Ознаки білої гарячки у алкоголіків | Alkostop.info

Головна » Біла гарячка

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Ознаки білої гарячки у алкоголіків

Розвиток білої гарячки у людини

Біла гарячка, або алкогольний делірій, - це алкогольний психоз, який розвивається у людей після того, як вони вийшли з запою.

Спостерігається при другій і наступних стадіях алкоголізму. Прояв ознак білої гарячки у алкоголіків можна помітити після проходження похмільного синдрому. Симптоми білої гарячки яскраво виражені і не піддаються сумнівам. Захворювання, яке в народі зветься "білочки", виглядає для оточуючих дуже неприємним дією.

belajaЦе прояви гострого психозу при алкоголізмі супроводжується виразними галюцинаціями, агресією, втратою орієнтації в часі і просторі і контролю над собою. З боку здається, що алкоголік повністю зійшов з розуму.

Як проходить біла гарячка

prohoditПід час алкогольного делірію з підсвідомості виходять назовні все страхи, які свідомість тверезої людини контролює і не випускає. Якщо раніше під час білочки алкоголіки ганяли чортів, якими їх лякали в дитинстві, то сучасні алкогольні делірії супроводжуються іншими страхами, що беруть свій початок з ранніх років життя і неврозів. Хворих після запою відвідують вбивці, чаклуни, комахи, плазуни, міфічні тварини. Це можуть бути таємничі люди, які кудись тягнуть і хочуть щось розповісти. Всі ці картини проходять перед алкоголіком в реальному режимі. Він кидається в порожнечу, кричить, може намагатися когось вдарити, лається, махає руками. Може кудись бігти, рятуватися. Під час делірію не рідкісні випадки, коли людина вистрибував з вікна багатоповерхового будинку і гинув при цьому. Люди в реальному режимі дивляться картини видінь на стіні, стелі, бачать концерти, сцени з життя і намагаються брати участь в них. Особливістю їх стану стає повне усвідомлення, де вони знаходяться в реальності. Вони можуть правильно відповісти на запитання.

У кого може розвинутися біла гарячка?

Найчастіше алкогольний делірій розвивається у людей, уражених алкоголізмом другий-третій стадії і хворіють алкогольною залежністю більше 5 років. Біла гарячка і її симптоми починають розвиватися не під час активного прийому алкогольних напоїв, а після того, як людина зав'язав і почав відходити від запою. У групі ризику знаходяться всі особи, незалежно від віку і статі, у яких були або є захворювання центральної нервової системи, черепно-мозкові травми. Якщо алкогольний делірій одного разу проявився в психіці людини, це означає, що подальші його прояви можуть початися при нетривалих прийомах алкогольних напоїв. Деяким людям достатньо пити невеликі кількості алкоголю протягом 3-4 днів, щоб через кілька днів після припинення «зловити білочку».

Симптоми білої гарячки

simptomyСпочатку, після припинення вживання доз алкоголю, починається похмільний синдром, що супроводжується головним болем, нудотою, блювотою. Можуть бути порушення мови, початися судоми. В цей же час з'являються перші симптоми білої гарячки з боку психіки. У хворого з'являються незрозуміле занепокоєння, недобрі передчуття наближення лиха, втрата сну. Можна відзначити тремтіння рук, підвищену пітливість, серцебиття, підвищення температури тіла і артеріального тиску, гіперемія шкірних покривів, налиті кров'ю очі. Перші симптоми настання білої гарячки - нічні кошмари. Прихід нічних кошмарів під час нетривалого сну - це біла гарячка, симптоми якої розвиваються при стані, часто в нічний час. Починаються різні слухові і зорові галюцинації: чуються дзвінки, кроки, ляскання дверей. Здається якийсь рух на периферії зору. Хвороба проявляється в погіршенні психічного стану, діагноз якого може підтвердити лікар-психотерапевт.

Розвиток білої гарячки

razvitieДо третьої доби психічний стан хворого, змученого цими симптомами, починає погіршуватися. Коли приходить біла гарячка, починають з'являтися яскраві зорові галюцинації, які можуть відвідувати хворого в будь-який час доби. При цьому ознаки білої гарячки продовжують розвиватися. Характер галюцинацій індивідуальний і пов'язаний зі сприйняттям людини оточуючих небезпек. Часто це тактильні галюцинації, при яких людина явно відчуває, як по його тілу щось повзе і починає від цього позбавлятися. Хворому можуть «чутися» голоси, які закликають його до дії. Слова, що лунають в його голові, можуть бути образливими настільки, що викликають в людині лють і прагнення впоратися з кривдниками. Хворий виглядає повністю неадекватним. Його психічний стан нестабільно, відбувається чергування періодів агресії з добродушністю і веселощами. При типовому розвитку делірію все проходить на тлі повної відсутності сну. Полегшення може наступити, якщо хворого насильно занурити в сон, давши йому снодійні препарати.

Коли слід вдаватися до медичної допомоги

v domashnihКоли є можливість, то при проявах білої гарячки необхідно залучати до лікування хворого лікарів-психіатрів. При важкій формі білої гарячки, яка буває в кожному десятому випадку прояви хвороби, хвороба може закінчитися летальним результатом.

Симптоми білої гарячки, що вимагає медичного втручання:

 • Підвищення температури до 40 градусів;
 • Зневоднення організму;
 • Судоми;
 • Збільшення лейкоцитів у крові;
 • Підвищена агресивність;
 • Підвищення артеріального тиску;
 • Набряк головного мозку.

При госпіталізації в психіатричний стаціонар лікарі підтверджують діагноз "алкогольний делірій" і проводять симптоматичне лікування.

Лікування і профілактика алкогольного делірію

vyvodНародна медицина в лікуванні білої гарячки безсила. При ознаках білої гарячки можливо застосовувати алкоголь з фенобарбіталом (валокордин, корвалол), розчиняючи в 100 грамах спирту флакон препарату. Можна давати реланиум у великих дозах, змушуючи хворого спати. Необхідно виключити галоперидол, тому що від нього часто розвивається набряк мозку з наступним летальним результатом.

Найкраще в домашніх умовах постаратися блокувати дії хворого, прив'язавши його до ліжка, щоб він не міг нашкодити собі. Це зазвичай роблять в психіатричних лікарнях. Найчастіше поїти його водою для запобігання зневоднювання, додаючи туди по чайній ложці на півлітра води харчової соди і солі. При високій температурі проводять симптоматичне лікування, водні обтирання, холодні ванни. При прояві білої гарячки у людини можуть початися судоми, підвищується потовиділення, озноб, підвищення тиску. Це критичне для організму стан може призвести до загибелі. При таких симптомах слід викликати швидку психіатричну допомогу і госпіталізувати хворого.

Якщо скористатися медичною допомогою нереально, а в Російській Федерації є такі місця, то необхідно зробити так, щоб хворий спав. Для цього застосовують снодійні препарати. При застосуванні димедролу не слід його заважати зі спиртними напоями, тим більше запивати алкоголем. Такий коктейль може викликати ще більш глибокі ураження психіки у алкоголіків. Час проходження алкогольного делірію - від 2 днів до трьох тижнів. При припиненні білої гарячки хворому слід замислитися над тим, що з алкогольною залежністю необхідно боротися, тому що його психіка стоїть на межі повного руйнування.

Інші види делірію

Алкоголізм не завжди буває причиною розвитку делірію. Іноді це гостре захворювання психіки розвивається у людей, які не мають до алкоголю ніякого відношення. Діагноз "делірій" може бути поставлений через лікарських, старечих, інфекційних, травматичних уражень психіки. Але його клінічні прояви нічим не відрізняються від білої алкогольної гарячки.

При прояві вищеописаних симптомів у не вживає алкоголь людини відразу ж викликається швидка допомога для запобігання летального випадку. Щоб не вводити лікаря в оману, повідомте йому, що людина не п'є спиртні напої. Це допоможе знайти справжню причину делірію і і поставити правильний діагноз, визначивши захворювання, яке дає такі симптоми.

УВАГА! Інформація, опублікована в статті, носить виключно ознайомчий характер і не є інструкцією до застосування. Обов'язково проконсультуйтеся з Вашим лікуючим лікарем!

Alko03.ru

Біла гарячка: наслідки для мозку і всього організму. Наслідки білої гарячки

Словосполучення «біла гарячка», напевно, відомо кожному. Ця хвороба дуже страшна. Має серйозні симптоми, не менш серйозні наслідки, іноді навіть летальний результат. Але разом з тим вона є однією з найпопулярніших тем в анекдотах, гумористичних оповіданнях, байках. Що таке біла гарячка? З якої причини така двозначність? Як вона виникає і як проходить?

Біла гарячка - наслідок тривалого зловживання алкоголем. На латині звучить як «деліріум тременс», що перекладається як «тремтячі затьмарення». У медицині білу гарячку ще називають «алкогольний делірій». У народі в основному використовують терміни «білочка» або «білка».

Загальні відомості

Біла гарячка - наслідок зловживання алкоголем. "Білочка" в більшості випадків спостерігається у алкоголіків зі стажем. Ці люди мають другу або третю ступінь хронічного алкоголізму. Зазвичай алкогольний стаж таких людей вже становить 5-7 років. Однак зафіксовані й такі випадки, коли "білка" спостерігалася у пацієнтів, що йдуть в запій на дві-три тижні. Зафіксовані навіть випадки прояву алкогольного делірію у тих людей, які не є залежними від алкоголю і не йдуть в запої. "Білочка" може прийти після вживання алкоголю у величезній кількості, іншими словами, коли людина перебрав. Часто причиною делірію може стати неякісний алкоголь.

біла гарячка наслідок

За своїм основним суті "білочка" - це реакція організму на брак алкоголю після тривалого запою. Якщо по-простому, то це ломка. Як правило, "білочка" відвідує людини через 2-5 днів після того як він припинив вживати спиртне. Мозок під час запою отримує токсичне ураження. При припиненні постачання нових порцій алкоголю спостерігається його кисневе голодування. Біла гарячка розвивається поступово. Це часто залежить від фізичного і психічного здоров'я хворого.

Симптоматика алкогольного делірію

Як проявляється біла гарячка? Симптоми, наслідки - це все нам відомо завдяки роботі вчених і лікарів. Для початку виділимо основні симптоми.

що таке біла гарячка

Першими симптомами «білочки» є порушення сну людини. Він спить дуже погано або зовсім не може заснути, є певна тривога. Цей стан може супроводжуватися мігренню, судомами, блювотними позивами, порушенням мови. На наступному етапі спостерігається посилення тривожності, серцебиття частішає, підвищується тиск і температура тіла. Руки хворого при цьому сильно тремтять.

Поступово починаються "глюки" - спочатку сняться кошмари, а потім вони переростають в якісь бачення. Людина відчуває обман слуху і зору під час неспання: він чує сторонні голоси людей, тіні, різноманітні неіснуючі предмети. Йому всюди ввижаються змови проти нього, він стверджує, що його життю загрожує небезпека.

Через 2-3 дні стан хворого стає ще гірше: він зовсім не спить, йому вже ввижаються різні комахи, що плазують по його тілу, казкові тварини, чорти, ельфи, гноми. Хворий намагається бігти від загрози. Цей стан може покинути його через пару днів, а може закінчитися більш плачевно для нього самого і для оточуючих людей.

біла гарячка наслідки для мозку

Виділимо такі основні симптоми алкогольного делірію:

 • Зорові і слухові галюцинації;
 • Стан божевілля і божевілля;
 • Втрата орієнтації в просторі і в часі;
 • Озноб, підвищення тиску і температури;
 • Тривога, страх, сильне нервове збудження;
 • Часта зміна настрою: агресії і страх змінюються на веселощі, і навпаки;
 • Нічні кошмари або взагалі безсоння;
 • Підвищене потовиділення;
 • Тремтіння рук, судоми;
 • Часте серцебиття.

наслідки білої гарячки після запою

Різновиди білої гарячки

Можна виділити такі види «білочки»:

 • Редукований делірій - короткочасні або слабко виражені симптоми «білочки».
 • Атиповий змішаний делірій - до слабовираженним симптомів додаються «глюки», втрачається орієнтир і почуття реальності. Даний тип «білочки» може завершитися різко або носити політично характер, тобто поступово. В останньому випадку маячні ідеї зберігаються дуже тривалий час.
 • Важкий делірій - може розвиватися в двох напрямах: бормочущий і професійний.

Види важкого делірію

Бормочущій делірій - хворий постійно щось невиразно бурмоче і робить дивні рухи: обмацує, обтирає, розгладжує. Також характерно зневоднення організму.

Професійний делірій діагностується рухами, які переважають у трудовій обстановці людини. У цьому випадку хворий впевнений, що знаходиться на роботі. Він робить все ті руху і повторює ті звуки, що і на своєму робочому місці. Зазвичай цей стан переходить в корсаковский психоз.

Корсаковский психоз

Корсаковский психоз - це психічний розлад, який виник внаслідок ураження периферичної нервової системи. Біла гарячка наслідки для мозку приносить вкрай плачевні. Відбувається порушення пам'яті хворого, амнезія - хворий забуває абсолютно все, він не пам'ятає минулого, не здатний навіть відтворити події поточного дня. Такі люди не запам'ятовують, як звуть близьких, можуть задавати одні і ті ж дурні питання і т. Д. Хворі дуже тривожні, всього бояться. Згодом у них може розвиватися стан ейфорії або ж навпаки - апатії і байдужості. При корсаковском психозі втрачається працездатність, розвиваються паралічі. Хворий стає інвалідом. При повній відмові від алкоголю та інтенсивної реабілітації через 2-3 роки пам'ять може стабілізуватися, а ось працездатність не повертається.

біла гарячка наслідки

Перша допомога при білій гарячці

Якщо у людини наявності симптоми «білочки», перш за все, його потрібно спробувати укласти в ліжко і утримати в такому положенні до приїзду лікарів. До чола потрібно докласти щось холодне і давати багато пити. Хворому потрібно заспокоїтися. З цією метою можна дати седативні або снодійні препарати. Хворий в стані «білочки» повинен перебувати під постійним наглядом з метою безпеки і його, і оточуючих. У стані делірію людина, тікаючи від вигаданої небезпеки, може пригнути в вікно або почати боротися підручними засобами, а це можуть бути дуже небезпечні предмети.

Лікування білої гарячки

Біла гарячка - наслідок зловживання своєрідного наркотику. Подолати «білочку» своїми силами неможливо, тому медична допомога є обов'язковою. Хворого потрібно госпіталізувати в психіатричну лікарню. Відмова від медичної допомоги може бути чреватий наслідками. Стан алкогольного делірію зазвичай триває від двох до восьми діб. Днем хворому легше, він навіть нагадує нормальну людину, а ось вночі симптоми загострюються.

Для лікування «білочки» використовують психотропні заспокійливі препарати, а також засоби, які нормалізують метаболізм і водно-сольовий баланс в організмі. Лікарі приводять у норму серцево-судинну систему і дихання. Обов'язково внутрішньовенно вводять вітаміни. Якщо у пацієнта тривалі галюцинації, то призначають антипсихотичні препарати. Однак вони призначаються не завжди, лише в екстрених випадках, так як мають властивість посилювати судоми. Після відновлення пацієнтові призначають тривалий профілактичне лікування з обмеженням споживання алкоголю або повною відмовою від нього. Біла гарячка наслідок після лікування - навіть самого хорошого - все одно залишає. Але в якій формі - це вже інше питання.

біла гарячка симптоми наслідки

Наслідки

Що таке біла гарячка і які її симптоми, вже стало зрозуміло. Тепер розглянемо наслідки. Від алкогольного делірію страждають всі органи і системи людини. Біла гарячка наслідок може мати саме різне - від повного одужання до летального результату. Найчастіше це прояв різноманітних захворювань як фізичних, так і психічних. Наслідки залежать від того, наскільки міцним здоров'ям володіє хворий. Важливу роль відіграє ступінь алкогольної інтоксикації і своєчасність першої медичної допомоги.

Ось деякі наслідки делірію:

 • Психоз в хронічній формі;
 • Порушення роботи серця;
 • Погіршення кровообігу;
 • Захворювання нирок;
 • Захворювання печінки;
 • Набряк мозку;
 • Амнезія.

У більшості випадків пацієнти, яким пощастило, і вони побороли «білочку», прагнуть до повного одужання і не повторюють сумний досвід. Ці люди стають дуже чутливі: навіть при незначному вживанні може спровокуватися новий напад, який буде сильніше. Наслідки білої гарячки після запою вже можуть стати летальними. Тоді врятувати людину практично неможливо.

Fb. ru

Симптоми білої гарячки - перша допомога

ознаки білої гарячки 2 симптоми білої гарячки перша допомога«Дружина поїхала у відпустку, замкнула чоловіка в квартирі, щоб не напився знову. Той день сидить, два сидить, а випити хочеться. Несподівано бачить, в вікно заєць вухатий стукає. Чоловік вікно відкриває, а звір йому склянку рятівної рідини простягає. Страждалець залпом горілку випив, навіть не занюхав, і давай ніжно так дякувати рятівника:
- Ну, спасибі, виручив мене, зайчик!
А той йому такий:
- Помиляєшся, мужик, білочка... »

Біла гарячка - захворювання, яке завжди застає зненацька і завдає свій удар несподівано. Поки людина п'є, здається, що це ніколи не закінчиться. Рідні і близькі звикають і вже дивляться на звичні пляшки біля дивана лише з гірким жалем. Так може тривати рік, два, три... Але потім щось трапляється і або у кого-то здають нерви, що той всерйоз береться за лікування алкоголіка і замикає його на ключ, або сама людина збирає волю в кулак і раз, і назавжди « зав'язує ». І здається, ось він чудовий мить! Але немає.

Справжня біла гарячка або алкогольний делірій, на відміну від звичайного алкогольного марення і підвищену агресивність, виникає в період скасування від звичного вживання спиртних напоїв, а не вчасно. Зважаючи на це буває важко зрозуміти, що щось не так, тим більше ознаки білої гарячки у алкоголіків настільки індивідуальні, що іноді може здатися, ніби все навіть краще, ніж зазвичай. Наприклад, в деяких випадках хворий знаходиться в стані наснаги і сильного емоційного підйому, прагне всім допомагати, і вельми услужлів.

Найчастіше від алкогольної залежності рекомендують монастирський чай, про який розповідала Олена Малишева в програмі "Здоров'я". Мало того, що монастирський збір є 100% натуральним засобом, так ще й допомагає в 99 випадках з 100 вже через 3 тижні. Ефективніше кошти за співвідношенням ціна / якість, чесно сказати, важко знайти.

В активній фазі алкогольний делірій супроводжується галюцинаціями, їх можна поділити на три групи:
 • Візуальні;
 • Слухові;
 • Тактильні.

Візуальні галюцинації у хворого настільки яскраві і барвисті, що він запам'ятовує їх набагато краще, ніж події реального життя. І, дійсно, частіше за все його переслідують дрібні звірки, чортики, будинкові та інша дрібна живність, і нечисть.

Слухові галюцинації теж ані трохи не менш виразні. При чому, на відміну від візуальних, вони можуть початися в період цілком здоровому глузді, свідомого стану. На форумах неодноразово зустрічаються повідомлення, в яких люди в паніці пишуть, що після тривалого вживання алкоголю і скасування від нього, стали чути голоси, які протягом довгого часу не проходять. Ще страшніше ситуація, коли людина, що відправляє це повідомлення, розуміє, що це не що інше, як біла гарячка і з жахом чекає наступної стадії.

Тактильні галюцинації можуть бути як в початковій фазі, так і в період прогресії. Хворому здається, що по ньому бігають комахи, відчуває холод або навпаки жар. Ці галюцинації дуже небезпечні, деякі постраждалі від нестерпного болю, намагалися висунути з вуха вигаданого жука за допомогою побутових предметів і готові заприсягтися, що це було насправді.

ознаки білої гарячки симптоми білої гарячки перша допомогаОдночасний збій всіх трьох органів сприйняття призводить до того, що людина повністю втрачає зв'язок з реальністю і здатний на будь-який вчинок, в тому числі членоушкодження і суїцид. Також, він може прийняти оточуючих його людей за страшних чудовиськ і накинути на них.

Крім галюцинацій одним з ознак алкогольного делірію є зміна психічного стану. Виражатися це може в манії величі, паніці, героїзм, агресії та інших формах. При цьому стан може неодноразово змінюватися з одного, на інше. Днем психоз і зовсім здатний змінитися нормальним, адекватним станом.

Температура людини схильного захворювання, може досягати 40 градусів, що негативно відбивається на стані крові і на балансі рідини в організмі.

Наслідки цього захворювання завжди серйозні і, в будь-якому випадку, воно залишить свої сліди, навіть в разі успішного лікування. Наприклад, шанс повторного прояви захворювання значно вище у того, хто вже знайомий з «білочкою» і провокується куди меншим вживанням етилового спирту. Також можливі інші дефекти психіки і організму.

Бувають і особливо важкі форми делірію. Наприклад, мусситирующий, або, як його ще називають, бурмоче. Його ознаками є бурмотіння і дивні дії хворого, що нагадують погладжування і обмацування. Або професійний делірій, коли людині здається, що він пішов на роботу і робить схожі дії, супроводжуючи їх звуками.

Перші ознаки

На жаль, перші ознаки білої гарячки часто плутають з банальним «отходняк» або застудою. Тремтіння рук, пітливість, температура, почервоніння обличчя і очей. Все це цілком можна сплутати із звичайним захворюванням. Однак, варто розуміти як проявляється біла гарячка насправді. В першу чергу необхідно звернути увагу на поганий сон і попереднє йому дивну поведінку людини.

Хворий видає себе дивний поведінкою. Саме психічні відхилення говорять про проблему, які, якщо зіставити з тривалим запоєм і раптовій відміні від етилового спирту, дають точну відповідь. Багатьох людей цікавить, а чи правда це біла гарячка, симптоми, що робити, і на всі ці питання легко відповісти, якщо проявити частку свідомості.

Алкоголізм - це хвороба, її потрібно лікувати і будь-яке відхилення від звичної поведінки - вже хороший привід звернутися до лікаря.

Перша допомога

Багатьох людей цікавить перша допомога при білій гарячці. Однак, варто зазначити, що без належних навичок і необхідних сильнодіючих засобів в цьому випадку допомогти практично ніяк не можна. В першу чергу вона буде полягати в ізолювання хворого від небезпечних предметів, приладів, а також вікон і дверей. Виробу та техніки безпеки, здатної надати кваліфіковану допомогу і спробі сфокусувати увагу хворого, щоб повернути до реального життя.

Скільки днів триває біла гарячка

Щоб відповісти на питання, скільки днів триватиме біла гарячка, які бувають симптоми і що робити - потрібно розглянути три стадії, в період яких вона розвивається. Перша тривати приблизно три дні після відмови від алкоголю. Друга - перші ознаки, 1-2 дня. І, нарешті, третя, активна фаза психозу, тривалістю до 5 днів. Ці параметри дуже індивідуальні і залежать від ряду факторів, таких, як вік і загальний стан організму.

І все-таки, найкраще лікування - це профілактика. Треба пам'ятати про це і не дозволяти алкоголю управляти своєю прекрасною і настільки цінною життям.

Izlechenie-alkogolizma. ru

Біла гарячка - алкогольний психоз

Біла гарячка (синоніми: дромоманія і алкогольний делірій, латів.- delirium tremens) - найпоширеніший алкогольний психоз гострого характеру. Виявляється в 7-ми з 10 випадків алкогольних психозів в цілому. Вважається, що основною причиною появи білої гарячки є - різке припинення вживання алкоголю після тривалого запою. Іншими провокуючими алкогольний делірій факторами будуть - травми голови, в тому числі застарілого характеру і психічні порушення різного генезу.

 • Як розпізнати алкогольний делірій, що зробити - тут, перевірка на білу гарячку за допомогою нитки;
 • Що робити при підозрах на білу гарячку - читайте, рекомендації нарколога по мінімізації шкоди;
 • Як лікують білу гарячку - тут, які процедури і препарати використовуються в стаціонарних умовах;
 • Чим гарний препарат Глутаргін в терапії алкогольного делірію - дізнатися можливості і ефективність ліків.

Зміст

купірування хронічного отруєння алкоголем

 • Симптоми білої гарячки
 • Відео: поведінка хворого при білій гарячці
 • Глюки при алкогольному делірії
 • Як уникнути білої гарячки
 • Алкогольний делірій - наслідки і лікування
 • Про лампочку: що буває від білої гарячки
 • Під час запою спостерігають розвиток багатьох психо-соматичних порушень, в тому числі розлади діяльності нервової системи і різних систем життєдіяльності і органів залежного від алкоголю. Чи не якісний обрив важкого і тривалого запою, особливо в різкій формі, може спровокувати психічні розлади на тлі зловживання алкоголю у важкій формі - білу гарячку (алкогольний делірій), що характеризується галюцинаціями, що при відсутності кваліфікованого лікування в стаціонарних умовах може викликати смерть хворого.

  На другій стадії алкоголізму такий обрив запою частіше викликаний через зовнішні причини (замкнули вдома рідні, закінчилися гроші, потрапив в міліцію), а ось на третій стадії такий стан виникає тому, що сам залежний від алкоголю більше просто пити не може - резерви організму не дозволяють.

  Симптоми білої гарячки

  Перші ознаки алкогольного делірію (білої гарячки) виявляються кілька годин, буває і кілька днів. Прояв алкогольного делірію можуть носити різні ступені вираженості але суть алкогольного психозу від цього не змінюється. Часто до настання вечора долає туга, виникає тривога, настає депресія, з'являється почуття страху, психічний стан нестійкий: тривогу і страх змінює благодушно-безтурботним настрій або з апатією. Такий хворий непосидючий, схвильований, відрізняється підвищеною балакучістю. Можлива поява зорових бачень - помилки роботи системи сприйняття, наприклад, коли висить в кутку одяг або тінь від предмета сприймаються за якесь жива істота або людини, в малюнку шпалер на стіні, стелі «проявляються» чиїсь обличчя. Сон тривожний, поверхневий, короткочасний, що характеризується кошмарами.

  Надалі білій гарячці властива повна безсоння. Збільшується ступінь тривоги і страху, посилюється занепокоєння. Виникає самий явний симптом алкогольного делірію - зорові галюцинації. Ілюзії містить те, що колись відлякувало людини, - в давні часи під час делірію ввижалися чорти, зараз бачать терористів зі зброєю, бандитів. Бувають найрізноманітніші бачення - жахливі чудовиська, полчища комах, які лізуть на хворого, щури, змії, риби, миші, мерзенні фізіономії, які корчать пики і дражнять мерці, людиноподібні істоти, фантастичні тварини. Деякі зорові галюцинації не мають властивості об'ємності інші сприймаються, як реальні. Можливі й галюцинації у вигляді павутини, дроту, ниток і мотузок. Вони можуть переміщатися - наближатися і втечуть, змінювати форму і розміри, змінюють один одного і чергуватися. Описані випадки сценоподобних галюцинацій, на цілком певні ситуації, наприклад вечірку з розпиванням.

  Рухи хворого і міміка його обличчя відображають галлюціонное стан і його емоції. Він намагається скинути з себе неіснуючих - «мерзенних щурів», жбурляє їх з меблів, відштовхує від себе нереальних тварин, виплутується з мереж, відмахується від злісних видінь руками, намагається забитися в кут, кудись сховатися, виглядає, прислухається, ловить кого - то на собі або навколо, тисне ногами «комах».

  Частий симптом - відчуття стороннього предмета в роті. Перебуваючи в стані алкогольного делірію людина намагається всіляко витягнути пальцями, виплюнути його, витягнути нескінченний волосся - прояв тактильних галюцинацій. Одночасно виявляються і слухові галюцинації, пов'язані із зоровими: хворий з білою гарячкою чує неіснуючі шарудіння, звуки, крики і погрози.

  Відео: поведінка хворого при білій гарячці

  Глюки при алкогольному делірії

  Галюцинації і ілюзії сприймаються за реальну дійсність. Хворий проявляє розгубленість, страх, жах; раптово з'являються спроби вистрибнути з вікна, втекти, з'являється агресія на інших людей. Агресивна поведінка в разі алкогольного делірію хоча і не обумовлена ​​безпосередньо стан сп'яніння, але то що виникає від зловживання алкоголю це поза всяким сумнівом. Ймовірний марення фізичного знищення і переслідування від уявних ворогів. Каже переривчасто з вигуками, зумовленими характером ілюзій, страждань і переживань, що потрапив під дію делірію звертається і до міражів своєї свідомості і до реальних співрозмовникам. Він не розрізняє, де знаходиться, втратив відчуття часу, але здатний правильно себе ідентифікувати. Загальний стан речей хворого з білою гарячкою погіршується до вечора і помітно гірше вночі, в неосвітленому місці. Вранці та вдень симптоми хвороби проявляються слабше, але без відповідного лікування до вечора сила і важкість знову поновлюються. Спостерігалися періоди, коли все прояви слабшають аж до зникнення - галюцідние проміжки, під час них хворий може адекватно розповісти про своє бреде наяву. Весь делірій характеризується порушення у хворих сну.

  Біла гарячка супроводжується:

  • Тремтінням м'язів (був навіть термін - тремтливий делірій),
  • Підвищенням температури тіла і артеріального тиску,
  • Збільшенням печінки,
  • Періодичною зміною ознобу і пітливості,
  • Нерівномірним прискореним серцебиттям,
  • Желтушностью очних склер,
  • Блідістю шкіри,
  • Наявністю специфічного запаху поту - подібний запаху від давно не митих ніг.

  Алкогольний делірій - вельми важкий стан, подолання якого в вимагають невідкладної реанімаційної і психіатричної медичної допомоги. Зростання температури у хворого досягає 40 градусів і вище, збільшуються темпи зневоднення організму, збільшується рівень вмісту азоту в крові, лейкоцитоз і підвищена ШОЕ. Тяжкий варіант розвитку делірію - мусситирующий (бормочущий), характеризується слабо виразним мимренням.

  Біла гарячка може закінчитися смертю без надання своєчасної наркологічної медичної допомоги в умовах стаціонару. У кращому випадку тривалість алкогольного делірію від 2 до 5 діб, але може становити і 2-3 тижні. Поліпшення настає, якщо вдається стабілізувати сон. Хворий може прокинутися в ясній свідомості після глибокого тривалого сну. Ще тривалий час після подолання явних ознак делірію відчувається слабкість, млявість, пригніченість, розбитість. Алкогольний делірій хворий запам'ятовує вибірково: у період психозу добре згадує свої галюцинації і переживання, набагато гірше - події того часу і те, як він поводився.

  Як уникнути білої гарячки

  Єдиний розумний і діючий спосіб уникнути алкогольного делірію або не дати розвинутися синдрому білої гарячки у людини - це грамотне професійне купірування абстинентного синдрому. Своїми силами запобігти настанню алкогольного психозу самостійно не зможе навіть лікар-нарколог, якщо допустити теоретичну можливість, що він впав у затяжний запій. Тим більше погіршує становище і відповідно ризик настання цього небезпечного психопатичного стану всіляке самолікування різними препаратами на тлі вживання алкоголю. Навіть якщо в результаті цього виходить перестати пити, то це не означає, що все добре. Швидше навпаки, адже найчастіше алкогольний делірій настає через 1-2 дня після так званого «обриву запою».

  Алкогольний делірій - наслідки і лікування

  Алкогольний делірій є захворюванням, яке впливає на головний мозок. Найбільш типовими причинами є Тривала алкогольна інтоксикація і Абстинентний синдром. Білу гарячку можна розглядати як закономірне ускладнення алкогольної абстиненції. Типові симптоми включають в себе:

  • Депресивні стани, такі як: туга, страх, тривожність, потім апатія і байдужість
  • Потім характерно наступ психічних розладів, розлад і втрата сну, галюцинації, просторова й тимчасова дезорієнтація.
  • Соматичні прояви захворювання тремор усього тіла, гіпертермія організму, серцева аритмія, збільшення печінки, желтушностью очних склер, блідість шкірних покривів, нестійке артеріальний тиск.

  Іноді дане хворобливий стан супроводжується нападами епілептичних припадків. Однак дані прояви можуть і не виникати, однак епілептичні напади, коли тривалість нападу зазвичай не перевищує 10-15 хвилин у вигляді повторних епізодів можуть знову виникати через кілька годин.
  Фактори ризику при алкогольному делірії включають в себе:

  • Тривалий алкогольний стаж у хворого
  • Для людей із вадами фізичний і психічний стан
  • Різке припинення вживання алкоголю
  • Використання в якості вживаних спиртних напоїв алкогольних сурогатів
  • Самолікування і відсутність лікування як такого
  • Спільне вживання алкоголю з іншими психоактивними речовинами

  Лікування алкогольного делірію на початковому етапі здійснюється медикаментозно в стаціонарних умовах при постійному медичному нагляду і відходу, лікарські препарати підбираються індивідуально, для відновлення психічних порушень може бути використаний фенозепам, і інші препарати з групи бензодіазепінів, проте в окремих випадках це може бути протипоказано тоді використовують заспокійливі, седативні, снодійні засоби без вираженого психоактивної ефекту, наприклад, залеплон. Уникнути повторних епізодів алкогольного делірію в подальшому допоможуть: Повна відмова від вживання алкогольних напоїв, Відмова від практики самолікування, Здоровий спосіб життя.

  Про лампочку: що буває від білої гарячки

  Раджу подивитись:

  Narcofree. ru

  Біла гарячка після запою

  біла гарячка після запоюЯк тільки не зветься в народі алкогольний делірій: біла гарячка, «білка», «білочка», але взагалі-то це справжнісінький алкогольний психоз. Розвивається він у алкоголіків на 2-3 стадії захворювання, приблизно після 5-7 років щодо регулярного зловживання спиртним, а у жінок - ще раніше, на третій-п'ятий рік.

  Як показують дослідження, починається біла гарячка частіше на третій-п'ятий день після різкого припинення запою, але буває, що і на другий день, в самий розпал абстинентного синдрому, іншими словами, алкогольної «ломки».

  Основна причина алкогольного делірію - кисневе голодування і ураження головного мозку надлишком токсинів, які вже не може знешкодити змучена печінку, а факторами ризику є раніше перенесені ЧМТ (вони ж черепно-мозкові травми) і ускладнені інфекційні хвороби.

  Як починається алкогольний делірій

  Біла гарячка майже ніколи не починається під час стану сп'яніння, а тільки після, під час абстиненції. Причому якщо запій триває довше звичайного, а також якщо «білочка» вже відвідувала алкоголіка, рідним варто бути якими до делірію.

  Зазвичай перед тим, як почнеться біла гарячка, уважні близькі можуть помітити цілий ряд ознак-провісників, це:

  • Шум у вухах, розлад мови, головний біль, блювота і інші неврологічні розлади,
  • Занепокоєння, посилюється відчуття тривоги,
  • Слухові і зорові галюцинації, наприклад, шарудіння, звуки кроків, скрип дверей, дзвінки, рухомі тіні та ін.,
  • Невластиве хворому відразу до спиртного,
  • Зорові галюцинації у момент засипання, поганий, неспокійний сон, кошмари,
  • Відсутність апетиту,
  • Тремор рук, пітливість, почервоніння білків очей і обличчя, тахікардія,
  • Дуже рідко трапляються судомні напади.

  Як протікає біла гарячка

  білочкаЗазвичай починається біла гарячка вже після закінчення запою, частіше в темний час доби. У алкоголіка починаються дуже виразні зорові галюцинації, з'являються образи, підсвідомо пов'язані з його страхами, таємними чи явними.

  Це можуть бути комахи, щури, змії, які як би заповзають на нього, а спився намагається їх струсити, причому на повному серйозі. Іншим хворим ввижаються мерці, смерть з косою, терористи, мутанти або лиходії, причому навколишні їх образи постійно рухаються і супроводжуються звуковими і навіть тактильними галюцинаціями. Всі ці кошмари відбуваються настільки реально, що людина чує голоси, які його звуть, лякають, лаються з ним або загрожують, а по виразу обличчя видно, який жах він відчуває.

  Часом алкоголік бачить день свого похорону, судний день або може заплутатися в павутині. У такі моменти мова стає невиразною, руки трясуться, так що навіть писати людина толком не зможе.

  Фізикальні ознаки алкогольного делірію:

  • Підвищення температури тіла аж до 40С,
  • Скаче артеріальний тиск,
  • Серце «вискакує» з грудної клітки,
  • Хворого б'є озноб і пробиває піт,
  • Відчувається сухість у роті, організм зневоднюється.

  Днем зазвичай біла гарячка відступає, після закінчення нападу галюцинації пропадають, і хворий може поділитися тим, що йому ввижалося. Однак з настанням темряви все повторюється знову.

  Після запою нагрянула «білочка» може тривати від 2-3 днів до 3-х тижнів.

  Наслідки алкогольного делірію

  Якщо після запою все-таки настала біла гарячка, необхідно якомога швидше помістити алкоголіка в наркологічну або психіатричну клініку, інакше можливий летальний результат.

  В такому стані пияк не знає, що робити, де він знаходиться, він не орієнтується в часі, в просторі. Гірше того, людина не має влади собі, він може виконувати накази і поради уявних образів, може намагатися накласти на себе руки.

  У такому неосудному людина небезпечна не тільки для себе, але і для оточуючих, яких він може прийняти за ворогів і напасти або намагатися переслідувати і вбити.

  І ще: делірій після запою - вірна ознака початку необоротних руйнувань в головному мозку.

  Перша допомога і лікування делірію

  Поки за «розпалилася» алкоголіком не приїхала швидка, від оточуючих його близьких зверніть увагу на таке:

  • Постаратися заспокоїти хворого,
  • Укласти його в ліжко, якщо агресивний і виривається - краще прив'язати,
  • Якщо пацієнт у відносно адекватному стані, потрібно відправити його прийняти холодний душ,
  • Необхідно побільше поїти хворого,
  • На голову покласти холодний компрес або міхур з льодом,
  • Не залишати хворого без нагляду.

  Приїхала швидка психіатрична допомога надасть пацієнту цілий комплекс заходів, спрямованих на зняття делірію після запою. До них відносяться:

  • Зняття нервової і психічного збудження,
  • Усунення розладів дихальної та серцево-судинної систем,
  • Відновлення порушеного обміну речовин,
  • Відновлення водно-електролітного балансу,
  • Підтримка роботи нирок і печінки,
  • Боротьба з підвищеною температурою тіла.

  І, нарешті, головне питання - як уникнути «білочки» після запою в подальшому? Відповідь проста: припинити пити і почати вже лікуватися від алкоголізму.

  Opohmele. ru

  Питання: Так які перші ознаки "Білій гарячки" ??? Хто знає опишіть.

  Димка Міллер

  На плече сідає Білка. Руда, з хвостом. Чіпаєш її, а вона гаряча... Це перша ознака)))))

  Важкий алкогольний психоз
  Приблизно в 30% випадків психоз починається в ситуації, коли будь-яке соматичне захворювання змушує людину різко припинити прийом алкоголю. Біла гарячка починається зазвичай на 1-3 добу, в окремих випадках - на 4-6 добу після припинення вживання алкоголю. Ще до початку власне психозу, в період абстиненції, можуть проявлятися такі симптоми, як головний біль, блювота, порушення мови та інші неврологічні розлади. У невеликої частини хворих (близько 12%) розвитку делірію передують судомні напади.

  Першими симптомами білої гарячки з боку психіки є незрозуміле занепокоєння, передчуття наближення біди, погіршення сну. Соматичні прояви - тремтіння рук, підвищена пітливість, підвищення частоти серцебиття, температури тіла, артеріального тиску, почервоніння обличчя, очей. Погіршується нічний сон, сновидіння стають важкими і жахливими, перед засинанням можуть виникати зорові галюцинації. У спати можливі слухові і зорові обмани: дзвінки, кроки, ляскіт дверей, рух тіней на периферії зору ( «кішка прошмигнула»).

  На 3-4 ніч починається безсоння, супроводжувана сильними і яскравими зоровими галюцинаціями та ілюзіями, в яких часто присутні дрібні тварини і комахи, рідше - казкові істоти, такі як гноми, ельфи, чорти (звідси - простонародні вирази «допився до чортиків», « ... до білих коників »,« ... до рожевих слонів »), взагалі, характер галюцинацій досить індивідуальний. Характерні тактильні галюцинації - хворий відчуває, що по його тілу повзають комахи, нерідко намагається їх ловити, тиснути, проганяти. Часто хворий «чує» голоси, іноді не стосуються його, іноді - звернені до нього і наказують що-небудь зробити, що знущаються над ним, які називають п'яницею, дражливі. Хворий стає неадекватний, він повністю захоплюється галюцинаціями, починає «розмовляти» з «голосами», намагається відбиватися від уявних чудовиськ, тікати від бандитів, ловити комах. Розвивається марення (наприклад, марення ревнощів, манія переслідування) або, навпаки, збуджений стан, тяга до «героїчним» вчинкам, хворий намагається розповідати про свої подвиги, нібито скоєних раніше. Психічний стан хворого нестабільно, періоди збудження чергуються з заспокоєнням, агресії і страху - з добродушністю і веселощами.

  У денний час психоз може тимчасово відступити - хворий стає адекватний, починає орієнтуватися в обстановці, може розповісти про те, що з ним відбувалося вночі, розуміє, що хворий. Однак ближче до вечора психоз починається знову. Типова тривалість психозу - 3-5 діб, протягом яких хворий спить дуже мало або не спить взагалі. Потім психоз проходить, першою ознакою поліпшення є поява нормального сну.

  Sigrunen rasse

  Совсем Бєлий, горачій горачій

  Sergey

  Http: // ru. wikipedia. org / wiki / Белая_горячка

  Володимир [W]

  Реєстрація на Майлі. . "Відповіді. Ру"

  Вікторія Ерипалова (Солаченок)

  Людина починає нести всяку хрень, гнати починає капітально

  Олександр Савельєв

  Різнобарвні чортики в очах, - з особистого досвіду

  Bob Hell

  Виникає при алкоголізмі, в період переривання запою. Виражається маренням, який обумовлений зоровими, слуховими та / або тактильними галюцинаціями, ознобом і підвищенням температури. Галюцинації зазвичай носять загрозливий характер, часто представлені в образі дрібних небезпечних істот (комахи, чорти). Найчастіше закінчується видужанням, дуже рідко смертю. Основну небезпеку при делірії становить ризик самоушкодження.

  Григорій Ш.

  -Вась, А Вась, ти коли-небудь допиває до чортиків?
  Я - ні, а ось Колька напивався. Я якось зайшов до нього додому, двері відкриті, він лежить на підлозі, а по ньому чорти бігають!

  Irina sabelina

  Чорт їх знає. Вам тут стільки всього розумного наотвечалі... А мені здається, на чому головний бзік у людини, на тому і свіхнется. Я ось, наприклад, на запах паленого. А про запахи-то якраз і не пишуть. Дивно навіть.

  Питання: Як проявляється "білочка", після запою?

  Любов і тільки любов

  Білочка »та інші мешканці алкогольного зоопарку
  Алекс Волгін, 15.1.2009
  Свята - вони тільки для звичайних людей свята, а для лікарів, особливо для наркологів - це суворі трудові будні. Ви б чули, які милі і добрі побажання висловлюють доктора тим, хто придумав десятиденні січневі канікули... А все чому? Тому що відчутна частина населення країни на ці 10 днів йде в самий справжній святковий запій.

  Є навіть певна закономірність - спочатку йдуть гострі отруєння, коли люди, майже не пили весь рік раптом зриваються з котушок і грають в головного санітарного лікаря, знищуючи все спиртне в радіусі досяжності. Десь там же виявляються забіяки і бешкетники, а також отравленци смаленим спиртним. Пізніше підтягуються жертви неправильного похмелитися, який переріс в короткочасний запій.

  Але найцікавіше починається через 3-4 доби після останнього дня канікул. Громадяни, що зловживали як мінімум 10 днів (а деякі почали ще в середині грудня), різко згадують, що їм потрібно на роботу. І не менш різко виходять із запою, хто як вміє, в міру сил і можливостей.

  Можливості та організми у всіх різні, реакції на неправильний вихід із запою можуть бути теж дуже різними. Найвідоміша з них - «білочка», або біла гарячка. Але вона не єдина в своєму роді, наркологи можуть розповісти про цілий зоопарку цікавих захворювань, званих алкогольними психозами.

  Білий і гарячий
  Біла гарячка, іменується алкогольним делірієм, по-латині - delirium tremens (дослівно - «тремтячі затьмарення»). Вона є наслідком професійного захоплення спиртним, але виникає завжди тільки на тверезу голову, на 3-4 добу після виходу з тривалого запою. Це найчастіший вид пов'язаних з алкоголем психічних розладів - на нього припадає до 80 відсотків випадків.

  Причина білої гарячки - токсичне ураження мозку. Подібні проблеми найчастіше виникають у чоловіків, років 7-10 систематично зловживають спиртним. Чому виникають під час виходу з запою? Тому що виникає абстиненція, своєрідна алкогольна «ломка». Іноді психоз може бути спровокований черепно-мозковою травмою або тяжкою інфекцією, перенесеної алкоголіком. Механізм все той же - кисневе голодування мозку плюс отруєння цілим коктейлем токсинів.

  Строго кажучи, варіантів у делірію багато, але ми будемо розглядати саме класичний випадок. Головні симптоми гарячки - галюцинації, рухове збудження, порушення свідомості і виражене відчуття страху.

  «Глюки» відрізняються яскравістю і тілесністю, найчастіше це величезні тварини, фантастичні чудовиська, лиходії зі зброєю. Один з хворих заявляв, що перед ним - морда коня, що займає половину кімнати, у вікно просунувся язик, що не вміщається на підвіконні, а на люстрі розгойдується невідомий науці звір з гігантськими іклами. Хоча, може бути, це він просто в перший раз подивився по телевізору «Дом-2».

  В іншому випадку пацієнт бачив, навпаки, дуже дрібних тварин - щурів, мишей, чортиків, вилазили в нього з кишені. Головна спільна риса: всі зорові образи безперервно переміщуються, не стоять на місці.

  Мало того, зорові галюцинації не приходять в гордій самоті, вони ще прихоплюють з собою слухові і тактильні «глюки». Хворі чують голоси, найчастіше загрожують їм розправою або застерігають від чого-небудь. Іноді все три групи галюцинаторних образів складаються в цілісну і дуже реалістичну картину, хтось бачить власні похорони, хтось - суд над собою, а хтось - «Doom» з собою в головній ролі.

  Поведінка людини під час «білочки» дуже характерно, не дарма в народі про такі випадки говорять «чортів ганяє». Хворий сперечається з голосами, обороняється, скидає з себе комах, щурів та іншу живність, намагається врятуватися втечею, ось тільки в навколишньому середовищі він абсолютно не орієнтується. Реальністю для нього стає те, що йому малює і нашіптує запалений мозок, тому в такому стані люди небезпечні не тільки

  Юлія

  Прибігає...

  Я

  Сидить котик на підвіконні і на гармошці грає, Ви думаєте це котик, а насправді це "БЕЛОЧКА"

  ; FREJA;

  Несподівано перестрибуючи з місця на місце

  Psilocyber

  Психоз, у людини ненормальний погляд, галюцинації - за ним хтось ганяється, чує голоси, коротше жене по страшному, якщо йому дати випити, то він заспокоїться

  Андрій Курочкін

  На 2 -3 день після закінчення п'янки починає "глючити" - голоси, бачення, нав'язливі ідеї і тп

  Обі-Ван Кенобі

  Якщо ви маєте на увазі "білу гарячку", а це побутова назва для алкогольного делірію, то виявляється вона збудженням, незв'язні мислення, параноїдальні ідеями і галюцинаціями. Галюцинації притаманні двох видів. По-перше це страхітливі образи: чорти, відьми, бабаї всякі на краях поля зору. По-друге це може бути бачення безлічі дрібних, найчастіше волохатих тварин: мишей, тхорів, павуків і т. Д., Що заповнюють все навколо і покривають тіло хворого. "Білій гарячкою" це не втомлюються називати бо людину трясе, як в лихоманці, часто піднімається температура, але при цьому про блідий, як смерть.

  Гіві Нахутчаров

  В образі міліціонера

  SABINKA

  "Біла гарячка" (delirium tremens) - найбільш часто зустрічається форма гострого алкогольного делірію. Першому приступу зазвичай передує тривалий запій; в подальшому напади "білої гарячки" виникають і після нетривалих періодів пияцтва.

  У переважній кількості випадків "біла гарячка" виникає в перші 3 доби припинення зловживання алкоголем, рідше - на 4-6-у добу. Приблизно в 30% випадків "білій гарячці" передують різні соматичні захворювання, що змушують людини різко припинити прийом алкоголю.

  Розвиток "білої гарячки" свідчить про важку форму алкогольного абстинентного синдрому і вимагає проведення невідкладних медичних заходів.

  Початковими ознаками "білої гарячки" є погіршення нічного сну, часті пробудження в стані тривоги, пітливість, тремтіння рук, загальна жвавість хворого, що виявляється в його рухах, міміці і настрої. Протягом короткого часу можна відзначити самі різні відтінки настрою, в той час як зазвичай при алкогольному абстинентному синдромі настрій одноманітно, характеризується пригніченістю і тривогою.

  Незвичайна зміна настрою і загальна жвавість посилюються до вечора і вночі, в той час як вдень вони різко зменшуються і навіть можуть зовсім зникати.

  Приблизно у 12% хворих (А. Г. Гофман) виникнення "білої гарячки" передують судомні напади з втратою свідомості.

  Клінічна картина "білої гарячки" складається з посилення активності нервової системи (прискорене серцебиття, підвищений артеріальний тиск, різка пітливість, гіперемія шкіри, тремор мови і пальців рук), дезорієнтації в місці і в часі.

  У хворого виникають зорові і слухові галюцинації, часто загрозливого характеру. Найбільш часто галюцинації носять зооптіческій характер: різні комахи, змії, щури, павуки... Видіння можуть прийняти неправдоподібний вигляд (чорти, чудовиська), вигляд давно померлих родичів ( «блукаючі мерці»). Розвиток галюцинацій і марення обумовлює високу рухову збудливість, хворі нерідко намагаються втекти від «переслідувачів», стрибають у вікно, роблять важкі протиправні діяння.

  Характерним для "білої гарячки" вважається порушення орієнтування хворого в обстановці, час, місце при схоронності аутоидентификации (вони правильно називають своє ім'я, вік, місце роботи).

  "Біла гарячка", як правило, розвивається у осіб старше 40 років з алкоголізмом II - III стадії після тривалого запою або безперервного, що триває місяцями щоденного пияцтва. Часто супроводжується підвищенням температури тіла аж до 42? С, зневодненням, оглушением, перехідним в кому.

  Важка "біла гарячка" може закінчитися:

  *
  повним одужанням
  *
  одужанням з дефектом (органічний психосиндром, амнестический синдром)
  *
  смертельними наслідками (приблизно в 10% випадків)

  Після перенесеної "білої гарячки" можуть виникати різні по тяжкості делирии. Багато хворих гинуть від супутніх захворювань, патології печінки, в результаті колапсів, що настають після вживання алкоголю навіть у відносно невеликих дозах.

  У разі розвитку будь-якої форми алкогольного психозу потрібна екстрена госпіталізація хворого в психіатричний стаціонар.

  Amor-amor

  Білочка приходить в супроводі зайчиків, чортиків, зелених чоловічків, вони сідають на зручні для них містечка і починають грати, співати пісеньки, одним словом балуватися... а ти на це дивишся і дивуєшся - звідки ці милі створіння і не можна їх прогнати, але в результаті ви все веселою юрбою їдете на великій гарній і гучного машині в затишний будиночок з псіходромом...

  Заріна

  А що, вже відвідують?

  Щоб дочекатися «білочки» хтось п'є кілька років, а комусь достатньо кількох днів. В цьому випадку велику роль відіграє спадковість, якість алкоголю і сприйнятливість до нього.

  Якщо алкоголік крім спиртних напоїв вживає галюциногенні речовини, то діагностика білої гарячки може бути утруднена.

  Чим раніше розпочато лікування білої гарячки після запою, тим вище ймовірність позбавлення від делірію і менше негативних наслідків для організму.

  Перша допомога при білій гарячці

  Багато людей, коли їх близьких і рідних накриває біла гарячка після запою - що робити не знають. Але ж хворому обов'язково потрібно надати першу допомогу, що згладить можливі наслідки.

  Правила першої медичної допомоги хворому з білою гарячкою:

 • Покладіть людини в ліжко, якщо він не хоче лежати, прив'яжіть, так менше ймовірності, що хворий травмує себе та інших осіб;
 • На голову покладіть холодну грілку або лід, можна влаштувати холодний душ;
 • Давайте алкоголіку пити воду, щоб уникнути зневоднення;
 • Можна дати заспокійливі або снодійні препарати;
 • Постійно присутніми поруч і спостерігайте за станом хворого;
 • Не потрібно кричати і сперечатися, говорите спокійно і ласкаво;
 • Терміново викличте лікаря.
 • Лікування білої гарячки після запою

  Лікування білої гарячки після запою має проходити в психіатричному або наркологічному стаціонарі. Виведення людини з даного стану здійснюється в кілька етапів. В першу чергу необхідно поліпшити сон і зняти збудження. Обов'язково проводиться усунення гіповітамінозу і гіпоксії, Відень організму, корекція водно-сольового балансу.

  У наш час лікарі застосовують класичні схеми лікування. Найчастіше використовуються дезінтоксикаційну і психотропні препарати (реланіум галоперидол, димедрол) і засоби, що поліпшують роботу всіх органів і систем організму.

  Детоксикацію проводять за допомогою глюкози, реополіглюкіну, гемодезу і гемосорбції.

  My-habits. ru

  Скільки триває біла гарячка?

  Дане захворювання триває від декількох днів до трьох тижнів. За весь цей час людський організм знаходиться в жахливому стані, і тільки довгий сон здатний вивести його з такого жахливого стану. Своїми силами неможливо вилікуватися від білої гарячки, тому буде потрібно реанімаційна і психіатрична допомога кваліфікованих наркологів.

  Делірій починає свій розвиток на другий і третій стадії алкоголізму. Перша стадія делірію з'являється після п'ятирічного терміну, вік хворих становить 40 років. Протяжність щоденного вживання перевищує тиждень, в добу споживається більше 500 мл горілки.

  Алкогольний делірій-наслідки

  Делірій з'являється в ступеня зворотного розвитку похмільного синдрому. В особливих ситуаціях делірій може розвинутися в стані відносної абстиненції, коли на момент запою рівень алкоголю в крові падає, і з'являються ознаки абстинентного синдрому. Якщо приймати алкоголь, то на час він позбавляє від обманів сприйняття, а потім вже з'являється розгорнутий психоз.

  Після делірію з'являються різні соматичні захворювання, які змушують людину різко зупинитися в прийнятті спиртних напоїв. Це призводить до важкої форми похмілля і появи делірію. Делірій або, як ще називають, біла гарячка характерно стадийностью розвитку.

  Алкогольний делірій: симптоми продромальной стадії

  Продромальная стадія вважається алкогольним абстинентного синдрому, який перед появою білої гарячки в багатьох випадках розвивається після тривалого запою. Перед закінченням запою часто спостерігається значне погіршення стану, апетит пропадає, з'являється почуття відрази до їжі. У ранкові моменти нудота закінчується дикої блювотою. Хворі відчувають важкість, різь, гострі болі в шлунку. З'являється запаморочення, підвищується тиск, починає боліти голова. Також людина відчуває жар і пітливість. Сон стає дуже неспокійним. Вночі хворого переслідують напади задухи, оніміння в руках і ногах, судоми.

  Лікування білої гарячки

  На жаль, на сьогоднішній день практично хтось з залежності не відвідує наркологів. Та й навряд чи алкоголі в нападах білої гарячки думають про лікарів. Якщо симптоми проявляються, то все одно ніхто не поспішає на прийом до лікаря. Хворі думають, що це пройде само, або вони просто бояться зізнатися в своєму алкоголізмі.

  Як вилікувати білу гарячку?

  Для початку необхідно викликати швидку допомогу, щоб швидше госпіталізувати хворого. У лікарні йому призначать курс детоксикації. Лікування в домашніх умовах практично неможливо, та й це вкрай небезпечно залишати людину з галюцинаціями наодинці з собою.

  Так як біла гарячка провокує порушення сну через сильного отруєння організму, призначаються снодійні ліки. У перші дні немає необхідності відвідувати хворого, бо він буде спати більшу кількість часу. Тільки не лякайтеся, адже лікування нервової системи відбувається саме так. Через пару днів доза снодійних значно зменшується, але це за умови, якщо хворий став відчувати себе краще.

  Детоксикація організму здійснюється протягом тижня. Все залежить від форми хвороби і стану хворого. Якщо хворий попросить вас забрати його додому, не піддавайтеся його умовлянням. Так, умови в лікарнях не королівські, але криза або напад може з'явитися вже на 14 добу після того, як людина перестала вживати алкоголь.

  Після закінчення лікування важливо стежити за тим, щоб пацієнт дотримувався всіх вказівок Лікаря  Нарколога і брав призначену йому терапію. Якщо цього не робити, то запій може виникнути знову, але вже в більш важкій стадії. Слухові та візуальні галюцинації можуть спровокувати самогубство. Ви повинні бути уважними і простежити, щоб людина пройшла курс лікування до кінця. Якщо симптоми пройшли, то це не означає, що він повністю вилікується. Хвороба може повернутися і після мінімальної дози алкоголю.

  8 Лютий 20166244 просмотровПохожіе матеріали:

  Zavisimosti-info. ru

  Біла гарячка

  Алкоголь - одна з найбільш поширених серед населення психоактивних засобів. Статистика свідчить, що тільки 5% людей земної кулі ніколи не пробували спиртні напої. Мало хто усвідомлює всю небезпеку своїх дій, поглинаючи чергову порцію алкоголю. А наслідки можуть бути дуже серйозними і навіть небезпечними для життя.

  Біла гарячка (алкогольний делірій) - різновид алкогольного психозу, що виникає унаслідок тривалої ендогенної інтоксикації, обумовленої ураженням внутрішніх органів і порушенням процесів метаболізму, на тлі хронічного, тривалого вживання спиртного у великих дозах.

  Симптоми білої гарячки

  Ознаки білої гарячки у алкоголіків в більшості випадків типові і яскраво виражені, тому діагностувати це захворювання не складе великих труднощів.

  Алкогольний делірій найчастіше розвивається через 2-3 доби після тривалого запою і проявляє себе цілу низку характерних ознак. Досить часто делірій виникає на тлі нещодавно перенесеного ГРЗ, ГРВІ або хронічних захворювань в стадії загострення.

  Передделіріозного стан проявляється наступним симптомокомплексом: загальне погіршення стану до вечора, пригніченість, лабільність настрою, тривога, почергова зміна нападів безпричинного смутку і ейфорії. Такій людині стає складно всидіти на місці, він багато говорить, схвильований і збуджений, періодично виникають яскраві спогади з минулого, які хворий може уявити в найдрібніших подробицях.

  Пізніше з'являються зорові ілюзії: пацієнт починає бачити обличчя, може прийняти висить на гачку плащ за живу людину. Слідом настає безсоння, наростає відчуття страху і тривоги. На цьому етапі проявляється основний симптом білої гарячки - галюцинації. Найчастіше в цьому стані хворий бачить те, що викликало нездоланний страх або сильну відразу в минулому. Це може бути великий павук, натовп щурів, змія, яка готується до нападу, що загрожує зброєю бандит або маніяк. Разом із зоровими галюцинаціями проявляються і слухові. Вони зазвичай об'єднані спільною тематикою, тобто, хворий чує вселяє страх зміїне шипіння, крики переслідує і постріли. Характерною ознакою є відчуття стороннього предмета в ротовій порожнині, який хворий постійно намагається виплюнути або витягти руками.

  У такому стані людина практично себе не контролює, він повністю відвернений від реального світу, постійно вслухається в здаються звуки, довго вдивляється в порожнечу. Він може несподівано побігти, рятуючись від загрози, випасти з вікна або потрапити під машину. Сам хворий також є потенційно небезпечним, так як чергова галюцинація може спровокувати у нього напад агресії, під час якого він може напасти з кулаками або підручними предметами на іншу людину.

  Мова найчастіше невиразна, складається з емоційних скрикуваннями, вигуків і супроводжується бурхливою жестикуляцією. Алкогольний делірій супроводжує субфебрильна температура, тахікардія, інспіраторна задишка, пожовтіння склер, неприємний запах від хворого ( «запах потіють ніг»), м'язовий тремор. При лабораторному дослідженні виявляється ацидоз, підвищення рівня азоту, лейкоцитоз, прискорена швидкість осідання еритроцитів крові.

  Скільки триває біла гарячка?

  У більшості випадків алкогольний делірій триває 2-8 діб. Днем стан пацієнта призводить до значного покращення, а з наближенням вечора настає стрімка регресія. Тому в денний час судити про динаміку до одужання безглуздо. Мова про початок реконвалесценції може йти при істотному загасання вечірнього прояви захворювання.

  Перша допомога і лікування

  Перша допомога при білій гарячці допоможе істотно збільшити шанси хворого на виживання і благополучний результат захворювання. Насамперед необхідно будь-якими способами укласти людину в ліжко, краще міцно прив'язати за верхні і нижні кінцівки, прибрати подалі всі гострі, важкі, скляні предмети, покласти на голову холодний компрес і постійно змінювати його в міру нагрівання, перебувати поруч до приїзду карети швидкої допомоги і намагатися заспокоїти.

  У цей період потрібно змушувати пити хворого велика кількість рідини, тому що ймовірність настання зневоднення дуже велика. Можна дати снодійний або седативний препарат.

  Лікування хворих алкогольним делірієм проводять виключно в стаціонарі, в палаті інтенсивної терапії. Першим завданням лікарів в стаціонарі є усунення психомоторного збудження і нормалізація сну, так як хворий одужує набагато швидше, якщо довго і спокійно спить. Найчастіше з метою купірування нападу хворому вводять 500-700 мг барбамілу зі 100 мл 40% етилового спирту. Стійкий і тривалий ефект дає поєднання барбамілу з димедролом (600 і 50 мг відповідно).

  Подальше лікування хворого здійснюють психотропними лікарськими засобами (реланіум), які ефективно усувають марення і галюцинації, препаратами, спрямованими на корекцію водно-сольового рівноваги в організмі, дезінтоксикаційними, а також усувають розлади серцево-судинної і бронхолегеневої систем препаратами. З метою дезінтоксикації організму вводять внутрішньовенно крапельно реополіглюкін або реосорбілакт.

  Корекцію водно-сольового рівноваги здійснюють вливанням ізотонічного розчину внутрішньовенно крапельно. Призначають також вітаміни групи В у високих дозах з метою нормалізації діяльності порушеною нервової системи.

  Серцеву діяльність допомагають нормалізувати препарати наперстянки: корглікон, кордіамін. Не можна застосовувати аміназин і тизерцин: вони швидко знижують артеріальний тиск і виникає серйозна загроза розвитку колаптоїдний стан.

  Наслідки білої гарячки

  Результати алкогольного делірію: одужання пацієнта з частковим порушенням психіки, жирове переродження печінки, діапедезні крововиливи в головний мозок, розвиток кардіоміопатій.

  При типовому алкогольний делірій смертність становить близько 15% від усіх випадків. При тяжкому перебігу хвороби цей відсоток значно вище. Приступ білої гарячки може неодноразово повторюватися, якщо хворий не перестане зловживати алкоголем.

  Belinfomed. com

  Біла гарячка: симптоми, клінічна картина і лікування

  Біла гарячка, «білочка», алкогольний делірій, Delirium tremens по латині, «білка» - між усіма цими медичними та народними поняттями можна сміливо поставити знаки рівності.

  Біла гарячка - різновид алкогольного психозу. Розвивається у хворих на хронічний алкоголізм II-III стадії, зазвичай після 5-7 років порівняно регулярного вживання спиртних напоїв. Виникає після тривалого за часом запою, приблизно на 2-5, а іноді і на 1-3 день різкого припинення пияцтва, тобто в стані абстиненції, алкогольної «ломки». Вкрай рідко психоз діагностується в стані сп'яніння.

  Основна його причина - ураження головного мозку накопиченими в організмі токсичними речовинами, з якими ослаблена ними ж печінку вже не справляється, в поєднанні з кисневим голодуванням. Підвищують ризик розвитку «білочки» перенесені раніше черепно-мозкові травми, важкі форми інфекційних захворювань.

  Клінічна картина хвороби

  Близько алкоголіка повинні мати уявлення про наслідки запоїв. І, якщо запій триває довше, ніж зазвичай, повинні бути готові до розвитку психозу. Крім цього, хворому, одного разу переніс важкий алкогольний психоз, для повторного його розвитку буває досить і меншою тривалості запою.

  Розгорнутій клінічній картині психозу зазвичай передує стадія провісників, яка вже може підштовхнути родичів до вжиття необхідних заходів.

  Провісниками можуть виступати:

  • Неврологічні розлади в формі головного болю, шуму у вухах, блювання, порушеною мови та ін.;
  • Незвичайне відразу до алкоголю;
  • Відсутність апетиту;
  • Наростаюче почуття тривоги, занепокоєння;
  • Зорові і слухові обмани в періоди неспання: кроки, шарудіння, ляскання дверей, дзвінки, рух тіней в периферичних зорових зонах ( «ніби кішка прошмигнула»);
  • У період засипання можливі зорові галюцинації;
  • Погіршення нічного сну, кошмарні сновидіння;
  • Скачки настрою;
  • Пітливість, тремтіння рук, серцебиття, почервоніння обличчя і очей;
  • Вкрай рідко судомні напади.

  Розгорнута клінічна картина делірію

  У перекладі з латинської назва психозу означає «тремтячі затьмарення». Цими двома словами добре характеризується вся клініка білої гарячки.

  Приступ «білочки» зазвичай «стартує» в темну пору доби. Виявляється найпотужнішими зоровими галюцинаціями, в яких алкоголіку постають образи, як-то пов'язані з його страхами в життя. Це можуть бути дрібні тварини (щури, миші) або комахи. Іноді є чортики, змії, бандити, мутанти, мерці, терористи. Можуть бути і навпаки величезні істоти-лиходії або збройні чудовиська. Всі вони знаходяться в постійному русі. Зорові образи супроводжуються тактильними і слуховими галюцинаціями. Хворий відчуває, як ці істоти повзають по його тілу, і починає скидати їх з себе. Іноді йому здається, що його ріжуть або завдають ударів по тілу. У психозі алкоголік може чути голоси, які кричать, погрожують, дражнять його або звуть кудись. Всі ці кошмари алкоголік бачить настільки реально, що з виразу його обличчя, з гримас видно, який страх він відчуває. Рухове збудження і порушення свідомості хворого посилюються. Іноді він бачить цілі сценічні замальовки, наприклад, власного похорону або судного дня. Нерідко алкоголіку здається, що він потрапляє в павутину або мережі і не може з них виплутатися. Мова людини стає невиразною, складається з уривків фраз, звернених до галюцинаторні образам. Іноді під час нападу в роті відчувається сторонній предмет, який хворий намагається витягнути руками або виплюнути. У нього тремтять пальці на руках, кінчик язика, повіки. Якщо попросити хворого щось написати, він зробить це з трудом, так як літери «скачуть».

  Паралельно з усім цим підвищується аж до 40 градусів температура тіла, серце «вистрибує» з грудей, зростає артеріальний тиск, хворий потіє, його морозить, організм зневоднюється.

  Днем стан алкоголіка поліпшується, галюцинації слабшають або навіть зникають зовсім. Він усвідомлює, що хворий, і може розповісти про те, що відбувалося в темряві. А з наближенням ночі клініка знову починає наростати.

  Небезпечні наслідки білої гарячки

  Під час нападу «білочки» хворий дезорієнтований в просторі і в часі. Він не знає, де він і що робити, хоча на питання про свою персону відповідає правильно. Його мозок повністю захоплений галюцинаторним сюжетом. Він приймає в усьому що відбувається активну участь: розмовляє з образами, відповідає на їхні запитання, може коритися наказам. Часто обороняється від переслідувачів або бандитів, тікає від них, відбивається від чудовиськ або скидає з себе павуків, змій та інших тварин.

  В такому стані алкоголік небезпечний не тільки для оточуючих його людей, а й для себе самого. Рятуючись, він може вистрибнути з вікна або напасти на першого стрічного на шляху людини. Нерідко робляться спроби суїциду. Підкоряючись уявним наказам, хворий може виявитися на залізничному полотні і кинутися під поїзд або, нібито для порятунку душі, влізти в петлю.

  Лікування білої гарячки

  Біла гарячка - абсолютне показання для госпіталізації пацієнта в психіатричну або наркологічну клініку. На підставі статті 29 Закону Російської Федерації «Про психіатричну допомогу й гарантії прав громадян при її наданні» хворий, який становить небезпеку для себе або оточуючих і стан якого без психіатричної допомоги погіршиться, госпіталізується без його згоди або згоди його законного представника.

  Лікування алкогольного делірію є цілий комплекс заходів:

  • Зняття збудження;
  • Усунення розладів з боку серцево-судинної і дихальної систем;
  • Відновлення водно-електролітного рівноваги в організмі;
  • Боротьба з порушеннями обміну речовин;
  • Відновлення функції нирок і печінки;
  • Боротьба з гіпертермією;
  • Лікування супутніх захворювань.

  Якою має бути тактика родичів по відношенню до хворого під час білої гарячки, поки не приїхала бригада швидкої психіатричної допомоги? По-перше, потрібно спробувати його заспокоїти і укласти в ліжко. Якщо хворий не погоджується на це добровільно, його можна прив'язати до ліжка. При цьому на голову слід покласти міхур з льодом і забезпечити хворому багато пити. Якщо алкоголік реагує адекватно, нехай прийме холодний душ. До приїзду лікаря він повинен знаходитися під наглядом.

  Біла гарячка після відповідного лікування може закінчитися повним одужанням або залишити наслідки, наприклад, у формі амнестического синдрому. Без лікування психоз нерідко призводить до летального результату.

  Як уникнути алкогольного делірію? Як запобігти його? Відповідь одна, і він очевидний - припинити пити!! Це єдиний вихід в разі, якщо алкогольна залежність ще не встигла розвинутися. Якщо ж має місце алкоголізм, тільки його негайне лікування допоможе уникнути алкогольних психозів.

  Prozavisimosti. ru

  Біла гарячка: причини, симптоматика і специфіка лікування

  Всі ці симптоми явно свідчать про те, що у людини починається біла гарячка, боротися з якою набагато простіше при відсутності важкої алкогольної залежності. У будь-якому випадку уникнути ускладнень і нормалізувати стан алкоголіка допоможе тільки своєчасне кваліфіковане лікування.

  Корсаковский психоз

  Цей тип психозу був описаний вперше ще в кінці дев'ятнадцятого століття лікарем-психіатром Корсаковим, який вважав, що подібний стан розвивається переважно у людей у ​​віці старше сорока років, які страждають на алкоголізм третього ступеня. При психозі Корсакова відбувається ураження периферичної нервової системи і спостерігаються різні розлади психіки.

  Так подібне патологічний стан, що характеризує алкогольні делірій, виявляється, перш за все, порушеннями функції пам'яті. Алкоголік не здатний згадати події, що мали місце зовсім недавно, не запам'ятовує назви місць і імена людей, відчуває дезорієнтацію. Також виражені прояви наростаючої тривожності і депресії.

  Неврологічні прояви корсаковского психозу включають хворобливість нервових стовбурів, порушення чутливості і сухожильних рефлексів. У занедбаній формі патологія призводить до паралізації, яка в ряді випадків не є оборотною.

  Галюцинації

  У більшості людей біла гарячка асоціюється саме з галюцинаціями, які виникають у хворих переважно ночами. Найчастіше хворого переслідують зорові образи тих істот або об'єктів, перед якими він відчуває страх, будучи тверезим. Іноді перед очима людини розгортаються цілі сюжети з фільмів жахів.

  Запідозрити галюцинації у хворого можна по його міміці, так як вона відображає його емоції і переживання. Поведінка в цей час також стає неадекватним - людина може струшувати з себе тільки йому видимих ​​павуків, відмахуватися від комах і т. П. Крім зорових образів у алкоголіків в подібному стані можуть виникати галюцинації тактильні і слухові. Вони здатні відчувати знаходження стороннього предмета в ротовій порожнині, укуси комарів, неіснуючий свербіж, а також вступати в діалог з об'єктом власних бачень. У подібному стані хворий стає дійсно небезпечною, так як голоси в його голові можуть змусити його зробити буквально все, що завгодно.

  Ускладнення

  Біла гарячка, що характеризується серйозним помутнінням розуму, несе серйозну загрозу, як для самого потерпілого, так і для його близьких. Наслідки подібного стану можуть бути дуже сумними, адже алкоголіки, не усвідомлюючи того, здатні завдати серйозної шкоди близьким, намагаючись якось позбутися нав'язливих образів або вчинити суїцид.

  Крім того, таке состояніеотріцательно позначається на роботі практично всіх систем організму. Найпоширеніші наслідки білої гарячки включають в себе алкогольні гепатити, шлункові кровотечі, розлади травлення. Так як в період алкогольного делірію відбувається ослаблення імунної системи, у хворого зростає ризик розвитку інфекційних захворювань і загострення хронічних патологій. Самим же важким ускладненням при відсутності своєчасної терапевтичної допомоги може стати смерть.

  Допомога в домашніх умовах

  Фахівці стверджують, що не можна проводити лікування білої гарячки будинку і позбутися від патології, не звертаючись до лікаря, проте необхідно знати, що робити, коли настає припадок і надати першу допомогу хворому при починається нападі. В першу чергу слід привести людини в горизонтальне положення, уклавши його на спину. При необхідності хворого можна прив'язати до ліжка, щоб він не заподіяв шкоди собі та оточуючим. На лоб потрібно покласти компрес з льодом або забезпечити холодний душ. Для запобігання зневоднювання слід давати якомога більше питної води.

  Зняти збудження хворого допоможуть заспокійливі засоби. Дуже важливо не залишати людину одного, а забезпечити постійний контроль. Надалі рекомендується негайно звертатися за медичною допомогою, так як алкогольний делірій є серйозним розладом, лікування якого має бути проведено якомога швидше.

  Терапія

  Питання про те, як запобігти і лікувати білу гарячку досить гостро постає перед родичами людей, які страждають від важкої залежності від спиртного. Лікування алкогольного делірію проводиться в стаціонарних умовах під контролем лікаря-нарколога та психіатра. Приступ купірується за допомогою ряду медикаментів. Якщо не почати лікування вчасно, наслідки можуть бути жахливими аж до летального результату.

  Серед усього арсеналу засобів, що застосовуються в терапії білої гарячки, на першому місці стоять психотропні та дезінтоксикаційні препарати, а також ліки, що сприяють відновленню водно-сольового балансу і метаболізму. Крім цього, комплексне лікування передбачає відновлення діяльності серцево-судинної і дихальної системи.

  Дезінтоксикації при даному патологічному стані особливо важлива. Щоб вивести з організму хворого токсичні речовини, що викликають прояви білої гарячки, лікарі використовують крапельниці з гемодез і глюкозою, проводять гемосорбцію.

  Лікування при такому захворюванні, як біла гарячка, проводиться в палаті інтенсивної терапії. Як правило, припадок триває близько тижня, відповідно, протягом цього часу повинні проводитися спеціальні терапевтичні заходи. Дуже важливо спостерігати за пацієнтом в нічні години, так як саме в цей період часто поновлюються напади галюцинацій. Щоб лікування виявилося результативним, хворому слід забезпечити спокій і повноцінний відпочинок. Однак, варто пам'ятати, що захворювання схильне до рецидивів, а усунути його повністю допоможе лише відмова від вживання алкоголю.

  Оціни статтю! Будь першим!

  ODepressii. ru

  Існують симптоми, які свідчать про те, що починається біла гарячка.

  1. Відсутність потягу до спиртного.

  Перед настанням білої гарячки у алкоголіка пропадає потяг, і навіть може виникнути відраза до спиртного.

  2. Різкі зміни настрою.

  Про наближення делірію може попереджати зміна радості несподіваною депресією, тугою або страхом. Хворий стає збудженою, не може сидіти на одному місці.

  3. Тремтіння кінцівок.

  4. Неспокійний сон з жахливими сновидіннями, безсоння.

  Після пробудження перед хворим виникають страшні зорові образи, він може чути неіснуючі звуки.

  Як уникнути білої гарячки? Відповідь на це питання однозначна - кинути пити, якщо алкогольна залежність ще не настала. Якщо хвороба вже є - лікуватися від алкоголізму.

  Повернутися до змісту

  Галюцинації під час білої гарячки

  Приступ білої гарячки відбувається в темний час доби. Його характер - прогресуючий. Серед галюцинацій переважають образи комах, земноводних і дрібних тварин, наприклад, павуків, змій, мишей чи пацюків, яких людина боїться в нормальному стані. За старих часів віруючим алкоголікам при білій гарячці ввижалися чорти. Можуть також виникати бачення мереж, павутини, мотузок, з яких хворий не може виплутатися, або ж сюжети з фільмів жахів, де панує розгром і хаос. Часто подібні картинки в сприйнятті алкоголіка не є об'ємними - вони, скоріше, нагадують перегляд кінофільму. Слухові галюцинації пов'язані з тим, що ввижається хворому - він може чути крики тварин, крики жаху або загрози. У стані білої гарячки нерідкі випадки необґрунтованої, хворобливих ревнощів алкоголіка.

  Все, що бачить і чує хворий в стані білої гарячки, відображає його міміка. На обличчі алкоголіка з'являються гримаси розгубленості, страху, жаху. Він намагається скинути з себе уявних комах або гадів, відштовхує від себе когось або намагається сховатися. Крім зорових і слухових, хворого переслідують тактильні галюцинації. Він відчуває, як по ньому повзають комахи або земноводні, як його кусають, ріжуть або б'ють. Для стану білої гарячки характерно відчуття чужорідного тіла в роті - хворий всіляко намагається виплюнути його або витягнути руками. Мова хворого під час нападу уривчаста і невиразна, найчастіше він вигукує окремі репліки, розмовляючи з образами зі своїх галюцинацій.

  Повернутися до змісту

  Небезпеки алкогольного делірію

  Біла гарячка або як її ласкаво називають алкоголіки, білочка - психоз, який представляє небезпеку для здоров'я самого хворого і життя оточуючих його людей. У такому стані людина може несподівано викинутися з вікна, або кинутися, як йому здається, на допомогу потерпілому, насправді заподіявши реальних збитків тим, хто є поруч. Намагаючись позбутися нав'язливих страшних галюцинацій або підкоряючись наказам голосу у власній голові, хворий може скоїти суїцид.

  Під час алкогольного делірію хворий втрачає орієнтацію в просторі - він не розуміє, де знаходиться і куди йому йти. Хоча своє ім'я та інші відомості, що стосуються його особистості, він повідомить дуже точно.

  Галюцинації, властиві білій гарячці, слабшають в денний час, а ввечері і вночі знову стають яскравими. Між ними існують так звані люцідний проміжки, коли бачення відпускають хворого, і він може про них розповісти.

  Розрізняють важчі форми делірію. Наприклад, професійний, при якому людина впевнена, що знаходиться на своєму робочому місці. Він рухається і видає звуки, характерні для його професійної діяльності.

  Дуже складним видом алкогольного психозу є мусситирующий, або бормочущий делірій. В такому стані хворий, лежачи в ліжку, постійно щось бурмоче і відтворює рухи, що нагадують обмацування, обтирання, розгладження. Подібна поведінка може стати причиною летального результату - від колапсу або приєднаної пневмонії.

  Біла гарячка має важкі наслідки для організму. Алкогольний делірій негативно впливає і на фізичний стан людини. Спостерігається прогресуюче погіршення здоров'я. Підвищуються температура тіла (від + 38 ° С до + 40 ° С і вище) і артеріальний тиск, відбувається зневоднення організму, порушується частота серцебиття. Хворий не може рухатися, його мучить озноб, що змінюється пітливістю, жовтіють білки очей, шкіра блідне або рідко - червоніє. Від його тіла виходить специфічний неприємний запах.

  Хвороба біла гарячка характеризується амнезією виборчого характеру. Хворий зазвичай краще пам'ятати свої галюцинаторні переживання і відчуття, ніж реальні події і власну поведінку.

  Труднощі діагностування алкогольного делірію виникають у випадках, коли разом з алкоголем хворий вживав інші галюциногенні речовини. Про алкогольної природі делірію свідчить те, що він відбувається на другий чи третій стадії алкоголізму, і перед нападом білої гарячки у хворого зазвичай спостерігається абстинентний синдром. Якщо делірій відбувається не першої стадії алкоголізму, то він викликаний іншими токсичними речовинами.

  Патогенез алкогольного делірію вбачається в токсичному отруєнні організму через алкогольне ураження печінки. Патологічна анатомія характеризує важкі смертельні випадки, коли у алкоголіка виявляють набухання мозку, жирове переродження печінки, точкові крововиливи в мозок, ознаки кардіопатії.

  При типовому делирии смертність хворих сягає 15%. Прогноз при важких випадках цього психозу несприятливий. При Муссітірующій делирии помічений високий відсоток смертельних випадків; при професійному часто виникає корсаковский психоз.

  Повернутися до змісту

  Корсаковский психоз

  Цей психоз вперше описав великий російський психіатр С. С. Корсаков (1887 р). Цей вид психозу виникає на третій стадії алкоголізму у хворих у віці 40-50 років, які вживають алкогольні сурогати - одеколон, неякісний спирт і ін. Для корсаковского психозу характерні виражені психічні розлади, що поєднуються з ураженням периферичної нервової системи.

  Клініка захворювання характеризується порушенням пам'яті хворого з фиксационной амнезією - хворий майже відразу забуває, про що його запитували, чи не пам'ятає минулого і навіть справжнього, його здатність до запам'ятовування і відтворення подій порушена. Люди, які страждають корсаковський психозом, що не запам'ятовують імен оточуючих людей і можуть вітатися кілька разів з одним і тим же людиною. Хворі дезорієнтовані в часі і просторі, тривожні і полохливі. На наступній стадії хвороби у них можуть спостерігатися органічні психосиндрома - стан ейфорії, благодушності або ж апатія, млявість і байдужість. Неврологічні розлади характеризуються порушенням чутливості, ослабленням і зникненням сухожильних рефлексів, хворобливістю нервових стовбурів.

  При корсаковском психозі розвиваються парези, паралічі, що призводить до інвалідності хворих. Багато хворих залишаються прикутими до ліжка. Хвороба має затяжний характер. При повній відмові від алкоголю стан хворого і його пам'ять через 2-3 роки можуть стабілізуватися і навіть покращитися, але в більшості випадків зниження працездатності залишається стійким.

  Повернутися до змісту

  Алкогольний делірій - лікування

  Якщо у людини біла гарячка, що робити? Приступ білої гарячки - причина термінової госпіталізації хворого в наркологічну або психіатричну клініку, де йому буде проведено медикаментозне лікування. При відсутності професійної допомоги хворий може померти.

  Повернутися до змісту

  Перша допомога при білій гарячці

  Хворого слід укласти в ліжко і намагатися утримувати в такому положенні. При необхідності можна його навіть прив'язати до ліжка до приходу лікаря. На голову потрібно прикласти лід і давати пити багато води. Рекомендується також холодний душ.

  Потрібно постаратися заспокоїти хворого. Для цього йому дають заспокійливі і снодійні засоби. Хворий в стані білої гарячки повинен перебувати під наглядом, щоб він не зміг нанести шкоди собі та оточуючим.

  Як лікувати білу гарячку? Для лікування алкогольного делірію використовують психотропні та дезінтоксикаційні засоби, препарати, що нормалізують метаболізм і водно-сольовий рівновагу в організмі, що призводять в норму серцеву діяльність і дихання.

  Серед психотропних засобів для лікування білої гарячки найчастіше застосовуються реланиум, невеликі дози галоперидолу або дроперидола (на час пригнічують збудження і галюцинації). Для зняття психомоторного збудження хворим вводять димедрол, седуксен, оксибутират натрію.

  Для усунення інтоксикації організму використовують внутрішньовенні краплинні вливання глюкози, гемодезу, реополіглюкіну і гемосорбцію. У багатьох випадках роблять вливання унітіолу, тіосульфату натрію, ізотонічного розчину. Діяльність серця підтримують кордіаміном і корглікон. Щоб уникнути набряку мозку вводять 1% - ний розчин лазиксу. Хворим призначають вітаміни групи B (2-3 мл 5% - го розчину вітамінів B1 і B6) і вітамін C (10 мл 5% - го розчину).

  При діагнозі біла гарячка лікування здійснюється в спеціальних палатах інтенсивної терапії. Стан білої гарячки зазвичай триває від 2-х до 8 діб. Днем хворий відчуває полегшення стану, а вночі симптоми делірію загострюються. У більшості випадків одужання настає після тривалого глибокого сну.

  ProZavisimost. ru

  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

  Вернуться назад

  Powered by: Kandidat CMS

  -->