похмілля при вживанні дистильованого спирту, наприклад горілки. Зміст таніну в напої також має значення. Цукор також посилює ефект, тому за солодкими коктейлями встановилася погана репутація напоїв, що призводять до важкого похмілля. Отруєння нікотином може також посилювати тяжкість похмілля, оскільки під впливом алкоголю курці палять частіше звичайного (а також часом закурюють ті, хто не курить в тверезому стані).

Медичні дослідження дозволяють визначити провідну роль дефіциту магнію в розвитку похмільного синдрому. Всього через кілька хвилин після надходження алкоголю в організм магній виводиться через нирки і потрапляє в сечовий міхур. Магній перестає блокувати кальцієві канали в клітинах, і кальцій безперешкодно проникає всередину клітин, викликаючи їх надмірне збудження. Звідси у людини виникає стан нервозності і дратівливості, і з'являється головний біль. Магнієвий дефіцит викликає також м'язову слабкість, серцеву аритмію та озноб. Крім того, при надходженні великої кількості алкоголю відбувається підвищення кислотності крові (ацидоз).

Має значення і генетична схильність: так, деякі люди можуть майже не відчувати похмільний синдром, незалежно від кількості випитого, чи рідко страждати від нього.

Смакові добавки до напою посилюють тяжкість похмілля. Темне пиво або міцний стаут, призводять до сильнішого похмілля, ніж аналогічне за обсягом кількість розчиненого у воді алкоголю.

Значно посилити симптоми похмілля може супутнє отруєння сивушними маслами та іншими побічними продуктами перегонки спирту, часто наявними в складі саморобних (самогон, брага), фальсифікованих з неочищеного технічного спирту та просто дешевих і низькоякісних спиртних напоїв.

Слід згадати психосоматичний ефект. Якщо людина чекає похмілля, у нього більше шансів його отримати.

Elena m

Алкогольна інтоксикація організму
то пак отруєння
триває у всіх по-різному
дивлячись як з нього виходити

Аня Петюшіна

З перепою))) мені здається максимум 2 дні

Oleh_Huz '

Пити шкідливо. Алкоголь це жидівське зброю геноциду.

Питання: як похмілля називають по-науковому... з хімічної точки зору???

Victor F

Абстиненція

Igel

Алкогольне отруєння, інтоксикація

Олена Шестакова

Інтоксикація кажеться

Кукольник

Посталкагольний синдром. Але це з медичної точки зору.

Zhannett

Абстиненція

Ю-La

ПослеНСное стан!

В'ячеслав

Похмільний синдром - різновид абстинентного синдрому

Сергій

Реакція!!!

Володимир Меньшиков

З хімічної не знаю, а медичної алког. інтоксикація т. е. отруєння або абстинентний синдром т. е. синдром відміни..., а взагалі про це краще не згадувати...

Chikinkira

Абстинентний синдром

Особистий Кабінет Вилучений

Абстинентний синдром.

Діденко Наталія Тамбов

Аьстінентний синдром-точно!

Що таке похмілля?

Що таке похмілля

Похмілля - це погане самопочуття, яке настає через кілька годин після прийому алкоголю. Похмілля - це результат дії, яке алкоголь має на організм. Стан похмілля називають похмільним синдромом.

Іноді пишуть, що «наукова назва похмілля - це" абстинентний синдром "». Повна нісенітниця: абстинентний синдром - це тяжкий стан при відсутності нової дози наркотику, в тому числі алкоголю, якщо людина хвора на алкоголізм. До основної теми сайту це відношення не має.

Похмілля - це важкий стан, що виражається в головного болю, нудоти і блювоти, розладі травлення, тремтінні рук, слабкості, підвищення або зменшення артеріального тиску і загальне недомагання. Також людина з похмілля може відчувати почуття провини (так, це обумовлено біохімією: можна відчувати себе винуватим, навіть якщо нічого особливого не накоїв). Ще здорова людина після сильної пиятики відчуває відразу при думці про випивку. Вважається, що якщо цього немає, то людина стає алкоголіком.

Чому з похмілля погано

Отже, чому взагалі виникає похмілля? Справа в тому, що похмілля - це цілий комплекс порушень роботи організму, що виникають після вживання алкоголю. Є кілька основних аспектів впливу алкоголю, через які з ранку буває погано:

 • Отруєння : алкоголь перетворюється на отруйні речовини (зокрема ацетальдегід), після чого через вплив ацетальдегіду в організмі з'являються інші токсини.

  Самим допитливим:

  Перше, що відбувається з алкоголем при попаданні в печінку, це його перетворення (окислення) в Ацетальдегід . Цим займається фермент під назвою алкогольдегидрогеназа. Цей ацетальдегід є токсичною речовиною, і організм тут же починає займатися його розкладанням. Це теж відбувається в основному в печінці, але вже за допомогою ферменту альдегіддегідрогенази. На цьому етапі виходить оцтова кислота, вже безпечна. Вона надалі перетвориться на вуглекислий газ і воду. Перша і друга реакція відбуваються за допомогою коферменту никотинамидадениндинуклеотида (коротко NAD або НАД). У процесі «роботи» цей кофермент відновлюється до іншої речовини (NADH). Назад в NAD він перетворюється теж в печінці.

  Власне саме протікання цих реакцій і обумовлює Індивідуальну чутливість до алкоголю : якщо обидві реакції (перетворення алкоголю в ацетальдегід і розкладання ацетальдегіду) проходять швидко, то присутність ацетальдегіду в крові буде мінімальним: звідси і велика стійкість деяких людей до випивки. Якщо ж ферменти виробляються повільно, і особливо якщо друга реакція розщеплення отруйного ацетальдегіду запізнюється, то людині буде погано навіть від невеликих доз.

  Похмілля як ліки від алкоголізму

  На знанні цих реакцій грунтується один спосіб лікування алкоголізму: пацієнти приймають препарат, який уповільнює розщеплення ацетальдегіду. В результаті весь алкоголь перетворюється в цю отруту і тримається в організмі дуже довго. Чому пацієнту з кожної чарки стає дуже і дуже погано, а тому до алкоголю з'являється сильне відраза.

  Різне похмілля у різних людей

  Описана вище біохімія пояснює, чому у різних народів різні традиції випивки: у європейців є особливі аллели генів, що відповідають за вироблення алкогольдегідрогенази, завдяки яким вона виробляється ефективніше. У жінок в цілому цей механізм працює гірше, ніж у чоловіків. А у азіатів (зокрема японців) з цим геном і зовсім все сумно. Звідси, мабуть, культура пиття з маленьких судин, яка дозволяє сповільнити прийом алкоголю, так що організм буде встигати його переробляти.

  Також ацетальдегід позбавляє клітини можливості окислювати цілий ряд важливих елементів, які накопичуються в організмі, додатково його отруюючи.

  Крім того, треба враховувати, що алкогольні напої часто містять не тільки ідеально чистий спирт (як хороша горілка), а й масу інших речовин. У разі червоного сухого вина або непастеризованого пива - це досить корисні речовини. Але в разі поганої горілки, самогону, віскі або текіли, домішки токсичні самі по собі або ж вони ускладнюють роботу печінки, яка зайнята відразу декількома хімічними реакціями. Це ефірні масла, сивушні масла і т. П. Токсикологи всі ці напої прирівнюються до суррогатам алкоголю.

 • Дисбаланс рідини . Часто пишуть про зневоднення при сильному похмілля. Насправді з похмілля ми страждаємо немає від абсолютного зневоднення, а від нестачі об'єму циркулюючої крові, що проявляється у вигляді сушняка. Води ж в організмі в цілому зазвичай багато, іноді навіть занадто: людина опухає від сильного похмілля, тобто страждає від набряків. Як кажуть лікарі, має місце бути патологічне перерозподіл крові.
 • Порушення обміну речовин : борючись з алкоголем і викликаним ним отруєнням, організм витрачає безліч вітамінів, макро - і мікроелементів. На другий і третій день п'янки організм страждає від нестачі вітамінів.
 • Порушення кислотно-лужного балансу (ацидоз) : через нього з ранку нудить і частішає дихання. Викликано це тим, що продукти розкладання алкоголю є в основному кислими: ацетальдегід, оцтова кислота, молочна кислота.
 • Вплив на клітини мозку : в результаті хімічного впливу алкоголю і ацетальдегіду на наступний ранок нервова система стає надчутливої. Тому навіть нормальний світло і звук викликають біль, як якщо б все було надто яскравим або гучним.
 • Порушення сну : алкоголь заважає виникненню так званих фаз «швидкого сну» у сплячого. А саме в ці періоди, під час яких мозок зовсім не відпочиває, а активно працює (і ми бачимо сни), людина набирається нових сил. Без них виспатися неможливо. Тому навіть після звичних 8 - 9 годин сну, якщо лягати спати п'яним, людина не висипається.

Але знаючи, як впливає алкоголь, можна зрозуміти, як уникнути ранкових мук. При цьому не тільки полегшити важке похмілля, але і хоч трохи, але зменшити шкоду від випивки.

Види засобів від похмілля »

Pohmelje. ru

Обговорення: Похмілля - Вікіпедія

Абстинентний синдром!!! Правити

Панове, давайте не перетворювати Вікі в убозтво, якого повно в цій смітнику.

Я не згоден. Тут не медична енциклопедія, а по-російськи це стан називається саме похмілля. Простіше треба бути, панове. MaxiMaxiMax 19:59, 4 Жов 2004 року (UTC) Абстинентний синдром - це стан після Відібрання наркотику. Похмілля ж це синдром після перебору зі спиртними напоями (після перепиттями), а не після їх вилучення. Карма2 00:45 21 червня 2013 (UTC)

Сумно панове. Рівень поки залишає бажати кращого. Є моменти відверто помилкові. Кава пити не можна. Діуретичний ефект кави призводить до того, що концентрація алкоголю в крові підвищується.

Так правдо, убозтво. Таке відчуття, що ні енциклопедія, а балаканина на лавочці. Чому не написано про шкоду похмілля алкоголем? Всі лікарі забороняють це, а зі статті я так зрозумів, що це дуже навіть здорово. KIT 23:23 3 січня 2006 (UTC)

 • Згоден. Треба б англійський варіант перевести... Kurochka 23:30, 3 січня 2006 (UTC)

Господа! Знайте! Етиловий спирт не адсорбується активованим вугіллям, а опопохмеліваніе веде до запою! Раджу ентеродез, Еубікор і розсольчик. І все більше

Слово похмілля даремно популяризується. Це абстинентний синдром, і автоматично друга стадія алкоголізму. це хвороба. і не можна перетворювати це в норму. Березін

Перейменувати назад в похмельеПравіть

Похмілля - воно все-таки похмілля. А абстинентний синдром - це вже з іншої опери, ІМХО. Dart evader 15:54, 11 серпня 2006 (UTC)

Знаючі люди, напишіть, будь ласка, в статті, скільки воно триває.

Абстинентний синдром - це після будь-якого хім. речовини (наркотик, алкоголь і т. п.). А ось похмілля - це саме після алкоголю. так що все правильно.-- 91.122.87.132 22:01 30 березня 2009 (UTC) Stas_SPB

ЛеченіеПравіть

Сьогодні після вихідних відпиває молоком. Допомагає, здається, ну і анальгін...

І в ці вихідні я нажерся. Вчора пили домашнє вино "малинову наливку". З ранку просто перекосило. Допоміг оуречний розсіл.

Що там за фігня написана про Пелєвінські паровозик? Кому взагалі в голову прийде в статті про похмілля пропонувати "похмелитися". Якщо організ реагує, значить пити спиртне можна. У статті абсолютно не згадані ентеросорбенти, які часто ісполользуют для позбавлення від похмілля, в тому числі. Наприклад, ентеросгель - стара радянська розробка, я його з похмілля жую, допомагає. Та взагалі жоден не згадано! 109.124.20.132 21:22, 3 серпня 2010 року (UTC)

Коментар вище спонсорував виробником ентеросгеля і розміщений рекламним агентством Голдфіш. Я гарантую це. 182.53.161.90 18:00, 5 червня 2011 року (UTC) Павло

Солідарний, Павло. Артем

Предлогаю змінити або видалити фразу в Собко: "Для зняття інтоксикації організму застосовуються заходи фізичної і біохімічної детоксикації. Фізична детоксикація: чистка кишечника і / або шлунка, прийом сорбентів (активоване вугілля, або його більш ефективний аналог - біле вугілля)."

У фармації аналог - це ідентичне за хімічним сотавом лікарський засіб за іншою торговельною назвою. Наприклад Но-шпа і Веро-дротаверин. В даному випадку не коректно називати біле вугілля аналогом активованого вугілля, оскільки перше діоксид кремнію, а друге МНН вугілля активоване. До того ж "біле вугілля" це торгова назва http: // www. medforme. ru / drug / beliy_ugol На додачу до того називати біле вугілля "більш ефективним" теж не зовсім вірно, оскільки сорбційні показники у нього дійсно в десятки разів вище, але і це ж його проблема - сорбція починається прямо в роті і стравоході, заборонений вагітним і дітям до 14 років http: // www. piluli. ru / product / belyjj_ugol Так що про "ефективності" можна посперечатися.

Обговорення. правити

Добре, що є корисні сайти, прочитавши цю інформацію мені стало на багато легше песіхологіческі. Дякуємо. 92.100.245.216 06:35, 18 вересня 2010 (UTC) "алкоголь викликає утворення ферменту CYP2E1, який сам може утворювати токсини і вільні радикали" Викликає сумнів здатність ферменту "утворювати токсини і вільні радикали". Ферменти, все-таки, зазвичай вільних радикалів не утворюють. Фраза поxоже запозичена з жовтої преси. Пропоную прибрати. 79.178.193.107 5:59 18 липня 2011 (UTC) 79.178.193.107 6:01 18 липня 2011 (UTC) Alex

У статті мало крітікіПравіть

Перенесено зі сторінки ВП: СО.

Текст абсолютно не навчений, і просто - напросто шкідливий. народ вже і так вважає, що похмілля (абстинентний синдром) - норма, хоча це друга стадія алкоголізму, важке захворювання, після цього може розвинутися вже делірій (білочка, біла гарячка, такими темпами вже її вважатимуть нормою) хочу порадити видалити статтю

Автор повідомлення: І. К. Клінічний психолог 94.180.20.120 23:59 28 лютого 2012 (UTC)

Ru. wikipedia. org

Як позбутися від похмілля - Енциклопедія Товарів

Комплексний процес лікування похмілля складається з декількох етапів:

 • Припинення доступу алкоголю в організм.
 • Розрідження крові, запобігання утворенню тромбів. Приймається Аспірин, якщо немає протипоказань.
 • Висновок отрут з кишечника. Прийом активованого вугілля або Ентеросгель.
 • Відновлення електролітичного балансу. Прийом таблеток Аспаркаму.
 • Лікування ацидозу (залуження крові). Вживання лікувально-столової мінеральної води (Єсентуки, Кармадон і. Т. д.) або розчин питної соди, 1 ч. Л. на 1,5 л води.
 • Відновлення вітамінного дефіциту. Прийом вітамінів.
 • Відновлення нейромедіаторних співвідношень в корі головного мозку. Прийом Гліцину, якщо є порушення, то ще й настойки валеріани.
 • Допомога печінки. Прийом таблеток Ессенцеале або інші гепатопротектори, вживання фруктів.

Припинення доступу алкоголю в організм

Якщо не припинити доступ алкоголю в організм, то процес лікування від похмілля відкладеться на час в залежності від кількості випитого (50 г горілки на 2-3 години).

Розрідження крові

Для розрідження крові приймається Аспірин або препарати на основі ацетилсаліцилової кислоти (Алка-Зельтцер, Тромбо АСС), в них кислоти знаходиться 100 мг, що достатньо для розрідження крові і не шкодить шлунку. Ацетилсаліцилова кислота розріджує згустки червоних кров'яних тілець, які утворюють тромби під впливом етилового спирту.

Ентеросорбція організму

Для того щоб видалити отруйні речовини з шлунково-кишкового тракту, припинивши подальше отруєння організму, приймаються поглинають токсичні речовини препарати, такі як Активоване вугілля (мінімум одна таблетка на 10 кг ваги) або Ентеросгель (одна столова ложка). Площа активної поверхні на 1 г сорбенту у Активованого вугілля 1,5-2 м? на 1 г, а у Ентеросгель в 100 разів більше 150 м? на 1 м Все це запивается склянкою мінеральної води.

Відновлення електролітичного балансу

Для відновлення електролітичного балансу приймається 4-5 таблеток Аспаркаму. Він містить солі магнію і калію, яких не вистачає організму в результаті прийому алкоголю. При нестачі магнію можуть бути м'язові судоми, а при нестачі калію, вода затримується в організмі (підвищується тиск).

Лікування ацидозу

В результаті розщеплення етилового спирту в організмі утворюється багато оцтової кислоти, яку печінка не встигає видаляти. Симптоми ацидозу рясне потовиділення, нудота, слиновиділення, слабкість. Для нейтронізаціі оцтової кислоти приймається слабкий розчин лугу: 1 ч. Ложку питної соди в 1,5 л. питної води. Замість розчину питної соди можна приймати лікувально-столову мінеральну воду типу Єсентуки, Кармадон і. т. д. Прийом розчину питної соди або мінеральної води можна поєднувати з іншими етапами лікування похмілля. Чим більше рідини вживається, тим краще, так як вода розчиняє отрути (концентрація їх стає менше) і в подальшому вони будуть виведені з сечею. Можна вжити сечогінні засоби - фуросемід (обов'язково з Аспаркамом) або сечогінні трави, хвощ, березові бруньки, каркаде і. т. д.

Відновлення вітамінного дефіциту

Прийом вітамінів допомагає швидкому лікуванню від похмільного синдрому. В основному іспитвается нестача вітамінів групи В і С.

Відновлення нейромедіаторних співвідношень в корі головного мозку

Алкоголь б'є по нервовій системі, в цьому випадку хворий відчуває почуття провини. Для відновлення нервової системи приймаються таблетки Гліцину. При прийомі алкоголю в мозку виділяється багато седативного речовини, в результаті чого мозок припиняє виробляти його і при похміллі проявляється нестача речовини, з'являється збудливість, трясуться руки. Тому рекомендується прийняти настоянку валеріани.

Допомога печінки

При вживанні алкоголю і похмілля основне навантаження по дезоксидації організму лягає на печінку. Щоб допомогти їй приймаються препарати типу Ессенцеале або інші гепатопротектори. Також вживаються фрукти, в яких багато глюкози: банани, яблука, груші і. т. д. Глюкоза дає енергію печінки.

Wiki. ektip. ru

Отруєння: Похмілля - наслідки отруєння алкоголем, лікування

Допомога при похміллі - офіційна медицина і народні засоби

Синдром похмілля виникає в процесі протверезіння після прийому не дуже якісних алкогольних напоїв.

У Болгарії традиційним напоєм є Ракия - самогон з фруктів (абрикоси, слива, виноград). Фахівці стверджують, що зброджувані фрукти повинні бути стиглі і досить солодкі для природного процесу бродіння. Якщо цей "матеріал", приготований без цукру, перегнати в ракію, то після вживання такої ракії похмілля не буває.

У статті En. Wikipedia Hangover - Похмілля - сума неприємних фізіологічних ефектів, що настають за надмірним вживанням алкогольних напоїв. Найбільш поширеними характеристиками похмілля є головний біль, нудота, чутливість до світла і шуму, млявість, дисфорія, пронос і спрага, що виникають, як правило, в кінці п'янкого ефекту алкоголю. Хоча похмілля може бути випробувано в будь-який час, зазвичай, похмілля виникає вранці після нічного пияцтва. На додаток до фізичних симптомів, похмілля може також викликати психологічні симптоми, такі як депресія і тривога.

Причинами виникнення похмілля є: гіпоглікемія, зневоднення, інтоксикація ацетальдегідом, рикошет глютамина, і дефіцит вітаміну B12. Симптоми похмілля можуть зберігатися протягом декількох днів після вживання алкоголю. Приблизно 25-30% питущих можуть бути стійкими до похмілля. Деякі аспекти похмілля розглядаються як симптоми гострого виведення етанолу, схожі на більш тривалий ефект виходу з алкоголізму. Зневоднення викликається здатністю алкоголю придушувати викид антидіуретичного гормону.

Симптоми

Алкогольне похмілля викликає ряд різноманітних Симптомів , які можуть включати зневоднення, втома, головний біль, ломоту в тілі, блювоту, діарею, здуття живота, слабкість, підвищення температури тіла, слинотеча, труднощі з концентрацією уваги, пітливість, тривогу, дисфорию, дратівливість, підвищену чутливість до світла і шуму, безладні моторні функції (включаючи тремор), проблеми зі сном, почуття голоду, поганий запах з рота і відсутність глибини сприйняття. У багатьох людей з'являється відраза при думці про смак або запах алкоголю під час похмілля. Симптоми варіюють від людини до людини, і іноді, як правило, виникають через кілька годин після вживання алкоголю. Не ясно чи впливає похмілля безпосередньо на пізнавальні здібності.

Причини

Етанол має Зневоднюється ефектом, викликаючи збільшення кількості сечі (діурез), що призводить до головного болю, сухості в роті і млявості. Зневоднення також викликає зневоднення головного мозку. Цей ефект може бути пом'якшений питвом води після вживання алкоголю. Нудоту можна пояснити впливом алкоголю на слизову оболонку шлунка.

Ще одним фактором є наявність Продуктів розпаду етанолу під дією ферментів печінки. Етанол перетворюється в ацетальдегід за допомогою ферменту алкогольдегідрогенази, а потім з ацетальдегіду перетвориться до оцтової кислоти. Ацетальдегід в 10-30 разів більш токсичний, ніж сам алкоголь.

Послаблюється здатність печінки підтримувати постійний рівень глюкози в крові, що особливо відчувається мозком. Оскільки глюкоза є основним джерелом енергії мозку, цей Недолік глюкози (гіпоглікемія) вносить свій внесок в такі симптоми, як втома, слабкість, поганий настрій, зниження уваги і концентрації.

Споживання алкоголю може призвести до Виснаження глутатіону та інших редуктивних агентів детоксикації в печінці, зниження її здатність ефективно видаляти ацетальдегід та інші токсини з крові. Крім того, алкоголь індукує CYP2E1 фермент, який сам може зробити додаткові токсини і вільні радикали.

Крім того, вважається, що присутність інших спиртів (наприклад, Сивушні масла ), побічних продуктів спиртового бродіння, інших компонентів збільшують прояви симптомів (з'єднання цинку та інших металів додають в солодкий лікер, для поліпшення смаку). Ймовірно, тому більш м'який ефект спостерігається при вживанні дистильованого алкоголю, зокрема горілки. Напої більш темного кольору, такі як бурбон, призводять до похмілля частіше, ніж алкогольні напої світлих кольорів, таких, як горілка. У темних напоях міститься більша кількість з'єднань, ніж в світлих.

Неефективні або недоведені кошти

Рекомендацій з питань харчових продуктів, напоїв та заходам для Полегшення симптомів похмілля більш ніж достатньо.

Стародавні римляни, по авторитету Плінія Старшого, брали сирі яйця сови або смажену канарку. "Prairie Oyster" тонізуючий засіб, представлене в 1878 році на Всесвітній Паризькій виставці, містить сирий яєчний жовток, змішаний з вустерширського соусом, Табаско соусом, сіллю і перцем.

У 1938 році Ritz-Carlton Hotel при похміллі пропонував засіб у вигляді суміші Кока-Коли і молока. Письменник Ернест Хемінгуей покладався на томатний сік і пиво. Фольклористи університеті в штаті Уейн знайшли широко поширену віру в ефективність важкої смаженої їжі, томатного соку і в сексуальну активність.

Відновлювальний діяльність змінний гарячий-холодний душ, вправи, парову баню або сауну (хоча є медичний висновок, що це буде небезпечно, так як поєднання алкоголю та гіпертермія збільшує ймовірність небезпечних серцевих аритмій).

Інші неперевірені або непідтвердилися кошти

- Артишок (Cynara scolymus) - "екстракт артишоку не є ефективним в запобіганні похмілля" - пропранолол - "пропранолол не перешкоджає прояву симптомів похмілля" - фруктоза і глюкоза - "результати показують, що фруктоза і глюкоза ефективно пригнічують метаболічні порушення, індуковані етанолом, але вони не впливають на симптоми або ознаки алкогольної інтоксикації і похмілля ". Проте, споживання меду (джерело фруктози і глюкози) часто пропонується як спосіб зменшити вплив похмілля.

Потенційно корисні засоби захисту

- Каннабис: конопля сприяє зменшенню нудоти і стимулює голод, сприяє поповненню складних углеводов.- Переконання, що подальше споживання алкоголю після настання похмілля полегшує симптоми, засноване на теорії, що похмілля виникає через виведення алкоголю і що, задовольняючи потребу організму в алкоголі, самопочуття поліпшується. Звичайно, додатковий алкоголь має седативний і знеболюючу дію. Хоча практика це підтверджує, але медицина вважає, що в цьому випадку симптоми просто відкладаються. Допомагає в цьому випадку "Кривава Мері" .- Продукти харчування та вода: споживання яєць, які містять цистеїн і води може бути досить, щоб поповнити втрачену вологу і зволожити тіло, скорочуючи похмелье.- Регидратация. Ефективні заходи включають регідратацію (введення рідин), інгібітори простагландину, і вітамін В6.- Кисень: дослідження, проведене в двох лікарнях Відня, "додатковий кисень дешево, без ризику знижує частоту розвитку нудоти", але в іншому джерелі повідомляється, що кисень не впливає на фізичні неприємні відчуття від похмелья.- Толфенамовая кислота - краще, ніж плацебо в суб'єктивній оцінці ефективності препарата.- Вітамін В6 (pyritinol): Деякі дослідження показали, великі дози вітаміну В6 (в кілька сотень разів більше рекомендованої добової дози) може допомогти зменшити похмілля.- Chlormethiazole - знижує кров'яний тиск і виробництво адреналіну, але не впливає на втому і сонливість.

(Розміщено відповідно до Creative Commons Attribution-ShareAlike License від Wikipedia) У квадратних дужках [] - примітки автора.

---

На сайті Inopressa. ru опублікована стаття: Засоби від похмілля з усього світу

Любителі випити шукають панацею від похмілля з тих пір, як з'явилася випивка, і в кожній культурі є свій спосіб боротьби з похміллям, пише Джулі Біндел на сторінках The Guardian.

Наприклад, в Китаї п'ють міцний зелений чай, в Італії випивають по великій чашці чорної кави. Румуни, мексиканці та турки рекомендують жирний солоний суп з потрухів з часником і сметаною. Американці віддають перевагу сире яйце з томатним соком і оцтовим соусом, поляки потягують розсіл, японці поїдають мариновані сливи, німці - маринованого оселедця з цибулею. "Якщо ви думаєте, що це звучить неапетитно, не зловживайте спиртним в Монголії, так як там вам порекомендують з'їсти пару маринованих очей вівці в томатному соусі", - зазначає автор.

"А ось росіяни з похмілля направляються в баню з якимись березовими гілками (не питайте, навіщо)", - йдеться в статті. Сицилійці з'їдають сушений пеніс бика.

"Особисто я віддаю перевагу банку дієт-коли, а у вкрай важкому випадку - Lucozade. Але, здається, правильніше всіх надходять голландці. Вони просто випивають кілька банок холодного пива і стверджують, що це допомагає. Старе добре засіб від похмілля. Чому б і ні? Ваше здоров'я!" - Пише автор.

(Дозволяється вільне використання текстів "Inopressa. Ru)

---

Народні засоби боротьби з похміллям

- Розсіл від заквашених овочів: капусти, огірків - молоко (0,5-1 літр) через годину після прийому алкголя - фруктові та овочеві соки (апельсиновий, томатний) - бульйон м'ясний, можна холодець - промивання / очищення шлунка після прийому алкоголю / перед сном - глибоке дихання - зменшує подташнивание, але на мій погляд - краще очиститися - кава або міцний чай - від головного болю - цитрамон, аспірин - активоване вугілля 5-10 таблеток

Otravlenie. netnotebook. net

Похмілля - Вікіпедія

Поточна версія сторінки поки не перевірялася досвідченими учасниками і може значно відрізнятися від версії, перевіреної 29 червня 2016 року; перевірки вимагає 1 правка. Поточна версія сторінки поки не перевірялася досвідченими учасниками і може значно відрізнятися від версії, перевіреної 29 червня 2016 року; перевірки вимагає 1 правка. Не слід плутати з Алкогольний абстинентний синдром.

Похме? льє  - неприємні психологічні і фізіологічні ефекти внаслідок вживання алкогольних напоїв, наприклад, головний біль, дратівливість, сухість у роті, пітливість, нудота, тривога.

Етіологія

Причини похмілля точно невідомі. Етанол викликає підвищене утворення сечі (підвищений діурез), що призводить до виникнення головного болю, сухості в роті і відчуття втоми, прострації, зневоднення.

Інший фактор, що сприяє похмілля, - це утворення продуктів розпаду етанолу в печінці:

Етанол> Ацетальдегід> Оцтова кислота

У печінці відбувається проміжне перетворення (окислення) етилового спирту в ацетальдегід за допомогою ферментаалкогольдегідрогенази, а потім йде перетворення ацетальдегіду в оцтову кислоту за допомогою ферменту ацетальдегіддегідрогенази. При надлишку алкоголю в крові ферментні системи не справляються з повним перетворенням ацетальдегіду в оцтову кислоту, в результаті він накопичується в організмі. Ацетальдегід (етаналь) в 10-30 разів більш токсична самого алкоголю. Крім того, алкоголь викликає утворення ферменту CYP2E1, який сам може утворювати токсини і вільні радикали.

Для згаданих вище двох реакцій окиснення етанолу також потрібно перетворення NAD + (нікотінамідаденіндінуклеоті? Да) в NADH (відновлену форму NAD +). При надлишку NADH порушується вироблення трьох ферментів циклу трикарбонових кислот (синтетази цитрату, ізоцитратдегідрогенази і комплексу оксоглутаратдегідрогенази) аж до їх повного блокування. Починає накопичуватися піруват (кінцевий продукт гліколізу) і надлишок NADH змушує лактатдегідрогенази синтезувати лактат з пірувату, щоб заповнити NAD + і підтримати життя. Таким чином, піруват вилучається з інших процесів, таких як глюконеогенез, що позбавляє печінку можливості компенсувати падіння рівня глюкози, особливо в мозку. Так як глюкоза - це головне джерело енергії для мозку, то виникає нестача глюкози (гіпоглікемія) сприяє таких симптомів похмілля, як втома, слабкість, порушення настрою, знижений увагу і концентрація.

Також вважається, що присутність інших речовин (таких, як сивушні масла), що з'являються разом з етиловим спиртом в процесі бродіння, значно підсилює багато симптомів похмілля. У міцні спиртні напої також додають цинк та інші метали для підсолоджування напою. Ці факти пояснюють відносну м'якість похмілля при вживанні дистильованого спирту, наприклад, горілки. У дослідженні 2009 року було отримано свідчення про те, що міцні напої більш темного забарвлення, такі як бурбон, викликають більш важке похмілля, ніж світлі. Зміст таніну в напої також має значення. Цукор також посилює ефект, тому за солодкими коктейлями встановилася репутація напоїв, що призводять до важкого похмілля. Темне пиво або міцний стаут ​​призводять до сильнішого похмілля, ніж аналогічне за обсягом кількість розчиненого у воді алкоголю. Віскі, текіла призводять до більш важкого похмілля, ніж горілка, при вживанні в рівних (в перерахунку на чистий етанол) кількостях. Причина в тому, що сивушні масла і інші супутні речовини не видаляються з цих напоїв для формування смаку і аромату.

Варто відзначити, що похмілля від вживання пива, яке саме по собі провокує сечогінний ефект, обумовлює прагнення людини часто відвідувати туалет і позбавлятися не тільки від спожитого пива, але і від інших рідинах організму. Алкоголь викликає діуретичний ефект, обумовлює роздратування гіпофіза головного мозку і припиняє виділення рідкого речовини, яке впливає на нирки особливим чином так, щоб вони зменшували відтік води, яка повинна була б накопичуватися в сечовому міхурі. У підсумку спочатку пиво провокує надмірне виділення рідини з організму, а потім при накопиченні достатньої концентрації алкоголю в крові порушує природне сечовиділення, що викликає появу сухості. Для компенсації рідини організм поглинає воду з інших органів і тканин, в тому числі і з мозку, викликаючи його тимчасове скорочення. Дослідники вважають, що, незважаючи на власну несприйнятливість мозку до болю, передбачається, що скорочується і зовнішня тверда мозкова оболонка. А вона в свою чергу вже пов'язана з волокнами, які біль можуть відчувати - цим і пояснюються особливо сильні головні болі. Сильний головний біль провокується також великою кількістю спожитого пива, і, як наслідок, сильне його вплив на судини, через що порушується нормальний кровотік в голові. А тривале перебування алкоголю в шлунку викликає його роздратування і подальшу нудоту. Таким чином, пивне похмілля, крім сильного головного болю, нудоти, відрізняється підвищеною сухістю в ротовій порожнині і спрагою. Причина в тому, що пиво - набагато менш міцний напій, через що його випивають в дозах значно більших, ніж горілку.

Значно посилити симптоми похмілля може супутнє отруєння сивушними маслами та іншими побічними продуктами перегонки спирту, часто наявними в складі саморобних (самогон, брага), а також фальсифікованих з неочищеного технічного спирту, дешевих і низькоякісних спиртних напоїв.

Отруєння нікотином також може посилювати тяжкість похмілля, оскільки під впливом алкоголю курці палять частіше звичайного (а також часом закурюють ті, хто не курить в тверезому стані).

Медичні дослідження дозволяють визначити значну роль дефіциту магнію в розвитку похмільного синдрому. Всього через кілька хвилин після надходження алкоголю в організм магній виводиться через нирки і потрапляє в сечовий міхур. Магній перестає блокувати кальцієві канали в клітинах і кальцій безперешкодно проникає всередину клітин, викликаючи їх надмірне збудження. Звідси у людини виникає стан нервозності і дратівливості і з'являється головний біль. Магнієвий дефіцит викликає також м'язову слабкість, серцеву аритмію та озноб. Крім того, при надходженні великої кількості алкоголю відбувається підвищення кислотності крові (ацидоз).

Має значення і генетична схильність: так, деякі люди можуть майже не відчувати похмільного синдрому, незалежно від кількості випитого, чи рідко страждати від нього: це пояснюється генетично обумовленої здатністю виробляти алкогольдегідрогеназу у різних народів. Гірше - у світлошкірих світлооких європейців, краще - у темношкірих, темноволосих, темнооких.

Більшість людей східно-азіатського походження мають мутацією в гені, відповідальному за виробництво алкогольдегідрогенази, яка змушує даний фермент неймовірно інтенсивно перетворювати етанол в ацетальдегід. Крім того, у половини таких людей знижена здатність перетворювати ацетальдегід в оцтову кислоту. Таким чином, після прийняття алкоголю ацетальдегід накопичується в організмі, що викликає ефект «алкогольного рум'янцю» з подальшим тяжким похміллям. З цієї причини серед таких людей менше алкоголіків.

Існує твердження, що похмілля стає важче з віком; це явище зазвичай пов'язують з погіршенням постачання організму алкогольдегидрогеназой - ферментом, який бере участь у метаболізмі алкоголю.

Лікування

У цьому розділі не вистачає посилань на джерела інформації. Інформація повинна бути проверяема, інакше вона може бути поставлена під сумнів і вилучена. Ви можете відредагувати цю статтю, додавши посилання на авторитетні джерела. Ця відмітка встановлена 28 серпня 2013 .

Для зняття симптомів похмілля часто застосовують загальнодоступні лікарські препарати від головного болю, такі як аспірин або цитрамон.

Для зняття інтоксикації організму застосовуються заходи фізичної і біохімічної детоксикації. Фізична детоксикація: чистка кишечника і / або шлунка, прийом сорбентів (активоване вугілля). Біохімічна детоксикація: активація циклу трикарбонових кислот шляхом вживання продуктів, що містять лимонну кислоту або бурштинову кислоту (в таблетках або внутрішньом'язово). Для зняття інтоксикації також вживають продукти, що містять молочну кислоту.

У продажу є цілий ряд засобів, які позиціонують саме як ліки від похмілля, але більшість з них представляють собою різні комбінації з ацетилсаліцилової кислоти, аскорбінової кислоти і янтарної кислоти, доповнені різними добавками, наприклад, кофеїном, так що за складом і дії вони мало відрізняються від того ж цитрамон. При застосуванні препаратів ацетилсаліцилової кислоти необхідно пам'ятати про її негативну дію на слизові оболонки шлунково-кишкового тракту і неприпустимості спільного вживання її зі спиртним. Переважно використовувати розчинні форми препаратів або запивати їх великою кількістю води. Крім того, є клінічно підтверджені дані про те, що при тривалому (близько 6 тижнів) прийомі цитрату магнію стан організму суттєво покращується і симптоми практично повністю зникають навіть у тих, хто хронічно зловживав алкоголем.

Порівняно ефективними «народними» засобами від похмілля вважаються:

 • Непастеризований квас завдяки вмісту молочної кислоти (активує цикл Кребса) і вітамінів;
 • Лимонний сік, апельсиновий або інший кислий сік з високим вмістом лимонної кислоти;
 • Не більше 600 мл кефіру, айрану або (найкраще) кумису. Діє за рахунок молочної кислоти;
 • Вода. Один з найбільш ефективних методів, так як активізує роботу нирок, тим самим прискорюючи детоксикацію, і відновлює нормальний водно-сольовий баланс в організмі. Після блювоти на тлі алкогольного отруєння інтенсивне пиття води вкрай необхідно для відновлення втраченої рідини;
 • Прогулянка, легкі фізичні навантаження (тільки при відсутності підвищеного артеріального тиску і прискореного пульсу). Діє за рахунок прискорення метаболізму;
 • Промивання шлунка. Тим ефективніше, чим менше часу пройшло з останнього прийому їжі і / або алкоголю.

Сучасний підхід до лікування похмільного синдрому полягає в проведенні процедури детоксикації (D-TOX) - внутрішньовенного введення сольових розчинів з додаванням специфічних засобів патогенетичної терапії, купирующих різноманітні порушення в життєдіяльності організму. Сутність даного методу полягає у відновленні водного і мінерального обміну, нормалізації обміну речовин, в результаті чого відбувається прискорення виведення з організму продуктів проміжного розпаду етилового спирту. Також варто наголосити на необхідності підтримки діяльності життєво важливих органів і їх метаболічної захисту.

Ускладнення

Лікуємо в домашніх умовах і народними засобами похмільний синдром часто призводить до розвитку ускладнень:

 • Запій - залежить від стадії захворювання, частіше на II або III алкоголізму, прогнозуюче, порушенням роботи ЦНС.
 • Аритмія - найбільш часта причина гострої серцево-судинної недостатності, у важких випадках, особливо у схильних хворих, може привести до смерті.

Опис похмільного синдрому в літературі

Якби в наступний ранок Стьопі Лиходееву сказали б так: «Стьопа! Тебе розстріляють, якщо ти цю мить не встанеш! »- Стьопа відповів би млосним, ледве чутним голосом:« Розстрілюйте, робіть зі мною, що хочете, але я не встану ». Не те що встати, - йому здавалося, що він не може відкрити очей, тому що, якщо він тільки це зробить, блисне блискавка і голову його тут же рознесе на шматки. У цій голові гудів важкий дзвін, між очними яблуками і закритими століттями пропливали коричневі плями з вогненно-зеленим обідком, і на довершення всього нудило, причому здавалося, що нудота ця пов'язана зі звуками якогось настирливого патефона.

Також герої книг Ч. Буковскі буквально хронічно страждають похміллям. Це є основним станом головного ліричного героя письменника Генрі Чінаскі протягом усіх романів.

Часто призводить до розлучень.

Ru. rfwiki. org

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Вернуться назад

Powered by: Kandidat CMS

-->