Вплив алкоголізму на потомство | Alkostop.info

Головна » Наслідки

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Вплив алкоголізму на потомство

Вплив алкоголю на репродуктивну систему

Надмірне захоплення спиртними напоями негативно впливає на організм і це доведено фундаментальними медичними дослідженнями. Але трагічність ситуації полягає в тому, що «звеселяючий рідини» наносять удар не тільки по органах і системах самого п'яниці. Від алкоголізму батьків страждають їхні нащадки, отримуючи погану спадковість і низька якість життя або ж і зовсім втрачаючи шанс на народження. Негативний вплив алкоголю на репродуктивну систему полягає в порушенні гормонального балансу, зменшення сексуального потягу, зниження фертильності і скруті отримання оргазменную відчуттів під час сексуальних утіх.

У тих, хто п'є чоловіків менше виробляється тестостерону через гормональні збої і сперматозоїдів через атрофії сім'яників яєчок. Як результат отримується жіночність зовнішнього вигляду і істотно знижується потенція. Нервова система і підкірці головного мозку, що потрапили під удар етанолу, перестають забезпечувати ерекцію, еякуляцію і заважають досягненню оргазму. Психіка змінюється і алкоголік вже не може похвалитися нормальним лібідо, що характеризується відсутністю сексуального потягу. Зменшується кількість сперматозоїдів в спермі ускладнює зачаття дитини або ж призводить до народження хворої потомства.

Люблячі прийняти на груди дами стикаються зі зростанням виробництва організмом тестостерону (чоловічого гормону) і недоліком виробництва жіночого - естрадіолу. Це «відгукнеться» зниженням тяги до протилежної статі, появою чоловічих рис в образі і зведенням до мінімуму здатність до запліднення. Навіть невеликі порції «міцного» призводять до порушення менструального циклу, а постійне пияцтво - до ранньої менопаузи. Дітородні органи атрофуються і виникає складне становище в доступі яйцеклітини до матки, що не дає можливості розвинутися вагітності. Завагітніли жінки, котрі припинили пити, ризикують зіткнутися з мимовільним абортом, який пояснюється тим, що отруєний плід просто перестає далі розвиватися.

Вплив алкоголю на потомство

Навіть склянку пива, що випивається раз в тиждень, залишає травмуючі рубці в тих чи інших «куточках» людського організму. Причому це стосується, як чоловіків, так і жінок, тому безпліддя або народження дітей з відхиленнями можуть стати розплатою за надмірні узливання будь-якого з партнерів. Розвивається в утробі плід нерозривно пов'язаний з системами забезпечення та функціонування організму майбутньої мами. Тому згубний «вплив алкоголю при зачатті дитини» доповнюється не менше небезпечними наслідками пияцтва жінки в період виношування вагітності.

Якщо отруєння спиртним відбувається до 8 тижнів, то існує велика ймовірність розвитку у плода відхилень у формі неправильного будови черепа, скелета, внутрішніх органів і мозку. У наступній фазі виношування дитини пияцтво призведе до формування вад, меншовартості, недорозвиненості і небезпеки викиднів або передчасних пологів. Зниження працездатності матки загрожує задушенням знаходиться в утробі плода. Якщо мова йде не про алкоголізм, а всього лише про звичку жінки іноді вживати трохи, скажімо, вина, то і тут існує дуже великий шанс народити не зовсім нормального малюка. Таке «святкове пияцтво» призводить до слабкості його фізичного стану, імунітету і здоров'я.

Вплив алкоголю на спадковість людини

Компоненти міцних і не дуже спиртовмісних напоїв є мутагенами, тобто такими речовинами, які можуть викликати мутацію на генному рівні. Доведено здатність етанолу (спирту) просочуватися через мембрану в саму середину клітин, де і відбувається «злом» ланок ДНК. «Вплив алкоголю на потомство» в цьому випадку обумовлено зміною генетичного коду під впливом отруйної інтоксикації. Звичайно ж, мала доза, прийнята одноразово, навряд чи відразу ж змінить роботу спадкового апарату людини. Але постійне отруєння або ж прийом великої дози можуть призвести до формування генних або хромосомних захворювань. І часто проявляться порушення генетики людини, яка п'є не в його дітях, а скоріше в онуках або навіть правнуків.

Вплив алкоголю при зачатті дитини

Багато пар, зачали дитину, з тривогою визнають, що ця процедура не супроводжувалася спеціальною підготовкою. І як наслідок майбутні тата і мама в той період могли собі дозволити випити пару коктейлів або сто грам коньяку. Знаючи про небезпечне «вплив алкоголю на репродуктивну систему людини», вони задаються питанням: чи не призведе «п'яне зачаття» до ненормального розвитку організму дитини? У цьому випадку, якщо мова, звичайно, не йде про хронічний алкоголізм, ймовірність невтішних наслідків вживання алкоголю у період зачаття дорівнює 50 відсоткам.

І небезпечніше тут пияцтво чоловіка, адже у жінки оновлення яйцеклітини відбувається раз на місяць. Та й до самого моменту прикріплення ембріона вплив потрапив в організм жінки спирту на майбутній плід практично відсутня. Зате «жертву принесений за комір» чоловік може стати причиною розвитку хвороб у свого потомства і не тільки через те, що «впливає алкоголь на спадковість людини». Сперматозоїди замінюються в чоловічому організмі раз в три місяці, тому утримуватися від пиття перед зачаттям слід саме на цей термін. Інакше до матки ризикує прибігти першим хворий і мутований живчик.

Izlechenie-alkogolizma. ru

Питання: Як впливає алкоголь на людину і її потомство?

Бузкова фея

Алкоголь руйнує не тільки мозок. Настільки ж згубно він діє на репродуктивні тканини, на зародкові клітини і на потомство. А це значить, що він губить майбутнє.
Вплив алкоголю на потомство йде за двома напрямками:

Перше - вживання алкоголю супроводжується змінами в статевій сфері, включаючи атрофію репродуктивних органів.

Другий шлях впливу алкоголю - це пряме його дію на зародкову клітку. Коли людина знаходиться в стані алкогольного сп'яніння, все клітини її організму виявляються насиченими етиловим отрутою, в тому числі і зародкові. Пошкоджені алкоголем зародкові клітини обумовлюють початок деградації. Ще гірше, якщо інша (жіноча) клітина при злитті виявиться алкоголізованих, в зародку тоді відбудеться як би накопичення дегенеративних властивостей, що особливо важко відбивається на розвитку плоду, на долю дитини.

Навіть невеликі дози спиртних напоїв відбивається на генетичному субстраті, що може привести до народження дефективних нащадків, якщо не негайно, то в наступних поколіннях.

Особливо значний вплив на потомство надає прийом спиртного жінкам. При цьому для появи дегенеративного потомства зовсім не обов'язково, щоб батьки були алкоголіками. І катастрофічно наростаюче кількість дефективних і розумово відсталих дітей це підтверджує.

Народились від п'яних батьків, розумово відсталі люди неминуче дають таке ж потомство, і відбувається все наростаюче зниження інтелектуального рівня народу.
Як гостре, так і хронічне отруєння алкоголем діє надзвичайно згубно на зародкову плазму. Під впливом алкоголю внутрішні елементи зародкової клітини піддаються глибоких змін, які кладуть початок спадковим виродження, або дегенерації.
У наші дні медицині вже достеменно відомо, що якщо зачаття відбулося в період, коли зародкова клітина знаходилася в стані "сп'яніння", то діти дуже часто народжуються розумово чи фізично дефективних.

Якщо споживання алкоголю чоловіком неминуче позначиться негативно на потомство, то жінка несе загибель майбутньому у багато разів більше. Таким чином, зміни в зародкових клітинах, як і саме отруєння організму спиртом, часто призводять до появи дегенеративного потомства.

Народна мудрість вчить, що діти не тільки алкоголіків, але навіть вживали алкоголь одноразово, перед зачаттям, часто народжуються слабкими, відсталими в розвитку або розумово неповноцінними.

Бережіть себе!

VIKI

Хреново!!!

Mrs. Cruger

Жахливо... (

Maxim Yovzhenko

Якщо закушувати

JokeR

Негативно.

Марія Леон

Якщо п'є Людина - не впливає, алкоголь корисний.

BuKTOP

Якщо хочеш здорових дітей не пий 3 місяці перед зачаттям і дитина буде нормальний.

Гриха Комбат

Пияцтво це смерть

Фатей

Алкоголь вбиває нервові клітини... Спокійні клітини він не чіпає))) А ще він вбиває печінку і дітей.

Питання: алкоголь і вплив його на потомства? вплив алкоголю на здоров'я? вплив алкоголю на здоров'я?

Бомж Виталя

Http: // pyanstvu-net. ru /? page_id = 76

Роман Бісів

На потомство - ураження статевих клітин - дитина ідіот, на здоров'я: при контакті зі спиртом кров згортається - тромби, руйнування клітин... про шкоду для печінки писати марно

Костянтин Серебрік

Можливо відхилення в розвитку у дитини. Точніше не скажеш, тому що відхилення може бути як в розумовому розвитку, так і в фізичному. Причому в будь-яку сторону

123

Дія етанолу на організм не обмежується лише токсичним впливом. Присутні численні і різноманітні біохімічні та функціональні зміни, викликані етиловим спиртом [6].

Наукові новини. Чи можна харчуватися алкоголем? 1910
Етанол є природним психоактивних речовиною, що надає гальмівну дію на центральну нервову систему. Серед спиртів етанол має відносно невисоку токсичність, володіючи при цьому значним психоактивних ефектом. Вживання етанолу викликає сп'яніння, в результаті чого у людини знижується швидкість реакції і увагу, порушується координація рухів і мислення. Вживання великої кількості може призвести до смерті. Надмірне і регулярне вживання алкоголю може викликати алкоголізм.
Існує значна кількість досліджень, що стосуються впливу алкоголю на захворюваність і смертність людей, що вживають його в різних дозах [7]. Встановлено, що алкоголь по-різному впливає на функціонування органів і систем [8] [9], а також по-різному впливає на частоту деяких захворювань і показники загальної смертності, в залежності від споживаної дози [10] [11] [12] [ 13]. Алкоголь збільшує ризик розвитку раку грудей [14] [15] навіть в помірних кількостях. Також алкоголь збільшує ризик розвитку злоякісних пухлин шлунково-кишкового тракту, в середньому на 40%, в порівнянні з непитущими людьми [11]. З іншого боку, помірні дози алкоголю покращують чутливість до інсуліну [16]. Показано, що алкоголь знижує ризик розвитку цукрового діабету 2 типу [17]. Алкоголь може збільшити ризик народження дитини з вродженими аномаліями нервової системи і викликати затримку росту [18], хоча є дослідження, які не знайшли зв'язку між вживанням помірних доз алкоголю матерями і проблемами в розвитку плода [19]. Багато досліджень показали чітку зв'язок між дозою алкоголю і збільшенням ризику розвитку артеріальної гіпертензії [20], з іншого боку, невеликі дози алкоголю мають кардіопротекторні властивостями [21], можуть надавати антиатеросклеротическое дію [22]. Алкоголь може збільшити ризик розвитку інсульту, в залежності від кількості алкоголю і типу інсульту [23]. Алкоголь збільшує концентрацію ліпопротеїдів високої щільності [24], має антиоксидантну дію [25], пригнічує агрегацію тромбоцитів [26], а також має протизапальні властивості [27]. Вживання алкоголю з метою зниження ризику розвитку деяких серцево-судинних подій потрібно балансувати з ризиком розвитку алкогольної хвороби печінки [28].
Безпосередньо сам алкоголь не може виступати алергеном, проте різні домішки (або микропримеси) в алкогольних напоях можуть провокувати різні алергічні реакції від шкірних висипань до смертельно небезпечних проблем з диханням (бронхоспастический синдром, набряк Квінке). Медичні препарати хімічного захисту від алкоголю - еспераль, тетурам, анабус, Колм і ін. - Є зовнішніми провокаторами реакції на алкоголь, які самі хворі, якщо препарат використовували без їх відома, часто називають раптової алергією на алкоголь. При наявності зазначених препаратів на основі дисульфіраму або цитрату-карбаміду натрію в крові на алкоголь виникає реакція важко отличимая за зовнішніми ознаками від алергічної [29].

Срібна Тінь

Алкоголь - це отрута, розчинник і наркотик. Очевидно, що впливає дуже погано.

JW

ПРИРОДНО!
Причому для жінок він більш небезпечний, ніж для чоловіка.
У чоловіка через 3 місяці після вживання алкоголю повністю оновлюються статеві клітини, а ось жіночі яйцеклітини не оновлюється НІКОЛИ.

Суксунский самовар

Часто в неврівноваженою психіці дітей винні п'ють батьки.
40% сьогоднішніх підлітків, дівчат і юнаків, поступаються за своїми фізичними, інтелектуальним, психофізіологічних показників, своїм одноліткам 60-х років минулого століття. Багато в чому причиною такої деградації фізичного, інтелектуального і репродуктивного потенціалу нашої нації є пияцтво.
Олександр Баранов, Академік РАМН, директор Наукового центру здоров'я дітей РАМН.
Наші пращури помітили, що вживання вина молодими чоловіками може призводити до народження неповноцінних дітей. Довгий час вважалося, що винна в усьому майбутня мати, і тому заборони вживати вино розповсюджувалися переважно на жінок. У Стародавньому Римі був період, коли дівчата і жінки не мали права з цієї причини приймати взагалі алкогольні напої. Потім закон став торкатися тільки молодих віком до тридцяти років, тобто знаходяться в дітородному віці. У Стародавній Індії категорично заборонялося пити вино завжди всім жінкам. Ризикнули порушити звичай випалювали розпеченим металом на лобі горезвісну пляшку. Батьки сімейств довго залишалися в стороні. І до цього дня багато хто вважає, що чоловікам випивати можна - їм не народжувати. Зараз цей міф повністю розвіяно. П'є батько здатний, виявляється, теж пошкодити своїм ще не народженим дітям. Алкоголь має на організм майбутнього батька сильне токсичну (отруйна) дію. Він порушує обмін речовин, знижує опірність до інфекцій, вражає практично всі органи, особливо печінку, мозок, серце, нирки, залози внутрішньої секреції (в тому числі і статеві), передчасно старить людину. На молодий, незміцнілий організм він діє сильніше. У випивають чоловіків уражаються статеві залози, зменшується вироблення сперматозоїдів, відзначаються різні порушення сексуального життя. Часто виникає імпотенція - статеве безсилля. Алкоголь, що є отрутою для будь-якої живої клітини, знижує активність, рухливість сперматозоїдів, ламає, спотворює їх спадкову структуру. Ці ушкодження, якщо відбувається запліднення, і стають причиною неминучих відхилень, вад розвитку дитини з самого початку його біологічного існування. Чим же загрожує це майбутній дитині? У здорових жінок вагітність від випивають чоловіків протікає нерідко важко. Вона ускладнюється токсикозом: частою блювотою, набряками, підвищенням кров'яного тиску, порушенням функції нирок, іноді важкими судомами, що, звичайно, не залишається без наслідків для плода. Пологи у цих жінок також бувають важкими, з ускладненнями. Розвиток зародка з пошкодженої алкоголем неповноцінною чоловічої статевої клітини не може відбуватися нормально. Іноді внутрішньоутробне формування страждає настільки, що плід гине, В інших випадках діти народжуються недоношеними. Ще частіше виникає так звана внутрішньоутробна гіпотрофія. При звичайній довжині маса тіла у таких новонароджених менше норми. Діти справляють враження худих, дистрофічних. Шкіра у них суха, зморщена, навіть при ретельному догляді швидко виникають тріщини, наполегливі попрілості. В'ялий підшкірний жировий шар виражений слабо. Порушено розвиток кісток. У більшості таких дітей є функціональні розлади нервової системи, апарату кровообігу, органів дихання, шлунково-кишкового тракту, знижені опірність до інфекцій. Справжньою трагедією для родини є обнаруживаемая з віком розумова неповноцінність малюка. Недорозвинення мозку дитини, відставання в психічному розвитку, недоумство аж до ідіотизму - такими можуть бути наслідки вживання спиртного майбутніми батьками. Але і цим не закінчується наш сумний перелік. Досліди на тваринах показали, що у здорових "непитущих" самок і отримували алкоголь самців в семи (!) Поколіннях потомства відзначалася підвищена внутрішньоутробна загибель плодів. А народжені живими дитинчата були слабкими, хворобливими, у них затримувався в подальшому зростання, збільшення ваги, відзначалася підвищена смертність.

Вплив алкоголю на потомство

Алкоголь і потомство - речі несумісні в принципі. Він впливає на всі органи і системи організму людини. Найбільше, звичайно, «дістається» репродуктивній системі.

Негативний вплив алкоголю на потомство було відомо ще з давніх-давен. Але ретельно вивчати його стали тільки кілька десятків років тому в зв'язку з тим, що різко збільшилася кількість недоношених дітей і дітей з генетичними відхиленнями. Причиною цього виявилося часте вживання батьками алкоголю.

Як же впливає часте вживання спиртного на продовження роду?

У чоловіків в разі регулярного вживання алкоголю серйозно змінюються функції статевих залоз - яєчок.

Інакше кажучи, сперматозоїди відторгаються в насінну рідину і стають нездатними до запліднення. Але не треба думати, що до подібних речей призводить виключно тривале вживання спиртного.

Уже при помірному і нетривалому споживанні алкоголю близько 30% сперматозоїдів відторгаються. При тривалому вживанні алкоголю кількість сперматозоїдів зменшується на 70%.

Крім того, етиловий спирт негативно впливає і на активність сперматозоїдів. Але треба розуміти, що при повній відмові від алкоголю їх активність відновлюється.

Вплив алкоголю на організм жінки, тим більше, під час вагітності, - це взагалі окрема тема.

Жінки, які вживають алкоголь, рідше вагітніють. У них частіше зустрічаються розлади менструального циклу, синдром безпліддя і т. П.

Складно зрозуміти той факт, що жінка добровільно погоджується на розпивання спиртних напоїв під час самої вагітності.

Алкоголь завдає серйозної шкоди зростаючому плоду. Етиловий спирт негативно впливає на розвиток внутрішніх органів дитини і його зростання; також вживання алкоголю під час вагітності може стати причиною розвитку аномалій особи дитини.

Наслідки вживання алкоголю жінкою під час вагітності

  • Алкоголь негативно впливає на нервову систему малюка. Згодом це може призвести до труднообучаемості дитини і порушення координації руху. У цьому випадку, вплив алкоголю на потомство очевидно.
  • Як вже говорилося, особливої ​​шкоди в разі вживання алкоголю під час вагітності наноситься нервовій системі.
  • Одне з найважчих випадків - це алкогольний синдром плода. Він характеризується малими вагою і ростом, аномаліями лицьового будови. Цей синдром залишається з людиною на все життя.

Так само негативно позначається на здоров'ї дитини і вживання матір'ю алкоголю під час годування грудьми. Від цього діти відстають у фізичному і розумовому розвитку,

Алкоголь і потомство непорівнянні. І це треба чітко розуміти.

Алкоголь завдає часом непоправної шкоди як самим питущим, так і їхнім нащадкам. І, погоджуючись на зайву чарку спиртного, ви ставите під загрозу здоров'я власних дітей.

Пам'ятайте, що самим токсичною отрутою щодо людського плода є саме алкоголь.

Якщо у вас проблеми з алкоголем, і ви шукаєте допомоги - вона зовсім близько. Вона у вашій вірі, і в Бога. Попросіть Бога вести вас-і ви дуже скоро побачите результат.

Alkogolizm. biz

Алкоголізм і його вплив на потомство

В стародавньої Русі був чудовий звичай: під час весілля молодому і молодий забороняли пити спиртне, тому що отримане сп'яніння шкідливо відбитися на майбутньому потомстві. Які молодці, чи не так? Лікарі-психіатри стверджують, що причиною нервово-психічних захворювань дітей є алкоголізм в поколінні батьків хворого. Медична практика підтверджує, що спадкові хвороби існують. І таких хвороб більше 500. Іноді передається тільки сприйнятливість до хвороби.

Дитина може народитися з якимись відхиленнями (будь-то фізичні аномалії) або ж відхилення у здоров'ї настає пізніше (під час навчання в школі виявляється розумова відсталість або порушення зору.) Коли дитина народжується здоровою, і відхилення наступають пізніше, то батьки будуть звинувачувати всіх і вся, але тільки не себе.

 А то, що батько до весілля приймав алкоголь у великих кількостях або мати, несучи під серцем ще не народженої дитини, випивала по пляшці пива?

Про це батьки «забувають» або відносяться до подібних дій, як до належним вчинків. Вердикт всім діям і вчинкам майбутніх батьків один: саме спиртні напої важко позначаться на здоров'ї майбутніх дітей. Так що, перш ніж починати «робити» дітей, потрібно подумати про своє здоров'я і своєму способі життя, і як вони можуть відбитися в майбутньому на Ваших дітей.

Є відомості вчених, що від 23 алкоголіків народжується 15 мертвих дітей і 8 неповноцінних. Навіть одноразове сп'яніння в момент зачаття може бути причиною відсталості майбутньої дитини і інших важких захворювань.

Колись французькі дослідники писали: «Алкоголь заповнює половину наших закладів для божевільних і майже цілком - наші в'язниці, він збільшує на 25-30% загальну смертність, дає 50% захворювань на туберкульоз; алкоголізм батьків збільшує на 50% смертність дітей; пияцтво призводить до вимирання нації ».

Коли жінка на ранніх термінах вагітності ставати на облік в спеціалізований медичний заклад, її лікарі запитують: чи палить вона або батько майбутньої дитини, п'є чи. Ці відомості потрібні для того, щоб фахівці заздалегідь могли вирахувати всі потенційні загрози здоров'ю майбутньої дитини. А також попереджають і розповідають про наслідки зловживання спиртними напоями до народження дитини і після.

Відомий випадок, коли мати за півгодини, як годувати дитину, випила міцне спиртне (горілку). І здорова тримісячна дівчинка від страшних судом в стані алкогольного сп'яніння померла. Алкоголь дуже швидко переходить в материнське молоко, після чого у дитини трапляється отруєння. Є ще один приклад. Мати, що годує для збільшення кількості молока пила пиво. Її дитина захворіла запаленням нирок. Виявляється, що систематичне вживання пива нерідко призводить до важких захворювань внутрішніх органів.

Вживаючи навіть невелику дозу алкоголю, ми завдаємо шкоди не тільки своєму здоров'ю, а й здоров'ю наших дітей. Медициною встановлено, що маленька доза спиртного напою впливає на пам'ять і увагу, на правильність і швидкість виконуваних дій.

В нашу епоху дуже багато жінок звертається до лікарів по медичну допомогу в плануванні вагітності і зачаття дитини. І в багатьох випадках з'ясовується, що проблемою бездітності є захворювання, викликані вживанням спиртного.

Лікарям надходить також багато скарг від молодих людей на імпотенцію. Причина нещастя - алкоголь. Адже спиртне, потрапляючи в кров і всі внутрішні органи, послаблює їх функції. Крім того, вплив спиртного негативно позначається на чоловічих сперматозоїдах і жіночої яйцеклітини. Під впливом алкоголю вони зморщуються, а іноді і неправильно з'єднуються, що може привести до фізичних відхилень плода або до його смерті.

Деякі лікарі кажуть, що алкоголізм не є спадковим захворюванням. Тільки суспільство, яке оточує дитину з раннього віку, поганий приклад батьків може привести до того, що син може успадкувати пристрасть до алкоголю.

Будьте уважні в першу чергу до свого здоров'я при плануванні здорову дитину і обережні і розважливі при вихованні свого чада. Адже алкоголізм - це не спадкове захворювання, а придбане, тому батьки повинні піклуватися і турбується за всіх своїх дітей: народжених і ненароджених.

Наступні статті:

Stanzdorovei. ru

Лекція десята. АЛКОГОЛІЗМ І алкоголізації

Алкоголь і потомство

А зараз торкнемося теми про «спадкових умовах» і потомство, яке може відтворити п'яниця або людина, що зловживає спиртними напоями. Лікарям добре відомо, як низько падає інтелект хворого алкоголіка. З колись здатного, уважного і дбайливого він перетворюється на тягар на виробництві та в сім'ї. Часті скандали, докори, підозри, загрози поєднуються з неохайністю, брудом душі і тіла. Де вже тут говорити про потенційні можливості п'яниці як чоловіки. Падає потенція, короткочасно зникає ерекція, яка в подальшому може бути слабо відчутною, а в подальшому і зникає зовсім. Настає часткова або повна імпотенція у чоловіків або фригідність у жінок.

Та й психологічний настрой таких хворих різко знижується - світ не милий, все набридло і т. П. Дозвольте не зупинятися на клінічних характеристиках статевого безсилля і неврологічних симптомах, які виявляються у таких хворих. Головне, на чому хочеться загострити вашу увагу, - це наслідки так званих «святкових дітей», «дітей карнавалу», дітей «однієї зустрічі», «дітей екстазу» та ін. Назви які були зачаті в період сп'яніння від батьків або матерів алкоголіків.

Нікому не спаде на думку ганити цілком хороші продукти харчування тільки тому, що вони призводять до ожиріння, атеросклерозу, гіпертонії, серцево-судинних захворювань. Ми боремося з переїданням, обжерливістю, але не з вуглеводами і жирами. І якщо інших алкоголіків і п'яниць, може бути, і пізно лякати наслідками їх згубної пристрасті, то про ці наслідки треба завчасно розповісти здоровим і малопитущим. Болгарський лікар Георгій Єфремов в своїх дослідженнях показав, що від 23 хронічних алкоголіків народилося 15 мертвонароджених та 8 виродків.

Більшість людей хворіють на алкоголізм в зрілому віці, вже встигнувши обзавестися сім'єю. Але ця обставина аніскільки не змінює положення. «Патологічна інформація плоду» передається не тільки при хронічному алкоголізмі, а й у цілком здорових людей, якщо вони в момент зачаття перебували в стані алкогольного сп'яніння. Французькі вчені на великому статистичному матеріалі довели, що максимум мертвонароджених був зачатий в період карнавалів і святкування врожаю молодого вина. З'явився навіть термін «діти карнавалів».

Зрозуміло, далеко не всі батьки, про які тут йдеться, були хронічними алкоголіками. Вся справа в «п'яному зачатті» - є такий термін. Втім, він не так вже новий.

Згідно міфології. Вулкан народився кульгавий, так як був зачатий Юпітером, коли той перебував у п'яному стані. А от не старий міф - результат сучасного наукового дослідження. Дослідник В. Дульнев встановив, що тільки у п'яти відсотків розумово відсталих дітей, що навчаються в так званих допоміжних школах, батьки страждають на хронічний алкоголізм. У решти вони, за його відомостями, «практично здорові люди» .Але, правда не гребують алкоголю.

У стародавній Спарті Лікург видав закон, що забороняє молодятам в день весілля пити вино. А римляни говорили: «Ебріі еброіс гігнут», т. Е. «П'яниці народжують п'яниць».

Кажуть, фраза належить Плутархом. У Стародавньому Римі взагалі заборонялося пити до тридцяти років - т. Е. До того віку, поки чоловіки не заведуть сім'ї. Платон же хотів меншого - домагався закону, за яким до вісімнадцяти років категорично заборонялося пити, т. Е. До дозрівання організму. А в Карфагені діяв закон, що забороняє пити вино в ті дні, коли виконувалися подружні обов'язки.

Експериментальні дослідження показали, що алкоголь в першу чергу впливає на статеві клітини, які згодом несуть патологічну інформацію майбутньому плоду. Статеві клітини, деформуючись, розвиваються неправильно, і згодом їх вже це «виправити» ніякими фармакологічними засобами.

У XIX столітті жінки-п'яниці були винятком. Але ось уже в середині нашого століття вони стають в відсоток загального числа алкоголіків. За даними ВООЗ, є велика тенденція до підвищення даного відсотка серед жінок. У США двадцять років тому було зареєстровано 3 мільйони 381 тис. Чоловіків і 682 тис. Жінок, які страждають на алкоголізм. Через два роки цифри ці зросли: у чоловіків - 4243 тис. І у жінок - 772 тисячі.

В даний час поряд дослідників показано, що у хронічних алкоголіків здорові діти можуть народитися тільки через 2-3 роки після утримання від вживання спиртних напоїв. В іншому випадку, навіть при самому «сверхтрезвом зачатті» біди не минути.

Справедливості заради треба сказати, що іноді у хронічних алкоголіків народжуються діти, у яких немає ніяких відхилень у розумовому та фізичному розвитку. Але, як показали дослідження, 94% дітей, обтяжених алкогольною спадковістю, згодом самі стають потенційними п'яницями або набувають психічні розлади.

Французький вчений Моррель провів унікальний експеримент. Він ретельно простежив за життям 4-х поколінь хворих, які страждають на хронічний алкоголізм. «У першому поколінні - моральна зіпсованість, алкогольні надмірності; у 2-му - пияцтво в повному розумінні слова; представники 3-го страждали іпохондрією, меланхолією, були схильні до вбивства; в 4-му - тупість, ідіотизм, безпліддя ». Тобто, по суті справи, перестав існувати рід.

Сім'я і потомство

Питання, про який ми ведемо мову, набагато серйозніше, ніж часом здається, оскільки він стосується не тільки вже народилися на світ, здорових або хворих, а й тих, хто прийде нам на зміну.

Вплив алкоголізму на потомство пов'язано з двома основними причинами: біологічними і соціальними.

Несприятливий соціальний вплив алкоголізму батьків на розвиток їхніх дітей пов'язано з порушеннями психологічних взаємин між ними. Будь-член сім'ї, який мешкав у сусідньому з хворим на алкоголізм, знаходиться в стані психічного стресу.

Особливо важка психопатическая обстановка виникає в сім'ї, де алкоголізмом хвора мати. Однак і алкоголізм батька вкрай несприятливо відбивається на психічному розвитку дитини. В процесі розвитку дитини важливе значення має вплив на нього всіх батьків.

При алкоголізмі батька мати, прагнучи компенсувати несприятливий вплив батька, нерідко починає надмірно опікувати дитину. Під впливом алкоголізму матері під час вагітності, дитина може мати спадкову неповноцінність, ушкодження центральної нервової системи. Дитина страждає від відсутності спокійною і доброзичливою обстановки будинку.

Відомі несприятливі впливу сімейного алкоголізму на внутрішньоутробний розвиток плода.

У сім'ях алкоголіків часто бувають мертвонароджені, викидні, діти з неповноцінним анатомічним розвитком. При алкоголізмі матері під час вагітності є специфічні прояви алкогольного синдрому плода, для якого характерні множинні дефекти розумового і фізичного розвитку. До основних симптомів алкогольного синдрому плода відносяться:

- Затримка росту плода і дитини;

- Мікроцефалія (гідроцефалія);

- М'язова гіпотонія;

- Очні, вушні аномалії та інші відхилення.

Випадки, коли у злісних алкоголіків народжуються «цілком нормальні» діти, які не доводять нешкідливості алкоголізму батьків, а свідчать лише про те, що фактор пияцтва діє в сукупності з великою кількістю сприятливих і несприятливих чинників.

У підлітків з алкогольним синдромом плоду спостерігається висока частота антисоціальної поведінки і індивідуально-збоченій реакції на прийом спиртного.

Буває, що при народженні дитина зовні виглядає нормально, але незабаром виявляються порушення в його психічному розвитку. Форма його залежить від тяжкості ушкоджень центральної нервової системи. В одних випадках - це повна ідіотія, в інших - олігофренія різного ступеня, порушення зору, слуху, затримка мови, неврози.

Такі діти навчаються в спеціальних інтернатах. Іноді відхилення в розумовому розвитку проявляються пізніше. У початковій школі дитина ще сяк-так справляється з навчанням, але в середніх і старших класах він стає абсолютно безпорадним, і йому потрібна медична допомога і спеціальну установу для подальшого навчання.

Вельми часто алкогольний синдром плода проявляється у вигляді епілепсії - хвороби, яка все ще погано піддається лікуванню.

Дитяча епілепсія нерідко обумовлена ​​порушенням розвитку мозку у внутрішньоутробному періоді, а серед причин цього порушення на одному з перших місць стоїть алкоголь. Встановлено, що хронічний алкоголізм, як правило, поєднується з систематичним курінням, більш частим вживанням наркотиків і лікарських препаратів з наркотичною дією.

Згубність сімейного алкоголізму

Вивчення дітей батьків, що зловживають алкоголем або вже страждають на хронічний алкоголізм, показало, що пияцтво батьків, навіть в найбільш невинною формі, чинить негативний вплив на фізичний і психічний розвиток дитини. Для дітей алкоголіків характерні невротичні і неврозоподібні розлади, психопатичний розвиток особистості, проблеми соціальної адаптації.

Майбутнім батькам треба знати (про що ми говорили вище), що епізод вживання алкоголю (наприклад: матір'ю під час вагітності) може зіграти фатальну роль у розвитку дитини. Цей випадок може виявитися тією єдиною краплею, яка переповнює посудину, і дає можливість вилитися неблагополучному вантажу спадковості або проявитися інших несприятливих передумов розвитку.

Незважаючи на велику різноманітність напрямків і характеру психічного і фізичного розвитку дітей в умовах сімейного алкоголізму виявляються і його загальні закономірності.

Для дітей батьків, які страждають алкоголізмом, в більшості випадків характерна системність порушень їх психофізичного розвитку.

Вони відрізняються соматичної ослабленностью, відставанням у рості і вазі в порівнянні з нормально розвиваються однолітками.

Цим дітям властиві порушення функції сну: вони насилу засинають, перед сном довго розгойдуються, часто прокидаються, скрикують уві сні; іноді перекручується формула сну, і з'являються занепокоєння в нічний час і сонливість вдень.

Діти, що народилися в умовах сімейного алкоголізму, відрізняються підвищеною схильністю до інфекційних і застудних захворювань, а також алергічних реакцій.

Несприятливі умови виховання в сім'ї питущих батьків зумовлюють уповільнене формування комунікативно-пізнавальної активності дітей в ранньому віці. Як правило, батьки, які страждають алкоголізмом, не можуть створити в сім'ї сприятливу атмосферу, і дитина відчуває дефіцит спілкування.

Характерною ознакою дітей при сімейному алкоголізмі є слабкий розвиток у них довільної регуляції поведінки: вони не можуть самостійно організувати свою діяльність відповідно до поставленим завданням, зазнають труднощів при плануванні діяльності, їм недоступна адекватна оцінка результатів розпочатої роботи, ігри, розваги.

Таким чином, при сімейному алкоголізмі у дітей є виражені труднощі в навчанні, які пов'язані, з одного боку, з патологічним станом їх нервової системи, з іншого боку - педагогічною занедбаністю.

Порушення поведінки дітей при сімейному алкоголізмі спостерігаються надзвичайно часто і відрізняються стійкістю і великою різноманітністю.

Велику роль в появі відхилень особистості у таких дітей грають конфліктні переживання, що виникають під впливом несприятливих умов вдома.

Внутрішній конфлікт є результатом зіткнення у свідомості дитини протилежних, афективно забарвлених відносин до близьких людей. Прісемейном алкоголізмі подібні переживання виникають дуже часто: це може бути подвійне ставлення до питущого батька або матері або поєднання образи і любові до батьків у дітей, які виховуються в дитячих будинках та інтернатах.

Конфліктні переживання призводять до різних форм неправильної поведінки у дітей, перш за все до реакцій протесту.

Такі реакції виникають при наявності алкоголізму у одного з батьків. Дитина прагне все робити на зло, не виконує вимог дорослих, стає агресивним, похмурим, недоброзичливим.

Поряд з активними реакціями протесту можуть відзначатися і пасивні реакції, коли дитина йде з дому або з школи. Він намагається уникати зустрічей з тих, хто п'є батьком, ховається, боїться йти додому. На тлі цього у дитини легко виникають невротичні розлади: порушення сну, плаксивість, образливість, іноді спостерігаються тики, заїкання, нетримання сечі. Різкішим проявом протесту є суїцидні спроби (самогубства), в основі яких - надмірно виражене почуття образи, бажання помститися кривдникам, налякати їх.

Однією з форм порушення поведінки у дітей при сімейному алкоголізмі є імітаційна поведінка.

Відомо, що діти наслідують вихователям, батькам, звідси і випливає, що вони легко наслідують таким формам асоціальної поведінки, як лихослів'я, хуліганство, дрібне злодійство, куріння, вживання алкоголю і наркотиків.

Характерною особливістю поведінки дітей є рухова розгальмування або гипердинамический синдром. З раннього віку ці діти відрізняються руховим занепокоєнням, непосидючістю, недостатньою цілеспрямованістю, імпульсивністю.

У всіх випадках виражені порушення концентрації активної уваги. Ці відхилення поведінки зазвичай поєднуються з дратівливістю, схильністю до коливань настрою, іноді з агресивністю і негативізмом. Звертає на себе увагу одноманітність їх поведінки, невміння довести до кінця будь-яку розпочату справу.

Тому гри цих дітей неорганізовані і імпульсивні. Діти товариські, прагнуть бути в колі дітей, але в цілому все їх поведінка хаотично і непередбачувано. При відмові виконати вимогу у багатьох дітей виникають примітивні істеричні реакції. У дітей раннього та дошкільного віку вони проявляються у вигляді моторних і соматовегетативних порушень. У цих випадках дитина з гучним криком і плачем падає на підлогу, б'ється головою об підлогу, безладно рухає руками і ногами.

Всі ці психічні стани можуть стати сприятливим підґрунтям для залучення підлітків до алкоголізму і наркоманії.

При відсутності медико-психологічної корекції наростає педагогічна занедбаність, посилюються порушення поведінки, і діти все більше і більше втрачають інтерес до навчання в школі.

Корекція нервово-психічних порушень у дітей

Як правило, з такими дітьми проводяться лікувально-оздоровчі та психолого-педагогічні заходи. Безперервність лікувально-корекційного процесу забезпечується наступністю в роботі різних служб та установ, в яких знаходиться дитина (пологові будинки, спеціалізовані лікарні, дитячі садки, будинки, школи-інтернати та ін.).

Комплексна лікувально-корекційна робота включає організацію правильного режиму, повноцінного харчування, фізичного виховання, стимуляцію психічного розвитку, логопедичну роботу, медикаментозне лікування і психотерапію.

Всі ці заходи повинні бути індивідуальні з урахуванням віку, фізичного і нервово-психічного стану дитини.

Важливо правильно оформити приміщення, розставити меблі. Сприятливий вплив на психічний стан дітей надає проведення спеціальних музичних занять. Музика заспокоює дитини, викликає у нього позитивні емоції, сприяє розвитку його мови.

Основним завданням психолого-педагогічних заходів є попередження труднощів навчання і порушень поведінки, а також патологічного розвитку особистості у даного контингенту дітей і підлітків. Все психолого-педагогічні впливи мають не тільки профілактичну, але і лікувально-корекційну спрямованість.

Важливо своєчасно виявити несприятливу сім'ю і надати кваліфіковану профілактичну допомогу дітям. Своєчасний облік і відповідне дошкільна, шкільна установа, комплексна робота складають основу попередження порушень поведінки і відхилень у розвитку особистості цих дітей.

Профілактика алкоголізму

«Легше попередити хворобу, ніж її лікувати», - неодноразово говорілМ. Я. Мудров.

Профілактика - це ціла система комплексних державних, громадських, соціально-економічних, медико-санітарних, психолого-педагогічних і психогігієнічних заходів. Перерахуємо їх коротко:

• Обмежити доступ до алкоголю і зменшити попит на нього, особливо для підростаючого покоління.

• При виявленні ранніх змін особистості людини, що зазнає тягу до алкоголізму, спробувати «встановити» психологічний заслін.

• Регулярно, ненав'язливо проводити антиалкогольну пропаганду усіма доступними засобами масової інформації (ЦТ, радіо, преса) із залученням фахівців і «потерпілих», що вийшли з цього стану (хвороби).

• Диференційований індивідуальний підхід до комплексного лікування алкоголізму.

• Прийняти юридично обґрунтовані заходи убезпечення дітей алкоголіків від згубного впливу їх батьків.

Таким чином, інформація про алкоголізм, розглянута на лекції, показує сумну картину впливу його не тільки на питущого, але і на сім'ю і потомство.

Нагадаю, що середня тривалість життя у чоловіків на 1996 р склала 57,3 року, в порівнянні з 60 роками в 1992 році. У зниженні даного показника важливу роль відіграє вживання алкоголю. До речі, чоловіки в Росії живуть на 13,8 років менше, ніж жінки. Такої ситуації немає в жодній країні світу.

Алкоголізм є одним з головних факторів ризику виникнення і обважнення перебігу інших захворювань і станів.

Алкогольний спосіб життя, як антипод здорового способу життя, веде до передчасної смерті.

Ви звернули увагу, що, розглядаючи дану дуже актуальну для нашого часу проблему, якою є алкоголізація, я спеціально виділив питання чисто медичного, соціального характеру (стадії і перебіг алкоголізму, алкоголізм і потомство, згубність сімейного алкоголізму та ін.).

У педагогічній діяльності ці знання не опиняться зайвими, незатребуваними.

Sinref. ru

Шкідливий вплив алкоголю на потомство - 7 Ноября 2012 - Наука про алкоголь - Твереза ​​Русь - Портал про шкоду алкоголю

22:05 шкідливий вплив алкоголю на потомство

«Однією з найважливіших завдань нашого суспільства є виховання здорових і підготовлених до життя дітей. Розкажіть про шкідливий вплив алкоголю на потомство ».

З давніх часів відомо про шкідливий вплив пияцтва батьків на дітей і про згубні наслідки зачаття в нетверезому стані. Грецька міфологія оповідає, що богиня Гера народила від сп'янілого царя богів Зевса, вчиненого розумом і тілом, сина Гефеста, який був Кривобок, кривоногий, слабкий тілом і при цьому мав неврівноважений характер.

Основоположник медицини Гіппократ, клятву якого досі приймають лікарі всього світу, вказував, що винуватцями епілепсії, слабоумства і ідіотизму у дітей є батьки, які вживали спиртні напої в день зачаття. Аристотель писав, що жінки, що віддаються пияцтву, народжують дітей, схожих в цьому відношенні на своїх матерів. А відомий вислів Плутарха «п'яниці народжують п'яниць» стало крилатим.

І в подальшому кращі уми людства неодноразово поверталися до цієї проблеми, приводячи все нові і нові сумні приклади появи на світло нещасних дітей, які несуть на собі печатку виродження. Еразм Дарвін, дід знаменитого Чарльза Дарвіна, на підставі власних спостережень довів, що люди, які зловживають алкоголем, передають потомству такі хвороби, як туберкульоз, епілепсія, слабоумство. Причому ці важкі спадкові недуги можуть зникнути лише через два-три покоління, провідні тверезий спосіб життя. Мимоволі пригадується думка німецького дослідника алкоголізму Гоппе про те, що в цьому випадку вірні слова Старого Завіту, заповідав дітям страждати за гріхи батьків аж до третього або четвертого покоління.

За даними французького вченого ЛеГро, з 814 членів 215 сімей алкоголіків 37 було передчасно народжених, 16 дітей народилися мертвими, 121 рано померли, майже всі від судом, 38 були кволими і хворобливими, 55 хворіли на туберкульоз. З 640 залишилися в живих нащадків п'яниць 173 страждали в дитинстві припадками судом, 131 - істеріей і епілепсію, 145- душевними хворобами, 127 були алкоголіками, 322 виявляли явні ознаки виродження.

Інший вчений-психіатр першої половини XX століття Е. Б. Річ на основі ретельного дослідження родоводу 760 хворих на алкоголізм встановив, що в переважній більшості випадків (88,3%) вони виявилися обтяженими алкогольної спадковістю. Він вивчив також 2500 сімей, які зловживали алкоголем. Всього в цих сім'ях було 10 804 дитини (6225 синів і 4579 дочок). Вчений встановив, що 4760 (44,6%) нащадків в подальшому мали згубну пристрасть до спиртного. Причому з синів хворими на алкоголізм виявилися 3943 людини (66%), з дочок - 817 осіб (18%). Отже, у тих, хто п'є батьків майже половина дітей стали алкоголіками.

Видатний німецький псіхатр Е. Крепелін писав: «Варто тільки взяти до уваги, що доля потомства п'яниць може бути простежено лише в перших поколіннях, для того, щоб з жахом подумати про могутню ролі алкоголю як фактор виродження». Досліджуючи разом з М. Грубером сім'ї п'яниць, він звернув увагу на значне число викиднів і мертвонароджених.

Тісний зв'язок між алкоголізмом і виродженням підтверджують і дослідження російських вчених. Так, доктор А. АЛ. Коровін, вивчаючи суспільну шкоду алкоголізму, констатував, що нащадки п'яниць «виявляли і епілепсію, і алкогольні психози, і розлади розумової здібності і почувань». За даними лікаря Морозова, у 33% дітей, які стали ідіотами, батьки пили, причому 10% дітей були жертвами «п'яного зачаття». Доктор медицини В. Я. Канель відзначав, що в «Притулку Цариці Небесної», «де прізреваемих діти-епілептик і ідіоти, раз у раз доводиться чути при розпитах про батьків цих нещасних про пияцтво батька чи матері або ж обох разом».

Чому ж алкоголь впливає так шкідливий вплив на потомство? Постараємося відповісти на це питання по можливості докладніше.

Спочатку про те, як впливає вживання алкоголю матір'ю на плід. Алкоголь легко проникає через плаценту (дитяче місце), що є для інших речовин бар'єром, і поширюється в навколоплідної рідини. (За даними американського дослідника Уолтмена, алкоголь проникає через плацентарний бар'єр навіть при введенні його вагітним жінкам в невеликих дозах (1,2 - 4 г внутрішньовенно). У крові пуповини алкоголь виявляється через хвилину після його введення. Потрапляючи в кров плода, алкоголь розноситься по всьому формується людському організму, вражаючи його.

При цьому важливо враховувати, що активність алкоголь-дегідрогенази (ферменту, що здійснює розпад алкоголю) в печінці плода становить лише 20% її активності у дорослого. Як вважає професор Г. Могош, начальник відділення Лікарні невідкладної допомоги Бухареста: «Токсичний вплив спирту на плід сильніше, ніж на дорослого, з тієї причини, що, з одного боку, у першого є високий відсоток конституційної води, захоплюючої велику кількість спирту, а з іншого - внаслідок заниженої активності алкогольдегідрогенази. Споживання матір'ю спирту уповільнює внутрішньоутробний розвиток і створює «синдром плодового алкоголізму». Він характеризується відставанням у рості і розвитку, зменшеними розмірами голови та мозку (мікроцефалією), недоумством, типовим особою з коротким кирпатим носом, маленьким підборіддям, вузькою червоною каймою губ, вузькими розкосими очима, незарощення верхньої губою і небом, іншими пороками розвитку ».

Особливу небезпеку таїть вживання жінкою алкоголю в перші 12 тижнів вагітності. Так, за результатами обстеження 1529 матерів і їхніх дітей, проведеного в університеті штату Вашингтон, відхилення від норми, що виражаються в появі зайвих пальців на руках, складок шкіри на долонях, неправильному розрізі очей, вроджених вад серця, розумовому недорозвиненні, спостерігалися у 74% дітей, народжених від матерів, які зловживали алкоголем.

У період грудного вигодовування алкоголь може потрапити в організм дитини з грудним молоком, якщо мати в цей час вживає спиртні напої. Деякі жінки «для збільшення кількості молока» щодня вживають пиво або вино, і лікарям-педіатрам добре відомі трагічні випадки гострого отруєння дітей «алкогольним» грудним молоком. Діти, що ростуть на такому «молоці», стають збудженими, їх турбують судоми, іноді навіть розвиваються епілептичні припадки і, як правило, в тій чи іншій мірі розумова відсталість.

Дослідження, що проводяться вченими на тваринах, підтверджують висновки про надзвичайний шкоду алкоголю для плоду. Так, при внутрішньовенному введенні алкоголю мавпам на пізній стадії вагітності висока концентрація його швидко з'являється в крові плоду, в плаценті і навколоплідної рідини. Крім того, алкоголь, позначений радіоактивним ізотопом і введений мавпам і золотистим хом'якам в різні терміни вагітності, виявлявся в мозку плода (особливо в мозочку) в кінці вагітності.

Аналогічні результати були отримані після введення вагітним вівцям 9,75-процентного розчину алкоголю на глюкозі. При цьому найвищу концентрацію алкоголю в крові Матері і плода виявляли вже через 60 хвилин після ін'єкції; розпад його був уповільнений, і через 90 хвилин концентрація алкоголю знизилася всього на 14%.

Другий важливий момент - це вживання алкоголю батьком дитини. Чим більше алкогольний стаж, тим імовірніше поява на світ хворої потомства. Зловживання алкоголем призводить до переродження і навіть атрофії чоловічих статевих залоз. Вони або зовсім перестають виробляти статеві клітини, або виробляють неповноцінні. Радянський дослідник Ю. Т. Жуков встановив, що в спермі алкоголіків міститься 80-96% патологічних сперматозоїдів.

Групою вчених на чолі з Н. Н. Іллінський був вивчений хромосомний апарат клітин у 30 чоловіків у віці 25-40 років-хворих на алкоголізм. У них, в порівнянні з контрольною групою здорових чоловіків, клітини зі зміненим набором хромосом склали 25% (в контрольній групі 2,8%), через місяць лікування число патологічних клітин зменшилася до 8,1%.

Аналогічні дослідження, проведені американським вченим Д. де Торок на клітинах крові, взятої у 225 хворих на алкоголізм і у 60 непитущих, показали, що для алкоголіків типовими виявилися великі хромосомні порушення, серед яких найбільш частими були розриви хромосом, поява кільцевих хромосом, втрата однієї з них.

На думку доктора медичних наук С. 3. Пащенкове, який займався вивченням ролі генетичних факторів при алкоголізмі, описані хромосомні порушення є прямим наслідком хронічного алкоголізму: «Це міркування підтверджується і тим, що деяке зменшення хромосомних порушень відзначається у алкоголіків, тривалий час позбавлених алкоголю. Ймовірно, при відсутності шкідливого фактора змінені клітини крові з плином часу змінюються новими, нормальними. Крім того, навряд чи статеві клітини з такими серйозними порушеннями були б здатні до запліднення. Цілком закономірно припустити, що алкоголь може викликати деякі зміни хромосом статевих клітин, які з'являться причиною вад розвитку, ранньої дитячої смертності чи іншої патології у дітей ».

- І завершити розмову нам хочеться цитатою з журналу «Тверезість і культура».

«Дитинство неповторно. Його дуже мало. Воно дуже крихке.

ПАМ'ЯТАЙТЕ ПРО ЦЕ!

У ваших дітей має бути дитинство. Повинні бути іграшки. Цікаві книги. Веселі свята. У ваших дітей повинні бути батьки...

Як просто розтоптати дитинство. Не помітити його.

Іноді для цього досить чарки горілки, склянки вина, хмільного застілля.

Як просто в п'яному угарі перестати бути батьком або матір'ю.

Зі статті 59 Кодексу про шлюб та сім'ю РРФСР:

«Батьки або один з них можуть бути позбавлені батьківських прав, якщо... є хронічними алкоголіками».

У дитячому будинку Фрунзенського району м Москви 173 вихованця. У 130 з них батьки були позбавлені батьківських прав. 5 вихованців потрапили в дитячий будинок після того, як їх матері відмовилися від них в пологовому будинку.

У Москві 12 дитячих будинків. У Російській Федерації їх 565.

Діти з сімей, в яких вживають спиртне, частіше і важче хворіють.

Було обстежено 70 таких сімей. У них жило 114 дітей. Здоровими виявилося тільки 20.

88 відсотків сімей, які неспроможні забезпечити нормальні умови для виховання дітей, це сім'ї, уражені пияцтвом.

Пам'ятайте: п'ють батьки скоюють злочин перед своєю совістю, перед своїми дітьми.

Це злочин нічим не спокутувати. Ні словом, ні ділом, ні навіть самим життям...

КОЖНА РАДЯНСЬКА СІМ'Я МАЄ СТАТИ ОСЕРЕДКОМ ТВЕРЕЗОСТІ! »

Alkogolunet. ru

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Вернуться назад

Powered by: Kandidat CMS

-->