Симптоми алкогольного сп'яніння | Alkostop.info

Головна » Наслідки

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Симптоми алкогольного сп'яніння

Які існують ознаки алкогольного сп'яніння?

Росія не є єдиною країною, в якій населення п'є спиртні напої. Вона не є і найбільш питущою країною в світі. Є народи, в тому числі і Європейському Союзі, які традиційно зловживають алкоголем і робить це в більшому масштабі, ніж народи Росії. Незважаючи на те що вживання алкоголю дуже сильно поширене серед жителів планети, факт знаходження в стані алкогольного сп'яніння намагаються всіляко приховати.
норміроаннное вживання алкоголюЗа словами одного кіногероя, алкоголь є тим напоєм, який навіть найдостойніших джентльменів перетворює в свиней. Певна частка правди в цьому є, і залежить це від культури розпивання спиртних напоїв, яку дуже хотілося б підняти на просторах рідної батьківщини. Розуміють це все. І тому п'яні чоловік або жінка, опинившись в суспільстві, намагаються всіляко приховати ознаки алкогольного сп'яніння.

Що являє собою алкогольне сп'яніння?

алкогольне сп'янінняДаний стан характеризується тим, що алкоголь викликає гостру інтоксикацію на організм людини, яка п'є. Цей синдром проявляється в розгорнутій і гострій формі і можливий тільки після прийому спиртних напоїв. Отруєння горілкою, вином або коньяком призводить в особливий стан, що носить тимчасовий характер і супроводжується порушенням фізіологічних і психологічних функцій організму. Симптоми цих порушень виявляються в поведінці питущого і його реакціях.

Продукти розпаду сполук алкоголю є токсичні речовини, які чинять негативний вплив на весь організм людини в загальному і на центральну нервову систему зокрема. П'ючий переходить в такий стан, в якому йому дуже важко себе контролювати, хоча немає ніяких зовнішніх чинників, що на нього вплив. У кожного, вживає спиртні напої, це стан різний і залежить від індивідуальної переносимості, а також від кількості випитого спиртного.

Унаслідок різного впливу спиртних напоїв на організм, алкогольне отруєння буває різних видів. Це і просте алкогольне отруєння, і його більш змінені форми. У більш складних формах алкоголь є причиною виникнення дратівливого стану, який випив стає похмурим, він прагне до конфлікту з оточуючими. У багатьох випадках вид отруєння, який має назву дисфорическим, притаманний п'яницям зі стажем, але трапляються й винятки. Лікарі схильні відносити такий прояв сп'яніння до деяких захворювань головного мозку.

отруєння алкоголемУ деяких випадках стан сп'яніння може викликати зайву підозрілість. Який був напідпитку, чоловік починає сприймати поведінку і дії оточуючих, як спроби нанести йому образу чи прагнення його обдурити. Така поведінка може супроводжуватися агресією з його боку і відноситься до Параноїдні станом алкогольного сп'яніння. У той же час у підлітків може спостерігатися зовсім інша картина. Незміцнілий організм під впливом спиртного видає поведінку, більше нагадує кривляння або пияцтво з нез'ясовним буйством. Але така поведінка можлива і при шизофренії. У людей з великими амбіціями, які проявляються в прагненні постійно бути в центрі уваги або які хочуть справити враження, під впливом спиртних напоїв спостерігається істеричний вид сп'яніння. Вони намагаються справити враження, влаштовують якісь демонстративні сцени на публіку, супроводжуючи їх суїцидальними спробами.

Іноді при збігу ряду обставин у людини може проявлятися такий вид сп'яніння, який називається патологічним. Перебуваючи в цьому стані, підпилий суб'єкт не схожий на звичайного п'яницю. Він зберігає координацію своїх рухів, його не хитає з боку в бік, а мова при розмові не заплітається. Такий стан може статися, якщо перед вживанням спиртних напоїв чоловік певний час досипав, надмірно перевтомився чи у нього спостерігається церебральна недостатність. Цей вид сп'яніння проявляється в 2-х формах - епілептоідной і параноїчної.

У першому випадку спостерігається повна дезорієнтація, а також збудженість зі злостивістю. Замість злоби і гніву може бути присутнім страх, спостерігається незрозуміла і дуже сильна агресія. У другому випадку підпилий людина страждає від сильних галюцинацій, які супроводжуються репліками загрозливого змісту. Даний вид сп'яніння може виникнути несподівано і так само швидко зникнути, переходячи в глибокий сон. У першому випадку питати і соромити провинився страждальця його поведінкою безглуздо - він нічого не буде пам'ятати. А ось у тих, хто страждає параноїчної формою залишаються дуже барвисті спогади.

Симптоми сп'яніння

Який був напідпитку, чоловік знаходиться зовсім в іншому стані, ніж тверезий.

У нього відбуваються комплексні зміни як в психіці, що проявляється в його поведінці, так і в усьому організмі.

ейфорія після прийняття алкоголюЗмінюється його вегето-судинна регуляція. Всі ці зміни носять патологічний характер, і ніщо з цих проявів не відноситься до нормального стану - від порушеної координації рухів і стійкого алкогольного запаху з ротової порожнини до галюцинації, отруєння і т. П.

Одним із зовнішніх ознак сп'яніння, що свідчить, що перед вами знаходиться підпилий чоловік, є наявність у нього ейфорії. Вона виникає вже після перших невеликих доз спиртного. Якщо на цьому вживання горючої рідини закінчується, то такий стан проходить вже через кілька годин. У цьому стані спостерігається підвищена жвавість мови, багато психологічних блокування перестають діяти, людина стає більш розв'язаний в своїй поведінці і вчинках, проте не виходить за рамки пристойності. Він цілком себе контролює, але його поведінка характеризується деякою експресивністю, а самооцінка на період перебування в такому стані підвищується.

Однак це справедливо для відносно здорових людей. Ті ж, хто страждає на алкоголізм, можуть запросто впасти в стан дісфоріческого сп'яніння. В цей стан вони потрапляють, минаючи ейфорію. П'ючий замість того, щоб випробувати відчуття щастя або позитивні емоції, відразу стає похмурим і роздратованим, намагається конфліктувати і поводиться агресивно. Як було зазначено вище, ступінь сп'яніння залежить від індивідуальної реакції організму на спиртні напої, а крім цього, і від кількості випитого. З цієї причини і розрізняються ознаки сп'яніння, залежні від ступеня отруєння. Вони можуть легкими, середніми або важкими. В особливих випадках медиками відзначається алкогольна кома.

Легка ступінь сп'яніння

неуважність при легкому ступені алькогольного сп'янінняПри даній ступеня у людини вже є деякі зовнішні ознаки сп'яніння. Якщо зі здоров'ям все гаразд, то це може бути, як описано вище, ейфорія. У цьому стані дуже важко сконцентруватися, легко відволіктися на незначний сторонній подразник. Це можна спостерігати серед людей, які взяли 2-3 чарки спиртного і які в ході бесіди часто втрачають суть розмови, забуваючи, що хотіли сказати хвилину назад. Реакція випив сповільнюється відразу. Саме з цієї причини заборонено сідати за кермо автомобіля навіть в стані легкого алкогольного сп'яніння. Замість ейфорійного стану може спостерігатися замкнутість і запальність.

Симптоми отруєння невеликою дозою спиртного є і в вегетативно-судинній системі. Деякі ділянки тіла переповнюються кров'ю, що відразу стає помітно на шкірі або на слизовій оболонці. У цьому стані може відбуватися підвищене потовиділення, спостерігатися тахікардія, при якій кількість скорочень серця на хвилину досягає 90 ударів і більше. Це не означає, що виникли проблеми в серце. Тахікардія не є хворобою, а всього лише вказує на яку-небудь проблему в організмі, в даному випадку проявляючись як симптому отруєння. Це означає, що необхідно звернути на кровоносну систему підвищену увагу і в зв'язку з цим зменшити кількість уживаного спиртного або відмовитися від нього. Такі ознаки отруєння не потрібно упускати.

Уже при цьому ступені алкогольного сп'яніння у деяких людей спостерігається похитування під час ходьби, а виконання дрібних рухів дається з великими труднощами. Наприклад, вставити ключ в замок або протягнути нитку в голку. Якщо під час ходьби спробувати подивитися в інший бік, то це викличе відхід убік від напрямку руху. Додатково до всього запах з ротової порожнини чітко свідчить, що саме приймалося всередину організму. А в самому організмі, сечі і крові, відбудуться відповідні хімічні реакції на надійшов алкоголь, хоча аналізи на наявність етилового спирту можуть показувати негативний результат.

Середній ступінь сп'яніння

порушення координації руху при середньому ступені алкогольного сп'янінняЯкщо невеликими дозами спиртних напоїв обмежитися не вдалося, настає середня ступінь сп'яніння. В цьому випадку хімічні проби на наявність в крові етилового спирту впевнено покажуть позитивний результат без всяких коливань. Крім цього, з ротової порожнини буде різкий специфічний запах. У цьому стані виявляються всі ті ж симптоми і ознаки отруєння, що і при легкому ступені, тільки в більш сильному вигляді. Поведінка людини вже не буде таким нешкідливим, можливо, він навіть зазіхне на порушення суспільних правил поведінки, а також норм, закріплених в адміністративному і кримінальному кодексах.

Залежно від організму і психічного стану питущого, він може перебувати як в ейфоричному, так і в збудженому стані. Може проявлятися агресія і дисфорія. Боротьба, що навколо дійсність буде сприйматися спотворено. У бесіді часто присутня фрагментарність висловлювань, а послідовне виклад думок дуже ускладнене. Інтоксикація організму алкоголем відповість розладом вегетативно-судинної системи. Гіперемія і тахікардія будуть проявлятися в більшій мірі. Шкіра може бліднути, дихання почастішати, а кількість скорочень серцевого м'яза перевищить 100 ударів в хвилину. Зіниці дуже сильно розширюються, сповільнюючи свою реакцію на світлові подразники.

При середньому ступені отруєння проявляються стійкі порушення координації руху. Такій людині важко встояти на одному місці, його хитає і в стані спокою, і при русі. Одночасно з цим знижується поріг больової чутливості. Наприклад, в цьому стані людина часто ранить чи обпікає собі руку, але не відчуває болю, яка в повній мірі відчувається тільки в міру протверезіння.

Алкогольне отруєння в важкого ступеня та алкогольна кома

алкогольна комаВажка ступінь сп'яніння настає при великій кількості випитого спиртного. Ознаки сп'яніння в цій формі вказують на неможливість комунікації п'яної людини з оточуючими його людьми. Він повністю дезорієнтований в просторі, його реакція характеризується сильною загальмованістю, він не розуміє сенсу поставлених йому питань, а сам каже незв'язані і незрозумілі висловлювання, які не мають смислового навантаження. У нього спостерігається дуже сильна тахікардія, знижений кров'яний тиск, надмірне потовиділення і мимовільне сечовипускання.
У більшості випадків ні стояти, ні рухатися самостійно така людина не може і вимагає сторонньої допомоги. Узята на аналіз кров покаже наявність алкоголю в крові більше 3 проміле, а різкий запах з ротової порожнини послужить повною підставою для проведення такої хімічної проби.

При алкогольній комі людина буде перебувати в несвідомому стані, що повністю виключає будь-які можливості комунікації з оточуючими. Його психічна діяльність не подає жодних ознак. Хімічний аналіз крові покаже вміст алкоголю в крові понад 4 проміле.

У серцево-судинній системі і системі вегетативної регуляції спостерігатимуться серйозні порушення, які проявляються розладом дихання, мимовільним сечовипусканням і т. П.

УВАГА! Інформація, опублікована в статті, носить виключно ознайомчий характер і не є інструкцією до застосування. Обов'язково проконсультуйтеся з Вашим лікуючим лікарем!

Alko03.ru

Алкогольне сп'яніння і його ознаки

Алкогольне сп'яніння - це поєднання неврологічних, вегетативних і психічних розладів, які виникають внаслідок прийому спиртних напоїв.

Алкоголь в певних дозах здатний створювати відчуття веселощів і свободи, знімати психічне напруження, підвищувати настрій. Цей ефект є тимчасовим і зі збільшенням кількості випитого змінюється збудженням центральної нервової системи з втратою самоконтролю, з агресивним або, можливо, пригніченим і пригнобленим настроєм.

Алкогольне сп'яніння виникає у різних людей з різною швидкістю. Вона залежить від стану організму (спадкової схильності, ступеня наповнення шлунка їжею) і безпосередньо від процентного вмісту спирту в напої.

Стан алкогольного сп'яніння визначає кількість вжитого алкоголю на кілограм ваги, статусом організму на момент вживання спиртного, а також індивідуальною переносимістю. Важке сп'яніння можуть викликати навіть невеликі дози міцних напоїв, якщо людина буде дуже втомленим, виснаженим. А ось, наприклад, ознаки алкогольного сп'яніння при сильному психічному напрузі з'являться лише при вживанні великих доз.

Виділяються наступні стадії даного стану:

• Легке алкогольне сп'яніння (при вмісті в крові 0,5-1,5 ‰). Для такого стану характерний підйом настрою, благодушність, відчуття комфорту, прагнення до спілкування. Однак при цьому відзначається зниження здатності концентруватися і завищення власних можливостей. Всі неприємності і проблеми, які виникають в такому стані, найчастіше сприймаються значно спокійніше і простіше. Люди в такому стані найчастіше в стресових ситуаціях виглядають набагато спокійніше тверезих. Разом з тим, відзначається зниження обсягу і якості виконуваної роботи, збільшується кількість помилок. Також можливе порушення сприйняття часу і простору, що викликає особливу небезпеку при управлінні різними видами транспорту і роботі з рушійними механізмами. Всі спогади про період сп'яніння повністю зберігаються.

• Сп'яніння середньої тяжкості (розвивається при концентрації 1,5-2,5 ‰ в крові). Для даної стадії характерні такі ознаки, як дратівливість, невдоволення, незадоволення, злість. Можлива поява агресивної поведінки. Досить легко з'являється переоцінка можливостей. Людина практично не здатний контролювати свої емоції - летять докори і образи на адресу оточуючих. Поступово наростає порушення координації дій, розвиваються млявість, сонливість і апатія. Ця стадія сп'яніння найчастіше переходить в глибокий сон. Після пробудження відчувається результат алкогольної інтоксикації: млявість, слабкість, пригнічений настрій, розбитість, зниження апетиту, спрага, неприємні відчуття в грудях. Частина подій, які відбувалися в період сп'яніння, людина може пам'ятати нечітко.

• Важке алкогольне сп'яніння (при концентрації 2,5-3 ‰ в крові). Дане станухарактеризуються порушенням орієнтування в навколишній дійсності. У людини втрачається міміка, сповільнюється мова. Часто розвиваються такі вестибулярні розлади, як нудота, блювота, запаморочення. Чим більше розвивається сп'яніння, тим більш вираженим стає пригнічення свідомості, навіть до виникнення коми, дихання сповільнюється, знижується робота серцево-судинної системи, також розвивається розслаблення м'язів, що приводить до знерухомлення. Іноді можлива поява судомних нападів. Можливий розвиток паралічу судинного або дихального центру, що тягне за собою смерть. Для даної ступеня сп'яніння характерна повна амнезія.

Fb. ru

Ознаки алкогольного сп'яніння

Алкоголь в малих дозах не тільки не шкідливий, а й є хорошим засобом від стресу і благотворно впливає на серцево-судинну систему. Як і будь-які ліки алкоголь корисний в міру. Через мірне споживання спиртного загрожує сп'янінням і інтоксикацією що може призвести до тяжких, серйозних хвороб, а в певних випадках і до смерті. Ознаки алкогольного сп'яніння умовно можна розділити на зовнішні і клінічні. Існують три ступені алкогольного сп'яніння кожен з яких має свої характерні ознаки.

Ступеня сп'яніння і зовнішні ознаки.

 • Легка ступінь сп'яніння характеризується підвищеним почуттям легкості, відчуттям ейфорії, балакучістю. Рухи людини стають різкими, рвучкими і не точними. Сильно розсіюється увага і зосередженість. З'являється відчуття всемогутності, що проявляється в хуліганських витівках і підвищеному статевому потязі.
 • Середній ступінь сп'яніння проявляється появою сильної дратівливості, почуття ейфорії змінюється депресією яка може перейти в суїцидальну настрій. Виникає неприйняття чужої думки, злість і не матова агресія. Можлива нудота і блювота. Хода людини ставати хиткою і не впевненою, мова не виразна і важко зрозуміла. Можлива часткова втрата пам'яті.
 • Важка ступінь сп'яніння супроводжується втратою орієнтації в навколишньому просторі, міміка не чого не висловлює, мова людини вкрай незрозуміла, уповільнена і супроводжується невиразним бурмотінням, стогонами, схлипами. У деяких випадках людина не може стояти на ногах, так само характерно не тримання калу і сечі. Період свого знаходження в цьому стані рідко хто пам'ятає.

Клінічні ознаки сп'яніння

 ознаки алкогольного сп'янінняВарто знати що не існує чітких критерій клінічних ознак сп'яніння і будь-який з наведених нижче ознак, може бути проявом хвороби, втоми або наслідком прийому медикаментів.

До клінічних ознак відносять часте або переривчасте, уповільнене дихання, промахивание людиною при спробі виконанні проби на точні рухи. Сильне тремтіння пальців рук і століття очей. Блідість або почервоніння обличчя і шкірних покривів. Підвищена слиновиділення, опухлість особи, почервоніння очей і зміна зіниць. Підвищений або знижений артеріальний тиск тиску, тахікардія.

Алкоголь в організмі

Існують загальноприйняті норми сп'яніння виглядають так:

 • Від 20 до 100 ммоль / л - легка ступінь;
 • Від 100 до 250 ммоль / л - середній ступінь;
 • Від 250 ммоль / л - важка ступінь.

37 ознаки алкогольного сп'янінняОднак потрібно пам'ятати про те що кожен окремий випадок залежить від багатьох факторів, таких як-вага тіла, звичка до алкоголю, втома і вживаються спиртні напої. Те що може привести в лікарняне ліжко одну людину, іншого лише підбадьорить. Навіть один і той же людина п'яніє по різному, на голодний шлунок швидко, а поївши м'ясної і жирної їжі значно повільніше.

Спиртне отрута-так говорять багато, але і будь-які ліки у великих дозах теж отрута. Думайте самі, вирішуйте самі, пити чи не пити. Але якщо п'єте уважно стежте за собою і не доходите до важкої стадії сп'яніння.

Izlechenie-alkogolizma. ru

Симптоми сп'яніння

важке сп'яніння Клініка алкогольного отруєння перебувати в прямій залежності від ступеня сп'яніння спиртними напоями. Очевидні, симптоми сп'яніння від алкоголю: Легкий ступінь сп'яніння алкоголем, коли рівень алкоголю в крові не перевищує 0,5 - 1,5% спостерігаються розкутість, зниження самоконтролю і самокритики, підвищена товариськість, здатність до концентрації уваги і швидкість реакції тяжіють з зниження і уповільнення.

Коли алкогольне сп'янінні досягає середнього ступеня, тобто рівень алкоголю в крові піднімається до 1,5 - 2,5% виявляються виражені психічні, соматичні і неврологічні зміни. Спостерігаються ністагм, гіперемія обличчя, невпевнена хода, що заплітається і надмірно голосна мова. Настрій сильно варіюється від депресивного до ейфорійного, тобто може бути як підвищеним так і сильно зниженим, в цьому стані відзначається його нестійкість, ситуаційна залежність. Серйозно послаблюється ясність мислення, у сприйняття втрачається чіткість. Виражена розгальмування в потягах і інстинктах і зниження самоконтролю і самовладання сприяють виникненню імпульсивних (сексуальних, хуліганських, суїцидальних) вчинків, негативного характеру.

При алкогольному сп'янінні не важкою форми для в діагностичних цілях можна застосовувати критерії, які рекомендуються Американської психіатричної асоціацією (США):

 • Алергія симптоми від прийому алкоголю.
 • Поведінкові відхилення, що демонструють ознаки дезадаптації (нестійкий настрій, конфліктність, агресивність, сексуальна розгальмування, порушення концентрації уваги, зниження критики), явні ознаки проблем у виконанні соціальної та (або) професійної діяльності.
 • Прояв одного або більше з перерахованих нижче симптомів - невпевнена похитується хода, ністагм, нерозбірлива збивати мова, порушення координації, почервоніле обличчя.
 • Незалежність наявності цих ознак з будь-яким соматичним захворюванням або психічним розладом, до вживання алкоголю відношення не мають.
 • Перед тим як дізнатися про важкому сп'янінні, відверніться чуть-чуть. Пограйте за п'яного молодика, який хоче відшукати себе красиву дівчину:

  Важке алкогольне сп'яніння

  У випадках важкого алкогольне сп'яніння (при перевищенні вмісту алкоголю в крові понад 2,5%) має місце виражені в різному ступені порушення свідомості (від синдрому оглушення свідомості до коматозного стану), стагнацією психомоторних реакцій, сильними порушеннями координації рухів і в деяких випадках блювотою, епілептиформними припадками, мимовільним сечовиділенням, амнезією - такі ознаки сп'яніння у важкій формі вимагають спеціальної медичної допомоги. Алкогольне сп'яніння в важкого ступеня насамперед небезпечно для самого надмірно випив, проте в окремих випадках може становити небезпеку, в тому числі і для оточуючих. При цьому потерпілий ситуація сприймає уривками, мова безладна, своїм зростом володіє погано через різке порушення координації, оглушення в подальшому може стрімко перейти в сон або навіть кому.

  У хворого в коматозному стані є такі симптоми: холодна, липка шкіра, гіперемія кон'юнктив і почервоніння обличчя можливий ціаноз (синюшного відтінку), дихання сповільнене, температура тіла знижена. Симптоми тяжкого сп'яніння також прискорений пульс, невелике підвищення тиску на початку потім може перейти в колапс. Тяжкість коматозного стану обумовлює зниження або повна відсутність чутливості до болю. М'язовий тонус на початку підвищується, однак після цього змінюється гіпотонією, цілком ймовірно прояв судомного синдрому.

  Аналогічно будь-якого іншого наркозу, про глибину алкогольного сп'яніння можна робити висновки за наявністю рогівкового рефлексу і величиною зіниці. Якщо спочатку відзначають збереження їх реакції на світло при звуження зіниць, а потім рогівковий рефлекс змінюється сильним розширенням зіниць, при втраті світлового рефлексу і відсутності рогівкового рефлексу. Останні симптоми свідчать про настання глибокої алкогольної коми - наслідки серйозної інтоксикації етанолом. Діагностування стану гострого алкогольного отруєння не важко навіть якщо у хворого наступило несвідомий стан, тому що завжди легко фіксується виразний запах алкоголю або від блювотних мас або роту.

  Причиною летального результату у хворих при гострому алкогольними отруєнні, яке є прямим наслідком сильного сп'яніння від передозування спиртних напоїв може бути утруднення дихальної діяльності, найбільш типово від механічної асфіксії або різке падіння артеріального тиску (колапс) при гострій серцево-судинна недостатність. За статистикою особливо небезпечно швидке вживанні велику кількість міцного алкоголю. Іншим фактором навіть смертельного результату, при алкогольному сп'янінні є значна втрата і розлад терморегуляції, що в холодну пору року призводить до переохолодженням, обмороження різного ступеня тяжкості.

  Narcofree. ru

  Алкогольне сп'яніння

  Основні симптоми вживання спиртних напоїв

  алкоголь для водія: коли настуленіе і проходить алкогольне сп'яніння

  • Ейфорізуючу ефект алкоголю, тобто виявляється віз дію здатне викликати підйом настрою.
  • Транквилизирующее ефект алкоголю, тобто здатність його тимчасово пригнічувати стресовий стан, знижувати значення негативних, особистих комплексів, позбавляти від нав'язливих образів, переживань тощо., Створювати відчуття легкості і безтурботності.

  Ці властивості можна помітити буквально через кілька хвилин після вживання алкогольних напоїв. А цей стан настає набагато пізніше, буває і так дивимося:

  На швидкість прояви зазначених ефектів від алкогольного сп'яніння, а також перехід з одного стану в інший впливає фортеця спиртного і якість-кількість закуски. Не останню роль відіграє також психоемоційний стан стан людини в момент випивки, а також наявність у нього певних захворювань, зокрема ЦНС. Якщо у випивають тривала історія зловживання алкоголем, то симптоми алкогольного сп'яніння в дуже швидкій формі можуть бути ознаками заключній, третій стадії алкоголізму. В даний час механізми психотропного впливу алкоголю на нервову систему людини не вивчені достатньою мірою. Дослідники вважають, що воно обумовлено прямим гальмуючим впливом алкоголю на кору головного мозку, крім того виділяють збудливу дію невеликих доз спирту в подкорковой області на центри задоволення, проте у великих дозах спостерігається зворотний пригнічуючий ефект. Таким чином алкогольне сп'яніння, слід розглядати як динамічну картину психічного процес впливу етилового спирту на різні відділи нервової системи людини.

  Ступінь сп'яніння прийнято визначати кількістю спожитого алкоголю припадає на 1 кг маси людини, здатністю індивідуальної переносимість його і загальним станом під час вживання алкоголю. У виснаженому стані, сильної втоми навіть невелика кількість алкоголю здатне провокувати важке сп'яніння. Перебуваючи в стані сильного психічного напруження, властивість алкогольних напоїв викликати сп'яніння знижується. На жаль, пити і не п'яніти зовсім не вийти, так навіть в малих алкоголь все одно діє психо-активним способом.

  Виділяють наступні стадії (ступеня), в сукупності проявляються через описані нижче ознаки алкогольного сп'яніння:

  Легка стадія сп'яніння (вміст в крові 0,5 - 1,5 ‰ алкоголю)

  Спочатку з'являється приємне відчуття тепла і комфорту, м'язи розслабляються. Настрій поліпшується: індивідуум задоволений оточуючим, собою та іншими людьми. Справжня дійсність, минуле, сьогодення і майбутнє сприймаються позитивно, негативні події з минулого «самі собою» переоцінюються і втрачають свою гостроту, навпаки, все краще в житті гіперболізується, наприклад, просто знайомий ставати нерозлучним другом тощо. Обстановка і оточення виглядають в очах випив сприятливо, з'являється прихильність до спілкування, пропадає сором'язливість і скутість, з'являється привітність. Демонструються перебільшені власні гідності і здатності, в наявності позерство і хвалькуваті мови. У прагненні поділитися особистими переживаннями, міркуваннями і думками душі вилив може відбуватися навіть з першим зустрічним. Все про себе випинається, показується в кращому, вигідному світлі. В алкогольному сп'янінні будь-кому, здається, що він і дотепний і спритний, хоча насправді все навпаки. Незважаючи на те, що знижується здатність концентрувати увагу, а в судженнях з'являється легковажність, наявність неприємностей в цьому стані неприємності часто трактуються спокійніше і простіше. Обсяг і якість роботи в стані навіть легкого сп'яніння закономірно знижується, зростає кількість помилок. Порушується координація в часі і просторі, проте спогади зберігаються в повному обсязі.

  Середня стадія сп'яніння (вміст в крові 1,5 - 2,5 ‰ алкоголю)

  На цьому етапі алкогольного сп'яніння часто виявляються дратівливість, невдоволення, злість, незадоволеність. З'являється домінанта агресивної поведінки. Проявляються легким способом особисті переживання виходять з-під контролю. Відбувається подальша переоцінка своїх здібностей і можливостей, на адресу оточуючих висловлюються образи і докори. Прогресують порушення в координації рухів, потім з'являється млявість і сонливість. Зникає або сильно слабшає інстинкт самозбереження. Не дарма кажуть: «П'яному - море по коліно». Відсутність сконцентрованого уваги на другій стадії, може не заважати демонструвати видимість бурхливої ​​діяльності. Сп'янілий чоловік хапається відразу за багато починань і жодне не може довести до кінця. В його дії присутній маса помилок, особливо очевидно при необхідності точних рухів, розумової роботи. Сп'яніння середньої тяжкості алкогольного сп'яніння зазвичай при сприятливому збігу обставин характеризується переходом на глибоким сном. За фактом пробудження з'являються ознаки алкогольної інтоксикації: спрага, розбитість, слабкість, млявість, пригнічений настрій, неприємні відчуття в області серця, зниження або відсутність апетиту. У пам'яті вже мають місце деякі провали. Самі по собі стадії сп'яніння, звичайно ж, не може бути ознаками залежності від алкоголю, але наприклад збільшена стійкість до великих доз алкоголю - алкогольна толерантність вже симптом алкоголізму.

  Важка стадія сп'яніння (вміст в крові 2,5 - 3 ‰ алкоголю)

  При подальшому узливання неминучий перехід до сильному ступені алкогольного сп'яніння. Ознаки переходу: стаєневиразною і змащеній мова, перепив людина утруднений в підборі слів і тому намагається повільніше говорити. Характер руху - розмашистий, хода стає хиткою. Ще більш погіршується здатність орієнтування в навколишньому, з'являється проблеми з мімікою. Наявні вестибулярні розлади: нудота, запаморочення, блювота. Виявляються грубі розлади неврологічного характеру, що викликаються не просто гальмуванням, але і поразкою глибоких відділів центральної нервової системи токсинами алкоголю і продуктів його розпаду. Із зростанням сп'яніння збільшуються порушення в свідомості, аж до появи ознак і розвитку коми, утруднюється дихання, погіршується тонус серцево-судинної системи, прогресує обездвиженность, в'ялість м'язів. Відзначають випадки судомних нападів. За фактом паралічу дихального або серцево-судинного центру може настати стан загрози смерті. Після такого сп'яніння, протягом декількох діб спостерігається розлади нічного сну, астенія, анорексія. Важка ступінь алкогольного сп'яніння характеризується повною амнезією - тотальним провалом в пам'яті про все, що трапилося за весь період сп'яніння.

  Пропонуємо відволіктися і подивитися, яку злий жарт зіграло алкогольне сп'яніння зі звичайним комаром:

  Ознаки патологічного алкогольного сп'яніння інші, вони проявляються перш за все в неприродному поведінці від вживання спиртних напоїв.

  Narcofree. ru

  Питання: Які три основні ознаки алкогольного сп'яніння?

  Доки?!

  * Легке алкогольне сп'яніння (0,5 - 1,5 ‰ алкоголю в крові). Характеризується підйомом настрою, добродушністю, відчуттям комфорту, прагненням до спілкування. При цьому знижується здатність концентрації уваги, судження стають легковажними, власні можливості завищуються. Виникаючі в цьому стані неприємності нерідко сприймаються спокійніше і простіше. Особи в стані легкого алкогольного сп'яніння часто в стресових ситуаціях виглядають навіть спокійніше тверезих. Знижується обсяг і якість виконуваної роботи, зростає кількість помилок. Порушується сприйняття часу і простору, тому особливо небезпечно алкогольне сп'яніння при роботі на транспорті та з рухомими механізмами. Спогади про весь період сп'яніння зберігаються в повній мірі.

  * Сп'яніння середньої тяжкості (1,5 - 2,5 ‰ алкоголю в крові). У цій стадії алкогольного сп'яніння часто з'являються дратівливість, незадоволення, невдоволення, злість. Можливо агресивна поведінка. Легко з'являються виходять з-під контролю переживання (переоцінка своїх можливостей, образи і докори на адресу оточуючих осіб). Наростає порушення координації рухів, поступово розвиваються сонливість і млявість. Сп'яніння середньої тяжкості зазвичай змінюється глибоким сном. При пробудженні відчуваються наслідки алкогольної інтоксикації: слабкість, млявість, розбитість, пригнічений настрій, спрага, зниження або відсутність апетиту, неприємні відчуття в області серця. Про деякі події, що відбувалися в період сп'яніння, може зберігатися не цілком чітке враження.

  * Важке алкогольне сп'яніння (2,5 - 3 ‰ алкоголю в крові). Супроводжується порушенням орієнтування в навколишньому, мова сповільнюється, втрачається міміка. Відзначаються вестибулярні розлади: запаморочення, нудота, блювота. З наростанням сп'яніння посилюється порушення свідомості, аж до розвитку коми, сповільнюється дихання, знижується тонус серцево-судинної системи, розвивається знерухомлених, розслаблення м'язів. Іноді бувають судомні напади. В результаті паралічу дихального або судинного центру може настати смерть. Надалі, протягом декількох днів спостерігається астенія, анорексія і розлади нічного сну. Важке алкогольне сп'яніння супроводжується повною амнезією.

  Kurt cobain

  Мова, хода, запах

  Тамара

  Погана дикція, порушення координації руху, запах алкоголю

  Irina Gaina

  Dimm

  ІМХО
  Порушення координації руху
  Сплутана мови
  Запах з рота

  "AnZoRRo"

  Порожні кишені. обосанние штани і зла дружина!!

  Костянтин (КОТ)

  1. Хто йде за Клинским?
  2. А я милу впізнаю по ході
  3. Пройдемо-ті в номери

  Renderlon Рен

  Якщо питаєш значить ти ще тверезий))))))))

  Григорій Сковорода

  -психомоторной Разторможенность
  - ознаки алкогольної інтоксикації
  - астенічна або реакція перезбудження

  Ознаки алкогольного сп'яніння

  Ознаки алкогольного сп'яніння залежать від ступенів, які чітко виділені в медицині. Однак, це стан незалежно від стадії завжди характеризується психічними, неврологічними і вегетативними розладами.

  Ознаки легкого ступеня алкогольного сп'яніння.

  Індивід, який знаходиться в такому стані, відчуває тепло в усьому тілі, у нього прискорений пульс, спостерігається гіперемія шкірних покривів, посилюється апетит. Зовнішні ознаки алкогольного сп'яніння також і поліпшення настрою, людина сприймає оточуючих доброзичливо, агресія відсутня, навіть негативні і хворобливі переживання вже не сприймаються гостро і не призводять до розладів. Часто в цьому стані люди схильні до гучних і похвальним промов, танців і веселощів.

  У стані легкого сп'яніння помітно знижується якість роботи, з'являються помилки, розсіюється увага. Індивіду, який знаходиться в стані такої міри алкогольного сп'яніння, здається, що він спритний і розумний, але з боку спостерігається загальмований поведінку.

  Ознаки середнього ступеня алкогольного сп'яніння.

  Цю ступінь сп'яніння характеризують виражені неврологічні стигми, спостерігається дізартація (змащена мова), непевну ходу, хитання, видно явища атаксії, в деяких випадках з'являється нудота і блювота. Замість доброзичливості виникає агресія і злість, увагу практично відсутня, але орієнтування зберігається. Характерні ознаки алкогольного сп'яніння на цій стадії - переоцінка своєї поведінки і думок, в цьому стані людина може висловлювати образи і докори, з'являється млявість або сонливість, практично пропадає інстинкт самозбереження.

  Найчастіше в такому стані людина засинає, а після пробудження відчуває слабкість, спрагу, головний біль, пригнічений настрій, зниження апетиту і навіть провали в пам'яті. Якщо людина періодично перебуває в стані сп'яніння середньої тяжкості і його організм стійкий до великих обсягів алкоголю, то в деяких випадках це можна розглядати як один із симптомів алкоголізму.

  Ознаки тяжкого ступеня алкогольного сп'яніння.

  Це найнебезпечніша для здоров'я ступінь. Клінічні ознаки сп'яніння цього ступеня - амимия, важка блювота, нетримання калу і сечі, іноді може з'явитися цианотичность кінцівок. Пробудити людини від сну в такому стані практично неможливо, воно нагадує кому, при цьому зіниці не реагують на світло, дихання стає скрутним, а пульс практично не прощупується. Після пробудження і протверезіння у людини немає ніяких спогадів, спостерігається астенія, апетит відсутній.

  Інші зовнішні ознаки алкогольного сп'яніння спостерігаються при патологічної, епілептоідной або параноїчної формі.

  Sinikazlo. ru

  Алкогольне сп'яніння. стадії

  Алкогольне сп'яніння являє собою поєднання психічних, вегетативних і неврологічних розладів, що виникають в результаті прийому спиртних напоїв.

  У певних дозах алкоголь знімає психічне напруження, підвищує настрій, створює відчуття свободи і веселощів. Ці відчуття тимчасові і у міру збільшення дози алкоголю змінюються станом збудження з втратою самоконтролю, з агресивністю або і пригніченим настроєм.

  Швидкість появи перших ознак алкогольного сп'яніння залежить від міцності напою і ступеня наповнення шлунка їжею.

  Ступінь сп'яніння визначається кількістю прийнятого алкоголю на 1 кг ваги, індивідуальною переносимістю його і станом організму під час прийому спиртного. При втомі, виснаженні навіть малі дози алкоголю можуть викликати важке сп'яніння. У стані психічної напруги п'янке дію спиртних напоїв знижується.

  Виділяють Три стадії алкогольного сп'яніння:

  • Легке алкогольне сп'яніння (0,5 - 1,5 ‰ алкоголю в крові). Характеризується підйомом настрою, добродушністю, відчуттям комфорту, прагненням до спілкування. При цьому знижується здатність концентрації уваги, судження стають легковажними, власні можливості завищуються. Виникаючі в цьому стані неприємності нерідко сприймаються спокійніше і простіше. Особи в стані легкого алкогольного сп'яніння часто в стресових ситуаціях виглядають навіть спокійніше тверезих. Знижується обсяг і якість виконуваної роботи, зростає кількість помилок. Порушується сприйняття часу і простору, тому особливо небезпечно алкогольне сп'яніння при роботі на транспорті та з рухомими механізмами. Спогади про весь період сп'яніння зберігаються в повній мірі.
  • Сп'яніння середньої тяжкості (1,5 - 2,5 ‰ алкоголю в крові). У цій стадії алкогольного сп'яніння часто з'являються дратівливість, незадоволення, невдоволення, злість. Можливо агресивна поведінка. Легко з'являються виходять з-під контролю переживання (переоцінка своїх можливостей, образи і докори на адресу оточуючих осіб). Наростає порушення координації рухів, поступово розвиваються сонливість і млявість. Сп'яніння середньої тяжкості зазвичай змінюється глибоким сном. При пробудженні відчуваються наслідки алкогольної інтоксикації: слабкість, млявість, розбитість, пригнічений настрій, спрага, зниження або відсутність апетиту, неприємні відчуття в області серця. Про деякі події, що відбувалися в період сп'яніння, може зберігатися не цілком чітке враження.
  • Важке алкогольне сп'яніння (2,5 - 3 ‰ алкоголю в крові). Супроводжується порушенням орієнтування в навколишньому, мова сповільнюється, втрачається міміка. Відзначаються вестибулярні розлади: запаморочення, нудота, блювота. З наростанням сп'яніння посилюється порушення свідомості, аж до розвитку коми, сповільнюється дихання, знижується тонус серцево-судинної системи, розвивається знерухомлених, розслаблення м'язів. Іноді бувають судомні напади. В результаті паралічу дихального або судинного центру може настати смерть. Надалі, протягом декількох днів спостерігається астенія, анорексія і розлади нічного сну. Важке алкогольне сп'яніння супроводжується повною амнезією.

  При збільшенні вмісту алкоголю в крові до 3 - 5 ‰ розвивається важке отруєння з можливим летальним результатом, що вимагає невідкладної токсикологічної допомоги.

  Megamed. spb. ru

  Алкогольне сп'яніння, стан алкогольного сп'яніння, ступеня і класифікація станів алкогольного сп'яніння

  1 вересня 1988 р № 06-14 / 33-14

  " Методичні вказівки..."

  Аналіз отриманих даних, висновок за результатами огляду

  Одним з найбільш відповідальних етапів медичного огляду для встановлення факту вживання алкоголю і стану сп'яніння є правильне формулювання відповідного висновку. В його основу має бути покладена сіндромологіческому кваліфікація стану оглянутого, оскільки тільки за цієї умови укладення може бути визнано медично обґрунтованих.

  При первинному огляді відсутність клінічних симптомів порушення функціонального стану, запаху алкоголю з рота в поєднанні з негативними результатами біологічних проб на наявність алкоголю у видихуваному повітрі може бути достатньою для винесення висновку: тверезий, ознак споживання алкоголю немає.

  При повторному огляді, а також у тих випадках, коли на думку лікаря, що проводить огляд, це необхідно, проводиться відбір проб біологічних рідин організму, і постанова приймається з урахуванням результатів газохроматографического дослідження цих рідин.

  При виявленні симптомів, що свідчать про фактичне споживання обстежуваним алкоголю, в залежності від їх вираженості, виносяться наступні висновки:

  - Встановлений факт вживання алкоголю, ознак сп'яніння не виявлено.

  Цей висновок виноситься при виявленні факту вживання алкоголю в тих випадках, коли поставлено питання про встановлення факту вживання спиртних напоїв або перебування в нетверезому стані на роботі (відповідно до п. 2 Указу Президії Верховної Ради СРСР від 16 травня 1985 року "Про посилення боротьби з пияцтвом ").

  Факт вживання алкоголю діагностується у випадках наявності переконливих даних, що підтверджують споживання оглянутих алкоголю при відсутності чіткої клінічної картини алкогольного сп'яніння. Такі стани можуть спостерігатися при споживанні алкоголю в незначних дозах, а також через деякий час після зникнення вираженого синдрому сп'яніння в фазі елімінації.

  Таке Висновок про встановлення факту вживання алкоголю виноситься на підставі виявлення принаймні одного з наступних сукупностей ознак:

  - Наявність окремих ознак дії алкоголю (наприклад таких, як почервоніння склер очей, горизонтальний ністагм, позитивна проба Ташена, порушення координаторні проб і ін.) В поєднанні з запахом алкоголю або перегару з рота і виявленням алкоголю у видихуваному повітрі не менше, ніж двома різними методами (наприклад, показання приладу ППС-I, індикаторних трубок "Контроль тверезості" та трубок Мохова-Шинкаренко, реакції Рапопорта) при обов'язковому дворазовому проведенні цих проб з інтервалом в 20-30 хвилин;

  - Наявність запаху алкоголю або перегару з рота в поєднанні з позитивною реакцією на алкоголь у видихуваному повітрі при дворазовому проведенні однієї з індикаторних проб з інтервалом в 20-30 хвилин (на приладі ППС-I, за допомогою індикаторних трубок тверезості і трубок Мохова-Шинкаренко, реакції Рапопорта), підтвердженої позитивними результатами газохроматографического визначення алкоголю в сечі.

  Безумовно, виносячи висновок про встановлення факту вживання алкоголю, лікар повинен бути впевнений в тому, що при пробоотборе, зберіганні проб, проведення медичного огляду особи не допущено помилок.

  Алкогольне сп'яніння

  Алкогольне сп'яніння є розгорнутий синдром впливу алкоголю на організм. Його виникнення свідчить про вираженому порушенні здатності індивідуума контролювати свою поведінку в звичайних умовах, що може бути пов'язано як з кількістю прийнятого алкоголю, так і з індивідуальною чутливістю до нього. Синдром алкогольного сп'яніння включає в себе патологічні зміни в психічній сфері і поведінці, розлади в системі вегетативно-судинної регуляції, рухові порушення, запах алкоголю з рота і позитивні хімічні реакції на етиловий спирт .

  У випадках огляду водіїв транспортних засобів, коли відповідальність водія наступає при управлінні транспортним засобом в стані сп'яніння відповідно до Указу Президії Верховної Ради СРСР від 15 березня 1983 року "Про адміністративну відповідальність за порушення правил дорожнього руху" при виявленні клінічного синдрому сп'яніння і позитивних результатів інструментальних або хімічних тестів на алкоголь у видихуваному повітрі або біологічних рідинах приймається постанова: алкогольне сп'яніння.

  Ступінь сп'яніння не вказується, оскільки в цих випадках відповідальність настає незалежно від ступеня сп'яніння. Якщо у водія не виявлено Клінічна картина сп'яніння , приймається постанова: ознак сп'яніння не виявлено.

  Нормативні акти не передбачають визначення ступеня сп'яніння при огляді хворих, що надходять в установи охорони здоров'я з приводу травм. Згідно інструктивно - методичного листа про порядок видачі довідок про тимчасову непрацездатність при захворюваннях внаслідок сп'яніння або дій, пов'язаних із сп'янінням, а також зловживанням алкоголем, затвердженого Міністерством охорони здоров'я СРСР 18 жовтня 1973 року (N 06-14 / 13) та узгодженого з ВЦРПС, довідка за формою 094 / у (раніше ф. 054 / у) замість лікарняного листка видається у випадках настання тимчасової непрацездатності при травмах, пов'язаних з сп'янінням потерпілого. При цьому ступінь сп'яніння не береться до уваги. У той же час визначення ступеня сп'яніння в ряді випадків має важливе діагностичне значення і необхідно для раціонального призначення подальших діагностичних і лікувальних заходів. Наприклад, у випадках важкої алкогольної інтоксикації хворі можуть потребувати дезінтоксикаційної терапії. У зв'язку з цим в протоколі медичного огляду і в медичній карті стаціонарного або амбулаторного хворого поряд з висновком про наявність алкогольного сп'яніння і номером протоколу медичного огляду бажано вказати і ступінь алкогольного сп'яніння.

  Слід підкреслити, що Основою медичного висновку при встановленні синдрому алкогольного сп'яніння є уважне клінічне обстеження оглянутих, хімічні реакції мають додаткове значення .

  Залежно від характеру і вираженості клінічних проявів виділяють легку, середню і важку ступінь алкогольного сп'яніння, а також алкогольну кому.

  А) Легка ступінь алкогольного сп'яніння встановлюється на підставі виявлення наступного симптомокомплексу:

  - Незначні зміни психічної діяльності (наприклад, замкнутість, уповільнене реагування, запальність, демонстративні реакції, спроби диссимуляции, ейфорія, емоційна нестійкість, труднощі при концентрації уваги, відволікання і ін.);

  - Посилення вегетативно-судинних реакцій (гіперемія шкіри і слизових, ін'єктованість склер, підвищена пітливість, тахікардія і т. Д.);

  - Окремі порушення в руховій сфері (можливі: зміни ходи, похитування при ходьбі з швидкими поворотами, нестійкість в сенсибілізованої і простий позі Ромберга, неточність виконання дрібних рухів і координаторних проб, горизонтальний ністагм при погляді в сторону, позитивна проба Ташена);

  - Запах алкоголю з рота;

  - Позитивні хімічні реакції на алкоголь.

  Б) Алкогольне сп'яніння середнього ступеня встановлюється при виявленні наступних розладів:

  - Виражені зміни психічної діяльності (поведінка, що супроводжується порушенням суспільних норм, неправильна оцінка ситуації, загальмованість, збудження з агресивними або аутоагресивні діями і неадекватними висловлюваннями, ейфорія, дисфорія, порушення послідовності викладу думок, фрагментарність висловлювань, елементи персевераціі, уповільнення і збіднення асоціацій і т. д.);

  - Вегетативно - судинні розлади (гіперемія або збліднення шкірних покривів і слизових, збільшення частоти пульсу, дихання, коливання артеріального тиску, пітливість, слинотеча, розширення зіниць, млява фотореакція);

  - Рухові і нервово - м'язові порушення (виражена дизартрія, нестійкість при стоянні і ходьбі, виразні порушення координації рухів, зниження сухожильних рефлексів і больової чутливості, горизонтальний ністагм);

  - Різкий запах алкоголю з рота;

  - Позитивні хімічні проби на етиловий спирт.

  В) Важка ступінь алкогольного сп'яніння встановлюється на підставі виявлення таких порушень:

  - Важкі розлади психічної діяльності (порушення орієнтування, різка загальмованість, сонливість, мала доступність контакту з оточуючими, нерозуміння сенсу питань, уривчасті безглузді висловлювання);

  - Виражені вегетативно - судинні порушення (тахікардія, артеріальна гіпотонія, подих хрипке через скупчення слизу в порожнині рота і носоглотці, блідість шкіри і слизових, пітливість, в ряді випадків мимовільне сечовипускання, слабка реакція зіниць на світло);

  - Важкі рухові і нервово - м'язові порушення (нездатність самостійно стояти і виконувати цілеспрямовані дії, придушення сухожильних рефлексів, зниження корнеальних рефлексів, іноді спонтанний ністагм);

  - Різкий запах алкоголю з рота;

  - Позитивні хімічні проби на етиловий спирт. У крові, як правило, понад 3 ‰ алкоголю.

  Г) Алкогольна кома діагностується при:

  - Відсутності ознак психічної діяльності (несвідомий стан, відсутність реакцій на навколишнє);

  - Тяжких порушеннях вегетативної регуляції і діяльності серцево - судинної системи (колаптоїдний стан, мимовільне сечовипускання і дефекація, розлади дихання);

  - Важких нервово - м'язових порушеннях (різке зниження м'язового тонусу, відсутність больових, рогівкових, сухожильних рефлексів, в ряді випадків - патологічні рефлекси, гіперкінези і ін.);

  - Різкому запаху алкоголю;

  - Концентрації алкоголю в крові понад 3 - 4 ‰.

  Слід підкреслити, що діагностика тяжкого ступеня сп'яніння і тим більше алкогольної коми є абсолютним показником для надання медичної допомоги.

  Примітка. При травмах і захворюваннях, що супроводжуються важким, несвідомим станом хворого, ускладнює виявлення Клінічних симптомів сп'яніння , основою висновку про нетверезому стані або алкогольному сп'янінні є результати кількісного визначення алкоголю в крові тільки газохроматографічному методом, а також описані в медичній карті стаціонарного хворого симптоми в процесі динамічного спостереження. При цьому сп'яніння легкого ступеня відповідає вміст у крові алкоголю від 1,0 до 2,0 ‰ і середнього ступеня - понад 2,0 ‰.

  Стан одурманення, викликане наркотичними або іншими речовинами

  Наявність клінічних симптомів сп'яніння при відсутності запаху алкоголю з рота і негативних хімічних проб на алкоголь може спостерігатися при сп'янінні (одурманенні), викликаному наркотичними або іншими одурманюючими засобами.

  У цих випадках для підтвердження діагнозу наркотичного або токсикоманического сп'яніння поряд з докладним описом Клінічних симптомів сп'яніння необхідні результати хімічних досліджень, які підтверджують споживання оглянутих конкретного речовини, що надає наркотичне чи токсікоманіческое вплив, і на підставі яких приймається постанова про наркотичному сп'янінні або сп'янінні, викликаному споживанням інших одурманюючих коштів.

  Тверезий, але є порушення функціонального стану, що вимагають відсторонення від роботи з джерелом підвищеної небезпеки за станом здоров'я

  Одним із завдань медичного огляду є своєчасне усунення нетверезого працівника від роботи. Однак при огляді можуть бути виявлені і інші, не обумовлені нетверезим станом, розлади здоров'я, що підвищують ризик виникнення нещасних випадків при роботі, пов'язаній з джерелами підвищеної небезпеки.

  Виявлення таких станів є медичним показанням для відсторонення особи, яку від діяльності, пов'язаної з управлінням джерелом підвищеної небезпеки за станом здоров'я.

  Показанням до відсторонення від роботи з джерелом підвищеної небезпеки служить виявлення сімптомокомплексов гострих або загостренні хронічних захворювань, перевтоми або інших виражених порушень функціонального стану, що супроводжуються зниженням працездатності і підвищенням ризику виникнення нещасних випадків.

  Про порушення функціонального стану можуть свідчити:

  - Зміни в психічній сфері (порушення сприйняття, свідомості, орієнтування, мислення, виражені емоційно - вольові порушення, сонливість);

  - Вегето-судинні порушення (підвищення температури тіла, задишка, виражена тахікардія або брадикардія, поява порушень ритму серця, не властиві для оглянутого виражені підвищення або зниження артеріального тиску, виражений тремор повік, язика, кінцівок);

  - Нервово-м'язові розлади (порушення ходи, нестійкість в позі Ромберга, помилки при виконанні координаторні проб, загальмованість реакцій, поява ністагму, скарги на запаморочення, різкий головний біль).

  Як вказувалося в розділі, присвяченому основним принципам медичного огляду, крім власне нетверезого стану, в ході обстеження випробовуваних нерідко діагностуються синдроми, обумовлені попереднім споживанням спиртних напоїв, при яких, однак, етиловий спирт в організмі не виявляється. Оскільки висновок про стан оглянутого може виноситися тільки на момент їх обстеження, необхідних даних для встановлення нетверезого стану в зазначених випадках немає. Однак виявлення ознак порушення функцій, які, ймовірно, можуть бути обумовлені попередньої алкогольною інтоксикацією, але не є строго специфічними і можуть мати місце і при різних захворюваннях і станах, і своєчасне усунення оглянутого від роботи з джерелами підвищеної небезпеки має важливе профілактичне значення без уточнення в ув'язненні конкретно причини, що викликала розлади. Питання працездатності вирішуються в загальному порядку.

  Визначення етанолу в повітрі, що видихається і біологічних середовищах організму

  Етиловий алкоголь має високу гідрофільність і при попаданні в організм розподіляється по всіх тканинах і органах за змістом в них води.

  В алкогольному сп'янінні виділяють фазу всмоктування (резорбції), під час якої концентрація алкоголю в тканинах організму швидко зростає, і фазу окислення і виведення алкоголю (елімінації), що характеризується тим, що концентрація алкоголю з постійною швидкістю зменшується. Однак таке найменування фаз певною мірою умовно, т. К. Окислення і виділення алкоголю починається відразу ж з моменту надходження його в кров, т. Е. З початку фази всмоктування.

  Швидкість наростання концентрації алкоголю в крові непостійна, вона залежить від багатьох умов: кількості і фортеці прийнятих напоїв, кількості і складу прийнятої до і після вживання алкоголю їжі, рівня всмоктуваності і моторної діяльності шлунково-кишкового тракту. На порожній шлунок концентрація алкоголю в крові наростає швидко і досягає максимуму через 30-80 хвилин, на повний шлунок всмоктування протікає повільно - максимум алкоголю в крові спостерігається через 90-180 хвилин.

  Окислення і виведення алкоголю відбувається повільніше, ніж всмоктування і з більш постійною швидкістю. Тривалість цього періоду визначається, в першу чергу, кількістю прийнятого алкоголю. Потужність всіх алкогольокісляющіх систем, а також часткове постійне виділення алкоголю з організму забезпечує зменшення кількості міститься в організмі алкоголю на 4-12 г, в середньому близько 7-10 г алкоголю в 1 годину, або Зниження його концентрації в крові на 0,1-0 , 16 ‰ * . При високих концентраціях алкоголю в крові окислювальні процеси активуються, зниження концентрації в крові відбувається швидше і може досягати, наприклад, 0,27 ‰ в годину. Окислення і виділення алкоголю підвищується також з підвищенням обміну, наприклад, при фізичній роботі, теплових впливах, гіпертермії.

  Загальна тривалість перебування алкоголю в організмі людини обумовлена, в основному, кількістю випитого алкоголю і може бути визначена з урахуванням окислення 7-10 г алкоголю в 1 годину. Наприклад, в 100 мл горілки міститься близько 40 мл алкоголю, т. Е. Алкоголь може визначатися в повітрі, що видихається, слині і крові протягом 4-5 годин з моменту вживання напою. У сечі алкоголь може бути визначений і пізніше, т. К. В складі сечі він знаходиться в сечовому міхурі невизначено довгий час аж до моменту спорожнення сечового міхура.

  При прийомі великої кількості алкоголю він міститься в організмі до доби і більше. При цьому в кінці терміну дії алкоголю до його безпосередньої дії приєднується вплив продуктів його розпаду і зміни внутрішнього середовища організму, що викликаються інтоксикацією алкоголем, такі як, наприклад, гіпоглікемія і метаболічний ацидоз. Саме цим пояснюють симптоми, які спостерігаються після алкогольної інтоксикації в період, коли алкоголю в організмі вже немає: стомлюваність, спрага, тремтіння кінцівок, головний біль, пітливість, серцебиття, коливання артеріального тиску, нестійке, а нерідко депресивний настрій.

  У наркологічній практиці при проведенні медичного огляду прийнято визначати наявність алкоголю або його концентрацію в повітрі, що видихається, слині, сечі і крові.

  Визначення алкоголю у видихуваному повітрі, крові або іншої біологічної середовищі організму не дозволяє остаточно судити про ступінь сп'яніння людини. Це пов'язано з неоднаковою реакцією різних людей і непостійною реакцією однієї людини на одні і ті ж дози алкоголю, а також фазою алкогольної інтоксикації. Однак виявлення в біологічних середовищах організму вмісту алкоголю, що перевищує ендогенний рівень, свідчить про факт вживання спиртних напоїв.

  Визначення алкоголю у видихуваному повітрі

  У повітря, що видихається алкоголь проникає з крові, диффундируя через стінки альвеол. Співвідношення концентрації алкоголю в крові і альвеолярному повітрі постійно, воно визначається різницею щільності середовищ: крові і повітря і складає в середньому 1 2200 при коливаннях від 1300 до 3000. Це означає, що в 2200 см3 альвеолярного повітря міститься така ж кількість алкоголю, як і в 1 см3 крові.

  Вміст парів алкоголю у видихуваному повітрі виражається в міліграмах на 1 м3 (мг / м3) і з урахуванням відносини щільності крові і повітря може бути орієнтовно виражено в промиллях по крові. При цьому 0,1 ‰ алкоголю в крові відповідає приблизно 45 мг / м3 алкоголю в повітрі, що видихається.

  Як правило, в повітрі, що видихається в невеликих кількостях може знаходитися ряд органічних, так званих редукуючих речовин, таких як ацетон, альдегіди та ін., Які також, як і алкоголь можуть впливати на результати дослідження при застосуванні невибіркових до алкоголю методів.

  Слід зазначити, що при дослідженні повітря, що видихається на алкоголь нерідко допускаються помилки. Найчастіше вони обумовлені неточним виконанням методики дослідження. Крім того, є принаймні дві обставини, що впливають на результат дослідження.

  По-перше, іноді помилковий результат дослідження може бути отриманий за рахунок невеликих кількостей алкоголю, адсорбована на слизовій оболонці ротоглотки при вживанні напередодні дослідження спиртовмісних ліків. Це так званий фіксований алкоголь. При вживанні невеликих кількостей, наприклад 20 крапель спиртової настоянки валеріани, алкоголь адсорбується на слизовій оболонці ротової порожнини і глотки і виділяється з повітрям, що видихається протягом 10-20 хвилин в значній концентрації.

  По-друге, помилка може бути обумовлена ​​наявністю в порожнині рота або в навколишньому середовищі домішок редукуючих речовин. Наприклад, наявність в навколишньому повітрі в значних концентраціях ацетону, бензину, вихлопних газів та інших летких речовин призводить до їх вдихання обстежуваним з подальшим введенням з повітрям, що видихається в реакційну камеру приладів і спотворення результатів дослідження. Протягом 4-5 хвилин після куріння на результати дослідження можуть впливати виділяються з дихальних шляхів сполуки вуглецю.

  З метою недопущення помилок, що викликаються викладеними вище причинами, слід дотримуватися таких правил:

  - Приміщення перед проведенням дослідження повинно бути добре проветрено; проведення дослідження не допускається при наявності запахів спирту, ефіру, бензину, ацетону, одеколону і інших летючих горючих речовин від одягу, рук, обличчя обстежуваного; до початку дослідження запахи повинні бути усунені (наявність летючих горючих речовин в навколишній атмосфері може бути оцінений за допомогою тих же методів і пристроїв, які застосовуються для аналізу повітря, що видихається);

  - Перед тим, як приступити до проведення проби, обстежуваного попереджають про це і питають його, про що б він хотів повідомити в зв'язку з проведенням медичного огляду; така постановка питання дозволяє отримати більш точні відомості про вживання напередодні спиртних напоїв або ліків на спирту, прямі ж питання про прийом напередодні обстеження спиртовмісних рідин нерідко наштовхують випробуваного на невірні відповіді;

  - Проба проводиться не раніше, ніж через 15-20 хвилин після вживання спиртних напоїв, прийому ліків на спирту, полоскання рота дезодорантами.

  Market-mg. narod. ru

  Алкогольне сп'яніння. Симптоми, стадії і лікування

  Алкогольне сп'яніння являє собою сукупність фізіологічних і психічних змін в організмі в результаті впливу алкоголю. Само по собі алкогольне сп'яніння є отруєння етанолом, тому і клінічна картина між цими станами однакова. Патофізіологія

  Для кожного організму необхідна для сп'яніння доза алкоголю різна і залежить вона від безлічі факторів: стать, вік, статура, вага, частота вживання алкоголю та інші.

  Приблизний час повного всмоктування етанолу - близько години, при цьому близько 20% всмоктується в шлунку, а решта 80% - ворсинами тонкого кишечника.

  Хоча спочатку етанол і продукти його розпади потрапляють в кров, але при його розподілі в організмі 3/4 залишається в головному мозку, що і викликає психічні зміни, а також порушення поведінки, координації і уваги.

  Симптоми алкогольного сп'яніння

  Виділяють кілька стадій алкогольного сп'яніння.

  • Сп'яніння легкого ступеня. При цій стадії людина відчуває почуття ейфорії, розслабленості, але при цьому знижується уважність і реакції. Саме тому навіть після прийняття малих доз алкогольних напоїв не рекомендується сідати за кермо автотранспорту.
  • Сп'яніння середнього ступеня. Ейфорія, відчуття радості і задоволеності починають змінюватися агресією, уразливістю, «боротьбою за правду». Людина стає непередбачуваним і неконтрольованим. Почуття болю і страху різко притупляються.
  • Стадія сильного сп'яніння. Крім психічних розладів відбувається порушення ходи, координації, пам'яті, погіршується слух (саме тому п'яний чоловік починає голосно говорити і не чути звернення до нього), мова ставати повільної і невиразною. Людина повністю втрачає контроль над собою, і їм починає керуватися тільки підсвідомість. Найбільш небезпечним є гальмування центру терморегуляції: людина не відчуває коливань температури, що часом призводить до замерзання на вулиці в холодну пору року, а під час пожежі сп'янілий чоловік може згоріти заживо навіть не відчувши спека.
  • Важке сп'яніння. Дуже часто ця ступінь алкогольного сп'яніння закінчується алкогольною комою або смертю. У цій стадії відбуваються порушення ритму і глибини дихання (може розвиватися парадоксальні ритми дихання), частоти серцебиття, а також порушення в роботі нервової системи і нирок. Як захисна реакція мозок людини в стані важкого сп'яніння відключається, що призводить до повної амнезії.

  Оскільки розподіл на 4 стадії алкогольного сп'яніння більшою мірою здійснюється на основі суб'єктивних відчуттів, тому більш об'єктивну оцінку можна отримати, змінивши рівень етанолу в крові.

  • Якщо вміст алкоголю складе до 0,3%, то значить, що людина твереза.
  • 0,3-0,5% говорить про залишкову дозі алкоголю.
  • 0,5-1,5 відповідає легкої стадії сп'яніння.
  • 1,5-2,5 свідчить середньої стадії.
  • 2,5-3,0 відповідає сильного сп'яніння.
  • 3,0-5,0 - важке сп'яніння.
  • Для людини смертельною є доза в кількості 8 г / кг маси тіла, а у дітей ця доза дорівнює 3 г / кг.

  Лікування

  Лікування алкогольного сп'яніння спочатку полягає у виведенні залишків алкоголю з організму і зниження рівня етанолу в крові. Для цього проводять наступні заходи:

 • Промивання шлунка через зонд або шляхом стимуляції блювоти. Очищення кишечника проводять, давши хворому послаблюючі препарати.
 • Інфузійна терапія і стимуляція діурезу знижує рівень етанолу в крові.
 • Підтримуюча терапія і вітамінотерапія допомагає відновитися організму і вивести залишки алкоголю з організму.
 • Симптоматична терапія проводитися в залежності від стану хворого. Наприклад, при порушенні можливе введення седативних препаратів, а при пригніченні дихання - препаратів стимулюючих дихальний центр і т. Д.
 • Вконтакте

  Kakmed. com

  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

  Вернуться назад

  Powered by: Kandidat CMS

  -->