Температура при алкоголізмі | Alkostop.info

Головна » Біла гарячка

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Температура при алкоголізмі

З'явилася температура після випитого алкоголю, що робити?

Деякі люди помічають, що при розпиванні алкогольних напоїв, навіть у невеликих кількостях у них підвищується температура тіла. Чому це відбувається?

Навіть після незначної кількості будь-якого з міцних напоїв, буває, температура піднімається до 37-37,3 градусів.

Причини підвищення температури після прийому алкоголю

Температура після алкоголю може підніматися з різних причин.

Підвищуватися температура після прийнятого алкоголю може по деякому ряду причин. Спиртне, яке було випито людиною, сприяє тимчасовому розширенню судин шкіри. Це активізує кровообіг. У невеликої кількості людей це можна помітити по почервоніння щік, носа. З цієї причини після прийому алкоголю температура тіла в цілому може також підвищуватися, але періодично. Якщо дані побічні ефекти систематично виявляються після вживання спиртного, то це може бути алергією, а саме - непереносимість алкоголю організмом з народження. Тобто, після кожного прийому спиртного людини кидає в жар.

Однак такий вид алергії може бити не тільки вродженим, його можна придбати в будь-який момент. Фахівці стверджують, що після перенесених людиною черепно-мозкових травм, у нього може розвинутися відраза до спиртних напоїв і після кожного прийнятого келиха алкоголю підвищення температури буде неминучим фактором.

Під час алергії, людина може відчувати нудоту, підвищений тиск, блювоту. Сильна температура після чергового випитого алкоголю, дискомфорт в області живота, пронос - все це говорити про те, що у людини є захворювання шлунково-кишкового тракту. Це можуть бути проблеми з підшлунковою залозою, гастрит, коліт, виразкові утворення.

Якщо у людини піднімається висока температура після випитого спиртного, то це свідчить про те, що він отримав серйозне отруєння спиртом. В такому випадку він буде відчувати всі вищезазначені симптоми. Температура може підніматися і на наступний день після застілля, супроводжуючи похмільний синдром.

Наслідки після підвищення температури через алкоголь

Допустимість алкоголю при підвищеній температурі.

Неприємні наслідки після алкоголю негативно впливають не тільки на фізичне здоров'я, але і на емоційний. Підвищену температуру після алкоголю можна розцінювати як тривожний сигнал, який означає, що в організмі починають розвиватися захворювання, пов'язані з шлунково-кишкового тракту і серцево-судинною системою.

Якщо в історії хвороби людини було помічено хоч найменші натяки на ускладнення, пов'язані з серцем і судинами, то після прийнятого алкоголю рано чи пізно можна отримати інсульт або навіть інфаркт. І зовсім не важливо, скільки вам років. А хронічні хвороби, пов'язані з шлунково-кишкового тракту можуть не тільки ускладнити життя, але і нести для неї серйозну загрозу.

Критичний стан організму в процесі отруєння етанолом не пройде безслідно. В результаті можна отримати сильні пошкодження певних органів:

 • Серце;
 • Нирки;
 • Печінка.
 • І тут вже без термінового лікування ніяк не обійтися, адже можна заробити, куди більш серйозні захворювання, якщо пустити все на самоплив.

  Якщо говорити про жіночий алкоголізм, то в такому випадку серед питущого слабкої статі цироз зустрічається набагато частіше, ніж у чоловіків. Якщо після прийому алкоголю у жінки піднімається температура, то можна відразу сказати, що проблеми з органами шлунково-кишкового тракту будуть прогресувати значно швидше. Етиловий спирт, що міститься в алкоголі, може привести до безпліддя, а постійне пияцтво запустить процес хронічних захворювань. До того ж, жінки спиваються швидше за чоловіків. Наприклад, чоловік стає алкоголіком, якщо протягом п'яти-десяти років стабільно п'є, в той час як жінці вистачить і одного року, щоб спитися.

  Якщо з'явилася температура після випитого алкоголю, то чи можна її збивати антибіотиками

  Температура після прийнятого алкоголю може говорити про серйозні порушення в організмі. Багато хто думає, що якщо лихоманка досягла критичної точки, що її можна самостійно збити за допомогою антибіотиків. Але це не так. У подібному випадку необхідно викликати швидку допомогу. Медики допоможуть збити температуру без серйозних наслідків, яких може завдати жарознижувальну на антибіотиках.

  Потрібно проконсультуватися з лікарем, якщо помітили за собою часте підвищення температури після спиртного. Він допоможе знайти справжню причину цієї проблеми.

  Alcogolizm. com

  Причини підвищення температури після алкоголю

  Температура людського тіла може коливатися в межах 35,5 - 37 ° С. Це вважається нормою. Впливають на неї зміни навколишнього середовища, стреси і навіть їжа. Однак до тих пір, поки температура тримається в заданих межах, переживати ні про що не варто. Якщо ж стовпчик термометра перевалив позначку 37,1, є причини для занепокоєння, так як це може бути симптомом захворювань внутрішніх органів або інфекційного ураження. У деяких людей піднімається температура після прийому алкоголю. Чи варто їм хвилюватися? Тут все залежить від ситуації.

  Реакція судин на алкоголь

  Між алкоголем і температурою тіла дійсно існує взаємозв'язок. Навіть незначна доза спиртного розширює судини, посилюючи поверхневий кровообіг. Цей момент найчастіше помітний на обличчі, яке незмінно рожевіє. Такий «розгул» крові може привести до незначного підвищення температури, яке не позначається на загальному самопочутті. Тому підвищення «градуса тіла» саме по собі нічим не загрожує.

  В даному випадку варто побоюватися другої фази дії алкоголю на судини, в якій слід їх різке звуження. В результаті підвищується тиск, нерідко до критичних позначок. Відбуваються спазми судин. Саме в цей момент може статися інсульт чи інфаркт. Для людей з хронічними захворюваннями серця або судин будь-якої випитий стакан, якби він був першим або десятим, може виявитися фатальним. Однак і людям абсолютно здоровим розслаблятися не варто. Загроза крововиливів існує і для них, навіть якщо випивають вони не так вже й часто.

  Що стосується завзятих пияків і алкоголіків, у них з часом розвивається гіпертонія і захворювання серцево-судинної системи.

  Індивідуальна непереносимість, алергія або отруєння?

  Ще однією причиною стрибка температури після алкоголю є індивідуальна непереносимість. Не всі люди однаково реагують на різні хімічні компоненти, і непереносимість того чи іншого речовини - явище не таке вже й рідкісне. Вона може бути як вродженою, так і набутою в результаті травми голови або після сильних психоемоційних переживань.

  Поспостерігайте за собою, і якщо температура підвищується кожного разу після прийому алкоголю, незалежно від дози, в такій ситуації єдино можливий варіант лікування - повна відмова від прийому алкогольних напоїв.

  Такий результат не повинен вас лякати. Приказка про те, що не п'ють лише непитущі та язвенники, придумана людьми, які бояться опинитися в компанії з непитущим людиною. Такі люди відчувають дискомфорт, оскільки підсвідомо відчувають себе гірше ту людину, яка прийняла зважене рішення виключити зі свого життя спиртне. Тому нерідко друзі жартують над непьющими, щоб створити собі ілюзорно виграшну позицію. Однак вони розуміють, що переконані непитущі заслуговують на повагу, так само як його заслуговує будь-яка людина, що має свою власну тверду позицію з будь-якого іншого питання. Справжні друзі візьмуть вас і непитущим.

  Наступна ситуація, коли підвищення температури після прийому алкоголю слід сприйняти всерйоз, - це поява поряд з нею інших симптомів, таких як почервоніння окремих ділянок, свербіж, лущення шкіри, кропив'янка. Все це ознаки алергії. Іноді виникають і більш лякають симптоми: людина починає задихатися, червоніти, його нудить. Такі реакції вимагають ретельного обстеження. Тут теж необхідна відмова від спиртного. На час або назавжди, буде вирішувати вже лікар.

  Коли крім підвищеної температури спостерігається нудота, блювота, рідкий стілець, головний біль, озноб, слабкість - це отруєння. Іноді при цьому може бути підвищений тиск.

  Інтоксикація небезпечна не тільки в момент фізичних страждань, коли існує ризик летального результату. Регулярні отруєння алкоголем завдають нищівного удару по внутрішнім органам. В першу чергу страждає серце, мозок, печінка і нирки, в них відбуваються некротичні зміни, тобто відмирання, як окремих клітин, так і цілих ділянок. Поразка великих площ життєво важливих органів веде до смерті людини.

  Захворювання внутрішніх органів

  Якщо ви раніше ніколи не скаржилися на здоров'я, але після 2-3-х років частих гульб спостерігаєте у себе підвищення температури після сп'яніння, причиною тому можуть бути придбані у такому житті захворювання шлунка, печінки, нирок, підшлункової залози. Однак це стосується не тільки завзятих гуляв.

  Якщо у вас після випитого келишок з'явилися болі в животі, нудота, пронос, піднялася температура, необхідно провести обстеження внутрішніх органів. Особливо небезпечний алкоголь для печінки, так як вона може тривалий час не проявляти симптомів, а хворіти «таємно». Тому якщо температура є, але нічого не болить, це ще не означає, що ви здорові.

  Безпечної добової дозою алкоголю вважається для жінок 20 г спирту, для чоловіків - 40 м Врахуйте, що в 25 мл горілки міститься 10 г спирту. Зловживання алкоголем може призвести до алкогольного гепатиту або цирозу печінки. Жінки до нього приходять набагато швидше. Пов'язано це з тим, що в жіночому організмі менше ферментів, здатних переробити алкоголь.

  Алкогольний гепатит перші роки може зовсім себе не проявляти. Однак якщо у вас раптом з'явився дискомфорт або біль в правому боці під ребрами, хронічна втома або швидка стомлюваність, різке зниження ваги, гірка відрижка, нудота, діарея після жирного і алкоголю, темна сеча, знебарвлений кал, свербіж і температура вище 37 ° С, терміново зверніться до лікаря. Це симптоми гепатиту.

  Наведені причини підвищення температури після алкоголю є найбільш поширеними. Однак список цей не повний. У різних випадках причина може бути своя, в тому числі збіг пиятик з початком ГРЗ. Одиничний випадок ще не показовий, проте якщо протягом декількох місяців температура після випивки регулярно підвищується, це серйозний «дзвінок». Необхідно медичне обстеження.

  Ще одне питання, яке виникає в подібних ситуаціях, - пити чи не пити жарознижуючі. Якщо температура нижче 38 ° С, збивати її не варто, особливо при отруєнні. Ваші печінку і нирки і без того перевантажені, ліки можуть завдати додаткового удару. Найкраще проконсультуватися з лікарем і приймати препарати під його контролем.

  Трохи остудити допоможе холодний компрес, прикладений до чола. Можна розтерти оцтовим розчином (вода і оцет 1: 1) ноги, руки і місця найбільшої пульсації (в ямочках ліктьових і колінних згинів, на зап'ясті і інших).

  УВАГА! Інформація, опублікована в статті, носить виключно ознайомчий характер і не є інструкцією до застосування. Обов'язково проконсультуйтеся з Вашим лікуючим лікарем!

  Alko03.ru

  Психози внаслідок залежності від алкоголю

  Алкогольні психози проявляються на 2-3 стадії алкоголізму і є порушенням психічної діяльності. На початковій стадії алкоголізму психози зустрічаються дуже рідко.

  Серед психозів, які виникають при алкоголізмі, виділяють:

  • Галлюциноз;
  • Алкогольний делірій (біла гарячка);
  • Алкогольний псевдопаралич;
  • Маячні алкогольні психози;
  • Алкогольну енцефалопатію;
  • Алкогольну депресію;
  • Геморагічний поліенцефаліт;
  • Антабусний психоз;
  • Дипсоманію.

  Все психози відрізняються за течією і клінічними проявами. Психози на ґрунті залежно від алкоголю розвиваються не під самим його дією, а через продукти, які утворюються після його розпаду, і порушення обміну речовин. Так, делірій і галюцинози зазвичай проявляються не в період запою, коли в людському організмі дуже високий рівень токсинів, а під час абстиненції - при занадто різкому зниженні алкоголю в крові.

  Психоз алкогольний є наслідком алкоголізму. У питущого людини, яка не є алкоголіком, навіть при дуже великих дозах спиртного психози не виявляються. Часто алкогольних психозів передують такі явища, як травми, гострі інфекції, стреси. Вони сприяють швидкому розвитку психотичних реакцій нездорової нервової системи хворого.

  Такі психози мають різні форми: хронічні, гострі, підгострі і інші. Близько 45% всіх існуючих психозів є гострими, 27% - хронічні і підгострі. Якщо психоз повторюється, то зазвичай він розвивається за тим же сценарієм, що і первинний, але протягом його з кожним разом ускладнюється. При алкогольному психозі у хворого спостерігаються досить сильні психоорганические розлади і порушення сприйняття дійсності. Серед алкоголіків зі стажем 5-7 років алкогольні психози зустрічаються в 13% випадків.

  Біла гарячка - алкогольний делірій

  Алкоголізм і біла гарячка - два супутніх явища. При алкогольному делірії хворий не може орієнтуватися в часі і на місцевості, він агресивний і збуджений.

  Алкогольний делірій зазвичай починається з 2-4-го дня після сильного запою, але іноді може відбуватися і під час запою. Перший напад гарячки доводиться на час тривалого запою, а наступні можуть відбуватися і під час маленьких запійних періодів. Досить часто білій гарячці передує нове інфекційне захворювання або загострення хронічної інфекції.

  Ознаки алкогольного делірію

  Існують симптоми, які свідчать про початок білої гарячки:

 • Відсутність потягу до алкоголю. Перед настанням делірію у алкоголіка повністю пропадає потяг, при цьому в деяких випадках навіть виникає відраза до спиртних напоїв.
 • Різка зміна настрою. Про наближення білої гарячки може попередити зміна радості несподіваною тугою, страхом або депресією. Хворий стає надмірно збудженою, не може всидіти на одному місці.
 • Тремтіння рук і ніг.
 • Неспокійний сон, безсоння, кошмарні сновидіння. Після пробудження перед людиною виникають жахливі зорові образи, він навіть може чути звуки, яких насправді немає.
 • Як можна уникнути білої гарячки? Відповідь однозначна: треба кинути пити, якщо ще не настала алкогольна залежність. Якщо хвороба вже присутня, потрібно лікуватися від алкоголізму. Так, існують різні препарати і ліки від даного захворювання.

  Галюцинації при алкогольному делірії

  Напади білої гарячки відбуваються, як правило, в темний час доби. Серед галюцинацій зазвичай переважають образи земноводних, комах і дрібних тварин, наприклад змій, павуків, щурів або мишей, яких людина боїться в нормальному стані. Віруючим алкоголікам в давні часи при білій гарячці часто ввижалися чорти. Також можуть виникати бачення мереж, мотузок, павутини, з яких людина не може виплутатися, або різні сюжети з фільмів-жахів, де панує хаос і розгром. Такі картинки в сприйнятті білої гарячки не є об'ємними, швидше, вони нагадують перегляд фільму. Слухові галюцинації безпосередньо пов'язані з тим, що хворому ввижається: він може чути крики жаху, крики тварин або загрози. При білій гарячці нерідкі випадки хворобливої, необґрунтованих ревнощів алкоголіка.

  Все, що чує і бачить хворий в цьому стані, показується на його міміці. На обличчі людини з'являються гримаси розгубленості, страху і страху. Він намагається скинути з себе уявних гадів або комах, намагається сховатися або кого-то від себе відштовхує. Крім слухових і зорових, хворого можуть переслідувати тактильні галюцинації. Він відчуває, як по ньому повзають земноводні або комахи, як його кусають, б'ють або ріжуть. У цьому стані характерно відчуття в роті чужорідного тіла: людина всіляко намагається його витягнути руками або виплюнути. Мова під час нападу невиразна і уривчаста, найчастіше він говорить окремі репліки, ведучи розмову з образами галюцинацій.

  Небезпеки делірію

  Біла гарячка (або, як її прозвали алкоголіки, білочка) - психоз, який представляє велику небезпеку для життя і здоров'я хворого і оточуючих його людей. У цьому стані людина може, наприклад, викинутися з вікна. Намагаючись позбутися від страшних галюцинацій або підкоряючись голосам в своїй голові, хворий може навіть вчинити суїцид.

  Під час білої гарячки, хворий втрачає орієнтацію в просторі: він абсолютно не розуміє, куди йому йти і де він знаходиться. Хоча особисте ім'я та інші відомості, що стосуються його особистості, він може повідомити дуже точно.

  Галюцинації, що відносяться до білій гарячці, в денний час слабшають, а ввечері і вночі знову стають яскравими. Також між ними є проміжки, коли бачення трохи відпускають хворого, і він про них може розповісти.

  Алкогольний психоз: галюциноз

  Даний вид психозу проявляється в 5-11% випадків алкогольних розладів психіки та займає 2-е місце за поширеністю, поступаючись тільки делірію. Найчастіше галюциноз зустрічається у жінок-алкоголіків і виникає, подібно делірію, після довгого зловживання спиртним. Але, на відміну від алкогольного делірію, він протікає при досить ясній свідомості і нормальному орієнтуванні на місці і в часі. При алкогольному галлюцинозе зазвичай переважають слухові галюцинації, а тактильні і зорові галюцинації виявляються рідко. Хворі повністю зберігають спогади про свою поведінку і відчуттях в стані психозу.

  Алкогольний галюциноз можна розділити на 3 типи: гострий, підгострий і хронічний.

  Гострий галюциноз починається на тлі похмілля і стає психопатологічним.

  Даний психоз має такі симптоми:

  • Рідкісні тактильні і зорові галюцинації;
  • Слухові галюцинації - окремими звуки, оклики, голоси різного тембру;
  • Манія переслідування (хворий думає, що його хтось хоче вбити або познущатися);
  • Знижений емоційний фон (похмурість, страх, похмурий настрій);
  • Поведінка, яке безпосередньо пов'язане з галюцинаціями (спроби тікати, ховатися);
  • Озброєння різними предметами для захисту себе;
  • Напад на оточуючих, щоб уникнути агресії від них (уявної).

  Гострий алкогольний психоз може тривати до декількох тижнів.

  Підгострий галюциноз проявляється протягом декількох місяців. Для нього характерні загострення. Хворого турбує тривога, страх. Він мало рухається, подовгу перебуває в ліжку і слухає голосу. В такому стані марення пов'язаний з самообвинениями, через це у хворих є суїцидні нахили.

  При алкоголізмі хронічний галюциноз зазвичай починається після перенесених хворим гострих психозів. Відразу починаються слухові галюцинації, ідеї переслідування. Потім залишаються лише слухові галюцинації, але вони хворого турбують дуже довго. Він може одночасно чути відразу кілька голосів, які сперечаються один з одним. Згодом хворий починає звикати до цих голосів, відповідаючи їм, але настрій його залишається похмурим.

  Якщо даний психоз триває більше 2-х років, то лікування може не привести до позитивного результату. Однак лікування алкогольного психозу, постійна терапія з утриманням від алкоголю може позбавити хворого від галюцинацій.

  Алкогольний параноїд

  Даний вид психозу теж має хронічну і гостру форми, а характеризується він систематичним маренням, де переважають картини переслідувань, ревнощів, отруєнь і т. Д. Хворий перестає адекватно оцінювати оточуючих людей і дійсність.

  Виникає алкогольний параноїд як первинний марення, який не пов'язаний з галюцинаціями. Але в окремих випадках залежність від галюцинацій все-таки є. Часто при цьому психозі зустрічаються маячні ідеї, які пов'язані з ревнощами. Якщо ревнощі стає головною в маячних переживаннях людини, то до неї приєднуються ідеї отруєнь, переслідувань тощо., Що і формує картину параноїдального синдрому.

  У хворих при алкогольному Параноїд спостерігається підвищення температури, коливання тиску, кошмарні сновидіння, порушення сну, непереносимість спеки, запаморочення. Людина перестає управляти своїми емоціями, стає нестриманим, гнівливою або, навпаки, сильно загальмованим. У нього пропадає контроль за своїми морально-етичним поведінкою.

  Маревний психоз при алкоголізмі

  При алкоголізмі маревний психоз виникає при інтоксикації організму, зазвичай в складних для організму ситуаціях: при втомі, в дорозі, після травми, в незнайомому місці. Провідна ознака даного психозу - маячні ідеї переслідування.

  Хворому в цьому стані здається, що люди проти нього і його сім'ї готують змови, намагаються вбити або катувати його витонченими способами. У спробі врятуватися людина часто першим нападає на «переслідувача» або намагається закінчити життя самогубством. У стані маревного психозу хворі бояться бути отруєними, тому вони починають відмовлятися від ліків. Під дією божевільних ідей люди перестають сприймати реальність.

  У 10% випадків такого алкогольного психозу спостерігається марення ревнощів. При закидах своєї дружини в невірності подружні стосунки охолоджуються, і алкоголік починає вважати, що його дружина завела собі коханця. Божевільну налаштованість сильно доповнює і те, що більшість алкоголіків - імпотенти. У бідах своїх вони звинувачують, звичайно ж, дружин, і переконати алкоголіка в тому, що він помиляється, просто неможливо.

  Алкогольний псевдопаралич

  У осіб, які тривалий час вживають алкогольні сурогати, досить часто розвивається псевдопаралич. Дане захворювання відбувається на тлі алкоголізму при розладі харчування з авітамінозом і порушенням обміну речовин. Такі хворі починають інтелектуально деградувати, вони знаходяться в стані ейфорії і добросердя, не помічаючи власних прорахунків і помилок. Відбувається повна переоцінка особистості і через це у алкоголіка з'являється манія величі, що буває дуже складно вилікувати.

  Потім психічна активність хворих починає знижуватися, маревні переживання і галюцинації слабшають, і хворі стають байдужими і млявими.

  Неврологічні симптоми псевдопараліч:

  • Погана реакція зіниць;
  • Болі в кінцівках;
  • Дизартричная мови;
  • Тремор пальців рук;
  • Порушення рефлексів в сухожиллях.

  Дуже важливо лікувати псевдопаралич до розвитку неврологічних симптомів.

  Алкогольна енцефалопатія

  Енцефалопатія в хронічних або гострих формах виникає у людей з великим стажем вживання спиртних напоїв: в основному сурогатів, міцних вин і горілки. Даний психоз спостерігається у хронічних або запійних алкоголіків, які зловживають алкоголем часто і у великих кількостях. Алкогольної енцефалопатії властиві неврологічні і соматичні розлади.

  У людини з алкогольною енцефалопатією спостерігаються гіповітаміноз, порушення обміну речовин, нестача тиміну, який посилюється порушенням нормальної роботи печінки і призводить до швидкого погіршення діяльності мозку, що практично неможливо вилікувати. При енцефалопатії у хворого відбувається порушення балансу нікотинової кислоти та піридоксину.

  Геморагічний поліенцефаліт

  Серед гострих психозів головне місце займає хвороба Верніке або геморагічний поліенцефаліт. Це досить складне захворювання, яке поєднує в собі неврологічні, психічні та соматичні розлади, засновані на дегенеративних і деструктивних процесах.

  У людей, які страждають даними психозом, відзначаються тремор, порушення сну, окорухові розлади, дизартрія, а також випадання дихального, глоткового, чіхательного і піднебінного рефлексів.

  Психічні розлади проявляються станом мусситирующего або професійного делірію з дуже сильним збудженням. Цей стан може закінчитися оглушением.

  Ознаки геморагічного поліенцефаліта:

  • Частішає дихання;
  • Артеріальний тиск;
  • Печінка болюча і збільшена;
  • Стілець рідкий;
  • Гіпотонія м'язів кінцівок;
  • М'язовіпосмикування.

  Імовірність летального результату дуже велика.

  Алкогольна депресія

  Алкогольна депресія як самостійне захворювання зустрічається дуже рідко. Тривати вона може від декількох днів до декількох тижнів. Людина, що знаходиться в цьому стані, відчуває дратівливість і тугу, він звинувачує своє оточення в нечутливим ставлення до себе, при цьому він гостро відчуває свою провину і неповноцінність.

  Даний психоз характеризується коливаннями настрою. При цьому у хворого може спостерігатися тривога, дисфорія, сльозливість. З'являються суїцидальні думки, тому за хворим в такому стані необхідно встановлювати постійне спостереження. Це може відбуватися як після запою, так і під час нього.

  Діпсоманія при алкоголізмі

  Діпсоманія проявляється у людини прагненням до запою - тривалого пияцтва. Даний вид психозу зустрічається у хворих, які страждають на епілепсію, ендокринних психосиндрома, маніакальною депресією. Тривале пияцтво може тривати до 3-х тижнів, розпочавшись під час тривалого утримання від спиртних напоїв. Закінчується він теж раптово, причому у людини може з'явитися відраза до алкоголю.

  Приступ дипсоманії зазвичай настає після порушення сну або будь-яких інших моментів, які виснажують організм алкоголіка. На цьому тлі психоз алкогольний може розвиватися дуже стрімко і болісно.

  Антабусний психоз

  При лікуванні алкоголізму ліками тетурамом (дисульфірамом, антабусом) важким ускладненням є антабусний психоз. Занадто великі дози цього препарату або чутливість до нього організму людини внаслідок органічної неповноцінності нервової системи, хронічної інтоксикацією алкоголем або травмою голови нерідко призводять до дуже важкого психозу. Даний психоз має 3 стадії розвитку.

  Продромальная (перша) стадія триває від декількох днів до декількох тижнів, а характеризується вона сонливістю, запамороченням, розладом сну, млявістю у хворого, пригніченим настроєм, неприємним відчуттям в області серця.

  У розпалі захворювання кілька варіантів розвитку:

  • З параноїдними і галюцинаторно-параноїдними розладами психіки;
  • З спутаним свідомістю;
  • З маніакальним станом.

  На останній стадії даного психозу переважають млявість, слабкість, емоційна лабільність. Хворий погано пам'ятає свій стан, яке було в гострому періоді хвороби. Тривалість психозу може тривати до 2-х місяців.

  При антабусний психозі висока частка суїцидів. Їх причини різні: іноді спроби самогубства відбуваються через афективних коливань при алкогольної інтоксикації, іноді і з особистісними особливостями, а в деякому випадку з різними життєвими ситуаціями.

  Частота самогубств повністю залежить від ступеня деградації хворого. Найчастіше суїцид скоюють хворі з повністю збереженим інтелектом, а не безвідповідальні. Дуже часто причиною таких вчинків стає конфлікт в родині. Досить частими є випадки, коли через дії хворого з маренням ревнощів страждає кілька людей: передбачуваний суперник, дружина, діти хворого. Зазвичай суїцидальні вчинки відбуваються алкоголіком при афективної спалаху в стані депресії.

  УВАГА! Інформація, опублікована в статті, носить виключно ознайомчий характер і не є інструкцією до застосування. Обов'язково проконсультуйтеся з Вашим лікуючим лікарем!

  Alko03.ru

  Абстинентний синдром при алкоголізмі

  Постійне вживання алкоголю призводить до серйозних психологічних і фізіологічних порушень організму.

  Абстинентний синдром при алкоголізмі нагадує ознаки похмілля, але це зовсім не так. Він триває до двох днів, можливо, навіть тиждень.

  Цей синдром з'являється тоді, коли припиняється надходження в організм алкоголю (після тривалого запою) або зменшується його доза.

  Ознаки

  Алкоголізм - це серйозне захворювання, яке має кілька стадій розвитку. На першій стадії проявляється потяг до алкоголю, людина не може від нього відмовитися. На другий? посилена залежність від спиртних напоїв.

  Абстинентний синдром з'являється саме на цій стадії розвитку. Продукти розпаду алкоголю, токсини накопичилися в організмі людини, і він відчуває нестримну потребу в черговий дозі спиртного.

  Знижується працездатність, швидка стомлюваність, неврівноваженість, істерія, стає погана пам'ять, знижується інтелектуальний рівень - це явні ознаки абстинентного синдрому. При цьому людина дратівлива, неспокійний, пригнічений, виникають різкі сплески гніву і радості. На третій стадії розвитку алкоголізму посилюються всі прояви цього захворювання, людину мучить безсоння, виникають депресії, починається деградація особистості.

  Найчастіше від алкогольної залежності рекомендують монастирський чай, про який розповідала Олена Малишева в програмі "Здоров'я". Мало того, що монастирський збір є 100% натуральним засобом, так ще й допомагає в 99 випадках з 100 вже через 3 тижні. Ефективніше кошти за співвідношенням ціна / якість, чесно сказати, важко знайти.

  Скільки триває абстинентний синдром?

  Все залежить, на якій стадії алкоголізму він проявляється. На початковому етапі його можуть прийняти за звичайне похмілля, адже ознаки у них схожі:

  • Психічний, фізичний дискомфорт;
  • Тяга випити алкоголь;
  • Порушення сну;
  • Перепади настрою (депресія).

  Але після обіду все це зникає, людина стає здоровим. Тривалість алкогольного абстинентного синдрому становить 1-2 дня, тиждень-два. Він має різні ступені тяжкості:

  • Легку;
  • Помірну;
  • Яскраво виражену;
  • Важку.

  Симптоми

  У алкоголіка при цьому захворюванні виникає підвищення температури, втрачається апетит, з'являється нездоровий колір обличчя. При абстинентному синдромі симптоми виявляють в порушенні роботи серця, ЦНС, мозку, печінки, кишечника, кровоносних судин, координації руху, м'язового тонусу:


  • Розширюються зіниці;
  • Червоніє шкіра, набряклість тіла;
  • Сильні головні болі;
  • Пітливість;
  • Болить серце, розвивається гіпертонія;
  • Наліт на мові, нудота, блювота;
  • Запори, проноси;
  • Цироз печінки, гепатит;
  • Порушення координації руху.

  Алкогольний абстинентний синдром має такі симптоми на останній стадії захворювання:

  • Судомні напади;
  • Прикушує мову;
  • Самовільно відбувається сечовипускання;
  • Внутрішньокишкове кровотеча;
  • Геморой;
  • Приступ психозу (біла гарячка);
  • Алкоголік тремтить всім тілом, трусяться руки;
  • Западають очі, загострюється особа;
  • Синюшність на руках і ногах;
  • Ціаноз;
  • Набряк мозку;
  • Постійні кошмари.

  Людина перестає бути особистістю, втрачає всі свої моральні цінності, без алкоголю жити не може, постійно виявляються психози. Абстинентний синдром при хронічному алкоголізмі лікуватися найскладніше.

  Зняття на дому

  Підтримка рідних і близьких дуже важлива при лікуванні алкоголізму. Як позбутися від абстинентного синдрому?

  Лікування можна пройти в спеціальній клініці, де під наглядом фахівців досягається потрібний результат. Важливим фактором є бажання самої людини - вилікуватися. Існують певні критерії, при яких можна робити зняття абстинентного синдрому на дому:

  • Якщо тривалість запою не менше 7 днів;
  • Попередній запій був більше трьох місяців тому;
  • Вік молодше 60 років;
  • Алкоголізм триває не менше 5 років;
  • Немає ніяких хронічних захворювань;
  • Відсутні психічні відхилення;
  • Людина відчуває себе нормально;
  • Чи не спостерігається ожиріння і виснаження.

  Можна викликати нарколога на будинок або прийти до нього на прийом. Лікар призначає медикаментозне лікування. Роль рідних важлива в тому, щоб проконтролювати цей процес в домашніх умовах. Хворому виписують заспокійливі засоби (феназепам, седуксен, сонапакс), вітамінний комплекс (фолієву кислоту, тіамін, вітаміни групи В, С).

  Зняття абстинентного синдрому при важкій формі допомагає седативна терапія (транквілізатори, снодійне).

  Самое вірний засіб - це правильно харчуватися. При алкоголізмі порушується режим харчування, в організм не надходять потрібні вітаміни і мікроелементи. Смачно поїсти, відбиває будь-яку охоту випити.

  Як зняти абстинентний синдром? За допомогою медикаментів, крапельниць, народних засобів. Важливо, щоб в організм надходили поживні речовини, полівітамінні комплекси.

  Потрібно частіше пити соки, морси, зелений чай, мінеральну воду, є багато різних фруктів (фруктоза покращує обмін речовин і виводить з організму залишки алкоголю і токсинів). При лікуванні алкоголізму приймають відвар з нечищеного вівса, звіробою. Потрібно налаштовувати хворого на позитивний настрій, краще за все спілкування з психотерапевтом.

  Важливо не займатися самолікуванням, а завжди консультуватися з лікарем.

  Izlechenie-alkogolizma. ru

  Температура після алкоголю

  Ми з раннього дитинства знаємо, що нормальна температура тіла - класичні 36,6 ° С. У межах норми вважається підвищення до 36,9 ° С, а ось 37,1-37,5 ° С - це вже субфебрильна показники, при яких зазвичай і пробиває озноб. Іноді любителі спиртного відзначають, що у них піднімається температура тіла після алкоголю . Спробуємо розібратися, чи нормально це і чому так відбувається?

  Як впливає алкоголь на судини

  Давайте для початку познайомимося з фізіологією. Терморегуляція організму здійснюється за допомогою судинної системи, яка також потрапляє під вплив прийнятого алкоголю, який надає на кровоносні судини два види дії - етанол як звужує їх, так і розширює.

  Спочатку алкоголь розширює судини, за рахунок чого посилюється поверхневий кровообіг. Особливо це помітно на обличчі - у багатьох навіть від келиха вина червоніють щоки. А особливо старанних шанувальників Бахуса видає червоний ніс. Після розширення відбувається зворотна дія, т. Е. Судини різко звужуються, що може привести до спазму і стрибка тиску. Іноді саме це стає причиною інсульту або інфаркту. Причому частенько це відбувається у досить молодих людей, яким немає і сорока та які випивають не дуже часто або у великих обсягах.

  Чому піднімається температура після алкоголю

  Після прийому алкоголю температура може підніматися з кількох причин:

 • Перш за все, до невеликої гіпертермії може привести вже описане вище розширення судин.
 • Якщо температура підвищується кожного разу після випивки, а також супроводжується свербінням або появою червоних плям на тілі (особливо на шиї, обличчі), можливо, це прояв алергічної реакції.
 • Схожа реакція відбувається після випивки в тому випадку, якщо є вроджена непереносимість етанолу.
 • Однак така непереносимість може бути і придбаної. В цьому випадку причинами є найчастіше психологічні потрясіння або черепно-мозкові травми.
 • Алергія може бути не тільки на сам етанол, а й на якісь компоненти спиртного напою - в цьому випадку хворий може почати задихатися, червоніти, часто з'являється нудота і блювота, підскакує тиск, і все це відбувається на тлі гіпертермії.
 • Інша причина - проблеми з шлунково-кишковим трактом, загострюються через алкоголь і супроводжувані болями в животі. В цьому випадку коштувати обстежитися у лікаря і перевірити підшлункову залозу, шлунок і печінку.
 • І, нарешті, підвищення температури тіла після прийому алкоголю може бути через банальну інтоксикації, т. Е. Отруєння продуктами переробки спиртного. В цьому випадку гарантовано сильне похмілля з нудотою, блювотою, дикими головними болями, слабкістю, ознобом і нерідкими порушеннями стільця.
 • Чим загрожують скачки температури тіла після прийому алкоголю

  Спиртні напої негативно впливають як на фізичне здоров'я, так і на психологічний. Гіпертермія може бути наслідком дуже серйозних проблем, як з шлунково-кишкового тракту, так і серцево-судинною системою.

  При постійному зловживанні спиртним різко зростає ризик інсульту, інфаркту, появи хронічних захворювань, причому в досить молодому віці. Особливо це стосується жінок, які мають більш слабкий організм, сильніше схильний до токсичного впливу алкогольних напоїв. Саме тому у прекрасної статі в кілька разів частіше зустрічається цироз печінки, а також серйозні проблеми з серцем, головним мозком і судинами.

  Чи варто приймати жарознижуючі

  Якщо температура підвищується до 37,5 ° С, краще не захоплюватися жарознижувальними препаратами, які можуть в поєднанні з алкоголем зіграти над організмом людини несподівану і злий жарт. Варто побільше пити і очистити шлунок і кишечник від токсичних продуктів розпаду етанолу. Для цього можна випити проносне, зробити клізму, викликати блювоту.

  Якщо температура підскочила до високих позначок і викликана алкогольним отруєнням, також не варто приймати жарознижуючі препарати без погодження з фахівцем, найкраще викликати швидку.

  При постійній гіпертермії після прийому спиртного варто пройти обстеження, щоб визначити причину такого явища.

  Opohmele. ru

  Розпад алкоголю в організмі людини супроводжується виділенням токсичного ацетальдегіду і вивільненню не менше шкідливих вільних радикалів. Рівень концентрації в крові цих речовин безпосередньо залежить від кількості вжитого алкоголю, його фортеці. Серед внутрішніх факторів організму визначають тяжкість отруєння можна назвати швидкість метаболізму і загальний стан організму. Найбільш типові симптоми, такі як головний біль, слабкість і зневоднення можуть в залежності від умов поєднуватися з такими проявами як температура при похміллі або алергія. Імунна система може відреагувати на отруйний ацетальдегід падінням артеріального тиску, почервонінням шкіри і іншими явищами.

  Температура

  Температура при отруєннях теж не рідкість, в тому числі і при отруєнні продуктами розпаду алкоголю. Зазвичай температура не піднімається вище 37-38 градусів Цельсія, але якщо температура піднялася до 39 градусів і вище, то варто негайно викликати швидку допомогу. У разі невисокої температури, можна прийняти жарознижуюче / аналгезуючий засіб і позбавлятися від похмілля звичайними методами:

  • Активоване вугілля або «Ентеросгель»
  • Зорекс (унітол)
  • Бурштинова кислота

  Сприяє нормалізації температури тіла теплий душ і енергійне обтирання рушником. Від походу в лазню або сауну варто поки утриматися - серцево-судинна система при похміллі працює з навантаженням, збільшувати яку не варто.

  Зниження температури

  Ще одна особливість організму при настанні похмілля може спостерігатися в абсолютно здорових людей - зниження температури тіла до 35,5- 36 градусів. Така реакція спостерігається з - за порушення функцій судинної регуляції викликаної вживанням спиртних напоїв і подальшим їх розкладанням ферментами. Зазвичай, температура тіла нормалізується в першій половині дня в той же час як проходять основні симптоми похмілля. Якщо температура тіла падає нижче критичної позначки 35,0 градусів, потрібно терміново викликати швидку допомогу, тому що розвивається загрозливий стан - колапс. Причиною колапсу може стати загострення серцево - судинного захворювання під впливом спиртного або при отруєнні неякісним алкоголем. Навіть одноразове прояв подібної реакції з боку організму служить серйозною підставою для невідкладного візиту до лікаря.

  Причини для візиту до лікаря

  Коли температура з похмілля піднімається постійно і супроводжується ознобом або болем в області серця, потрібно обов'язково проконсультуватися у лікаря. Причин для сильного занепокоєння може і немає, але обстеження допоможе виявити серцеві хвороби, при яких вживання спиртних напоїв протипоказане (по крайней мере, до лікування). Не виключено, що діагноз буде пов'язаний з частим вживанням алкоголю, тому як серцевий м'яз під його впливом може виснажуватися.

  Будь-які хворобливі або атипові прояви похмільного синдрому вимагають звернути підвищену увагу і прислухатися до свого здоров'я - можливо, прийшов час зупинитися і кинути пити.

  Alcoholismy-net. ru

  -1- -2-

  Шлунок

  Хронічний алкоголізм незмінно супроводжується ураженням слизової оболонки шлунка, порушенням його секреторної і моторної функції, що проявляються картиною алкогольного гастриту. Патоморфологічні дослідження із застосуванням біопсії слизової оболонки шлунка виявили різні форми і стадії хронічного гастриту аж до атрофічного з метаплазією епітелію, причому глибина ураження залозистого апарату і епітелію слизової оболонки шлунка залежить в основному від давності зловживання алкоголем.

  На ранніх стадіях алкоголізму можуть мати місце підвищення кислотності шлункового соку і печія, проте в подальшому знижується як кислотообразующая, так і переваривающая функції шлунка, причому вироблення пепсину порушується при алкоголізмі раніше і в більшій мірі.

  Разом з секреторною зазвичай порушується і моторна функція шлунка. При підвищенні кислотності шлункового соку сповільнюється евакуація зі шлунка. Зниження секреторної здатності поєднується, а почасти й є причиною прискореної евакуації вмісту зі шлунка.

  Порушення моторної функції проявляється, крім того, неспроможністю кардії, що веде до рефлюксезофагату, який посилюється безпосереднім впливом алкоголю на слизову оболонку стравоходу.

  Дуже важливо, що після припинення прийому алкоголю відновлюються морфологічна структура слизової оболонки шлунка і його секреторна функція.

  Різноманітні відчуття диспепсического характеру, в тому числі пов'язані з хронічним алкогольним гастритом, - вельми часта причина звернення осіб, які страждають алкоголізмом, до терапевта.

  Найбільш часто у хворих алкогольним гастритом спостерігається Ранкова блювота , болісна, повторна, зазвичай мізерним вмістом, слизом, іноді не приносить полегшення хворому. Для алкоголізму взагалі характерно зникнення блювотного рефлексу на прийом великих, часто токсичних доз алкоголю і в той же час поява ранкової блювоти натщесерце - найважливішого симптому алкогольного гастриту. Ранкова блювота зазвичай поєднується з Тупий болем В надчеревній ділянці, почуттям розпирання в ній, Відрижка, неприємний смак у роті . Запекла блювота при зміненої слизової оболонки шлунка і порушення його моторної функції може стати причиною розвитку синдрому Маллорі - Вейсса, розривів слизової оболонки кардії з рясним шлунковою кровотечею.

  Больова симптоматика при алкогольному гастриті рідко виступає на перший план серед різноманітних скарг хворого на диспепсичні розлади. Досить типово для цих хворих Відсутність апетиту, особливо ранкова анорексія при досить сильній спразі . При огляді звертають на себе увагу зміни мови: зазвичай він сухуватий, обкладений брудним сірувато-коричневим наспіваною. Пальпація живота нерідко помірно болюча в надчеревній ділянці.

  Слід враховувати ульцерогенний ефект алкоголю: одноразовий прийом великих доз етанолу є однією з причин розвитку геморагічного і ерозивного гастриту.

  Багаторічна зловживання алкоголем є чинником, що провокує загострення і важкий перебіг виразкової хвороби.

  Порушення травної функції шлунка у хворих алкогольним гастритом супроводжується зазвичай розладом стільця, частіше поносом в період запою і після нього, рідше запорами, іноді чергуванням проносів і запорів. Розлади стільця, крім того, пов'язані з розвиваються зазвичай у цих хворих ентероколітом і порушенням функції підшлункової залози.

  Підшлункова залоза

  Значення алкоголю в походженні гострого і хронічного панкреатиту добре встановлено. Зловживання алкоголем як причина гострого панкреатиту спостерігається приблизно в 50% всіх випадків панкреатиту. Цей відсоток серед хворих на гострий панкреатит молодого віку до 39 років ще більш зростає. Більш того, розвиток панкреатиту у молодого чоловіка, яка не страждає на патологією жовчних шляхів, має наводити лікаря в першу чергу на думку про ймовірну алкогольної етіології ураження підшлункової залози.

  У походження гострого і хронічного панкреатиту при алкоголізмі, крім токсичної дії алкоголю на паренхіму залози і порушення нервової регуляції, мають значення порушення прохідності панкреатичного протоку і підвищення внутріпанкреатіческая тиску внаслідок набряку слизової оболонки дванадцятипалої кишки і дуоденальногососочка і антиперистальтичних рухів з закидом вмісту кишки в панкреатичний протік. Певну роль відіграє підвищення судинної проникності з периваскулярной плазмо - і геморагій, характерне для алкоголізму.

  Для гострого панкреатиту

  Алкогольної етіології типові напади резчайшей Болі в надчеревній ділянці; біль настільки інтенсивна, що, незважаючи на алкогольне сп'яніння і зниження больової чутливості, хворі кричать, стогнуть, намагаються змінити положення тіла. Біль іноді відразу набуває оперізуючий характер і зазвичай супроводжується повторної багаторазової Блювоти. Пальпація живота у верхніх відділах різко болюча, хоча живіт в перші години хвороби залишається м'яким. Лабораторні дослідження виявляють лейкоцитоз з нейтрофільний зсув вліво, високу активність амілази (діастази) сечі. Іноді при деструктивних формах панкреатиту, панкреонекроз досить швидко розвивається глибокий колапс.

  Хворі підлягають екстреної госпіталізації в хірургічне відділення; наявність хронічного алкоголізму і стан сп'яніння у хворих не повинні перешкодити виявленню такої грізної абдомінальної катастрофи, як гострий панкреатит. Навпаки, напад гострого болю в надчеревній ділянці у алкоголіка повинен завжди змушувати думати про можливість панкреатиту.

  Нерідко у хворих на алкоголізм при гострому панкреатиті виникає алкогольний делірій, що повинно враховуватися при госпіталізації. У той же час необхідно мати на увазі, що делірій може розвинутися при гострому панкреатиті до приміщення хворого в психіатричний стаціонар. Розпізнавання будь-якої патології у бального з делірієм вкрай важко, а панкреатиту - особливо. Тому потрібно ретельно пальпувати живіт у цих хворих не обов'язково визначати активність амілази (діастази) сечі в різних порціях.

  Хронічний панкреатит

  Алкогольної етіології проявляється больовий і диспепсичний симптоматикою, вираженою в різному ступені. Основна скарга хворих - Больові відчуття в надчеревній і навколопупковій областях . Найчастіше це тупа постійний біль, відчуття розпирання і дискомфорту у верхньому відділі живота. Біль зазвичай посилюється після алкогольних ексцесів, похибок в дієті, при прийомі жирної їжі, переїданні. При рецидивуючій формі хронічного панкреатиту на тлі постійної тупий біль виникає напади гострого болю в надчеревній ділянці, що приймає нерідко оперізуючий характер. За інтенсивністю біль під час нападу істотно не відрізняється від болю при гострому панкреатиті. Зазвичай вона поєднується з вираженою в різному ступені хворобливістю при пальпації в надчеревній і мезогастральной областях. Хворих на хронічний алкогольним панкреатитом зазвичай турбують Зниження апетиту, нудота, розлад шлунку .

  Мікроскопічне дослідження капа виявляє значну кількість жиру і неперетравлених м'язових волокон. Диспепсичні розлади у цих хворих пов'язані в першу чергу з порушенням функції підшлункової залози.

  Хронічний панкреатит алкогольної етіології найчастіше зустрічається вулиць, які тривалий час страждають на алкоголізм. Зазвичай хронічний панкреатит розвивається після 10 років зловживання алкоголем, у жінок цей термін скорочується в 1,5 рази.

  Різновидом хронічного алкогольного панкреатиту є Кальцифікуючий панкреатит , походження якого пояснюється тим, що алкоголь підвищує вміст білка в панкреатическом соку і преципитацию його в протоках підшлункової залози. Білкові пробки в ряді випадків затримуються в протоці і кальціфіціруются, утворюючи камені. Локальне закриття проток викликає пошкодження часточок залози аж до лобулярних некрозів і формування множинного псевдокістозного переродження підшлункової залози. При цьому пальповані горбисті утворення вимагають виключення їх пухлинного походження. Велику допомогу в розпізнаванні цієї патології надає ультразвукове дослідження підшлункової залози, чітко демонструє кістозний характер патологічних утворень.

  Лікування хронічного панкреатиту

  Хронічного панкреатиту алкогольної природи вимагає перш за всією відмови від прийому алкоголю. Необхідно дотримуватися дієти, повноцінну за білковим і вітамінним складом, з виключенням жирних та гострих страв. Харчування має бути дробовим, 5-- 6 разів на добу. Показані вітаміни групи В, нікотинова кислота. При недостатності зовнішньосекреторної функції залози необхідно заместительное призначення панкреатину по 6-8 г на добу або його аналогів.

  Ураження підшлункової залози при алкоголізмі іноді призводить до порушення функції острівковогоапарату - инсулярной недостатності. Найчастіше ця недостатність носить прихований характер і виявляється при проведенні проб з цукровим навантаженням. Іноді спостерігається клінічна картина легкого цукрового діабету.

  Печінка

  Алкогольний цироз печінки відомий з часів класичного опису його R. Laennec (1819). В даний час алкоголізм є основним етіологічним фактором, що обумовлює розвиток цирозу неінфекційної природи.

  В патогенезі ураження печінки при алкоголізмі (алкогольний гепатопатии) основне значення має пряму токсичну дію етанолу на гепатоцит, що викликає його функціональну метаболічну перевантаження, дистрофію і некроз. Біопсія печінки (черезшкірна або при лапароскопії) дозволила детально вивчити морфологію алкогольної гепатопатии і динаміку процесу.

  Ураження печінки включає алкогольну дистрофію (білкову та жирову), алкогольний гепатит і цироз.

  Алкогольна жирова дистрофія печінки

  Виявляється помірним збільшенням печінки без істотних порушень функції. Білкова дистрофія свідчить про більш глибокому ураженні гепатоцита і нерідко є предстадіей некрозу клітини. Алкогольна дистрофія є оборотною, відмова від прийому алкоголю веде до повного відновлення нормальної структури гепатоцита.

  Алкогольний гепатит

  Може протікати латентно по типу хронічного персистуючого з поступовим формуванням цирозу або по типу гострого алкогольного гепатиту з некрозами печінкової тканини. Хоча в більшості випадків алкогольний гепатит розвивається на тлі дистрофії печінки, будучи стадією, що передує формуванню цирозу, в деяких випадках він може розвиватися як на тлі інтактною раніше печінки, так і на тлі сформованого цирозу.

  Клінічна картина хронічного алкогольного гепатиту в більшості випадків відрізняється доброкачественностью течії, характерною для персистирующих гепатитів взагалі. Відзначається гепатомегалия, іноді незначна минуща гіпербілірубінемія, гіпоальбумінемія при збільшеному вмісті гаммаглобулинов. Такі ознаки, як еритема долонь, судинні зірочки на шкірі, частіше свідчать про формування цирозу печінки. Важливо підкреслити, що тривале утримання від прийому алкоголю, як правило, веде до регресу захворювання.

  Гострий алкогольний гепатит

  Розвивається частіше у хворих з тривалим алкогольним анамнезом незабаром після вживання значної дози алкоголю. Початок захворювання гострий: зникає апетит, з'являються нудота, блювота, біль у надчеревній ділянці та правому верхньому квадранті живота. Біль в животі іноді настільки інтенсивна, що у хворих підозрюють гостру хірургічну патологію органів черевної порожнини. Одночасно відзначаються ломота в тілі, біль у м'язах, поперекової області, підвищується температура до 38-38,5 ° С. Незабаром, через 1-2 дня, з'являються жовтяниця, що має всі ознаки паренхіматозної, свербіж шкіри. Печінка зазвичай збільшена, нерідко щільної консистенції, пальпація її болюча при м'якому животі. Іноді збільшується селезінка і з'являються ранні ознаки портальної гіпертензії, включаючи асцит. Останні симптоми частіше спостерігаються у випадках гострого алкогольного гепатиту на тлі цирозу печінки. У крові зазвичай виявляються лейкоцитоз аж до лейкемоідной реакції, підвищення ШОЕ, іноді анемія. Дуже характерна гіпербілірубінемія, причому тривалий і особливо зростаюче підвищення рівня білірубіну вважається зазвичай несприятливим і прогностичним ознакою. Активність аланін - і аспартатамінотрансферази (АлАТ і АсАТ) зазвичай значно підвищена - до 300 од. и більше. У хворих постійно виявляються гипоальбуминемия і підвищення вмісту гаммаглобулинов сироватки.

  Морфологічно гострий алкогольний гепатит виражається центролобулярное некрозом, характерна поява алкогольного гиалина; в зоні некрозу і періпортапьних просторах зазвичай виражена лейкоцитарна інфільтрація. Запальна інфільтрація зазвичай веде до розвитку фіброзної тканини навколо зони некрозу.

  У диференціальної діагностики алкогольного гепатиту істотне значення мають анамнестичні відомості про багаторічному зловживанні алкоголем і алкогольному ексцес незадовго до захворювання. Крім того, зазвичай у хворих є й інші висцеропатии або неврологічні прояви алкоголізму. Нерідко гострий алкогольний гепатит, особливо ускладнений наростаючою печінковою недостатністю, супроводжується психотическим станом на кшталт делірію, при цьому є велика небезпека подальшого розвитку коми.

  Перебіг гострого алкогольного гепатиту визначається поширеністю некрозів печінкової тканини і варіює від легких стертих форм, що протікають без вираженої інтоксикації і жовтяниці, до важких з клінічною картиною no-добудуй жовтої дистрофії печінки, що закінчуються смертю від печінкової недостатності. Значною мірою прогноз залежить від дотримання хворим режиму повної відмови від прийому алкоголю.

  Триваюча алкоголізація зазвичай веде до прогресування хвороби і смерті від гепатаргіі.

  Динамічне лапароскопічне спостереження за хворими, які перенесли гострий алкогольний гепатит, і повторні біопсії печінки виявляють формування на місці некрозів дрібних рубців, масивні некрози ведуть до розвитку через кілька місяців постнекротіческого цирозу печінки.

  Алкогольний цироз

  - Заключна стадія ураження печінки при хронічному алкоголізмі. Морфологічно алкогольний цироз може мати риси портального. У цих випадках він зазвичай формується через стадію дистрофії, і нерідко при вивченні матеріалу біопсії добре простежуються варіанти Сполучень дистрофії з різними стадіями циротичного процесу. Цироз як результат гострого алкогольного гепатиту, особливо повторного, носить характер постнекротіческого. Нерідко цироз буває змішаним, т. Е. Для нього можуть бути характерні риси портального і постнекротіческого.

  В останні роки встановлено, що «ціррогенной» дозою є щоденне вживання 60 г і більше етанолу в день в середньому протягом 10 років. Доведено, що ризик розвитку цирозу печінки у зловживають алкоголем протягом 15 років в 8 разів вище, ніж вулиць з алкогольним анамнезом протягом 5 років.

  Клінічна картина цирозу печінки досить характерна. Хворі скаржаться на постійну тупий біль у правому верхньому квадранті живота, почуття розпирання, нерідко відчуття гіркоти у роті. Зазвичай відзначаються типові симптоми цирозу: помірна иктеричность склер, судинні зірочки на шкірі, еритема долонь, гінекомастія, кровоточивість, макроцитарная анемія. Печінка зазвичай збільшена, щільна; збільшення селезінки менш характерно. Нерідко мають місце виражені ознаки портальної гіпертензії: асцит, варикозне розширення вен стравоходу, ускладнений кровотечею.

  Більшість хворих - чоловіки з багаторічним алкогольним анамнезом. Загострення хвороби і погіршення стану, рецидиви жовтяниці за часом зазвичай збігаються з алкогольними ексцесами і розвиваються після періоду запою.

  Лабораторне дослідження виявляє ряд грубих функціональних порушень, обумовлених поразкою печінкової паренхіми. У хворих може виявлятися помірне підвищення рівня білірубіну сироватки, зміна білкового профілю: гіпоальбумінемія і гиперглобулинемия; страждає антитоксична функція печінки, закономірно знижується рівень протромбіну крові. Нерідко порушується утворення глікогену в печінці, що в поєднанні з ураженням інсулярного апарату підшлункової залози може приводити до значних зрушень у вуглеводному обміні діабетичного характеру.

  Цироз печінки при триваючому зловживанні алкоголем тече зазвичай несприятливо, швидко наростає функціональна недостатність печінки, розвивається портальна гіпертензія, набряково-асцитичної синдром, рано з'являється печінкова енцефалопатія. Алкогольні ексцеси - одна з найчастіших причин загострення хвороби, декомпенсації процесу, наростання печінкової недостатності і при цирозах печінки первинно неалкогольного походження (після гепатиту, малярії, бруцельозу тощо.).

  У хворих на хронічний алкоголізм і цироз печінки, в період наростаючої печінкової недостатності з печінковою енцефалопатією нерідко виникають психози з психомоторним - збудженням, галюцинаціями. Розвиток психозу у хворого з цирозом - несприятливий симптом, провісник насувається печінкової коми. Подібні хворі за своїм соматичному статусу дуже важкі для, психіатричних лікарень, а за психічним станом не відповідають можливостям терапевтичного стаціонару. Вони. підлягають переведенню в спеціалізовані психосоматичні відділення, де їм здійснюють енергійну дезінтоксикаційну терапію.

  Лікування алкогольного цирозу

  Ураження печінки при алкоголізмі вимагає категоричної відмови від вживання алкоголю. При цих умовах дистрофія печінки має зворотний розвиток. Повне утримання від прийому спиртних напоїв і постільна змістів; хворого з нетяжким алкогольним гепатитом також ведуть до одужання. Харчування має бути повноцінним по складу білків, вуглеводів і вітамінів. При наявності печінкової недостатності кількість білків має бути обмежена. У період загострення гепатиту, що здобуває характер агресивного, при швидкій прогредиентности хвороби показана в комплексі лікувальних заходів інтенсивна терапія кортикостероїдними гормонами: преднізолоном, триамцинолон та ін. Наростаюча печінкова недостатність з симптомами енцефалопатії вимагає енергійної дезінтоксикаційної терапії, що включає крапельне внутрішньовенне введення манітолу, великих доз вітамінів групи В і С, кортикостероїдних гормонів, розчину солей калію.

  Нирки

  Ураження нирок при алкоголізмі відноситься до токсичної нефропатії; провідною ланкою патогенезу є ураження клітин ниркової паренхіми етанолом і продуктами його метаболізму. Ранньою формою ураження нирок є гостра токсична нефропатія (токсичний некронефроза), що виникає зазвичай слідом за значним алкогольним ексцесом і виявляється невеликою протеїнурією і мікрогематуріёй. Морфологічні зміни мінімальні і полягають в дистрофії епітелію канальців. Перебіг цієї форми сприятливий, зазвичай на 5-6-й день утримання від прийому алкоголю склад сечі нормалізується. Розвиток ниркової недостатності при гострої токсичної нефропатії спостерігається вкрай рідко. Рецидивуючий перебіг алкогольної: нефропатії може ускладнитися приєднанням сечової інфекції та розвитком хронічного пієлонефриту з відповідною клінічною картиною.

  Крім цих форм, у хворих з тривалим алкогольним анамнезом ураження нирок нерідко набуває характеру хронічного гломерулонефриту з прогресуючим перебігом та розвитком ниркової недостатності. Алкогольна етіологія виявляється у 12% хворих на хронічний гломерулонефрит. Морфологічно алкогольний нефрит частіше є мезангіопроліферативний.

  Клінічна картина алкогольного гломерулонефриту залежить від його форми, можуть спостерігатися значна протеїнурія з нефротичним синдромом, безболісна гематурія, рідше артеріальна гіпертензія. Слід підкреслити, що алкогольний гломерулонефрит зазвичай виявляється у хворих поряд з іншими вісцеропатій, цирозом печінки, алкогольною кардіоміопатією, ураженням нервової системи.

  Кров

  Порушення кровотворення при алкоголізмі має складний патогенез. Токсична дія етанолу на еритроїдні клітини веде до мегалобластозу, який виявляється у 29-37% хворих на алкоголізм з анемією. При цьому у більшості хворих рівень фолатів в еритроїдних клітинах немає знижений. Одним з варіантів мегалобластноїанемії у алкоголіків є сидеробластна анемія, при якій в периферичної крові виявляються макроціти і гіпохромні мікроціти, анизо - і пойкилоцитоз.

  Іншою причиною анемії у хворих на алкоголізм є обумовлені цирозом печінки вкорочення терміну життя еритроцитів і кровотечі з варикозно розширених вен стравоходу і шлунка.

  Токсична дія алкоголю на гемопоез може проявитися розвитком нейтропенії, що спостерігається у 5% хворих на алкоголізм. Лейкопенія є однією з причин зниження опірності організму і важкого перебігу інфекцій, зокрема пневмоній, у хворих на алкоголізм, частого розвитку у них септичних ускладнень.

  Наші фахівці готові допомогти Вам в будь-який час:

  Practical-doctor. com

  Ускладнення АЛКОГОЛІЗМУ

  ПСИХІЧНІ І НЕВРОЛОГІЧНІ ОСЛОЖНЕНИЯ АЛКОГОЛІЗМУ

  ПСИХОЗ - стан, що виникає у 10% хворих на пізніх (другий-третій) стадіях алкоголізму, пов'язане порушенням обміну речовин в головному мозку, кисневим голодуванням нервових клітин, токсичним впливом алкоголю і приєднанням інших захворювань. Виникають психози, як правило, не в момент алкогольної інтоксикації, а через кілька днів після припинення прийому алкоголю. У хворого на алкоголізм розвивається затьмарення свідомості, людина живе в своїх фантазіях, не віддає собі звіту про свої дії. Хворому страшно, здається, що хтось його переслідує, хоче заподіяти шкоду, все це супроводжується тяжкими хворобливими переживаннями. Від стану афекту психоз відрізняється тим, що при психозі людина як би живе "всередині себе", не розуміє, що переживання його не пов'язані з реально існуючими проблемами.

  Після кожного психозу в головному мозку залишається слід, схожий на маленький рубець. У свою чергу, кожна нова доза спиртного залишає після себе зруйновані нервові клітини. Коли рубців на головному мозку стає багато, настає недоумство.

  БІЛА ГАРЯЧКА (делірій, delirium tremens) - найчастіший з алкогольних психозів. Виникає вона, перш за все, через глибокі порушень обміну речовин у всьому організмі. Першому приступу делірію звичайно передує тривалий запій або тривале, триває місяцями, безперервне пияцтво. Наступні психози можуть виникати і після нетривалих періодів пияцтва. Ураження печінки при зловживанні алкоголем призводить до порушення її функції, поломки компенсаторного механізму. Припиняється переробка спирту, що знаходиться в організмі в значних концентраціях. Утворюється багато проміжних токсичних продуктів розкладання алкоголю. Крім того, супроводжуючий алкоголізм авітаміноз (особливо вітамінів групи В) викликає порушення обміну такого речовини як глютамінова кислота, що підвищує патологічну збудливість нервової системи. Пусковим механізмом для білої гарячки є 3-5 день утримання від спиртного, момент зниження концентрації алкоголю в крові.

  Найчастіше біла гарячка (делірій) розвивається у людей з раніше перенесеними черепно-мозковими травмами, з хронічними захворюваннями, у хворих з пізнім початком алкоголізму.

  Чим же проявляється біла гарячка? Спочатку спостерігаються розлади сну, кошмарні, страхітливі сновидіння, страхи. У 20% пацієнтів на цій стадії делірію відзначаються судомні напади. Потім пригніченість, неспокій, страх змінюються благодушним, піднесеним настроєм, безпричинною веселощами. Хворі стають балакучі, непосидючі, кажуть швидко, незв'язно, легко відволікаються. З'являються напливи яскравих спогадів, можуть відзначатися навіть слухові галюцинації (оклики, клацання, звуки), марення.

  БРЕД - непохитні судження і умовиводи, що не відповідають об'єктивній реальності, що не піддаються психотерапевтичної корекції та порушують адаптацію хворого. Ознака психозу.

  Потім виникають зорові ілюзії, галюцинації. Сон як і раніше переривчастий, з страхітливими сновидіннями. Прокинувшись, хворий не може відрізнити сновидіння від реальності. З'являється світлобоязнь. Потім виникає повне безсоння.

  Переважають мікроскопічні рухливі множинні галюцинації: комахи або дрібні тварини. Значно рідше виникають галюцинації у вигляді великих тварин або фантастичних чудовиськ. Хворі відчувають страх. Часто зустрічаються зорові галюцинації у вигляді павутини, ниток, дроту.

  ГАЛЮЦИНАЦІЇ - яскраві вистави, доведені патологічним процесом до ступеня сприйняття реальних предметів. Навколишні предмети як би гойдаються, падають, обертаються.

  Змінюється почуття часу, час для хворого коротшає або подовжується. Поведінка, емоції, маячні висловлювання відповідають змісту галюцинацій. Хворі намагаються втекти, поїхати, сховатися, струшують щось з себе, звертаються до уявних співрозмовникам. Можливі 3 варіанти подальшого розвитку психозу. Або психоз закінчується, або переходить в хронічну форму, або настає глибоке затьмарення свідомості, кома, і пацієнт помирає. Спогади про перенесений психозі зберігаються частково. Психоз триває до 10 днів. Смертність при делириях становить 1-2% за даними різних дослідників. Серед причин смерті основними є набряк мозку і приєднання запалення легенів, серцево-судинної недостатності.

  ЕНЦЕФАЛОПАТІЇ

  АЛКОГОЛЬНІ ЕНЦЕФАЛОПАТІЇ - загальне позначення для особливої групи психічних порушень, що розвиваються, як правило, на 3-й стадії алкоголізму. При енцефалопатіях психічні розлади завжди поєднуються з порушеннями функціонування внутрішніх органів і поразкою нервів. Частіше хворіють чоловіки.

  Найчастіше захворювання передує ПСИХОЗ

  Для прикладу в лекції буде описана гостро виникає енцефалопатія, що називається в медицині енцефалопатією Верніке.

  Починається ця енцефалопатія після білої гарячки. Хворий відзначає сонливість, зорові галюцинації та ілюзії, може періодично вигукувати окремі слова, щось невиразно бурмотіти; можливі короткочасні стану знерухомлених, "застигання" з напруженням усіх груп м'язів. Швидко наростають фізична слабкість, пропадає апетит, хворий перестає рухатися. Через кілька днів порушується свідомість, аж до коми.

  З самого початку енцефалопатії Верніке спостерігається тремтіння, напади спазмів, мимовільні рухи кінцівок, поліневрит. Характерний зовнішній вигляд хворих. Як правило, вони виснажені, колір обличчя у них землисто - сірий або жовтуватий з брудним відтінком, обличчя одутле, характерна своєрідна сальність особи. Шкіра суха, в'яла, лущиться. Кінцівки синюшні, набряклі, на них легко утворюються великі некротичні пролежні (особливо при недостатньому догляді). Підвищення температури - це несприятлива ознака. Артеріальний тиск низький, часті непритомність. Часто відзначається рідкий стілець. Смертельний результат при гострій енцефалопатії - не рідкість, смерть зазвичай настає в середині або до кінця другого тижня від початку психозу. Найчастіше цьому сприяє пневмонія. Психоз, що не приводить до смерті, триває 3-6 тижнів. Варіанти результатів: перехід в Корсаковский психоз (описаний нижче), недоумство, інших результатів немає.

  Корсаковскому ПСИХОЗ називають "алкогольним паралічем". Як правило, Корсаковский психоз розвивається після перенесених важких делириев, але може виникнути і без важких попередніх порушень свідомості.

  Корсаковскому ПСИХОЗ - це хронічна енцефалопатія.

  Пацієнт плутається у часовій послідовності подій. Він розповідає про ніби щойно відбулися з ним події з повсякденного життя або про ситуаціях, пов'язаних з професійною діяльністю (наприклад, пацієнт, який кілька тижнів не залишав клініку, каже, що вчора їздив на дачу, копав, садив саджанці і т. П.) Іноді спостерігаються фантастичні, пригодницькі висловлювання.

  Спостерігаються неврити нижніх кінцівок. Ступінь ураження нервів ніг може бути різною, від легких порушень ходи до повного порушення здатності самостійно пересуватися.

  Одужання, якщо воно настає, що буває вкрай рідко, відбувається протягом року від початку психозу, т. Е. Захворювання неодмінно хронізується. Найчастіше формується виражений дефект - слабоумство. Зустрічаються летальні випадки від крововиливів, що призводять до розм'якшення в великих півкулях головного мозку.

  АЛКОГОЛЬНА ЕПІЛЕПСІЯ

  Алкогольна епілепсія - це виникають через токсичного ураження мозку судомні напади.

  Слід розуміти, що напади виникають через тривалого прийому спиртних напоїв. Найчастіше вони формуються на 2-3 стадії алкоголізму. Виникають в стадії похмілля. Найбільш характерні великі судомні напади (з падінням людини на підлогу, судомами всього тіла, прикусом мови, сечовипусканням), але можуть спостерігатися і інші. Кожен припадок залишає слід в головному мозку. При повному утриманні від алкоголю у невеликої кількості пацієнтів можливе припинення нападів.

  АЛКОГОЛЬНА ДЕГРАДАЦІЯ

  Алкогольна деградація розвивається на пізніх стадіях алкоголізму. Характеризується стійким погіршенням пам'яті та інтелекту, емоційним огрубінням, етичним зниженням, втратою критики до свого зловживання алкоголем і станом в цілому, занепадом здатності до систематичної праці і зазвичай втратою колишнього положення в суспільстві. Існує 3 типи деградації. Розглянемо їх.

  Деградація з пасивністю - хворий млявий, пасивний, безініціативний, втрачає колишні інтереси. Навіть в колі товаришів по чарці він залишається пасивним свідком того, що відбувається; будь-яка активність виникає тільки тоді, коли мова йде про придбання спиртних напоїв. Такі хворі схильні до утриманських способу життя.

  Деградація з психопатоподібними симптомами - у хворого відзначається підвищена дратівливість, гнівливість, схильність до істерик і депресій. Такі хворі відверто цинічні, не терплять заперечень, агресивні або ж, навпаки, боягузливі, улесливо і брехливі.

  Деградація з ейфорією - в стані хворого переважає безтурботне, благодушний настрій при різкому зниженні критики до своєї поведінки і положенню. Характерні зайва відвертість хворих в спілкуванні з оточуючими, жартівливий тон і достаток шаблонних мовних зворотів і стереотипних побитих жартів. Описаний при алкоголізмі алкогольний гумор найбільш виражений у цих хворих. У цих хворих "неможливо пробудити ні гордість, ні самолюбство, ні почуття гідності".

  Найбільш часто зустрічається неврологічне ускладнення алкоголізму - поліневрит.

  АЛКОГОЛЬНИЙ поліневрит

  Запалення нервів рук і ніг, пов'язане зі зловживанням алкоголем. Виявляється, головним чином, у вигляді розладів больовий і температурної чутливості в нижніх кінцівках. Хворого турбують неприємні відчуття: "повзання мурашок", "оніміння", "стягування м'язів", "печіння", "уколи"; слабкість кінцівок "ватяні ноги". Можливі ураження шкіри, пітливість рук і ніг, набряки. Виникнення поліневриту пов'язано як з прямим токсичною дією алкоголю, так і з дефіцитом вітамінів групи В і РР, що виникає при алкоголізмі.

  У деяких хворих через токсичної дії алкоголю утворюється так звана контрактура Дюпюітрена - ураження сухожилля 4 -5 пальців рук, ніг. Сухожилля зменшується в розмірах і тягне за собою шкіру, поступово формується змінена кисть (стопа), яка не може рухатися. Лікування - виняток прийому алкоголю і хірургічна корекція.

  Ускладнення алкоголізму, описані в цій роботі, типові для далеко зайшла хвороби. Лікувати їх складно. Запобігти також складно - треба відмовитися від прийому спиртного вчасно.

   

  Blago-dar. ru

  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

  Вернуться назад

  Powered by: Kandidat CMS

  -->